جمع خوانی گروهی کتاب قاف

برگزاری نشست جمع خوانی گروهی :: کتاب قاف :: در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبائی گفت: با فرارسیدن هفته وحدت و میلاد !!! (ص)، با همت کتابداران کتابخانه نشست جمع خوانی گروهی یا هم خوانی گروهی کتاب «قاف» نوشته یاسین حجازی از انتشارات ادب ، با حضور تعدادی از اعضای فعال دختر این کتابخانه معرفی و جمع خوانی شد.

راحله کارگر ابتدا هدف از برگزاری این نشستها و جلسات گروهی را:ترویج فرهنگ مطالعه در بین شهروندان، نقد کتاب و استفاده از تجربیات دیگران در زمینه‌ی موضوعات مندرج در کتاب‌های مورد مطالعه دانست.

کارگر سپس افزود: کتاب قاف حاصل بازخوانی سه کتاب کهن فارسی است که کم سال ترینشان هشت قرن پیش نوشته شده است و این کتاب زندگی آ !!! ین !!! خدا از سه متن کهن فارسی به نام های سیرت رسول الله، شرف النبی و تفسیرسورآبادی است که از ولادت تا رحلت آ !!! ین فرستاده الهی را برای خواننده روایت می‌کند.

وی گفت: این کتاب پیشنهادی است برای خوانده شدن این سه کتاب بزرگ که نویسنده به صورت روایی و مبتنی بر مستندات تاریخی آنها را درقالب یک روایت خطی منظم کرده و انسجام بخشیده و در یک ساختار قابل دفاع به خواننده عرضه کرده است.

در پایان این نشست جمع خوانی هدایایی به پاس تشویق به مطالعه و حضور همیشه فعال در کتابخانه به نفرات برتر شرکت کننده در نشست اهدا شد.