وبلاگ 24.اطلاعات

پیکر خلبان شهید "سعید ذوالفقاری" در گ !!! ار !!! ی گرمدره آرام گرفت

درخواست حذف وبلاگ

:: پیکر خلبان شهید "سعید ذوالفقاری" در گ !!! ار !!! ی گرمدره آرام گرفت
مراسم تشییع پیکر خلبان شهید سعید  ذوالفقاری پیش از ظهر پنجشنبه 26 تیرماه 93 با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان از خیابان شهید کشاورز گرمدره مقابل پایگاه قمر بنی هاشم  آغاز و پس از تشییع  پیکر این شهید بزرگوار با همراهی مردم در گ !!! ار !!! ی گرمدره آرام می گرفت.

 برچسب ها : پیکر خلبان شهید "سعید ذوالفقاری" در گ !!! ار !!! ی گرمدره آرام گرفت - شهید ,گرمدره ,پیکر ,گرمدره آرام , !!! ی گرمدره ,گ !!! ار !!! ی ,خلبان شهید ,پیکر خلبان ,گ !!! ار !!! ی گرمدره
پیکر خلبان شهید "سعید ذوالفقاری" در گ !!! ار !!! ی گرمدره آرام گرفت شهید ,گرمدره ,پیکر ,گرمدره آرام , !!! ی گرمدره ,گ !!! ار !!! ی ,خلبان شهید ,پیکر خلبان ,گ !!! ار !!! ی گرمدره
گزیده کاریکاتورهای جدید جهان

درخواست حذف وبلاگ

:: گزیده کاریکاتورهای جدید جهان
مجله مهر- شیدا علی‌اکبر !!! : از امروز، قرار است گزیده کاریکاتورهای روز منتشر شده در رسانه‌های دنیا را تقدیم شما کنیم. کاریکاتورهایی که با زبانی طنز اما گزنده، واقعیت‌های موجود در رخدادهای جهان را به چالش می‌کشد.کارتونیست های جهان امروز همانند یک هفته گذشته تمرکز خود را بر کشتار مردم بی دفاع فلسطین معطوف کرده اند . از !!! تا شرق آسیا قتل و ترور !!! علیه مردم غزه نشان از توجه مردم جهان در کنار سکوت !!! ت هایشان نسبت به اقدامات وحشیانه این رژیم نژادپرست دارد. ده کاریکاتور برگزیده امروز به انتخاب مجله مهر را ببیند.
 

افکار عمومی جهان با پایان جام جهانی فوتبال در برزیل متوجه تحولات و نا آرامی‌های غزه شدند. در حالی که توپ فوتبال توجه عمومی را به خود مشغول کرده بود توپ‌های جنگی، !!! ن و کودکان را به کام مرگ فرو می برند.(چاینا دیلی)برچسب ها : گزیده کاریکاتورهای جدید جهان - جهان ,مردم ,گزیده کاریکاتورهای
گزیده کاریکاتورهای جدید جهان جهان ,مردم ,گزیده کاریکاتورهای
جریان شهادت !!! المؤمنین علی (ع)

درخواست حذف وبلاگ

:: جریان شهادت !!! المؤمنین علی (ع)
در شب نوزدهم رمضان هنگامى که آن بزرگوار قصد اداء !!! صبح را داشتند و مردم را براى !!! دعوت می !!! د در مسجد بزرگ کوفه توسط آن شقى روسیاه ضربت خوردند.
 
 
جریان شهادت !!! المؤمنین علی (ع)

افکارنیوز- حضرت !!! المؤمنین علیه السّلام در بیست و یکم ماه رمضان سال چهلم از هجرت در اثر ضربت ابن ملجم مرادى به شهادت رسید، در شب نوزدهم رمضان هنگامى که آن بزرگوار قصد اداء !!! صبح را داشتند و مردم را براى !!! دعوت می !!! د در مسجد بزرگ کوفه توسط آن شقى روسیاه ضربت خوردند.

عبد الرحمن بن ملجم مرادى از آغاز شب در مسجد کوفه انتظار !!! المؤمنین علیه السّلام را می کشید و با شمشیر زهر آلود خود در گوشه مسجد مخفى شده بود، پس از اینکه علی علیه السّلام مجروح شدند و فرق مبارکش شکافته شد و بدنش مسموم گردید تا شب بیست و یکم بسر بردند و در ثلث آ !!! شب بیست و یک جهان را وداع گفتند، علی علیه السّلام قبل از این قضیه مردم را از وقوع آن اطلاع میداد.

در روایات وارد شده است چون ماه رمضان درآمد !!! المؤمنین علیه السّلام هر شبى را در نزد یکى از فرزندان و خویشاوندان بسر می برد، و هنگام صرف غذا بیش از سه لقمه میل نمی فرمود خدمت آن جناب عرض !!! د: چرا غذا بیشتر میل نمی فرمائید؟
فرمودند: میل دارم هنگام رسیدن امر پروردگار که در همین یکى دو شب خواهد آمد، جوفم (شکمم)از غذا خالى باشد، و !!! المؤمنین علیه السّلام در همین شبى که این سخنان را می فرمودند مورد اصابت شمشیر ابن ملجم واقع شدند.

اصبغ بن نباته گوید: !!! المؤمنین در ماه رمضانى که به شهادت رسید براى ما خطبه خواند و فرمود: اینک ماه رمضان که اول سال و بزرگ همه ماهها است فرا رسیده و شما در این سال همگان در یک صف حج خانه خدا را بجا خواهید آورد، نشانه این مطلب این است که من در آن هنگام در میان شما نخواهم بود، اصبغ گوید: !!! المؤمنین علیه السّلام در این هنگام از مرگ خود اطلاع می داد و حال اینکه ما از جریان قضیه بى ‏خبر بودیم.برچسب ها : جریان شهادت !!! المؤمنین علی (ع) - علیه ,السّلام ,المؤمنین , !!! ,رمضان ,هنگام , !!! المؤمنین ,علیه السّلام ,المؤمنین علیه ,ضربت خوردند ,گوید !!! ,نوزدهم رمضان هنگامى
جریان شهادت !!! المؤمنین علی (ع) علیه ,السّلام ,المؤمنین , !!! ,رمضان ,هنگام , !!! المؤمنین ,علیه السّلام ,المؤمنین علیه ,ضربت خوردند ,گوید !!! ,نوزدهم رمضان هنگامى
برآورد جدید پنتاگون از توان موشکی ایران

درخواست حذف وبلاگ

:: برآورد جدید پنتاگون از توان موشکی ایران
اساس آ !!! ین برآوردهای پنتاگون، ایران دانش ساخت موشک قاره پیما را دارد اما تا سال ۲۰۲۰ آن را عملیاتی نخواهد کرد. به گزارش تحلیل منتشر شده در موسسه بین‎المللی مطالعات راهبردی (iiss)، وزارت دفاع !!! در گزارشی که ژانویه ۲۰۱۴ (دی ۱۳۹۲) تهیه کرده و به تازگی منتشر شده است، برآوردهای اطلاعاتی پیشین خود را مورد بازنگری قرار داده است.

 

بر اساس برآوردهای فوق، ایران سال ۲۰۱۵ می‎توانست موشک قاره پیما بالستیک (icbm) را آزمایش کند اما "با وجود برنامه موشکی پیشرفته، شرایط کنونی صنعتی، تحقیق و توسعه و دهه‎ها تحریم باعث شده iiss در گزارش راهبردی سال ۲۰۱۰ با عنوان "قابلیت‎های موشک بالستیک ایران" پیش‎بینی کند تا آ !!! دهه کنونی [میلادی]، تهران قابلیت نظامی icbm را نداشته باشد."

محقق این !!! شکده انگلیسی می‎نویسد: "همان طور که در گزارش تفصیلی سال ۲۰۱۰ تشریح داده شده است، ایران موفق به تولید طیف گسترده‎ای از موشک‎هایی با بُرد کوتاه و متوسط با سوخت مایع از روی مُدل اسکاد شده است. پیشرفته‎ترین آنها موشک با برد متوسط و سوخت جامد "سجیل-۲" است که قابلیت حمل کلا !!! ۷۵۰ کیلوگرمی تا فاصله حدوداً ۲۲۰۰ کیلومتری را دارد. هیچ کدام از کشورهایی که هسته‎ای نیستند، موفق به ساخت موشکی با این برد نشده‎اند. اما سجیل-۲ هنوز کاملاً آزمایش نشده است و به واحدهای نظامی تحویل داده نشده است. آ !!! ین خبری که از آزمایش آن منتشر شده، مربوط به فوریه ۲۰۱۱ است."

در ادامه گزارش آمده است: "ایران دانش و زیرساختِ تولید icbm را دارد اما بر اساس برآورد iiss، غیر محتمل است که یک icbm عملیاتیِ ایرانی تا قبل از ۲۰۲۰ ساخته شود. مقامات ایرانی در صحبت‎های خود تاکید کرده‎اند که نمی‎خواهند موشک‎هایی با برد بیشتر از ۲۲۰۰ کیلومتر تولید کنند. حتی اگر ایران تغییری در تصمیمات خود بدهد، تحریم‎ها و کنترل صادرات، باعث دشوار شدنِ دست‌‎ی !!! تهران به منابع مورد وثوق برای سوخت سجیل و دیگر اجزای لازم برای برنامه موشکی می‎شود."

در پایان خاطر نشان شده است که این تغییر در برآورد، همزمان با مذاکرات ۵+۱ با ایران بر سر توافق جامع درباره برنامه هسته‎ای در وین در حال انجام است: " !!! اصرار دارد که توافق باید شامل برنامه هسته‎ای ایران نیز باشد زیرا قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل از ایران خواسته است تمام فعالیت‎های مرتبط با توسعه موشک‌های بالستیک که توانایی حمل سلاح هسته‎ای را دارد، متوقف کند." این در حالی است که محمد جواد ظریف !!! خارجه ایران دیدار با !!! امور خارجه !!! در نشست خبری تاکید کرد: "مذاکرات منحصر به بحث هسته‌ای است. ما یک تصمیم گرفته ایم که مذاکرات در موضوع هسته ای باشد. "برچسب ها : برآورد جدید پنتاگون از توان موشکی ایران - موشکی ,هسته‎ای ,برنامه ,icbm ,موشک ,گزارش ,برنامه هسته‎ای ,برنامه موشکی ,قاره پیما ,موشک قاره ,ایران دانش
برآورد جدید پنتاگون از توان موشکی ایران موشکی ,هسته‎ای ,برنامه ,icbm ,موشک ,گزارش ,برنامه هسته‎ای ,برنامه موشکی ,قاره پیما ,موشک قاره ,ایران دانش
فرمانده مقتدر ایرانی سامرا را حفظ کرد

درخواست حذف وبلاگ

:: فرمانده مقتدر ایرانی سامرا را حفظ کرد

به گزارش کیهان، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت فرماندهان شبه نظامی و مسئولان !!! تی عراق می‌گویند یک فرمانده مقتدر ایرانی به عنوان تاکتیسین اصلی همراه با مشاوران خود، نبرد علیه تروریست‌ها را هدایت می‌کند. حضور سرلشکر سلیمانی حیرت‌آور است. استراتژی مشاوران سلیمانی این است که شبه نظامیان و نیروهای !!! عراق، حاشیه وسیع‌تری از سامرا را در اختیار درآورند تا خم !!! ‌ها به حرم نرسد. یک فرمانده عراقی می‌گوید ما بدون آنها (ایرانیان) و شبه نظامیان (نیروهای مردمی) سامرا را از دست داده بودیم.
خبرگزاری !!! یی اضافه کرد: چند مشاور متعلق به حزب‌الله لبنان نیز شبه نظامیان عراقی را در جبهه شمال بغداد هدایت می‌کنند. وهاب الطایی، فرمانده ارشد عسیب اهل الحق، که یکی از چندین گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران در عراق است، می‌گوید: «ما به این مشاوران نیاز مبرم داریم. آنها در جنگ‌های چریکی شهری مهارت زیادی دارند در حالی که ما هیچ تجربه‌ای در آن نداریم.»
آسوشیتدپرس خاطرنشان کرد: !!! گروهی مرکب از 210 سرباز به عراق فرستاده است؛ مأموریت اصلی آنان ارزی !!! آمادگی نظامیان عراقی در جنگ با شورشیان !!! است. پنتاگون این هفته تأیید کرد که گزارش ارزی !!! این تیم را دریافت کرده، اما برای بررسی آن و جمع‌بندی توصیه‌ها در مورد چگونگی کمک !!! به عراق، نیاز به زمان دارد. درخواست‌های عراق از نیروی هوایی !!! برای کوبیدن مواضع !!! تاکنون بی‌پاسخ مانده است.
یک مقام ارشد نظامی عراقی با تأکید بر آن که تیم !!! یی‌ها حتی زحمت حضور در میدان جنگ را هم به خود نداده، گفت: «ما تا به حال هیچ گونه کمک واقعی از آنها ندیده‌ایم.» با این وجود شبه نظامیان شیعه که توسط ایران سازمان‌دهی می‌شوند، توانسته‌اند از پیشروی !!! ی‌ها جلوگیری کنند.
خبرگزاری !!! در ادامه این گزارش می‌نویسد: نیروی قدس به فرماندهی سلیمانی، که بازوی عملیاتی !!! پاسداران در خارج از کشور است، سال‌هاست که به آموزش شبه نظامیان شیعه در عراق مشغول است. این نیرو همچنین مدت‌هاست که با حزب‌الله لبنان همکاری می‌کند و نیز به بشار اسد، رئیس جمهوری !!! در برابر شورشیان کمک کرده است.
یک مقام !!! ت عراق درباره نقش ایران گفت: «سلیمانی می‌خواهد همان طور که دمشق را برای اسد نگاه داشت، بغداد و سامرا را هم حفظ کند. او مدام بین ایران و عراق در رفت و آمد است و وقتی اینجاست به همه جاسر می‌زند.»
آسوشیتدپرس همچنین نوشت: علاوه بر تیم مشاوران، پهپادهای ایرانی نیز تقریباً هر روز پرواز‌های اکتشافی انجام می‌دهند. ایران همچنین به خلبانان عراقی اجازه داده است که پنج فروند هواپیمای جنگنده سوخو-25 بازمانده از دوران شوروی را، که پیش از !!! کویت در 1991 به دستور صدام حسین برای احتراز از نابودی به ایران اعزام شده بود، به عراق بازگردانند. این هواپیماها به ناوگان حدود شش فروند سوخوی 25 روسی پیوست که المالکی به صورت دست دوم از روسیه !!! یده تا نیروی هوایی ناتوان عراق را که از دوسسنا با موشک‌های !!! یی هلفایر تشکیل شده، تقویت کند.
خبرگزاری !!! یی در پایان نوشت: فرماندهان شیعی شبه نظامی گفته‌اند سلیمانی علاوه بر این‌ها، شبه نظامیان، داوطلبان، و نیروهای !!! تی را در خطوط مقدم جبهه نیز هدایت می‌کند. تمایل او و مشاورانش به حضور در صحنه نبرد به نوعی کیش شخصیت او در میان برخی از شبه نظامیان انجامیده است. یکی از فرماندهان شبه نظامیان مستقر در سامرا گفت: «آنها از فرماندهان نظامی عراقی به مراتب شجاع‌ترند. سلیمانی بهترین فرمانده نظامی در جهان است.»برچسب ها : فرمانده مقتدر ایرانی سامرا را حفظ کرد - عراق ,نظامیان ,عراقی ,نظامی ,سامرا ,فرمانده ,نظامیان عراقی ,نیروی هوایی ,نظامی عراقی ,نظامیان شیعه ,حزب‌الله لبنان ,فرمانده مقتدر ایرانی
فرمانده مقتدر ایرانی سامرا را حفظ کرد عراق ,نظامیان ,عراقی ,نظامی ,سامرا ,فرمانده ,نظامیان عراقی ,نیروی هوایی ,نظامی عراقی ,نظامیان شیعه ,حزب‌الله لبنان ,فرمانده مقتدر ایرانی
تحلیلی که در شب 21 رمضان نوشته شد: اگر در !!! ش !!! ت بخوریم...

درخواست حذف وبلاگ

:: تحلیلی که در شب 21 رمضان نوشته شد: اگر در !!! ش !!! ت بخوریم...
گروه جهاد و مقاومت مشرق - «محمودرضا بیضایی» (حسین نصرتی)، متولد 18 آذر1360 شمسی در تبریز، به تاریخ  29 دی ماه 1392، در «جهاد مقدس» برای دفاع از حریم « !!! ناب محمدی(صلوات الله علیه و آله)» و حرمِ «بانوی مقاومت» حضرت زینب کبری (سلام الله علیها)، به دست «مزدوران سعودی» و «سرسپردگان !!! !!! یی» به شهادت رسید.

متن زیر نامه‌ای است از «محمودرضا بیضائی» به همسرش که آن را در شب شهادت !!! المؤمنین (ع) در ماه مبارک رمضان در !!! نگاشته است.بخش هایی از نامه را که ایشان در ابتدا و انتها به احوال پرسی از خانواده و اظهار محبت به همسر و فرزند خود اختصاص داده و جنبه شخصی دارد حذف شده است. او در این نامه، انگیزه حضور خود در جبهه !!! را به روشنی بیان کرده و در مورد اه !!! تروریست‌ها و حامیان آنان از ب راه انداختن این معرکه و وضعیت حساس جهان !!! و آینده این معرکه در صورت ش !!! ت خوردن جبهه مقاومت توضیحاتی داده است:

نامه‌ای که در شب 21 رمضان نوشته شد

بسم الله الرحمن الرحیم

…باید به خودمان بقبولانیم که در این زمان بدنیا آمده‌ایم و شیعه هم بدنیا آمده‌ایم که مؤثر در تحقق ظهور مولا باشیم و این همراه با تحمل مشکلات، مصائب، سختی‌ها، غربت‌ها و دوری‌هاست و جز با فدا شدن محقق نمی‌شود حقیقتاً.

نمی‌خواهم حرفهای آرمانگرایانه بزنم و یا غیر واقعی صحبت !!! م؛ نه! حقیقتاً در مسیر تحقق وعده بزرگ الهی قرار گرفته‌ایم. هم من، هم تو. بحمدالله. خدا را باید بخاطر این شرایط و این توفیق بزرگ شاکر باشیم. الان که این نامه را برایت می‌نویسم، شب قدر است و شب شهادت حیدر کرار (علیه السلام) و در فضای ملکوتی بین‌الحرمین ِ صبر و مصیبت و تحمل مشکلات و سختی‌ها، بین‌الحرمین ِ دو مظلومه، دو شهیده، یکی خانم زینب کبری (روحی فداها) و دیگری بنت‌الحسین، خانم رقیه (سلام الله علیها) هستم و به یادتم. نمی‌دانی بارگاه ملکوتی سه ساله !!! حسین الان هم چقدر غریب است؛ در محل یهودی‌ها، در مجاورت کاخ ملعون معاویه و در محاصره وه !!! ‌های وحشی و آدمکش.

نامه‌ای که در شب 21 رمضان نوشته شد

چه بگویم از اوضاع اینجا؛ تاریخ دوباره تکرار شده و این بار ابناء ابوسفیان و آل سفیان بار دیگر آل‌الله را محاصره کرده‌اند؛ هم مرقد مطهر خانم زینب کبری و هم مرقد مطهر دردانه اهل بیت، رقیه (سلام الله علیهما). ولی این بار تن به اسارت آل‌الله نخواهیم داد چرا که به قول !!! (ره) مردم ما از مردم زمان رسول الله بهترند.

واضح‌تر بگویم؛ نبرد شام، مطلع تحقق وعده آ !!! ا !!! مانی ظهور است و !!! دقیقاً در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که با لطف خداوند و ائمه اطهار نقشی بر گردنمان نهاده شده است و باید به سرانجام برسانیمش با هم تا بار دیگر شاهد مظلومیت و غربت فرزندان زهرای مرضیه (سلام الله علیها) نباشیم. اگر بدانی صبرت چقدر در این زمان حساس در حفظ و صیانت از حریم آل‌الله قیمت دارد، لحظه به لحظه آنرا قدر می‌شماری.

معرکه شام میدان عجیبی است. بقول !!! خامنه‌ای: «بحران !!! الان مقابله جبهه کفر و استکبار و ارهاب با تمام قوا، در برابر جبهه مقاومت و !!! حقیقی است.» در واقع جنگ بین حق و باطل. و این خاکریز نباید فرو بریزد؛ نباید. خط مقدم نبرد بین حق (جبهه مقاومت) و باطل در شام است. تمام دنیا جمع شده‌اند؛ تمام استکبار، کفار، صهیونیست‌ها، مدعیان !!! !!! یی، وه !!! ون آدمکش بی‌شرف، همه و همه جبهه واحدی تشکیل داده‌اند و هدفشان ش !!! ت !!! حقیقی و عاشورایی، !!! ی ایران و هدفشان ش !!! ت نهضت زمینه‌سازان ظهور است و بس. و در این فضای فتنه آلود، متأسفانه بسیاری از مسلمین نا آگاه و افراطی نیز همراه شده‌اند تا این عَلَم و این نهضت زمینه‌ساز را به ش !!! ت بکشانند که اگر این اتفاق بیفتد سالها و شاید صدها سال دیگر باید شیعه خود دل بخورد تا تحقق وعده الهی را نزدیک ببیند. شام نقطه شروع حرکت ابناء ابوسفیان ملعون است. و این خاکریز نباید فرو بریزد. این حرکت خطرناک و این تفکر آدمکش اره !!! ، پر و بال گرفته و !!! خون بین شیعیان و سایر مسلمین راه می‌اندازد و هیچ حرمتی از حرمین شریفین زینب کبری (سلام الله علیها) و خانم رقیه (سلام الله علیها) [حفظ نخواهد کرد] که هیچ، حرمت عتبات مقدسه کربلا، نجف، سامرا، کاظمین و… را هم خواهد ش !!! ت.

جبهه جدیدی که از تفکر !!! !!! یی، صهیونیسم و ارهاب از کشورهای مختلف از جمله افغانستان، پا !!! تان، !!! ، اروپا، یمن، ترکیه، عربستان، قطر، آذربایجان، امارات، کویت، لیبی، فلسطین، مصر، اردن و… به نام جهاد فی سبیل الله تشکیل شده است، هدف نهائیش فقط و فقط جلوگیری از نهضت زمینه‌سازان ظهور و در نهایت مقابله با تحقق وعده الهی ظهور می‌باشد و هیچ ابایی هم از کشتن و مثله !!! و سر ب !!! !!! ن و کودکان بی‌گناه شیعه ندارد، کما اینکه این اتفاق را الان به وفور می‌توان مشاهده کرد و من دیده‌ام.

نامه‌ای که در شب 21 رمضان نوشته شد

مسئولیت سنگینی بر دوشمان گذاشته شده است و اگر نتوانیم از پسش برآئیم، شرمنده و خجل باید به حضور خدوند و نبی‌اش و ولی‌اش برسیم چرا که مقصریم. کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا و بقول سید مرتضی آوینی این یعنی اینکه همه ما شب انتخ !!! خواهیم داشت که به صف عاشورائیان بپیوندیم و یا از معرکه جهاد بگریزیم و در خون ولی خدا شریک باشیم. ان شاء الله در پناه حق و تا [تحقق] وعده الهی و یاری !!! ت ایشان خواهیم جنگید.

اعوذ بالله من ال !!! الرجیم

فضل الله المجاهدین علی القاعدین اجرا عظیماً

ان شاء اللهبرچسب ها : تحلیلی که در شب 21 رمضان نوشته شد: اگر در !!! ش !!! ت بخوریم... - الله ,سلام ,تحقق , !!! ,وعده ,ظهور ,سلام الله ,تحقق وعده ,الله علیها ,وعده الهی ,زینب کبری
تحلیلی که در شب 21 رمضان نوشته شد: اگر در !!! ش !!! ت بخوریم... الله ,سلام ,تحقق , !!! ,وعده ,ظهور ,سلام الله ,تحقق وعده ,الله علیها ,وعده الهی ,زینب کبری
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به وبلاگ 24.اطلاعات میباشد. همچنین تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24.اطلاعات هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد .
جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید.
All rights reserved. © WEBLOG24.INFO 2016