فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف 161 هزار و 800 نخ سیگار قاچاق در این شهرستان خبر داد.

 

سرهنگ رحیم مهدی زاده عصر یکشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار گفت: !!! ان ایستگاه بازرسی سه راه قلعه حین کنترل محور مواصلاتی اردبیل - آستارا به یک دستگاه پژو و یک دستگاه خودروی پراید مشکوک شده و این خودروها را متوقف !!! د.
وی افزود: !!! ان در بازرسی از داخل صندوق عقب این خودروها در مجموع 130هزار و 400 نخ سیگار قاچاق کشف و ضبط !!! د.
به گفته مهدی زاده، رانندگان 30 و 27 ساله این خودروها دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
فرمانده نیروی انتظامی آستارا در ادامه گفت: همچنین در 24 ساعت گذشته !!! ان ایستگاه بازرسی سه راه قلعه آستارا ، 31 هزار و 400 نخ سیگار به همراه 200 بسته تنباکوی قاچاق از یک دستگاه پژو کشف !!! د.
وی اظهار کرد: متهم 41 ساله این پرونده نیز به مراجع قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی آستارا در ادامه با بیان اینکه سلامت چرخه اقتصاد در گرو مبارزه با پدیده شوم قاچاق است ، اظهار کرد: با همکاری و تعامل مثبت میان دستگاه های متولی و همچنین برنامه ریزی مناسب می توان شاهد اقدامات موثر و قابل توجهی در این زمینه بود.
سرهنگ مهدی زاده با اشاره به پیامدهای اجتماعی ، اقتصادی ، امنیتی و فرهنگی قاچاق کالا افزود: قاچاق کالا در حقیقت یک اقدام و حرکت هدف دار از سوی دشمنان برای ضربه زدن به ارزش های فرهنگی کشور و ایجاد تغییر در سبک زندگی مردم است.

 

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آستارا گفت: سد معبر باعث ایجاد اختلال و ترافیک در شهر می شود و نمونه ای از نقض حقوق شهروندی است.

 

سرهنگ رحیم مهدی زاده عصر یکشنبه در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی آستارا افزود: پلیس از جایگاه مورد اطمینانی بین مردم برخوردار است.
وی اضافه کرد: اگر بسترهای امنیت در اجتماع توسط مردم و نهادهای فرهنگی فراهم باشد پلیس برای برخورد با ناهنجاری با مشکل مواجه نخواهد شد.
وی با تقدیر از همکاری مردم با پلیس در برقراری نظم و امنیت در بین دسته های عزاداری در دهه نخست محرم، افزود: تلاش پلیس زمانی به ثمر می نشیند که مردم نیز خود را با نیروهای پلیس همراه کنند.
سرهنگ مهدی زاده با اشاره به اینکه اجرای دقیق قانون در هر شرایطی اولویت اصلی پلیس است ، اضافه کرد: اجرای قانون همراه با قاطعیت در مقابل افراد ناهنجار ، تکریم ارباب رجوع و همچنین ارائه خدمات در سریع ترین زمان ممکن برای پلیس یک اصل غیرقابل انکار است.
وی با تقدیر از واحدهای گشت انتظامی و راهور در تامین امنیت دسته های عزاداری ، گفت: اجرای !!! یت های پلیس بدون همکاری مردم بسیار سخت است.
فرمانده انتظامی آستارا در ادامه سد معبر را نمونه ای از نقض حقوق شهروندی عنوان کرد و گفت: برخی از ایستگاه های صلواتی نیز با ایجاد سد معبر بر این امر دامن زدند.
سرهنگ مهدی زاده با اشاره به برخورد مطلوب و رضایت بخش عوامل انتظامی با مردم افزود: باید فرهنگ سازی درستی پیرامون احترام به حقوق شهروندی انجام شود.
مشاور اجتماعی فرماندار آستارا نیز در این نشست، خواستار عملی شدن تکریم ارباب رجوع در ادارات شهرستان شد و بیان کرد: عظمت انقلاب !!! ی را مدیون مردم هستیم و مسئولان دستگاه های !!! تی باید به امور مردم رسیدگی کنند.
علی پورواجد اظهار کرد: همه در برابر صیانت از حقوق شهروندی مسئول هستیم و هیچ کوتاهی در این زمینه نباید صورت بگیرد.