شاعر که باشی فرقی نمی کند بهار باشد و موسم گل و سبزه ، تابستان و گرمای تموز ، پاییز و هنگامه برگ ریزان یا زمستان و بوران برف و سرما ، چهارفصلت سرشار از شعر و غزل و ترانه است .

دست تنگ باشی و !!! ی احو !!! را نپرسد یا دارا باشی و در کانون توجه ، تفاوتی ندارد تو با ذهن زیبایت می سرایی از آنچه هست یا آنچه در آرزوی آن هستی .

شاعران انزلی اما این بار با حمایت شهرداری و شورای شهر انزلی نخستین جشنواره استانی شعر و ترانه را با عنوان فصل شاعری برگزار !!! د.

 *هنرمندان رنگین کمانی در چهارفصل سال

 به گزارش ایرنا ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد بندرانزلی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه ، جشنواره را ویترینی از تولیدات هنری عنوان کرد و با بیان این که جشنواره ها در برخی هنرها بدلیل کمبود آثار و تولیدات کارکرد اصلی خود را از دست داده اند گفت : در هنر شعر با توجه به وفور اشعار و !!! وم وجود جایی برای ارائه به مخاطبان این کار کرد موجود است و ضرورت آن احساس می شود.

 ' فرهاد رحمان زاده ' اظهار کرد : شاعران خوب ما با مضامین مختلف به سرودن شعر مشغولند و امیدواریم بتوانیم این جشنواره را در سالهای آینده به مراتب بالاتر ارتقاء داده و شاهد برگزاری جشنواره شعر کشورهای حاشیه خزر در انزلی باشیم.

 وی در ادامه با اشاره به درگذشت مظفر زارع از خوانندگان خوش آواز گیلان، بهزاد موسایی از مولفان خوب اهل انزلی و !!! علیزاده از اصحاب فرهنگ و هنر و معاون پژوهشی !!! هنر یاد و خاطره آنها را گرامی داشت . وی ابراز امیدواری کرد هنرمندان همواره چون رنگین کمانی چهار فصل در آسمان این سرزمین جلوه گری کنند و نور امید را در دلهای مخاطبان زنده نگه دارند .

 دبیر جشنواره فصل شاعری نیز در ادامه مراسم گفت : این جشنواره در چهار بخش کلاسیک، سپید، ترانه و شعر گیلکی با موضوع آزاد برگزار شد.

 ' فریده توکلی ' اظهار کرد : 302 اثر به دبیر خانه جشنواره رسید که در نهایت 11 شاعر و ترانه سرا با رای هیات داوران متشکل از سید محمود ف !!! !!! ، حمید رفیعی پیشداد، زهرا سیاوش آ !!! ار و بهروز ایرانی انتخاب شدند.

سجاد رحمانی، مونا مهدی دوست، رضا نیکو کار، !!! توانا، ساجده جبا !!! ور، سمانه صفایی، هانی ملک زاده، نسرین جعفری، امین خان پرور، شیرین نظیف کار و ماهرخ حسنی به عنوان شاعران و ترانه سرایان برگزیده نخستین جشنواره فصل شاعری اعلام شدند.

 در این آیین تنی چند از شاعران و ترانه سرایان برگزیده در جشنواره و روسای انجمن های شعر و ادب شهرستان های مختلف استان گیلان به شعرخوانی پرداختند. در خاتمه مراسم به برگزیدگان لوح تقدیر ، تندیس و جوایز نقدی اهداء شد.