وبلاگ 24.اطلاعات

اثری از نمادهای قله دماوند نیست

درخواست حذف وبلاگ

:: اثری از نمادهای قله دماوند نیست

اثری از نمادهای قله دماوند نیست !

صعود به دماوند

لاشه‌ یخ‌زده یک راس !!! و بز کوهی که برای کوهنوردان علاقه‌مند به فتح این اثر ملی‌، نمادی شناخته‌شده محسوب می‌شد، به طرز عجیبی ناپدید شده‌اند و اکنون جای خالی آنها کاملا محسوس است.

خبرنگاران کوهنورد ایسنا که روز پنجشنبه - چهارم شهریور - به قله دماوند صعود !!! د، متوجه ناپدید شدن لاشه !!! و بُزکوهی این قله شدند .این لاشه‌های یخ زده تا سال گذشته هم به دلیل سرمای هوا در بالای قله تقریبا سالم بودند، اما ظاهرا برخی کوهنوردان پس از صعود به این قله، بخش‌هایی از لاشه‌ها را تکه‌تکه ‌کرده و به عنوان یادگار همراه‌ خود برده‌اند!

در ادامه مطلب بیشتر در این باره بخوانید.برچسب ها : اثری از نمادهای قله دماوند نیست - دماوند ,دماوند نیست
اثری از نمادهای قله دماوند نیست دماوند ,دماوند نیست
پرواز ابدی مهدی حبیبی

درخواست حذف وبلاگ

:: پرواز ابدی مهدی حبیبی

مهدی حبیبی، در آ !!! ین پروازش جاودانه شد

مهدی حبیبی رو سال هاست میشناسم. همیشه با علاقه کارهاشو پیگیری می !!! ، یکی از بهترین دوستام بود... همیشه پشتکارش برام الگو بود، هیچ وقت خسته نمیشد؛ همیشه با انرژی آرزوهاشو دنبال می کرد، زندگی رو ساده می گرفت و روحیه شاد و خندانش همیشه برای من قابل ستایش بود... همه جا با افتخار اسم ایران رو می برد.. پارسال آبان ماه مهدی از دیواره آیگر پرید، کاری که سال ها آرزوشو داشت و من این خبر رو در سایت به اشتراک گذاشتم و الان...
مدت ها بود می خواستم از مهدی حبیبی بنویسم، از این بمب انرژی که هروقت به مانع میخورد جدی تر به کارهاش ادامه میداد و هرگز خسته نمیشد، از اخبار موفقیتش، اما متاسفانه به دلیل مشغله هایی که داشتم فرصت نمی !!! وبلاگ رو به روز رسانی کنم، و الان که خبر فوتشو شنیدم، با ناباوری دارم این جملات رو می نویسم... از دست دادن یک دوست خیلی دردناکه و نوشتن خبر نبودنش دردناک تر:

مهدی حبیبی کوهنورد، هیمالیانورد، ورزشکار بیس جامپ و قهرمان وینگ سوت ایران

به دلیل حادثه سقوط 600 متری در سوییس درگذشت...

مدتی پیش بود که مسابقات جهانی وینگ سوت برگزار شد و مهدی از ایران برای اولین بار توی این مسابقات شرکت کرد و موفق شد رتبه ۴۱ دنیارو !!! ب کنه، با این که هیچ حمایتی نشد و نگران بود که با لباس قدیمی ای که داره نتونه مقامی رو !!! ب کنه اما تونست رکورد آسیا رو بشکنه و افتخاری دیگه رو برای ما ایرانی ها رقم بزنه... مهدی در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود: 

i would rather die young doing what i love than die old living a boring life. if i die, just know that i died happy.
ترجیح می‌دهم در جوانی زمانِ انجامِ آنچه عاشقش هستم بمیرم تا اینکه در یک زندگی !!! !!! ‌بار هنگامِ پیری. اگر مردم بدانید که سرخوش مرده‌ام."

روحت شاد و تسلیت به خانواده و دوستدارانت...

در ادامه مطلب می توانید مصاحبه ی انجام شده با وی را بخوانیدبرچسب ها : پرواز ابدی مهدی حبیبی - مهدی ,حبیبی ,مهدی حبیبی
پرواز ابدی مهدی حبیبی مهدی ,حبیبی ,مهدی حبیبی
پیام تبریک

درخواست حذف وبلاگ

:: پیام تبریک

روز کوه نورد گرامی باد

در خلوت کوهستان گم شدن و رستن از شلوغی و ازدحام شهری، وصالیست مجدد با آغوش مادر طبیعت و احیای هویت خویش ...
صفای کوهستان یادآور یکرنگی وجود انسانهاست که در شلوغی شهرگم شده وفرصتی است برای بازگشت به خود و صیقل دادن روح و روان و پالایش و زدایش آلودگیها، که خستگی لذت بخشی به جسم می دهد وتکاپوی اراده انسان در مواجهه با سختی در فتح قله را به نمایش میگذارد،
این همه را باید به کوه زد تا احساس شود ..

۲۹ مهرماه، روز کوه نورد، را به تمامی کوه نوردان

و علاقمندان طبیعت تبریک عرض نموده و موفقیت روز افزون را

برای یکایک پیشگامان این عرصه، بخصوص شما همنوردان آرزومندیم ...برچسب ها : پیام تبریک
پیام تبریک
نخستین غار با عمق بیش از 1000 متر در ایران

درخواست حذف وبلاگ

:: نخستین غار با عمق بیش از 1000 متر در ایران

نخستین غار با عمق بیش از 1000 متر در ایران

 

در پی‌ برگزاری ا !!! پ !!! ن بین‌المللی غارنوردی در کرمانشاه، غارنوردان توانستند به عمق بیش از ۱۰۰۰ متری غار جوجار دست یابند. با این حساب، ایران بیست و یکمین کشوری‌ است که غاری با عمق بیش از ۱۰۰۰ متر دارد.

سال گذشته و در پی برگزاری چهارمین ا !!! پ !!! ن، عمق غار جوجار به ۸۰۶ - متر رسیده بود و بعد از ۴۳ سال که غار پراو، عمیق‌ترین غار ایران شناخته می‌شد، توانست برگ جدیدی را در تاریخ غارنوردی کشور بازگشاید.

امسال نیز ا !!! پ !!! ن جوجار با حضور ۳۵ نفر از ایران و سه کشور دیگر برگزار گردید. بر طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و در چند مرحله، عملیات اکتشاف در غار جوجار ادامه یافت. در اعماق پایین‌تر جوجار، غارنوردان با سرمای زیاد و حجم زیادی از آب و جریان‌های آبی مواجه شدند و شرایط ویژه‌ای را تجربه‌ می‌ !!! د.

آ !!! ین خبرها حاکی از آن است که غارنوردان به عمق بالای ۱۰۰۰ متر دست یافته‌اند. عمق دقیق غار به زودی و بعد از طی شدن مراحل دقیق نقشه برداری اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که جوجار هنوز مسدود نشده است و ادامه‌ی اکتشاف در عمیق‌ترین غار ایران، به سال آینده موکول شده است.

ارسال خبر: علیرضا بلاغی س !!! رست تیم

منبع : فدراسیون کوه نوردی ایرانبرچسب ها : نخستین غار با عمق بیش از 1000 متر در ایران - جوجار ,۱۰۰۰ ,غارنوردان
نخستین غار با عمق بیش از 1000 متر در ایران جوجار ,۱۰۰۰ ,غارنوردان
پیام تبریک

درخواست حذف وبلاگ

:: پیام تبریک

همنوردان گرامی گروه کوه نوردی بانوان بامداد،

اهتزاز پرچم مقدس کشور عزیزمان در پی صعود برون مرزی و موفقیت آمیز شما

به قله 4095 متری آراگاتس ارمنستان و گرامیداشت یاد وخاطره

!!! ی عزیز محیط بان را که با تلاش و مقاومت، در سایه اتحاد و همدلی بدست آمد را

به شما و سایر همنوردان صمیمانه تبریک گفته و

آرزوی توفیق روز افزون و سربلندی برای شما داریم.

* گزارش و ع !!! های برنامه به زودی بر روی سایت قرار خواهد گرفت *برچسب ها : پیام تبریک
پیام تبریک
گزارش برنامه پا !!! ازی

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پا !!! ازی

گزارش برنامه پاک‌سازی و ارتقا فرهنگ زیست‌محیطی روستای حسین آباد

!!! 30 شهریور ماه 95

روز 3 شنبه بانوان گروه کوه نوردی بانوان بامداد، هم زمان با عید غدیر خم  اقدام به پا !!! ازی کوه پایه های منطقه روستای حسین آباد !!! د.
در این برنامه که با پیشنهاد و همکاری بانک تجارت انجام شد، تعدادی از محیط بانان سازمان محیط زیست و اعضای شورای روستا نیز حضور داشتند.
گزارش برنامه و ع !!! ها را در ادامه مطلب مشاهده کنیدبرچسب ها : گزارش برنامه پا !!! ازی - برنامه ,گزارش ,گزارش برنامه ,حسین آباد ,روستای حسین
گزارش برنامه پا !!! ازی برنامه ,گزارش ,گزارش برنامه ,حسین آباد ,روستای حسین
گزارش برنامه کوه نوردی مسئولانه و سازگار با محیط زیست

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه کوه نوردی مسئولانه و سازگار با محیط زیست

گزارش برنامه کوه نوردی مسئولانه و سازگار با محیط زیست 2

آدینه 26 شهریورماه 95

برنامه کوه نوردی مسئولانه و سازگار با محیط زیست، طبق برنامه از پیش تعیین شده توسط هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان فارس، هر هفته توسط یکی از گروه های کوه نوردی با هدف اشاعه فرهنگ حفظ محیط زیست کوهستان و ترویج ورزش کوه نوردی، در دامنه دراک و یا باباکوهی برگزار می گردد. در راستای این هدف، روز آدینه 15 مردادماه، گروه کوه نوردی بانوان بامداد، اولین برنامه خود را در دامنه دراک اجرا کرد (برای خواندن گزارش کلیک کنید) و دومین برنامه نیز در آدینه 26 شهریور ماه با همکاری باشگاه کوه نوردی سپید گشت پارس در دامنه دراک برگزار شد. گزارش این برنامه را در ادامه مطلب بخوانید.برچسب ها : گزارش برنامه کوه نوردی مسئولانه و سازگار با محیط زیست - برنامه ,نوردی ,محیط ,گزارش ,دامنه ,دراک ,دامنه دراک ,محیط زیست ,نوردی مسئولانه ,گزارش برنامه
گزارش برنامه کوه نوردی مسئولانه و سازگار با محیط زیست برنامه ,نوردی ,محیط ,گزارش ,دامنه ,دراک ,دامنه دراک ,محیط زیست ,نوردی مسئولانه ,گزارش برنامه
توصیه‌هایی به کوهنوردان روزه دار

درخواست حذف وبلاگ

:: توصیه‌هایی به کوهنوردان روزه دار

توصیه‌هایی در ماه مبارک رمضان به کوهنوردان روزه دار

با توجه به فصل گرما و مدت زمان طولانی روزه داری در این روزها، توصیه هایی را در ادامه مطلب به کوه‌نوردان روزه‌دار ارائه میکنیم تا ضمن روزه داری بتوانند به فعالیتهای ورزشی و کوه‌نوردی خود با کمترین عوارض و صدمات جسمی و افت توانائی‌های جسمانی و فیزیولوژیکی بپردازند.برچسب ها : توصیه‌هایی به کوهنوردان روزه دار - روزه ,روزه داری ,کوهنوردان روزه
توصیه‌هایی به کوهنوردان روزه دار روزه ,روزه داری ,کوهنوردان روزه
زیبایی های بی‌بدیل «پاتاگونیا»

درخواست حذف وبلاگ

:: زیبایی های بی‌بدیل «پاتاگونیا»

معرفی برند و منطقه زیبای پاتاگونیا

اگر به ورزش کوه نوردی علاقمند هستید و در این رشته فعالیت می کنید حتما نام برند پاتاگونیا را شنیده اید، پاتاگونیا، شرکت تولید کننده پوشاک و لباس است. این شرکت توسط yvon شوینار در سال 1973 تاسیس شد. پاتاگونیا تولید کننده پوشاک ورزشی خاص در نظر گرفته می شود، برخی از محبوب ترین محصولات این شرکت fleeces، کت باران، و کت پوشاک به طور کلی می باشد و در حال حاضر ارائه ترکیبی متنوع از پوشاک را به سمت اسکی بازان، خوانندگان، کوه نوردان و دیگران قرار داده است. این برند در سال 2008 همکاری فراوانی با محیط زیست داشته و به همین دلیل مورد توجه مشتریان قرار گرفته است.

شاید علاقمند باشید که بدانید نام این برند از کجا گرفته شده، پاتاگونیا منطقه ای در جنوب آرژانتین است که پر از عجایب طبیعی می باشد. در ادامه مطلب با این منطقه زیبا بیشتر آشنا خواهید شد.برچسب ها : زیبایی های بی‌بدیل «پاتاگونیا» - پوشاک ,برند ,پاتاگونیا ,منطقه ,شرکت ,کننده پوشاک ,تولید کننده ,تولید کننده پوشاک
زیبایی های بی‌بدیل «پاتاگونیا» پوشاک ,برند ,پاتاگونیا ,منطقه ,شرکت ,کننده پوشاک ,تولید کننده ,تولید کننده پوشاک
مفقودی 5 کوه نورد

درخواست حذف وبلاگ

:: مفقودی 5 کوه نورد

5 کوه نورد در ارتفاعات اردبیل مفقود شدند

اردبیل - ایرنا- رئیس اداره ورزش وجوانان خلخال گفت: عملیات جست وجو و نجات پنج نفر از کوهنوردان مفقود شده این شهرستان در مناطق کوهستانی استان های اردبیل وگیلان ادامه دارد.

سید ناصر میرمرسلی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از دریافت خبر مفقود شدن این کوهنوردان اهل روستای اندبیل خلخال، عملیات جست وجوی این افراد با تشکیل تیم هایی از کوهنوردان مجرب هیات کوهنوردی، امدادگران جمعیت هلال احمر و !!! ان نیروی انتظامی از نیمه شب گذشته آغاز شد.
وی ادامه داد: این کوهنوردان صبح !!! به قصد کوه پیمایی در ارتفاعات شهرستان تالش از روستای اندبیل خارج شدند و تاکنون بازنگشته اند.
رئیس اداره ورزش وجوانان خلخال گفت: پس از اطلاع از موضوع، اکیپ های جست وجو به محل اعزام شدند ولی به علت تاریکی شب، وسعت منطقه، پوشش جنگلی و وجود برف سنگین عملیات جست وجو به کندی پیش رفت اما با روشن شدن هوا جست وجویکوهنوردان سرعت بیشتری خواهد گرفت. 
میرمرسلی اظهارکرد: مسیر کوهنوردی این افراد، مسیر گذر بسیاری ازعلاقه مندان به کوهنوردی در فصول سرد سال بوده و احتمال اقامت شبانه کوهنوردان در یکی از روستاهای مسیر کوهنوردی تفرجگاه اندبیل به سمت کوه های تالش وجود دارد.
خبر تکمیلی: 

اردبیل-ایرنا- معاون فرماندار خلخال از پیدا شدن پنج کوهنوردی که گمان می رفت در ارتفاعات استان های اردبیل و گیلان مفقود شده اند، خبر داد.

به گزارش ایرنا، جابر قربان زاده روز شنبه در جلسه مدیریت بحران خلخال گفت : از شب گذشته نیروهای امداد و نجات هلال احمر ، کوهنوردان و نیروهای انتظامی اقدام به عملیات جستجو !!! د و ظهر امروز این کوهنوردان را در حال استراحت در کلبه ای در منطقه طوله رود شهرستان تالش در استان گیلان پیدا !!! د.
وی اظهار کرد: بنا به اظهارات خانواده یکی ازکوهنوردان اقامت شبانه کوهنوردان خلخالی در یکی از مناطق واقع شده در حوزه استحفاظی استان گیلان احتمال داده می شد ولی به علت امکان پذیر نبودن تماس تلفنی با کوهنوردان تا زمان یقین از سلامتی آنهاهر گونه اقدامات جست و جو و امداد و نجات ضروری به نظر می رسید.برچسب ها : مفقودی 5 کوه نورد - اردبیل ,استان ,عملیات ,خلخال ,مفقود ,کوهنوردان ,هلال احمر ,شهرستان تالش ,استان گیلان ,روستای اندبیل ,وجوانان خلخال ,ورزش وجوانان خلخال
مفقودی 5 کوه نورد اردبیل ,استان ,عملیات ,خلخال ,مفقود ,کوهنوردان ,هلال احمر ,شهرستان تالش ,استان گیلان ,روستای اندبیل ,وجوانان خلخال ,ورزش وجوانان خلخال
اطلاعیه

درخواست حذف وبلاگ

:: اطلاعیه

اطلاعیه اقدام به کاشت درخت در منطقه پل فسا

!!! 20 بهمن ماه 94

کارگروه حفاظت محیط زیست کوهستان هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس در نظر دارد در گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب !!! ی ایران و با همکاری گروه کوهنوردی آوا و سازمان پارک ها و فضای سبز شیراز اقدام به برگزاری طرحی بنام معراج نماید. در این طرح اعضا متولد بهمن ماه تمامی گروه ها و باشگاه های کوهنوردی شیراز در روز !!! مورخ 94/20/11 به تعداد سال های سن خود اقدام به کاشت درخت در منطقه پل فسا خواهند نمود.

لطفا جهت هماهنگی بیشتر با سرکار خانم شنیتی(09171162100) تماس حاصل فرمایید.

هیات استان ضمن ارج نهادن به این حرکت فرهنگی و طبیعت دوستانه زیبا،

تمام کوهنوردان و علاقه مندان به طبیعت، به ویژه متولدین بهمن ماه را

به شرکت در این حرکت ماندگار دعوت می نماید.برچسب ها : اطلاعیه - کوهنوردی ,بهمن ,اقدام ,کاشت درخت
اطلاعیه کوهنوردی ,بهمن ,اقدام ,کاشت درخت
کشف دهانه یک غار

درخواست حذف وبلاگ

:: کشف دهانه یک غار

کشف دهانه یک غار

در روستای نظر کهریز شهرستان هشترود

غارنوردان آذربایجان‌شرقی موفق به کشف یک دهانه غار در روستای نظرکهریز شهرستان هشترود شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، این غار به نام "امین" نامگذاری شد و در پنج کیلومتری بخش نظر کهریز از توابع شهرستان هشترود و در ارتفاع 1765 متری از سطح دریا قرار دارد.

!!! وج گاز از اعماق غار امین به خاطر فعل و انفعالات شیمیایی درون غار، اکتشاف در این غار را تا حدودی دشوار کرده و بر اساس اظهارات اهالی بومی منطقه، تاکنون دو نفر از اهالی منطقه که بدون تجهیزات لازم اقدام به پیمایش غار کرده بودند، به علت مشکلات تنفسی در درون غار جان باخته‌اند که به همین منظور پس از هماهنگی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان آذربایجان‌شرقی با آتش‌نشانی و تجهیز غارنوردان به کپسول ا !!! یژن پیمایش و اکتشاف اعماق این غار محقق شد.

در این اکتشاف، ابراهیم بیرامیان، مهرداد حبیب مهر، سعید تقدیمی، حامد تقدیمی، علی سلطانی، ناصر حضرتی، بهزاد پور نجف، بهزاد قمی و امین علمدار و بانوان لیلا امانی، مهدیه امانی، عذرا سالاری و رفیعی شرکت داشتند که موفق شدند چند تالار از این غار را اکتشاف و نقشه برداری کنند.

بر این اساس، ابراهیم بیرامیان س !!! رست برنامه گفت: ادامه اکتشاف و پیمایش تالار های بعدی این غار به زودی رقم خواهد خورد.

همچنین وی احتمال داد که تالارهایی بزرگ‌تری در این غار وجود داشته باشد که در اکتشافات آتی این موضوع به نتیجه قطعی خواهد رسید.برچسب ها : کشف دهانه یک غار - اکتشاف ,پیمایش ,امین ,هشترود ,شهرستان ,دهانه ,شهرستان هشترود
کشف دهانه یک غار اکتشاف ,پیمایش ,امین ,هشترود ,شهرستان ,دهانه ,شهرستان هشترود
افتتاح نخستین کتابخانه کشور در کوه های البرز

درخواست حذف وبلاگ

:: افتتاح نخستین کتابخانه کشور در کوه های البرز

افتتاح نخستین کتابخانه کشور در کوه های البرز

در جانپناه کاهار

رییس هیات کوهنوردی استان البرز از گشایش نخستین کتابخانه جان پناه کشور در قله کهار استان البرز خبر داد.

حسین محمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این کتابخانه به تازگی توسط هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان البرز در جان پناه ارتفاعات کهار البرز راه اندازی شده است .
وی گفت: در گام نخست 50 جلد کتاب در این کتابخانه ها جا سازی شده است تا کوهنوردان بتوانند برای ساعاتی به مطالعه در فضای کوه بپردازند.برچسب ها : افتتاح نخستین کتابخانه کشور در کوه های البرز - البرز ,کتابخانه ,استان ,کشور ,نخستین ,استان البرز ,نخستین کتابخانه ,هیات کوهنوردی ,کتابخانه کشور ,افتتاح نخستین ,افتتاح نخستین کتابخانه
افتتاح نخستین کتابخانه کشور در کوه های البرز البرز ,کتابخانه ,استان ,کشور ,نخستین ,استان البرز ,نخستین کتابخانه ,هیات کوهنوردی ,کتابخانه کشور ,افتتاح نخستین ,افتتاح نخستین کتابخانه
هشدار

درخواست حذف وبلاگ

:: هشدار

هشدار! در کوهستان «زمستان» است

با توجه به کاهش شدید دما و بارشهای مکرر در ارتفاعات از کلیه کوهنوردان؛ طبیعت گردان؛ سنگنوردان و سایر رشته های مرتبط  درخواست می‌کنیم که با احتیاط و آمادگی کامل قدم در طبیعت و کوهستان بگذارند. بدیهی است در این روزها صعود به ارتفاعات فقط با تجهیزات کامل زمستانه و دقت نظر ویژه صعود های زمستانه توصیه می‌شود ...

از کلیه کوهنوردانی که فاقد تجربه و امکانات لازم زمستانه هستند موکدا درخواست میشود از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.
یاد آور میشویم که هیچگاه آب و هوای ارتفاعات با دامنه ها بخصوص در این فصل ی !!! ان نیست. در پایین دست هنوز حس گرما و تابستان است و در قلل زمستان خشن ..  و کوهنوردان حتما باید آمادگی رو در رو شدن با آب هوای زمستانه را در ارتفاعات داشته باشند. این تفاوت را میبایست حتما در انتخاب لوازم صعود لحاظ کرد . به عنوان مثال کفشی که برای ارتفاع زیر 3000 متردر این شرایط  بسیار مناسب است برای ارتفاع بالاتر به هیچ عنوان کاربرد ندارد .
بار دیگر یاد آور میشویم که آسیب های زمستانه کوهنوردان(هیپوترمیا و کاهش دمای بدن.؛سرما زدگی اندامها و ....) در سالهای گذشته در فصول پاییز بسیار گزارش شده است. لذا از همه همنوردان درخواست میکنیم جهت حفظ جان و سلامتی خود احتیاط های لازم زمستانه را در کلیه صعودها و برنامه های کوهنوردی به دقت مد نظر قرار دهند
با امید صعود ایمن برای  همنوردان عزیز.

«علیرضا بهپور»

کار گروه پزشکی کوهستان فدراسیونبرچسب ها : هشدار - زمستانه ,ارتفاعات ,صعود ,کلیه ,کوهستان ,درخواست ,برای ارتفاع ,لازم زمستانه
هشدار زمستانه ,ارتفاعات ,صعود ,کلیه ,کوهستان ,درخواست ,برای ارتفاع ,لازم زمستانه
پیام تبریک

درخواست حذف وبلاگ

:: پیام تبریک

صعود بانوان کوه نورد فارسی به قله مراپیک نپال 

بانوان کوه نورد فارسی، خانم ها معصومه زارع و زیبا محمدی، در هفته های اخیر موفق به صعود قله مراپیک نپال به ارتفاع 6654 متر شدند. 
تکمیلی: برای !!! ب اطلاعات بیشتر از فعالیت های این دو بانو به ادامه مطلب بروید.

گروه کوه نوردی بانوان بامداد، این موفقیت !!! ب شده توسط این دو بانوی کوه نورد و توانمند

را به جامعه کوه نوردی استان فارس تبریک گفته،

و برای این ورزشکاران آرزوی توفیق و موفقیت روز افزون را دارد.برچسب ها : پیام تبریک - نورد ,بانوان
پیام تبریک نورد ,بانوان
پرش از دیواره آیگر سوئیس

درخواست حذف وبلاگ

:: پرش از دیواره آیگر سوئیس

پرش از دیواره آیگر توسط کوه نورد ایرانی 

مهدی حبیبی

ص !!! ه نوردان دامنه شمالی کوه ایگر، نام نوردلند را به دلیل خطرات و دشواری‌هایش به خوبی می‌شناسند . این کوه با ارتفاع 3970 متر ، برای اولین بار در سال 1938 فتح شد و از آن پس دامنه شمالی‌اش گردشگران و ص !!! ه نوردانی که آن را مرلند یا دیوار مرگ می‌نامیدند مجذوب خود کرده است . کوهی با ویژگی‌های منحصر به فرد که اگرچه در مقایسه با رقبایش از درجه خطر کمتری برخوردار است اما لحظه به لحظه صعود آن اضطر !!! خاص را در دل کوه نوردان به وجود می‌آورد.  چشم انداز عظیم این دیواره که در بالای پیش اسکی معروف "شایدک" سویس قرار گرفته همواره نگاه بسیاری از کوهنوردان و غیر کوهنوردان را به سوی خود کشیده و می کشد و the white spider نام پهنه ای برفی یخی و بخشی از دیواره آیگر است که از دور بسان یک عنکبوت سفید عظیم بر روی دیواره به نظر می رسد. 

مهدی حبیبی از کوهنوردان باسابقه کشورمان و عضو اسبق تیم تهران در صعود به قله برودپیک که اینک !!! ن کشور کانادا می‌باشد، موفق شد پس از صعود یکی از گرده های دیواره آیگر از فراز این کوه سترگ با لباس wing suit فرود آید.

در این مورد خودش می‌گوید: "سالها صعود از آیگر برایم آرزو بود، اما اینک نه تنها از آن بالا رفتم، بلکه توانستم پرش نیز انجام دهم". بی شک لقب کوهنوردی نترس و شجاع برازنده مهدی می‌باشد. برای این کوه نورد آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.برچسب ها : پرش از دیواره آیگر سوئیس - دیواره ,آیگر ,صعود ,کوهنوردان ,مهدی ,دیواره آیگر ,مهدی حبیبی
پرش از دیواره آیگر سوئیس دیواره ,آیگر ,صعود ,کوهنوردان ,مهدی ,دیواره آیگر ,مهدی حبیبی
عملیات امدادرسانی در غار منطقه کوهرنگ

درخواست حذف وبلاگ

:: عملیات امدادرسانی در غار منطقه کوهرنگ

14 ساعت امداد رسانی بی وقفه

نجاتگران هلال احمر کوهرنگ جان یک نفر را نجات دادند

به گزارش خبرنگار کوهرنگ خبر، 14 ساعت تلاش بی قفه و مداوم برای جوان 35 ساله ای که در عمق 80 متری زمین در غاری 150 متری  سقوط کرده بود به ثمر نشست و جان یک هم وطن را نجات داد.

معاون جمعیت هلال احمر شهرستان کوهرنگ گفت: طی تماس تلفنی از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مبنی بر سقوط یه فرد به درون غار 80 متری بلافاصله تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر به محل حادثه اعزام شد.برچسب ها : عملیات امدادرسانی در غار منطقه کوهرنگ - هلال ,احمر ,جمعیت ,نجات ,کوهرنگ ,امداد ,هلال احمر ,جمعیت هلال
عملیات امدادرسانی در غار منطقه کوهرنگ هلال ,احمر ,جمعیت ,نجات ,کوهرنگ ,امداد ,هلال احمر ,جمعیت هلال
پیام تبریک

درخواست حذف وبلاگ

:: پیام تبریک

صعود بانوان کوه نورد فارسی به قله مراپیک نپال 

بانوان کوه نورد فارسی، خانم ها معصومه زارع و زیبا محمدی، در هفته های اخیر موفق به صعود قله مراپیک نپال به ارتفاع 6654 متر شدند. در صورت امکان به زودی ع !!! ها و گزارشی را از این عزیزان دریافت کرده و بر روی سایت قرار خواهیم داد.

گروه کوه نوردی بانوان بامداد، این موفقیت !!! ب شده توسط این دو بانوی کوه نورد و توانمند

را به جامعه کوه نوردی استان فارس تبریک گفته،

و برای این ورزشکاران آرزوی توفیق و موفقیت روز افزون را دارد.برچسب ها : پیام تبریک - نورد ,بانوان
پیام تبریک نورد ,بانوان
اردوی دیواره نوردی (ویژه بانوان )

درخواست حذف وبلاگ

:: اردوی دیواره نوردی (ویژه بانوان )

اردوی دیواره نوردی (ویژه بانوان )

باطلاع میرساند که بخش دیواره نوردی کار گروه آموزش هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی استان فارس اردوی دیواره نوردی (ویژه بانوان ) را در تاریخ 22 آبانماه سال جاری در منطقه دراک بر گزار میکند لذا علاقه مندان می توانند در خواست خودرا بصورت کتبی تا پایان وقت روز 16 آبانماه تحویل بخش دیواره نوردی هیات نمایند(حضوراً).

شرایط شرکت در اردو در ادامه مطلب.برچسب ها : اردوی دیواره نوردی (ویژه بانوان ) - دیواره ,نوردی ,بانوان ,ویژه ,اردوی ,دیواره نوردی ,ویژه بانوان ,نوردی ویژه ,اردوی دیواره ,اردوی دیواره نوردی
اردوی دیواره نوردی (ویژه بانوان ) دیواره ,نوردی ,بانوان ,ویژه ,اردوی ,دیواره نوردی ,ویژه بانوان ,نوردی ویژه ,اردوی دیواره ,اردوی دیواره نوردی
تاریخچه تشکیل روز کوه نورد در استان فارس

درخواست حذف وبلاگ

:: تاریخچه تشکیل روز کوه نورد در استان فارس

تاریخچه تشکیل روز کوه نورد در استان فارس

https://vdjzba.bl3302.livefilestore.com/y2p67b-kiakk5s2f5xrglehdzj1ppb6nrwd3qgod5y1c4qsjp1oaplposajjdwrqxfwdjywzmpodch5nv-8c1cofd4gs9d6z8njlpsrhdzd_qc/tk.jpg?psid=1

 استان فارس یکی از پیشگامان ورزش کوهنوردی در کشور بوده ،‌ بطوریکه در سال 1318 هیئت کوهنوردی فارس به همت تنی چند از علاقه مندان به ورزش کوهنوردی از جمله آقایان حاج حسین معرفت، بهرام چهره نگار  و نادر آرا بطور رسمی تشکیلات کوهنوردی را در شهر شیراز تاسیس !!! د. به علت عدم وجود گروههای کوهنوردی،  فعالیت کوهنوردان فارس بیشتر در قالب برنامه های هیئت کوهنوردی فارس خلاصه می شد ، بطوریکه هیئت مذکور به تنهایی نسبت به اجرای برنامه های ورزشی و کوهنوردی اقدام می نمود.

تاریخچه روز کوهنورد در ادامه مطلببرچسب ها : تاریخچه تشکیل روز کوه نورد در استان فارس - کوهنوردی ,فارس ,هیئت ,تاریخچه ,کوهنوردی فارس ,هیئت کوهنوردی ,ورزش کوهنوردی ,استان فارس ,تاریخچه تشکیل
تاریخچه تشکیل روز کوه نورد در استان فارس کوهنوردی ,فارس ,هیئت ,تاریخچه ,کوهنوردی فارس ,هیئت کوهنوردی ,ورزش کوهنوردی ,استان فارس ,تاریخچه تشکیل
پیام تبریک

درخواست حذف وبلاگ

:: پیام تبریک

جناب آقای آذران حمیدی

انتخاب شایسته شما به عنوان مدرس و مربی پنجمین اردوی آموزشی و انتخ !!! تیم ملی امید هیمالیانوردی !!! ایران را به شما و جامعه کوه نوردان استان فارس تبریک عرض می نماییم و موفقیت روزافزون شما را در تمامی عرصه ها از خداوند منان خواستاریم.

 برچسب ها : پیام تبریک
پیام تبریک
7 کوه نورد اندونزیایی د !!! ی یک آتش سوزی کشته شدند

درخواست حذف وبلاگ

:: 7 کوه نورد اندونزیایی د !!! ی یک آتش سوزی کشته شدند

7 کوه نورد اندونزیایی د !!! ی یک آتش سوزی کشته شدند 

به گزارش ایرنا، آژانس مقابله با حوادث اندونزی اعلام کرد این حادثه یکشنبه در جنگل های کوه سه هزار و 265 متری 'لائو' در جاوا اتفاق افتاد و مصدومان به مراکز درمانی انتقال یافتند.
این مرکز احتمال می دهد آتش به وسیله کوهنورد ایجاد شده و گسترش یافته است.
یک گروه 13 نفر از دانش آموزان یک دبیرستان نیز که در حال صعود به کوه بودند پس از این آتش سوزی به پایین کوه منتقل شدند.
به نوشته تارنمای 'جاکارتا پست'، سه نفر از کوهنوردان کشته شده در این آتش سوزی زن بودند.
وضعیت دو نفر از کوهنوردان نیز که دچار 50 درصد سوختگی شده اند، وخیم گزارش شده است.
با توجه به خش !!! الی و احتمال آتش سوزی دو باره که پیش از این نیز سابقه داشته است، این مسیر کوهنوردی در اندونزی بسته شد.
هم اکنون جنگل های بخش هایی از سوماترا و کالیمانتان اندونزی نیز د !!! ی خش !!! الی و آتش سوزی های عمدی در حال سوختن است و آلودگی از این آتش سوزی چند کشور منطقه از جمله سنگاپور، ما !!! ی، برونئی و جنوب تایلند را فرا گرفته است.
مدارس ما !!! ی یک روز به دلیل آلودگی شدید هوا به علت این آتش سوزی ها تعطیل اعلام شد.برچسب ها : 7 کوه نورد اندونزیایی د !!! ی یک آتش سوزی کشته شدند - سوزی ,اندونزی ,کشته ,د !!! ی ,سوزی کشته ,اندونزیایی د !!! ی ,نورد اندونزیایی
7 کوه نورد اندونزیایی د !!! ی یک آتش سوزی کشته شدند سوزی ,اندونزی ,کشته ,د !!! ی ,سوزی کشته ,اندونزیایی د !!! ی ,نورد اندونزیایی
صعود کوهنوردان فارسی به قله "آیلند پیک" نپال

درخواست حذف وبلاگ

:: صعود کوهنوردان فارسی به قله "آیلند پیک" نپال

صعود کوه نوردان فارسی به قله "آیلند پیک" نپال

کوه نوردان فارسی گروه طبیعت دوست شیراز به قله 6189 متری آیلند پیک هیمالیا  واقع در نپال صعود !!! د.
به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس، اکبر ابراهیمی، میلاد کشاورز، رسول علمدار، غلامرضا علی پور، علی بیات پور، عباس سعادت، مصطفی رجبی و !!! احمد طالویی کوه نوردان گروه طبیعت دوست شیراز دراین صعود بودند.

اعضا این گروه کوهنوردی با شعار " آب های زیرزمینی ایران را حفظ کنیم" صعود خود را انجام دادند.

این صعود پیروز مندانه را به جامعه کوه نوردی فارس و  خانواده بزرگ طبیعت دوست

تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت روز افزون و شادمانی برای این کوه نوردان داریم.برچسب ها : صعود کوهنوردان فارسی به قله "آیلند پیک" نپال - صعود ,نوردان ,طبیعت ,دوست ,نپال ,فارسی ,طبیعت دوست ,گروه طبیعت ,نوردان فارسی
صعود کوهنوردان فارسی به قله "آیلند پیک" نپال صعود ,نوردان ,طبیعت ,دوست ,نپال ,فارسی ,طبیعت دوست ,گروه طبیعت ,نوردان فارسی
گزارش برنامه همایجان به شاداب

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه همایجان به شاداب

گزارش برنامه پیمایش روستای همایجان به شاداب

آدینه 24 مهرماه 94

منطقه همایجان(خمایگان ، خمایجان) منطقه ای است حد فاصل شهر اردکان و شیراز دارای آب و هوایی خوش و زمستان و تابستانی معتدل و بهار و پاییزی دل انگیز و دارای چشمه سارانی زیبا و زمینهایی پر برکت که رودخانه های زیبا و پر آب آن را آبیاری می کند. 

 گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه همایجان به شاداب - همایجان ,برنامه ,گزارش برنامه
گزارش برنامه همایجان به شاداب همایجان ,برنامه ,گزارش برنامه
صاعقه زدگی

درخواست حذف وبلاگ

:: صاعقه زدگی

صاعقه زدگی خطرناک است

 

با توجه به شروع فصل پاییز و اجتناب ناپذیری کوهنوردی و طبیعت گردی در این فصل زیبا، و با نظر به اینکه شرایط جوی و آب و هوا در این فصل بسیار متغییر می باشد، بر خود لازم میدانیم گزیده ای در مورد (صاعقه زدگی) را از کتاب: (مجموعه ای از اطلاعات پزشکی، بیماری ها، امداد و نجات برای کوهنوردی و سفر در طبیعت) نوشته:  !!! حمید مساعدیان، را برای شما عزیزان ارائه کنیم. امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما کوه نوردان و طبیعت دوستان گرامی قرار گیرد.برچسب ها : صاعقه زدگی - طبیعت ,زدگی ,صاعقه ,صاعقه زدگی
صاعقه زدگی طبیعت ,زدگی ,صاعقه ,صاعقه زدگی
اِلِمان دوستان کوه نورد

درخواست حذف وبلاگ

:: اِلِمان دوستان کوه نورد

 اِلِمان دوستان کوه نورد

کمربندی دراک، شیراز

نصب تندیس و المان دوستان کوهنورد به زودی به پایان می رسد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، این نماد زیبا شامل ۳ مجسمه نسبتا بزرگ در ابعاد واقعی انسانی است که نمایش دهنده ۳ دوست کوه نورد و ص !!! ه نورد در دامنه کوه دراک شیراز واقع در بزرگراه حسینی الهاشمی می باشد. این ۳ مجسمه به عنوان بخشی از طرح بزرگ بوستان ۵۸۰ !!! تاری دراک به اجرا درآمده اند.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی شیراز 1400برچسب ها : اِلِمان دوستان کوه نورد - نورد ,شیراز ,دوستان
اِلِمان دوستان کوه نورد نورد ,شیراز ,دوستان
گزارش برنامه پیمایش تنگ گمبیل

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش تنگ گمبیل

گزارش برنامه پیمایش تنگ گمبیل

9 و 10مهرماه 94

موقعیت جغرافیایی

تنگ گمبیل در موقعیت جغرافیایی n302500 e520230 در استان فارس واقع است. این تنگ در روستای ساران بهشت مکان (بشمکان) واقع شده است. در کف تنگه رودخانه ای جریان دارد که در صورت عبور از تنگه در قسمتهایی مجبور به عبور از داخل رودخانه خواهید بود. آب رودخانه گمبیل، پس از طی مسیر روستاهای ساران بهشت مکان و ساران سفلی و منطقه کامفیروز به سد درود زن می ریزد. ارتفاع تنگ دربهشت مکان در حدود 3100 متر. وارتفاع شروع  اززیر رنج کوچک در حدود 3400 دارا است.

گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلب.برچسب ها : گزارش برنامه پیمایش تنگ گمبیل - مکان ,رودخانه ,ساران ,گمبیل ,برنامه ,گزارش ,گزارش برنامه ,بهشت مکان ,ساران بهشت ,موقعیت جغرافیایی ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش تنگ گمبیل مکان ,رودخانه ,ساران ,گمبیل ,برنامه ,گزارش ,گزارش برنامه ,بهشت مکان ,ساران بهشت ,موقعیت جغرافیایی ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه صعود قله کل !!! من دنا

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه صعود قله کل !!! من دنا

گزارش صعود سراسری بانوان کوه نورد فارس به قله کل !!! من دنا

26 و 27 شهریور ماه 94

 

با توجه به فرا رسیدن هفته پر غرور دفاع مقدس و نمود فداکاری های مردم ایران زمین، بانوان کوه نورد فارس به قله 4190 متری کل !!! من دنا صعود نمودند.

گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه صعود قله کل !!! من دنا - !!! من ,صعود ,گزارش ,گزارش برنامه ,نورد فارس
گزارش برنامه صعود قله کل !!! من دنا !!! من ,صعود ,گزارش ,گزارش برنامه ,نورد فارس
مراسم جشن عید سعید غدیر خم

درخواست حذف وبلاگ

:: مراسم جشن عید سعید غدیر خم

مراسم جشن به مناسبت عید سعید غدیر خم

 

با توجه به اعلام مسئولین شرکت سد و عمران پارس گستر، بدینوسیله به اطلاع می رساند که

به مناسبت عید سعید غدیر خم مراسم جشنی در

محل جانپناه غدیریه دراک ب !!! است.

از عموم کوهنوردان علاقمند دعوت به عمل می آید تا در مراسم فوق حضور بهم رسانند

 * شایان ذکر است که شرکت سد و عمران پارس گستر بانی احداث پناهگاه غدیریه بوده که همزمان با عید سعد غدیر افتتاح گردید.برچسب ها : مراسم جشن عید سعید غدیر خم - مراسم ,غدیر ,سعید ,سعید غدیر ,عمران پارس
مراسم جشن عید سعید غدیر خم مراسم ,غدیر ,سعید ,سعید غدیر ,عمران پارس
یک روز و دو نام

درخواست حذف وبلاگ

:: یک روز و دو نام

یک روز و دو نام

تفاهم یا اختلاف؟؟؟ درست یا اشتباه؟؟؟ خوب یا بد؟؟؟

اولین !!! مهر ماه را تقریبا همه ما با نام روز "غار پاک" میشناسیم، روزی که تمام گروه های کوهنوردی تمرکزشان را بر پا !!! ازی غارهای مناطق مختلف کشور میگذاشتند. اما در اقدامی جالب طی توافقی که بین تعدادی از دوستداران محیط‌زیست و عده ای از دره نوردان انجام گرفت، مقرر گردید "اولین !!! مهرماه هر سال" که حدوداً بین 23 تا 29 سپتامبر میلادی متغیر است روز "دره‌های پاک" نام نهاده شود تا بتوان بر این اساس برنامه‌هایی در جهت پاک‌سازی، آگاه‌سازی و ایجاد محیط‌هایی پاک و عاری از زباله و پسماند تدارک دید.

سوال اینجاست؛
-در شرایطی که علاقه مندان به "غارنوردی" و "دره نوردی" (بجز فوق حرفه ایها) اغلب افراد ی !!! انی هستند که تمایل به شرکت در هر دو برنامه را دارند آیا بهتر نبود از بین 51 و گاها 52 !!! دیگر سال گزینه دیگری را انتخاب می !!! د؟ یا اینکه برای این کار دلیل خاصی داشته اند؟

-آیا فکر نمیکنند که اگر چنین برنامه هایی با فواصل زمانی چند ماهه برگزار شود میتواند موجب یادآوری، بازآموزی و نهایتا تاثیر مثبت بیشتر بر این فرهنگسازی شود؟

-آیا احساس نمیکنند که زمانی که میتوان با تعیین دو روز در سال به ازای هر گروه دو منطقه را پا !!! ازی کرد با این کار عملا این مقدار به ازای هر گروه یک منطقه خواهد شد که این خود به معنای ممانعت از پا !!! ازی است؟

فدراسیونیهای عزیز، امسال پنجشنبه هم تعطیل است میتوانید یکی را به این روز محول کنید، سالهای دیگر را چه میکنید؟

برگرفته از : صفحه کوه نورد، !!!برچسب ها : یک روز و دو نام - پا !!! ازی ,گروه , !!! ,اولین !!!
یک روز و دو نام پا !!! ازی ,گروه , !!! ,اولین !!!
اطلاعیه

درخواست حذف وبلاگ

:: اطلاعیه

پوزش از بازدید کنندگان سایت

چند روزیست به دلیل حمله به سرورهای !!! و تغییر سرورها، دسترسی به مطالب

سایت امکان پذیر نبود. همچنین تمامی مطالب درج شده در شهریور ماه

به دلیل این تغییرات حذف شد که در حال بازنویسی مطالب هستیم.

از همراهی و شکیبایی شما سپاسگزاریمبرچسب ها : اطلاعیه - مطالب
اطلاعیه مطالب
گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز

گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز

23 و 24 مردادماه 94

 

نوع برنامه: دره نوردی / مکان: فارس، داراب، حسن آباد

پس از پیمایش بله برم و تامرادی، پیمایش رغز را در برنامه داشتیم که چندین بار تاریخ اجرای برنامه عوض شد، بالا !!! ه تعداد 6 نفر از اعضای گروه به همراه تعدادی از بانوان گروه سپیدان و علوم پزشکی، موفق به پیمایش دره در تاریخ 24 مرداد ماه شدیم. 

گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز - برنامه ,پیمایش ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز برنامه ,پیمایش ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
کودکان در ارتفاع 1

درخواست حذف وبلاگ

:: کودکان در ارتفاع 1

«کودکان در ارتفاع»

 

متاسفانه  اخیرا موارد متعددی از حضور !!! دسالان و حتی گاهی نوزادان در ارتفاعات مشاهده شده است که با تاسف بیشتر  به علت عدم آگاهی از زیانهای احتمالی ؛ چندان به تذکرات مختلف نیز توجهی نمیشود . چندی قبل  یکی از همکاران نوزاد دوهفته ای را بر سر قله توچال در آغوش مادرش مشاهده نموده بود که قادر به تنفس مناسب نبوده و کم !!! ش دچار کمبود ا !!! یژن و سیاهی پوست شده بوده است. وعلی رغم تذکر این همکار به پدر و مادر نوزاد ، مساله چندان جدی گرفته نشده است!برچسب ها : کودکان در ارتفاع 1
کودکان در ارتفاع 1
فراخوان پاک‌سازی غارها

درخواست حذف وبلاگ

:: فراخوان پاک‌سازی غارها

فراخوان پاک‌ سازی غارها

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس گفت:بازدید و پا !!! ازی غارهای فارس درتاریخ 3 مهرهمزمان با روز جهانی غار پاک انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس، محمد حسین جلالی اظهار داشت: در راستای برگزاری روز جهانی "غا !!! اک" در سوم مهرماه  غارنوردان فارس نیز همگام با سایر فعالان غارنوردی در سراسر کشور، اقدام به بازدید و پا !!! ازی و تکمیل شناسنامه غار در برخی غارهای استان می کنند.

وی افزود: تمامی گروه‌ها، غارنوردان، کوهنوردان و سایر علاقمندان به محیط زیست دعوت می شود جهت هماهنگی و برنامه ریزی با س !!! رست برنامه آقای شاهپور امرالهی 09179176885 تماس حاصل نمایند.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس یادآور شد: سال گذشته استان فارس با پا !!! ازی 15 غار مقام اول را در بین استانهای کشور اخذ کرد و مورد تقدیر مسئولینفدراسیون قرار گرفت.

جلالی تاکید کرد: این برنامه به همت کارگروه غارنوردی و غارشناسی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس و انجمن غار و غارشناسی ایرانیان واحد شیراز برگزار می شود.برچسب ها : فراخوان پاک‌سازی غارها - فارس ,پا !!! ازی ,برنامه ,استان ,ورزشی ,کوهنوردی ,هیات کوهنوردی ,صعودهای ورزشی ,استان فارس ,ورزشی فارس ,رئیس هیات
فراخوان پاک‌سازی غارها فارس ,پا !!! ازی ,برنامه ,استان ,ورزشی ,کوهنوردی ,هیات کوهنوردی ,صعودهای ورزشی ,استان فارس ,ورزشی فارس ,رئیس هیات
فراخوان شرکت در برنامه روز دره های پاک

درخواست حذف وبلاگ

:: فراخوان شرکت در برنامه روز دره های پاک

فراخوان شرکت در برنامه روز دره های پاک

با توافقی که بین دوستداران محیط‌زیست و دره نوردان انجام گرفت مقرر شد "اولین !!! مهرماه هر سال" که حدوداً بین 23تا29 سپتامبر میلادی متغیر است روز دره‌های پاک"نام نهاده شود. 
ازاین‌پس برنامه‌های در جهت پاک‌سازی، آگاه‌سازی و ایجاد محیط‌هایی پاک و عاری از زباله و پسماند تدارک ببینیم. 

بدینوسیله به اطلاع می رساند بخش دره نوردی کارگروه آموزش هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس در نظر دارد همزمان با سایر نقاط کشور اقدام به پاک سازی دره های پرتردد استان نماید. لذا از کلیه گروه های کوهنوردی علاقمند دعوت می گردد تا تاریخ 30/6/94 نسبت به معرفی دره پیشنهادی خود به منظور انجام هماهنگی های لازم به هیات استان اقدام فرمائید. همچنین جهت !!! ب هرگونه اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن همراه 09171490794 آقای سعید تقوی مسئول بخش دره نوردی کارگروه آموزش تماس حاصل فرمائید.برچسب ها : فراخوان شرکت در برنامه روز دره های پاک - استان ,کارگروه آموزش ,نوردی کارگروه ,فراخوان شرکت ,نوردی کارگروه آموزش
فراخوان شرکت در برنامه روز دره های پاک استان ,کارگروه آموزش ,نوردی کارگروه ,فراخوان شرکت ,نوردی کارگروه آموزش
ردی نگذاریم

درخواست حذف وبلاگ

:: ردی نگذاریم

ردی نگذاریم

leave no trace

 اصول اخلاقی حضور در طبیعت 

مقاله "ردی نگذاریم" به‌نوعی اصول اخلاقی حضور در طبیعت است.
این مقاله به بهانه روز دره‌های پاک، توسط سایت دره نوردان ایران در اختیار دره نوردان، کوه‌نوردان و دوست داران طبیعت قرار داده شده که در ادامه مطلب آن را قرار داده ایم.

امیدواریم بتوانیم بدین‌ وسیله سهمی در راستای حفظ محیط‌ زیست داشته باشیم.برچسب ها : ردی نگذاریم - نگذاریم ,قرار داده ,اخلاقی حضور
ردی نگذاریم نگذاریم ,قرار داده ,اخلاقی حضور
گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز

گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز

23 و 24 مردادماه 94

 

نوع برنامه: دره نوردی / مکان: فارس، داراب، حسن آباد 

پس از پیمایش بله برم و تامرادی، پیمایش رغز را در برنامه داشتیم که چندین بار تاریخ اجرای برنامه عوض شد، بالا !!! ه تعداد 6 نفر از اعضای گروه به همراه تعدادی از بانوان گروه سپیدان و علوم پزشکی، موفق به پیمایش دره در تاریخ 24 مرداد ماه شدیم.

گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز - برنامه ,پیمایش ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز برنامه ,پیمایش ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
«جوجار» عمیق‌ترین غار ایران شد

درخواست حذف وبلاگ

:: «جوجار» عمیق‌ترین غار ایران شد

«جوجار» عمیق‌ترین غار ایران شد

تیمی متشکل از 24 نفر از مربیان و فعالان رشته غارنوردی سراسر کشور در پی اکتشاف‌های سال‌های گذشته؛ سرانجام روز دوشنبه 16 شهریور 94 موفق شدند غار «جوجار» واقع در استان کرمانشاه را تا عمق 806/8 متر و به طول 2256/8 اکتشاف و نقشه برداری نمایند. شایان ذکر است پیش از این غار «پراو» با عمق 752 متر عمیق ترین غار کشور بود که در سال 1351  توسط تیمی از غارنوردان انگلیسی اکتشاف شده بود. به گفته س !!! رست تیم، عملیات اکتشاف در منطقه در سال آینده ادامه خواهد یافت. گزارشات تکمیلی در خصوص این غار و دیگر غارهای کشف شده متعاقباً اعلام خواهد شد.برچسب ها : «جوجار» عمیق‌ترین غار ایران شد - اکتشاف ,«جوجار» ,«جوجار» عمیق‌ترین
«جوجار» عمیق‌ترین غار ایران شد اکتشاف ,«جوجار» ,«جوجار» عمیق‌ترین
مرگ غم انگیز بانوی کوهنورد یاسوجی در ارتفاعات آبشار یاسوج

درخواست حذف وبلاگ

:: مرگ غم انگیز بانوی کوهنورد یاسوجی در ارتفاعات آبشار یاسوج

مرگ غم انگیز بانوی کوه نورد یاسوجی در ارتفاعات آبشار یاسوج

بانوی جوان یاسوجی که به همراه یک تیم کوهنوردی به ارتفاعات آبشار یاسوج صعود کرده بود به علت ایست قلبی جان خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس، حوالی ساعت 19 روز چهارشنبه خانم زینب امین صفایی که به همراه یک تیم  کوهنوردی به ارتفاعات آبشار یاسوج صعود کرده بود، در اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.

 مسئول امداد و نجات کوهستان هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد ضمن تائید این خبر گفت: در این حادثه تلخ که به دلیل غیر اصولی بودن تمرینات کوهنوردی رخ داد، پس از اینکه این بانوی کوهنورد دچار ایست قلبی می شود هم تیمی های وی اقدام به ماساژ قلب کرده که برای دقایقی تنفس وی برمی گردد.

مهدی پورابراهیم با بیان اینکه پس از چند لحظه دوباره این کوهنورد دچار ایست قلبی می شود، افزود: متاسفانه قبل از رسیدن تیم امدادی و اورژانس، این بانوی کوهنورد فوت کرده بود و عملیات چک !!! علائم حیاتی و cpr نتیجه‌ای در پی نداشته است.

وی با بیان اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد برای دومین بار کوهنوردی بر اثر عارضه قلبی جان خود را از دست می دهد، تصریح کرد:   !!! انی که به عنوان س !!! رست گروه کوهنوردی انتخاب می شوند یا باید مربی کوهنوردی باشند و یا حداقل پنج مرحله اصلی کوهنوردی را آموزش دیده باشند که در استان ما کمتر اتفاق می افتد.

پورابراهیم در پایان اظهار امیدواری کرد با فعال شدن هرچه سریعتر کمیته ایمنی و راهنمایان کوهنوردی و توجه بیشتر کوهنوردان به تمرینات و کلاسهای آموزشی، دیگر شاهد این اتفاقات تلخ و ناگوار در استان نباشیم.برچسب ها : مرگ غم انگیز بانوی کوهنورد یاسوجی در ارتفاعات آبشار یاسوج - کوهنوردی ,قلبی ,بانوی ,ایست ,کوهنورد ,کرده ,آبشار یاسوج ,ارتفاعات آبشار ,ایست قلبی ,بانوی کوهنورد ,بیان اینکه ,ارتفاعات آبشار یاسوج
مرگ غم انگیز بانوی کوهنورد یاسوجی در ارتفاعات آبشار یاسوج کوهنوردی ,قلبی ,بانوی ,ایست ,کوهنورد ,کرده ,آبشار یاسوج ,ارتفاعات آبشار ,ایست قلبی ,بانوی کوهنورد ,بیان اینکه ,ارتفاعات آبشار یاسوج
گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز

گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز

23 و 24 مردادماه 94

 

نوع برنامه: دره نوردی / مکان: فارس، داراب، حسن آباد 

پس از پیمایش بله برم و تامرادی، پیمایش رغز را در برنامه داشتیم که چندین بار تاریخ اجرای برنامه عوض شد، بالا !!! ه تعداد 6 نفر از اعضای گروه به همراه تعدادی از بانوان گروه سپیدان و علوم پزشکی، موفق به پیمایش دره در تاریخ 24 مرداد ماه شدیم.

گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز - برنامه ,پیمایش ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش تنگ رغز برنامه ,پیمایش ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
ساییدگی مفصل و پیشگیری از آسیب های زانو

درخواست حذف وبلاگ

:: ساییدگی مفصل و پیشگیری از آسیب های زانو

ساییدگی مفصل و پیش گیری از آسیب های زانو

!!! جمشید جهانی مسئول کمیته تحقیقات و پژوهش پزشکی ورزشی استان فارس ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: علایم ساییدگی مفصل در خانم ها شایع تر است. افراد چاق بیشتر از سایرین دچار سائیدگی مفصل زانو می شوند. دیابت، فشارخون بالا و افزایش اسیداوریک خون نیز باعث افزایش احتمال سائیدگی مفصلی می گردند. سائیدگی مفصلی معمولا” خود را با درد نشان می دهد که با افزایش میزان سائیدگی ، مقدار درد بیشتر می شود. سپس درد مفاصل باعث ضعف عضلانی و درد در عضلات مربوط به آن مفصل می شود.برچسب ها : ساییدگی مفصل و پیشگیری از آسیب های زانو - مفصل ,سائیدگی ,افزایش ,زانو ,ساییدگی ,ساییدگی مفصل ,سائیدگی مفصلی
ساییدگی مفصل و پیشگیری از آسیب های زانو مفصل ,سائیدگی ,افزایش ,زانو ,ساییدگی ,ساییدگی مفصل ,سائیدگی مفصلی
فوت کوه نورد !!! در آبشار مارگون

درخواست حذف وبلاگ

:: فوت کوه نورد !!! در آبشار مارگون

رییس هیات کوهنوردی فارس:

توجه ن !!! به هشدارها منجر به مرگ کوهنوردی !!! شد

سقوط مرگبار کوهنورد شیراز ی د ر آبشار مارگون +تصاویر

شیراز - ایرنا: رییس هیات کوهنوردی فارس گفت: توجه ن !!! به هشدار مسوولان گروه کوهنوردی گلستان شیراز منجر به مرگ کوهنورد !!! در آبشار مارگون شهرستان سپیدان فارس شد.

محمد حسین جلالی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تیم 60 نفری از گروه کوهنوردی گلستان شیراز روز شنبه برای فرود به آبشار مارگون به ارتفاع رفتتند و در نهایت 31 نفر مجوز فرود دریافت !!! د.
وی افزود: سلمان کشاورز (ایمان ) که حدود 26 سال سن داشت نیز به صورت میهمان در این گروه حضور داشت که به رغم هشدار مسوولان و تذکرهای لازم از این گروه جدا شد و به تنهایی اقدام به فرود کرد که بر اثر نداشتن تجربه و گم !!! راه از ارتفاع حدود 80 متری سقوط کرد و این واقعه منجر به فوت وی شد.
جلالی افزود:صعود و فرود در کوهنوردی نیاز به آموزش،تجهیزات و تجربه لازم دارد از این رو مسوول این گروه برای پاسخگویی به کمیته انضباطی فرا خوانده شده و پیگیر این حادثه تلخ هستیم .برچسب ها : فوت کوه نورد !!! در آبشار مارگون - کوهنوردی ,گروه ,فرود ,مارگون ,آبشار ,شیراز ,آبشار مارگون ,کوهنوردی گلستان ,گلستان شیراز ,گروه کوهنوردی ,هشدار مسوولان ,کوهنوردی گلستان شیراز ,گ
فوت کوه نورد !!! در آبشار مارگون کوهنوردی ,گروه ,فرود ,مارگون ,آبشار ,شیراز ,آبشار مارگون ,کوهنوردی گلستان ,گلستان شیراز ,گروه کوهنوردی ,هشدار مسوولان ,کوهنوردی گلستان شیراز ,گ
باداب سورت تا اطلاع ثانوی، تعطیل!

درخواست حذف وبلاگ

:: باداب سورت تا اطلاع ثانوی، تعطیل!

گردشگران یکی از دیدنی‌ترین جاذبه های توریستی مازندران را ت !!! یب !!! د

باداب سورت تا اطلاع ثانوی، تعطیل!

 تماشای چشمه های دیدنی باداب سورت فعلا برای عموم تعطیل شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امروز !!! دهم شهریور ماه 1394 طی جلسه ای که در محل فرمانداری شهرستان ساری که با حضور فرماندار و مدیر کل میراث فرهنگی استان و رییس اداره میراث فرهنگی ساری برگزار شد، بازدید و اجرای تور به مقصد چشمه های رنگین باداب سورت شهرستان ساری شهر کیاسر که دومین اثر ملی و طبیعی کشور محسوب می شود تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.برچسب ها : باداب سورت تا اطلاع ثانوی، تعطیل! - باداب ,سورت ,ساری ,اطلاع ,تعطیل ,باداب سورت ,میراث فرهنگی ,شهرستان ساری ,ثانوی، تعطیل ,اطلاع ثانوی، ,اطلاع ثانوی، تعطیل
باداب سورت تا اطلاع ثانوی، تعطیل! باداب ,سورت ,ساری ,اطلاع ,تعطیل ,باداب سورت ,میراث فرهنگی ,شهرستان ساری ,ثانوی، تعطیل ,اطلاع ثانوی، ,اطلاع ثانوی، تعطیل
استفاده از کپسول های پروپان kovea و primus

درخواست حذف وبلاگ

:: استفاده از کپسول های پروپان kovea و primus

استفاده از کپسول های پروپان kovea و primus

گاز های حاصل از احتراق پروپان سمی بوده و سبب ایجاد سرطان و معلولیت در جنین و دیگر بیماری های تولید مثلی می شود . بنا بر این این کپسول ها فقط برای فضاهایی طراحی شده اند که از تهویه خوب برخوردار هستند ( هوای آزاد ) و به هیچ عنوان نباید از آنها در فضاهای بسته استفاده کرد .

این پُست را جدی بگیرید و با به اشتراک گذاری این پُست و تذکر به دوستان ، همنوردان و همچنین فروشندگان این کپسول ها اطلاع رسانی کنید و از آنها بخواهید در زمان فروش این کپسول ها به !!! یدار اطلاع رسانی کنند . متاسفانه در بسیاری از پناهگاه ها و جانپناه ها در ارتفاعات تهران دیده میشه که کوهنوردان در فضاهای بسته از این گاز ها استفاده می کنند .
کپسول های kovea و primus که بسیار در بازار محبوب هستند هم حاوی پروپان هستند و این اخطار بر روی آنها درج شده است .
متن اخطار بر روی کپسول های پریموس :

:warning 
chemicals known to the state of california to cause cancer , birth defects , or other reproductive harm are created by the combustion of propane . never use indoors

منبع: طبیعت نامهبرچسب ها : استفاده از کپسول های پروپان kovea و primus - کپسول ,استفاده ,پروپان ,primus ,kovea ,اطلاع رسانی ,فضاهای بسته ,پروپان kovea
استفاده از کپسول های پروپان kovea و primus کپسول ,استفاده ,پروپان ,primus ,kovea ,اطلاع رسانی ,فضاهای بسته ,پروپان kovea
حادثه کوه نوردی ومرگ یک کوه نورد

درخواست حذف وبلاگ

:: حادثه کوه نوردی ومرگ یک کوه نورد

حادثه کوه نوردی ومرگ یک کوه نورد، آبشار مارگون سپیدان

متاسفانه با خبر شدیم دیروز( !!! 13 شهریورماه)، یکی از اعضای گروه کوه نوردی گلستان شیراز بر اثر جدا شدن از گروه و گم !!! مسیر در ارتفاعات آبشار دچار حادثه گردید و متاسفانه بر اثر سقوط  جان خود را از دست داده.

این حادثه را به گروه کوهنوردی گلستان شیراز و هم نوردان و
خانواده محترم فوت شده تسلیت عرض می نماییم.
 
برای خواندن خبر تکمیلی به ادامه مطلب بروید


برچسب ها : حادثه کوه نوردی ومرگ یک کوه نورد - حادثه ,گروه ,نوردی ,گلستان شیراز ,نوردی ومرگ
حادثه کوه نوردی ومرگ یک کوه نورد حادثه ,گروه ,نوردی ,گلستان شیراز ,نوردی ومرگ
فداکاری بانوی همدانی در امدادرسانی به کوهنورد آلمانی

درخواست حذف وبلاگ

:: فداکاری بانوی همدانی در امدادرسانی به کوهنورد آلمانی

فداکاری بانوی همدانی در امدادرسانی به کوهنورد آلمانی

بانوی کوهنورد همدانی در حین صعود به قله موستاق آتا در کشور چین به دلیل مصدومیت شدید کوهنورد آلمانی از ادامه مسیر انصراف داد و موجب نجات این کوهنورد شد.

به گزارش روز !!! ایرنا از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان همدان، لیلا ولی پور 31 ساله تاکنون قله های مختلف داخلی نظیر دماوند، علم کوه، زردکوه، اشتران کوه، خط الراس دوبرار، دنا و همچنین قله های معروف سایر کشورها از جمله آرارات ترکیه، آراگاتس ارمنستان، موستاق آتا در چین، مراپیک نپال ، لنین قرقیزستان را در سمت مربی و کوهنورد فتح کرده است.
وی اواسط هفته گذشته موفق شد به قله موستاق آتا چین صعود کند و پرچم کشورمان را در این قله به اهتزاز درآورد.
به ادامه مطلب مراجعه کنید.برچسب ها : فداکاری بانوی همدانی در امدادرسانی به کوهنورد آلمانی - کوهنورد ,موستاق ,آلمانی ,بانوی ,همدانی ,کوهنورد آلمانی ,بانوی همدانی ,فداکاری بانوی ,فداکاری بانوی همدانی
فداکاری بانوی همدانی در امدادرسانی به کوهنورد آلمانی کوهنورد ,موستاق ,آلمانی ,بانوی ,همدانی ,کوهنورد آلمانی ,بانوی همدانی ,فداکاری بانوی ,فداکاری بانوی همدانی
گزارش برنامه پیمایش تنگ گردو کنک

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش تنگ گردو کنک

گزارش برنامه پیمایش تنگ گردو کنک

آدینه 30 مرداد 94

نوع برنامه: کوه پیمایی ساده 

مکان: کهگیلویه و بویراحمد، روستای !!! آباد(مسیر: جاده قدیم شیراز یاسوج، 35 کیلومتر مانده به یاسوج)

تنگ گردو کنک (آنچه از گردو را که مغزش به دشواری درآید گردوی کنک و سوزنی گویند)

بهترین زمان برای این منطقه: بهار،تابستان و اوایل پاییز 

ضریب خطر منطقه: کاملا بی خطر 

پوشش گیاهی منطقه: درختان گردو، سیب، انگور،کیالک، تمشک، بلوط، بنه، گل !!! ، بادام وحشی و..

گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه پیمایش تنگ گردو کنک - گردو ,برنامه ,منطقه ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش تنگ گردو کنک گردو ,برنامه ,منطقه ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش عملیات حادثه دره چاک‌رود

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش عملیات حادثه دره چاک‌رود

گزارش عملیات حادثه دره چاک‌رود

23 تا 25 مرداد ماه 1394

جوانی 21 ساله به نام شاهین روز !!! مورخ 94/05/23 در یکی از حوضچه های دره اصلی چاکرود دچار خفگی شده و متاسفانه فوت شد. یک تیم برای انجام عملیات جست و جوی پیکر متوفی وارد منطقه شد که گزارش این عملیات را به نقل از !!! مسعود حمیدی در ادامه مطلب می خوانید.برچسب ها : گزارش عملیات حادثه دره چاک‌رود - عملیات ,گزارش ,عملیات حادثه ,گزارش عملیات ,گزارش عملیات حادثه
گزارش عملیات حادثه دره چاک‌رود عملیات ,گزارش ,عملیات حادثه ,گزارش عملیات ,گزارش عملیات حادثه
گزارش برنامه پیمایش دره بله برم

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش دره بله برم

گزارش برنامه پیمایش دره بله برم

آدینه 26 تیر ماه 94

نوع برنامه: دره نوردی / مکان: استان فارس – منطقه دشمن زیاری

شرح برنامه:

ساعت 6:30 از فلکه قصرالدشت شیراز حرکت کردیم. در مینی بوس صبحانه را صرف کردیم، حدود ساعت 9 به روستای هجرت رسیدیم و وسایل خود را آماده کردیم. سپس 9.20 حرکت از روستای هجرت در یک سراشیبی به سمت اول دره که 20 دقیقه زمان می برد را آغاز کردیم.

گزارش کامل برنامه و ع !!! ها را در ادامه مطلب بخوانید.برچسب ها : گزارش برنامه پیمایش دره بله برم - برنامه ,کردیم ,گزارش ,روستای هجرت ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش دره بله برم برنامه ,کردیم ,گزارش ,روستای هجرت ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه پیمایش
فراخوان صعود سراسری بانوان استان فارس

درخواست حذف وبلاگ

:: فراخوان صعود سراسری بانوان استان فارس

فراخوان صعود سراسری بانوان استان فارس به قله کل !!! من- دنا

هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس به منظور بزرگداشت فعالیتهای کوهنوردی بانوان و ارتقاء سطح کوهنوردی آنان اقدام به برگزاری صعود مشترک  بانوان استان به قله کل !!! من  دنا به میزبانی گروه کوهنوردی طبیعت دوست می نماید .

 هیات ها، گروه ها و باشگاه های کوهنوردی تحت پوشش این هیات ضمن اطلاع رسانی مناسب به اعضا ، اسامی شرکت کنندگان خود را با ذکر نام  و تلفن س !!! رست صعود،حداکثر تا تاریخ  دوشنبه 9شهریور ماه به هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس ارسال نمایند. 
بدیهی است به درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

برای !!! ب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.برچسب ها : فراخوان صعود سراسری بانوان استان فارس - کوهنوردی ,استان ,فارس ,بانوان ,صعود ,استان فارس ,صعودهای ورزشی ,ورزشی استان ,بانوان استان ,صعود سراسری ,صعودهای ورزشی استان ,سراسری بانوان استا
فراخوان صعود سراسری بانوان استان فارس کوهنوردی ,استان ,فارس ,بانوان ,صعود ,استان فارس ,صعودهای ورزشی ,ورزشی استان ,بانوان استان ,صعود سراسری ,صعودهای ورزشی استان ,سراسری بانوان استا
مسابقه دو کوهستان

درخواست حذف وبلاگ

:: مسابقه دو کوهستان

گزارش برنامه مسابقه دو کوهستان

آدینه 16 مرداد ماه 94

با توجه به اطلاعیه ی هیات کوه نوردی استان فارس، خبر دار شدیم قرار است مسابقه دو کوهستان در تاریخ 16 مرداد ماه، برای نکوداشت آقای شاهین عارف نیای گرامی برگزارشود. لذا تعداد 3 نفر از اعضای گروه، به منظور تامین کادر اجرایی برای برگزاری مسابقه دو کوهستان، به هیات استان فارس معرفی شدیم. 

روز یکشنبه 11 مرداد ماه، جلسه ای در دفتر هیات با حضور آقای چمن فر، آقای خسرو حمیدی و تعدادی از اعضای معرفی شده گروه آریوبرزن، استقلال، گلستان، هلال احمر، طبیعت دوست و... برگزار شد. در این جلسه شرح مختصری در مورد برنامه !!! داده شد و قرار شد که چهارشنبه اعضا در منطقه کوه سرخ برای آشنایی مسیر مسابقه و تقسیم وظایف حضور به هم رسانند. متاسفانه هیچ یک از ما 3 نفر نتوانستیم در برنامه چهارشنبه شرکت کنیم، البته س !!! رست محترم گروه با آقای رنجبر هماهنگی کرده بودند.

گزارش روز مسابقه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : مسابقه دو کوهستان - مسابقه ,آقای ,هیات ,کوهستان ,برنامه ,مرداد ,مرداد ماه،
مسابقه دو کوهستان مسابقه ,آقای ,هیات ,کوهستان ,برنامه ,مرداد ,مرداد ماه،
آب در کوه نوردی

درخواست حذف وبلاگ

:: آب در کوه نوردی

در کوه نوردی چه آبی را همراه خودمان ببریم؟

بدن انسان در شرایط استراحت به ازای هر کیلوگرم وزن معادل یک سی سی آب در ساعت نیاز دارد. این مقدار برای یک فرد 70 کیلوگرمی حدود 7/1 لیتر در روز خواهد بود. این میزان با افزایش فعالیت بدنی و در شرایط محیطی مختلف تا بیش از 10 لیتر در روز می تواند برسد.

مواد محلول در آب معمولی شامل مواد معدنی و عناصر مختلف مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیوم و بسیاری املاح دیگر می باشد. این الکترولیتها و دیگر مواد مورد نیاز بدن از طریق آب و نوشیدنی های مختلف تامین می شوند. کمبود هر کدام از الکترولیتها و عناصر مختلف می تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد بدن بویژه در شرایط دشوار همچون ورزش کوه نوردی شوند. در ورزش کوه نوردی با توجه به نوع فعالیت بدنی و نیز حمل کوله پشتی و شرایط محیطی چون گرما، سرما و باد، نیاز بدن به آب بیشتر است. پاسخ مناسب و کافی به این نیاز لازمه یک برنامه کوه نوردی بدون عارضه است....برچسب ها : آب در کوه نوردی - نوردی ,شرایط ,مواد ,عناصر مختلف ,شرایط محیطی ,فعالیت بدنی
آب در کوه نوردی نوردی ,شرایط ,مواد ,عناصر مختلف ,شرایط محیطی ,فعالیت بدنی
دختران افغانستانی «دماوند» را صعود !!! د

درخواست حذف وبلاگ

:: دختران افغانستانی «دماوند» را صعود !!! د

دختران افغانستانی «دماوند» را صعود !!! د

دختران افغانستانی «دماوند» را صعود !!! د

به گزارش واحد خبری هیات کوهنوردی، تیمی متشکل از دختران افغانستانی که همگی متولد ایران هستند؛ موفق به صعود قله 5671 متری دماوند شدند. این تیم از سال 1393 برنامه های آموزشی و تمرینی خود را با برنامه ریزی «بنیاد امید مهر» و خدمات داوطلبانه‌ی «مریم زندی»، زیر نظر مربیان فدراسیون کوه‌نوردی آغاز نموده و روز پنجشنبه 22 مرداد به س !!! رستی «محمد نصیری» و مربیگری «بیت اله سیرایی» موفق به این صعود شدند.

این صعود را به همگی این بانوان، خانواده ها و

جامعه ورزشی افغانستان تبریک عرض می نماییم.برچسب ها : دختران افغانستانی «دماوند» را صعود !!! د - صعود ,افغانستانی ,دختران ,دختران افغانستانی ,افغانستانی «دماوند» ,دختران افغانستانی «دماوند»
دختران افغانستانی «دماوند» را صعود !!! د صعود ,افغانستانی ,دختران ,دختران افغانستانی ,افغانستانی «دماوند» ,دختران افغانستانی «دماوند»
فراخوان صعود کشوری بانوان

درخواست حذف وبلاگ

:: فراخوان صعود کشوری بانوان

فراخوان صعود کشوری بانوان به قلل آبیدر کوچک و بزرگ

به آگاهی می‌رساند؛ هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کردستان در نظر دارد به مناسبت هفته !!! ت صعود کشوری بانوان به قلل «آبیدر» کوچک و بزرگ را در شهرستان سنندج در شهریور ماه سال جاری برگزار نماید ...

- زمان پذیرش: پنجشنبه 19 شهریور ماه سال جاری ـ ساعت 16

- مکان پذیرش: استان کردستان، سنندج، خیابان طالقانی، خیابان تختی، مجموعه ورزشی توحید

- زمان برگزاری:  !!! 20 شهریور ماه سال جاری

توجه:

ـ سهمیه هر استان 5 نفر به اضافه س !!! رست می‌باشد.

ـ تدارک خوابگاه و شام برای شرکت‌کنندگان که روز قبل به سنندج می‌آیند و صبحانه و نهار روز صعود به عهده هیئت استان می‌باشد.

شرکت‌کنندگان می‌توانند به منظور هماهنگی بیشتر با سرکار خانم شهلا عربی، نایب‌رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان به شماره 09182714253 تماس حاصل نمایند.برچسب ها : فراخوان صعود کشوری بانوان - استان ,صعود ,جاری ,شهریور ,هیئت ,کشوری ,صعود کشوری ,کشوری بانوان ,ورزشی استان ,صعودهای ورزشی ,هیئت کوهنوردی ,صعود کشوری بانوان ,صعودهای ورزشی اس
فراخوان صعود کشوری بانوان استان ,صعود ,جاری ,شهریور ,هیئت ,کشوری ,صعود کشوری ,کشوری بانوان ,ورزشی استان ,صعودهای ورزشی ,هیئت کوهنوردی ,صعود کشوری بانوان ,صعودهای ورزشی اس
گشایش اولین مسیر سنگ نوردی توسط بانوان گروه قاجر

درخواست حذف وبلاگ

:: گشایش اولین مسیر سنگ نوردی توسط بانوان گروه قاجر

گشایش اولین مسیر سنگ نوردی توسط بانوان گروه قاجر 

طی دو برنامه مورخه 1 و 2 مرداد چند تن از بانوان سنگ نورد گروه قاجر قروه کردستان، مسیری را به نام «بانوان آفتاب» در دیواره کولاوا(کومالیا) در جنوب قروه گشایش نمودند. این اولین تلاش بانوان جهت گشایش مسیر سنگ نوردی می باشد.

 
گروه کوه نوردی بانوان بامداد، این موفقیت را به بانوان گروه قاجر تبریک عرض نموده و
 
امیدواریم که گشایش این مسیر شروعی برای فعالیت های آتی بانوان در سراسر کشور باشد.
 
 
برای خواندن گزارش برنامه گشایش مسیر و دیدن ع !!! ها کلیک کنید


برچسب ها : گشایش اولین مسیر سنگ نوردی توسط بانوان گروه قاجر - بانوان ,گشایش ,گروه ,مسیر ,نوردی ,قاجر ,بانوان گروه ,گروه قاجر ,گشایش مسیر ,توسط بانوان ,اولین مسیر
گشایش اولین مسیر سنگ نوردی توسط بانوان گروه قاجر بانوان ,گشایش ,گروه ,مسیر ,نوردی ,قاجر ,بانوان گروه ,گروه قاجر ,گشایش مسیر ,توسط بانوان ,اولین مسیر
عملیات ۲۴ ساعته در تنگه رغز برای نجات دختر جوان

درخواست حذف وبلاگ

:: عملیات ۲۴ ساعته در تنگه رغز برای نجات دختر جوان

عملیات ۲۴ ساعته در تنگه رغز برای نجات دختر جوان

dsc03788

کوهنورد جوان حدودا ۲۳ ساله اهل استان قم که از بعد از ظهرشنبه در یکی از آبشارهای تنگه رغز داراب دچار ش !!! تگی لگن شده بود پس از  ۲۴ ساعت تلاش ایثارگرانه و نفس گیر اعضای گروه کوهنوردی آذرخش و یکی از اعضای داوطلب هلال احمر داراب نجات یافت.

به گزارش آژانس خبری داراب «داراب نا»، ساعت ۴ بعد از ظهر روز شنبه در پی تماس تلفنی یکی از اعضای گروه گرفتار شده، با اعضای گروه آذرخش، مجتبی عسکری زاده، علی عباسی، کورش رزازی، مصطفی هوشمند و جواد حسین پور از کوهنوردان این گروه به سرعت خود را به تنگه رغز رساندند.

این گروه ۵ نفره در ابتدا با تجهیزات شخصی و با کمبود امکانات وارد این عملیات سخت و پیچیده شدند و ساعت حدود ۲ بامداد روز یکشنبه به دلیل نیاز به نیروی بیشتر از هلال احمر داراب کمک خواستند.

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنیدبرچسب ها : عملیات ۲۴ ساعته در تنگه رغز برای نجات دختر جوان - گروه ,اعضای ,داراب ,تنگه ,نجات ,ساعت ,اعضای گروه ,احمر داراب ,دختر جوان ,نجات دختر ,برای نجات
عملیات ۲۴ ساعته در تنگه رغز برای نجات دختر جوان گروه ,اعضای ,داراب ,تنگه ,نجات ,ساعت ,اعضای گروه ,احمر داراب ,دختر جوان ,نجات دختر ,برای نجات
کمپین جمع آوری سر بطری های پلاستیکی

درخواست حذف وبلاگ

:: کمپین جمع آوری سر بطری های پلاستیکی

 کمپین جمع آوری سر بطری های پلاستیکی 

جهت !!! ید ویلچر برای نیازمندان

ما گروهی از شهروندان عادی هستیم، درهای پلاستیکی جمع می‌کنیم، درها را به غرفه‌های بازیافت شهرداری می‌فروشیم، از درآمد حاصل از این برای معلولین صندلی چرخ‌دار می‌ !!! یم.

ما فکر می‌کنیم تنها حرف زدن کافی نیست. وقت آن رسیده عمل کنیم و باشیم!

به محیط زیست، به انسان‌های دیگر احترام بگذاریم و نشان دهیم که ما هستیم، که مسئولیت‌پذیر بودن خیلی هم سخت نیست، که تنها با توجه به بازیافت زباله‌هایمان قدم بزرگی در مسیر شهروند مسئول برداشته‌ایم.

شما هم می توانید با ما همراه شوید !

کافیست درهای بطری ها را جمع کنید و وقتی به تعداد زیاد رسید به یکی از مراکز تعیین شده تحویل دهید.

برای !!! ب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.برچسب ها : کمپین جمع آوری سر بطری های پلاستیکی - بطری
کمپین جمع آوری سر بطری های پلاستیکی بطری
اطلاعیه مسابقات انتخ !!! استان دو کوهستان

درخواست حذف وبلاگ

:: اطلاعیه مسابقات انتخ !!! استان دو کوهستان

اطلاعیه مسابقات انتخ !!! استان دو کوهستان

دومین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان جهت اعزام به مسابقات کشوری درررده سنی آزاد با حضور بانوان و آقایان 16 مرداد در منطقه کوه سرخ شهرک گلستان شیراز  برگزار می شود.

شرکت کنندگان باید راس ساعت 6 صبح  16 مرداد در محل مسابقه حاضر باشند.

براساس برنامه ریزی های انجام شده  و به منظور حضور حداکثری علاقمندان به شرکت دراین مسابقه  هزینه  به مبلغ 150000ریال  ریال کاهش یافت که شرکت کنندگان باید این مبلغ را به شماره حساب  0109833248000بانک ملی به نام هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس  واریز کنند.

برای !!! ب اطلاعات بیشتر کلیک کنیدبرچسب ها : اطلاعیه مسابقات انتخ !!! استان دو کوهستان - مسابقات ,شرکت ,کوهستان ,کنندگان باید ,شرکت کنندگان ,انتخ !!! استان ,مسابقات انتخ !!! ,اطلاعیه مسابقات ,مسابقات انتخ !!! استان ,اطلاعیه مسابقات ا
اطلاعیه مسابقات انتخ !!! استان دو کوهستان مسابقات ,شرکت ,کوهستان ,کنندگان باید ,شرکت کنندگان ,انتخ !!! استان ,مسابقات انتخ !!! ,اطلاعیه مسابقات ,مسابقات انتخ !!! استان ,اطلاعیه مسابقات ا
سرود ای ایران و تاریخچه

درخواست حذف وبلاگ

:: سرود ای ایران و تاریخچه

ای ایران ای مرز پر گهر

 

 https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2prt6cr7aypznhk3pvacaeunctvijnxmk9io97e_hqhmr-opbas8dg9zo8wy1efhg5ndcqgefziaagc9d2btg3wgaf9cp3xqjaucyqaymn6ihgmecvdavvt_phmcnnoi8zh1jknflrcydsih_phb13aa/iran.jpg?psid=1

ای ایران سرود ملی غیر رسمی ایران و نام یکی از مشهورترین سرودهای میهنی و ملی گرایانه ایران است. این سرود نه پیش از انقلاب !!! ی در ایران و نه پس از آن، سرود ملی رسمی نبوده است ولی به نظر می‌رسد که خود مردم ایران آن را به عنوان سرود ملی به رسمیت شناخته‌اند و در گردهمایی‌های خود آن را به عنوان سرود ملی می‌خوانند.

این سرود در میان کوهنوردان نیز جایگاه خاصی دارد و همیشه در برنامه های خود به خصوص هنگامی که پا بر روی قله ها نهاده اند به صورت دسته جمعی خوانده می شود. بی شک شما هم بار ها با شنیدن سرود ای ایران،‌ ای مرز پرگوهر، احساس غرور و  بزرگی کرده‌اید و نیرویی حماسی، سراپای وجودتان را در بر گرفته باشد. 
شاید مشتاق شده باشید تا بدانید این سرود از سروده‌های کیست و چگونه و در چه چهارچوب !!! و اجتماعی شکل گرفته است.برچسب ها : سرود ای ایران و تاریخچه - سرود ,عنوان سرود
سرود ای ایران و تاریخچه سرود ,عنوان سرود
تلفن های ضروری

درخواست حذف وبلاگ

:: تلفن های ضروری

تلفن های ضروری قرارگاه ها و پناه گاه های کوه نوردی کشور

 

مسیر هایی پر رفت و آمد کوهنوردی در طی سال مورد صعود کوه نوردان قرار می گیرد. داشتن تلفن قرارگاه ها و پناهگاه های کوه نوردی(مستقل یا وابسته به فدراسیون) در مواقع !!! وم یا استقرار در این موارد لازم است. شاید حتی جهت امداد و نجات کاربردی داشته باشد.

مجتمع کوهستانی سی سخت (دنا): 07433222364

پناهگاه الوند همدان (میدان میشان): 09188110013

پناهگاه کر !!! (اصفهان - نطنز): 09132026328

قرارگاه رودبارک (علم کوه، !!! سان) آقای فرضی: 01922642626-09111925072

قرارگاه پلور (قله دماوند): قرار گاه پلور - آقای حسین پور 01223242801-09123189437

خانه کوهنورد ناندل: 01223422226

قرارگاه رینه (قله دماوند): 01223252270-01223252598

پناهگاه پلنگ چال، (تهران- درکه):  02144238803 09121457334

پناهگاه شی !!! لا، (تهران - دربند): 02144238803

شرکت تله ک !!! ن توچال: 02122404001

هتل اوسون (توچال): 09121155170

 پناهگاه کلک چال (توچال، کلک چال): 02144238803

منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایرانبرچسب ها : تلفن های ضروری - پناهگاه ,قرارگاه
تلفن های ضروری پناهگاه ,قرارگاه
نکته های کوه نوردی

درخواست حذف وبلاگ

:: نکته های کوه نوردی

نکته های کوه نوردی

نکات کوه نوردی همیشه زیاد هستند اما در ادامه تعدادی از نکات آورده شده که بیشتر آن ها اخلاقیست. این نکات پر اهمیت هستند چرا که می توانند بسیار به کار آیند.

نکته۱- کوله پشتی٬ خانه کوچک کوه نورد است.

نکته ۲- قدم های خود را نسبت به شیب ها تنظیم کنید.

نکته۳- کوه نوردی ورزش جمعی است از تک روی پرهیزکنید.

نکته۴- تنها به کوه نروید .

نکته۵- درکوه هیچ گاه ندوید .

نکته ۶- نظم طبیعت را بهم نزنید.

بقیه نکات را در ادامه مطلب بخوانید.برچسب ها : نکته های کوه نوردی - نکات ,نوردی ,نکته
نکته های کوه نوردی نکات ,نوردی ,نکته
گزارش برنامه تمرین فنی 4

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه تمرین فنی 4

گزارش برنامه تمرین فنی، چله گاه

آدینه 12 تیر ماه

صبح روز آدینه ساعت 6:30 تعداد 8 نفر از بانوان بامداد در فلکه قصرالدشت جمع شدیم. ساعت 7:30 با مینی بوس های سپیدان شیراز را به مقصد سپیدان ترک کردیم. با صحبتی که با راننده شد با پرداخت هزینه بیشتر ایشان ما را به چله گاه رساندند.

گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه تمرین فنی 4 - برنامه ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه تمرین ,گزارش برنامه تمرین
گزارش برنامه تمرین فنی 4 برنامه ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه تمرین ,گزارش برنامه تمرین
همایش بزرگ پیاده روی نور در شیراز

درخواست حذف وبلاگ

:: همایش بزرگ پیاده روی نور در شیراز

برگزاری همایش بزرگ پیاده روی نور در شیراز

همایش بزرگ پیاده روی نور !!! 2 مرداد ساعت 6 و سی دقیقه صبح در میدان اول شهرک گلستان به سمت نمایشگاه بین المللی شیراز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس، این همایش توسط موسسه اعتباری نور و با همکاری اداره ورزش و جوانان فارس، فدراسیون ورزش های همگانی، هیات همگانی استان فارس، شبکه 3 صدا و سیما، شهرداری شیراز برگزار می شود.

سه دستگاه خودور، 50 دستگاه دوچرخه، لپ تاپ ، سفر به کربلا و مشهد، 50 فقره حساب پس انداز، جوائز در نظر گرفته شده توسط موسسه مالی و اعتباری نور برای این همایش پیاده روی هستند.

علاقمندان به حضور در پیاده روی برای شرکت در مراسم قرعه کشی باید به آدرس www.sobheshirazi.com مراجعه و ضمن ثبت نام کد رهگیری دریافت کنند.

هیات های مختلف ورزشی استان فارس همزمان با برگزاری همایش پیاده روی نور برنامه های نمایشی خود را برای شهروندان حاضر دراین برنامه اجرا می کنند.

ازعموم کوه نوردان و سنگ نوردان استان فارس  به ویژه شهر شیراز دعوت می شود

در همایش بزرگ پیاده روی نورحضور داشته باشند.برچسب ها : همایش بزرگ پیاده روی نور در شیراز - پیاده ,همایش ,شیراز ,استان ,فارس، ,هیات ,همایش بزرگ ,بزرگ پیاده ,همایش پیاده ,توسط موسسه ,شیراز برگزار
همایش بزرگ پیاده روی نور در شیراز پیاده ,همایش ,شیراز ,استان ,فارس، ,هیات ,همایش بزرگ ,بزرگ پیاده ,همایش پیاده ,توسط موسسه ,شیراز برگزار
دومین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان

درخواست حذف وبلاگ

:: دومین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان

دومین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان برگزار می شود

دومین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان جهت اعزام به مسابقات کشوری درررده سنی آزاد با حضور بانوان و آقایان 16 مرداد در منطقه کوه سرخ شهرک گلستان شیراز  برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس، علاقمندان به شرکت در این مسابقات تا تاریخ14 مردادفرصت دارند مدارک مورد نظر شامل یک قطعه ع !!! ، اصل کارت بیمه ورزشی،کپی شناسنامه و کارت ملی،ارائه گواهی صحت و سلامت از پزشک،ارائه اصل فیش واریزی را به دفتر هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس واقع در ورزشگاه حاقظیه تحویل دهند.

علاقمندان به شرکت دراین مسابقه باید مبلغ 300000ریال را  به شماره حساب  0109833248000بانک ملی به نام هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس  واریز کنند.

با توجه به قوانین و شرایط مسابقه داشتن پوتین، باتوم، پوشش کامل  و مناسب برای تمام شرکت کنندگان ا !!! امی است.

علاقه مندان می توانند برای !!! ب اطلاعات بیشتر با حسین رنجبر مسوول بخش دوی کوهستان(اسکای رانینگ) هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس به شماره 09357288977 تماس بگیرند.برچسب ها : دومین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان - مسابقات ,کوهنوردی ,صعودهای ,هیات ,ورزشی ,کوهستان ,صعودهای ورزشی ,هیات کوهنوردی ,مسابقات استانی ,دومین دوره ,دوره مسابقات ,دوره مسابقات استانی
دومین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان مسابقات ,کوهنوردی ,صعودهای ,هیات ,ورزشی ,کوهستان ,صعودهای ورزشی ,هیات کوهنوردی ,مسابقات استانی ,دومین دوره ,دوره مسابقات ,دوره مسابقات استانی
لیلا پیروی به قله 7هزار متری خانتانگری قزاقستان صعود می کند

درخواست حذف وبلاگ

:: لیلا پیروی به قله 7هزار متری خانتانگری قزاقستان صعود می کند

لیلا پیروی به قله 7هزار متری خانتانگری قزاقستان صعود می کند

به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی وصعودهای ورزشی فارس، پیروی 30 تیر راهی کشور  قزاقستان، جهت صعود به قله 7هزار متری خانتانگری  از جبهه شمالی شد. آ !!! ین هم هوایی  این کوهنورد در ارتفاع، صعود  به دماوند از چند جبهه  در هفته های قبل بود.برچسب ها : لیلا پیروی به قله 7هزار متری خانتانگری قزاقستان صعود می کند - صعود ,متری ,7هزار ,پیروی ,7هزار متری ,قزاقستان صعود ,خانتانگری قزاقستان ,متری خانتانگری ,لیلا پیروی ,متری خانتانگری قزاقستان
لیلا پیروی به قله 7هزار متری خانتانگری قزاقستان صعود می کند صعود ,متری ,7هزار ,پیروی ,7هزار متری ,قزاقستان صعود ,خانتانگری قزاقستان ,متری خانتانگری ,لیلا پیروی ,متری خانتانگری قزاقستان
دومین جشنواره صعودهای برتر

درخواست حذف وبلاگ

:: دومین جشنواره صعودهای برتر

 کوه نوردان فارسی برگزیده دومین جشنواره صعودهای برتر شدند

آئین اختتامیه دومین جشنواره صعودهای برتر در روز سه‌شنبه 9 تیر ماه 94 ازساعت 18 الی 21 در سال شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار شد. 

در این اختتامیه، بر اساس نظر هیئت داوران، برنامه‌ی «پیمایش زمستانی خط الرأس دنا» توسط «احسان کلانتری» و «حسین قائدی» از استان فارس به عنوان برنامه‌ی برگزیده جشنواره در حوزه کوه‌نوردی معرفی، تقدیر و «کلنگ نمادین» جشنواره با حضور !!! «شعبانی بهار» معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان؛ به این تیم اهداء شد. همچنین برنامه «گشایش مسیری نو  به نام  راژیا  در دیواره علم کوه» به عنوان برنامه برگزیده در حوزه «دیواره نوری» معرفی و یادبود جشنواره مزین به «کار !!! ن نمادین» به اعضای این تیم «فرشاد میجوجی» و «سعید آقاکاشی» اهداء گردید.

گروه کوه نوردی بانوان بامداد فارس این موفقیت !!! ب شده توسط  آقایان «احسان کلانتری»

و «حسین قائدی» را به این دو کوه نورد توانمند گروه کوه نوردی کوهیاران پارس

 وجامعه کوه نوردی استان فارس تبریک می گوید و

برای این ورزشکاران آرزوی توفیق و موفقیت روزافزون دارد.

* از همراهان عزیز بابت تاخیر در درج خبر پوزش می طلبیم.برچسب ها : دومین جشنواره صعودهای برتر - جشنواره ,فارس ,نوردی ,برتر ,صعودهای ,دومین ,دومین جشنواره ,صعودهای برتر ,جشنواره صعودهای ,استان فارس ,«احسان کلانتری» ,دومین جشنواره صعودهای
دومین جشنواره صعودهای برتر جشنواره ,فارس ,نوردی ,برتر ,صعودهای ,دومین ,دومین جشنواره ,صعودهای برتر ,جشنواره صعودهای ,استان فارس ,«احسان کلانتری» ,دومین جشنواره صعودهای
جشنواره روز ملی دماوند برگزار می شود

درخواست حذف وبلاگ

:: جشنواره روز ملی دماوند برگزار می شود

جشنواره روز ملی دماوند برگزار می شود

جشنواره روز ملی دماوند به عنوان بلندترین کوه کشور و بلندترین قله آتشفشانی آسیا فردا - دوم مرداد- با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از فعالان این عرصه در شهرستان رینه لاریجان شهرستان آمل برگزار می شود.

دماوند کوهی در شمال ایران دومین کوه بلند فلات ایران و خاورمیانه است، کوه دماوند در 30 تیرماه 1387 به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

همچنین کوه دماوند از سال 1381 به عنوان ' اثر طبیعی ملی' در شمار مناطق چهارگانه ارزشمند از نظر حفاظت محیط زیست قرار گرفته است. 

شعار امسال روز ملی دماوند ' پیش به سوی دماوند جهانی ' است.

برای !!! ب اطلاعات بیشتر کلیک کنیدبرچسب ها : جشنواره روز ملی دماوند برگزار می شود - دماوند ,برگزار ,جشنواره ,محیط زیست ,حفاظت محیط ,دماوند برگزار
جشنواره روز ملی دماوند برگزار می شود دماوند ,برگزار ,جشنواره ,محیط زیست ,حفاظت محیط ,دماوند برگزار
پیام تشکر

درخواست حذف وبلاگ

:: پیام تشکر

اوقات خوش آن بود که با دوست به سر رفت 

باقی همه بی‌حاصلی و بی‌خبری بود

با درود و احترام

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما، بر خود لازم می دانیم از تمامی دوستان و همنوردان، به خصوص دوستانی که از گروه های دیگر قدم رنجه کرده و در ضیافت افطاری گروه کوه نوردی بانوان بامداد شرکت نمودند، تشکر کنیم.

با آرزوی شادکامی

پیروز باشید
برچسب ها : پیام تشکر
پیام تشکر
افتتاح مسیر خلیج فارس در کوه های قرقیزستان

درخواست حذف وبلاگ

:: افتتاح مسیر خلیج فارس در کوه های قرقیزستان

روزی که مسیر خلیج فارس در کوه های قرقیزستان افتتاح شد

 

امین معین و حامد حواله دارنژاد، کوه نوردان ایرانی، از روزهایی می گویند که موفق شدند مسیر کوه نوردی جدیدی را تا قله یکی از کوه های معروف قرقیزستان بپیمایند و نام این مسیر جدید را خلیج فارس بگذارند

برای خواندن گزارش کامل این برنامه و

مشاهده ع !!! ها کلیک کنیدبرچسب ها : افتتاح مسیر خلیج فارس در کوه های قرقیزستان - مسیر ,قرقیزستان ,خلیج ,فارس ,خلیج فارس ,مسیر خلیج
افتتاح مسیر خلیج فارس در کوه های قرقیزستان مسیر ,قرقیزستان ,خلیج ,فارس ,خلیج فارس ,مسیر خلیج
اورست تعطیل شد

درخواست حذف وبلاگ

:: اورست تعطیل شد

پایان صعودهای اورست امسال

وزارت توریست نپال در پی مرگ حداقل 17 کوهنورد، ش !!! ا و خدمه کمپ اصلی در اورست و دشواری عبور از مسیر آبشار یخی خومبو در حالیکه همچنان بیش از 100 نفر در کمپهای یک و دو منتظر بازگشایی مسیر آبشار یخی هستند، اعلام داشت صعودهای اورست تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد. 

عظیم قیچی‌ساز نیز در وب سایت خود  از پایان ا !!! پ !!! ن امسال خبر داد، متن خبر :

تمامی کو‌ه‌نوردان از کمپ یک توسط هلی‌کوپتر به کمپ اصلی منتفل شده‌اند. همچنین شمار زیادی از کوه‌نوردان کمپ اصلی را ترک کرده و به "گوراک شیپ" gorak shep، "پریچه" pheriche و دیگر روستاهای پایین دست رفته‌اند. پس‌لرزه‌ها همچنان ادامه دارند و با هر پس‌لرزه‌ بهمنی فرو می‌ریزد. وسایلم را جمع کرده‌ام و تصمیم دارم فردا صبح به سوی کمپ‌های پایین‌ حرکت کنم. اخبار ز !!! له را دنبال می‌کنم و برای مردم خوب و دوست‌داشتنی "نپال" دعا می‌کنم."برچسب ها : اورست تعطیل شد - اورست ,اصلی ,مسیر آبشار
اورست تعطیل شد اورست ,اصلی ,مسیر آبشار
گزارش برنامه بازدید از دشت گل اشک سپیدان

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه بازدید از دشت گل اشک سپیدان

گزارش برنامه پیمایش دشت مور پلیسه 

آدینه 28 فروردین ماه 94 

طبق برنامه از پیش تعیین شده آدینه 28 فروردین ماه تعدادی از اعضای گروه کوه نوردی بانوان بامداد به همراه خانواده هایشان از دشت گل اشک سپیدان دیدن !!! د .

برای دیدن دشت گل اشک باید از سپیدان به سمت کمهر و سپس از روستای کمهر به سمت روستای کاکان برویم . نرسیده به کاکان در  سمت چپ ، دشتی بنام (مور و پلیسه) وجود دارد که در فصل بهار (نیمه فروردین تا نیمه اردیبهشت) پر از گل لاله واژگون می شود که زیبایی آن قابل توصیف نیست.

گزارش کامل برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه بازدید از دشت گل اشک سپیدان - برنامه ,سپیدان ,فروردین ,گزارش ,گزارش برنامه
گزارش برنامه بازدید از دشت گل اشک سپیدان برنامه ,سپیدان ,فروردین ,گزارش ,گزارش برنامه
گزارش برنامه چاله !!! سی

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه چاله !!! سی

گزارش برنامه پیمایش تنگ چال !!! سی

27 و 28 فروردین ماه 94

 

میان دشتی گسترده از لاله ها، آبشار لاله های واژگون را می توان دراستان ک !!! یلویه و بویراحمد در ق !!! متفاوت دید.

با هدف سیراب شدن چشم هامان از دشت گلگون لاله های سرریز از اشک در روز پنج شنبه 27 فروردین 1394 به سمت یاسوج حرکت میکنیم. برچسب ها : گزارش برنامه چاله !!! سی - لاله ,گزارش برنامه
گزارش برنامه چاله !!! سی لاله ,گزارش برنامه
روشن !!! آتش در طبیعت

درخواست حذف وبلاگ

:: روشن !!! آتش در طبیعت

برای روشن !!! آتش در طبیعت چه مواردی را رعایت کنیم؟

 

ابتدا سه سوال از خودمان بپرسیم؛

اولین و مهم ترین سوال : آیا ما به این آتش نیاز داریم؟

دومین سوال : آیا جایگــزینی بــرای آتش وجود ندارد؟

سومین سوال : آیا برآورده !!! نیازمان آنقدر مهم است که افروختن آتش را توجیه کند؟

اگر نتیجه ی پاسخ منطقی به این سوال ها شما را بر روشن !!! آتش وا میدارد پس نکات ادامه مطلب را رعایت کنیدبرچسب ها : روشن !!! آتش در طبیعت - سوال ,روشن
روشن !!! آتش در طبیعت سوال ,روشن
اورست نوردی یک روز تعطیل شد

درخواست حذف وبلاگ

:: اورست نوردی یک روز تعطیل شد

اورست نوردی یک روز تعطیل شد

صدها اروست پیما به احترام نخستین سالگرد درگذشت 16 کوهنورد در حادثه مرتفع ترین قله جهان، یک روز صعود را تعطیل !!! د.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز شنبه در گزارشی از کاتماندو از تعطیلی یک روزه صعود کوهنوردان بین المللی به قله اورست به احترام مرگ سال گذشته اورست پیمایان خبر داد.

این گزارش به نقل مقامات صندوق رفاه و گردشگری نپال اعلام کرد که صدها کوهنورد بین المللی امروز با حضور در مراسم سالگرد مرگ 16 همکار خود در این شهر که سال گذشته بر اثر سقوط بهمن در قله اورست جان باخته بودند، یک روز از ورزش کوهنوردی دست کشیدند. برچسب ها : اورست نوردی یک روز تعطیل شد - اورست ,تعطیل ,اورست نوردی
اورست نوردی یک روز تعطیل شد اورست ,تعطیل ,اورست نوردی
گرفتاری کوه نوردان و گردشگران در آبشار دزفول

درخواست حذف وبلاگ

:: گرفتاری کوه نوردان و گردشگران در آبشار دزفول

60 گردشگر و کوه نورد گرفتار در مسیر آبشار شوی دزفول نجات یافتند

60 گردشگر و کوه نورد گرفتار در مسیر آبشار شوی در شمال دزفول که به دلیل بارندگی و لغزندگی در مسیر مانده بودند، نجات یافتند.

به گزارش ایرنا، این گردشگران که بیشتر از !!! ای مختلف خوزستان بودند از روز پنجشنبه برای بازگشت به دزفول با مشکل روبه رو شدند.

س !!! رست جمعیت هلال احمر دزفول در این خصوص به ایرنا گفت: این گردشگران به دلیل مسدود شدن مسیر ناشی از بارندگی در منطقه سرتنگ در بخش شهیون گرفتار شده بودند و خودروهای آنها قادر به عبور از جاده نبود.

عظیم رضایی مرساق افزود: جمعیت هلال احمر دزفول در ح !!! آماده باش برای اعزام نیرو به محل بودند که در تماس با افراد گرفتار، حال آنها مساعد اعلام شده و عشایر بومی امکاناتی برای اسکان و خوراک در اختیار این گردشگران قرار دادند و با قطع بارندگی و حل مشکل تردد خودروهای آنها، عصر !!! از منطقه بازگشتند.برچسب ها : گرفتاری کوه نوردان و گردشگران در آبشار دزفول - دزفول ,گردشگران ,مسیر ,بودند ,گرفتار ,آبشار ,هلال احمر ,احمر دزفول ,جمعیت هلال ,نجات یافتند ,مسیر آبشار
گرفتاری کوه نوردان و گردشگران در آبشار دزفول دزفول ,گردشگران ,مسیر ,بودند ,گرفتار ,آبشار ,هلال احمر ,احمر دزفول ,جمعیت هلال ,نجات یافتند ,مسیر آبشار
سگ کشی در شیراز

درخواست حذف وبلاگ

:: سگ کشی در شیراز

اعتراض به سگ کشی در شیراز

اخیرا !!! ی کوتاه در شبکه های مجازی منتشر شده که چهار نفر در حال تزریق ماده ای به یک قلاده سگ برای کشتن حیوان هستند که این !!! پس از انتشار اعتراض و انتقاد انجمن های حمایت از حیوانات و دوستداران محیط زیست را بر انگیخته است.

طبق مصوبه ۱۳۸۷ وزارت کشور  هیچ !!! ی حق معدوم سازی سگهای ولگرد را ندارد و فقط باید زنده گیری، عقیم سازی، معاینه، وا !!! یناسیون و رهاسازی دوباره در طبیعت صورت گیرد و یا واگذاری باشد.

 گروه کوهنوردی بانوان بامداد شیراز، به عنوان حامی حقوق حیوانات و دوستدار محیط

زیست، خواستار توقف این کشتار بی رحمانه  و مجازات عاملین این جنایت است. برچسب ها : سگ کشی در شیراز
سگ کشی در شیراز
صعود سراسری بانوان کوه نورد به قله سبلان

درخواست حذف وبلاگ

:: صعود سراسری بانوان کوه نورد به قله سبلان

صعود سراسری بانوان کوه نورد به قله سبلان در مرداد ماه

 

نایب رئیس هیات کوهنوردی استان اردبیل از صعود سراسری بانوان کشور به قله سبلان در مرداد ماه سالجاری خبر داد.

زهرا ملک زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اردبیل، از صعود سراسری بانوان کشور به قله سبلان خبر داد و افزود : پنجاه درصد بودجه تصویب شده و در صورت تامین صد در صدی آن، این صعود مردادماه سالجاری انجام خواهد شد. برچسب ها : صعود سراسری بانوان کوه نورد به قله سبلان - صعود ,سبلان ,سراسری ,بانوان ,صعود سراسری ,سراسری بانوان ,بانوان کشور ,صعود سراسری بانوان
صعود سراسری بانوان کوه نورد به قله سبلان صعود ,سبلان ,سراسری ,بانوان ,صعود سراسری ,سراسری بانوان ,بانوان کشور ,صعود سراسری بانوان
روز زمین پاک

درخواست حذف وبلاگ

:: روز زمین پاک

روز زمین پاک گرامی باد

 

بیایید به دور از شعار، کاری !!! :

1- به حقوق حیوانات احترام بگذاریم.

2- مصرف آب را با تغییر رفتار و بهینه سازی وسایل خانه، کاهش دهیم.

3- لامپ اضافی همین الآن خاموش و در ساعات پیک مصرف (6 ماهه اول از 19 تا 23، 6 ماهه دوم از 18 تا 22) از اتو، ماشین لباسشویی و وسایل پر مصرف خود داری کنید.

4- استفاده از کیسه ها، ظروف، سفره های یک بار مصرف و پلاستیکی را تا حد ممکن کاهش دهیم.

5- به پاکیزگی طبیعت کمک کنیم.

6- درختی بنشانیم

و....برچسب ها : روز زمین پاک - مصرف ,کاهش دهیم
روز زمین پاک مصرف ,کاهش دهیم
ز !!! له مهیب و ریزش حجم عظیم بهمن در «اورست»

درخواست حذف وبلاگ

:: ز !!! له مهیب و ریزش حجم عظیم بهمن در «اورست»

ز !!! له مهیب و ریزش حجم عظیم بهمن در «اورست»

https://vdjzba.bay.livefilestore.com/y2pu8sghoj0kllxfm5ijgtyzvg1r7kcknul3mfd2axgcp8dym-gvzzlp7ihddyocbvlect2su2c25knrsplxzzb5vmknuibbk1gnilqkjy5be2hezo6nkmjlqyabb0hiydj5ct6fiq8dxpktrnyhihz7q/nepal.jpg?psid=1

به گزارش کوه نوشت و مرکز تحقیقات زمین شناسی کشور « !!! » این زمین لرزه ساعت ۱۱:۵۶ دقیقه صبح به وقت محلی روی داده است و عمق آن ۷ مایل از سطح پوسته زمین بوده است ...«آنگ شرینگ» از انجمن کوه‌نوردی «نپال» اظهار داشته: زمین لرزه باعث وقوع بهمن در محدوده حدفاصل یخچال «خمبو» و بیس کمپ «اورست» نیز شده است .  این زمین لرزه شدیدترین ز !!! له‌ی ۸۰ سال اخیر در کشور «نپال» است.

به گزارش «کوه‌نوشت»، !!! «بهپور» و «عظیم قیچی ساز»  طی تماس تلفنی از کشته شدن دست‌کم 3 نفر و مجروح شدن حدود 30 نفر در ارتفاعات خبر داد ند... «عظیم» هم‌چنین به وقوع چندین پس‌لرزه نیز اشاره کرد ... متاسفانه تا الان خبر تلخ جان‌باختن 650 نفر در نپال؛ مخابره شده است.

شایان ذکر است؛ پیام ارسالی از سلامتی !!! بهپور و عظیم قیچی ساز حکایت دارد.

با تشکر از کوه نوشت

برای خواندن خبرهای تکمیلی  کوه نوشت، کلیک کنیدبرچسب ها : ز !!! له مهیب و ریزش حجم عظیم بهمن در «اورست» - زمین ,لرزه ,«اورست» ,بهمن ,عظیم ,زمین لرزه ,عظیم بهمن ,ز !!! له مهیب
ز !!! له مهیب و ریزش حجم عظیم بهمن در «اورست» زمین ,لرزه ,«اورست» ,بهمن ,عظیم ,زمین لرزه ,عظیم بهمن ,ز !!! له مهیب
ز !!! له در نپال

درخواست حذف وبلاگ

:: ز !!! له در نپال

کمپ اصلی قله اورست در نپال ت !!! یب شد

براساس این گزارش، گیانندرا شرستا، معاون وزارت گردشگری نپال امروز گفت: ز !!! له 8،1 ریشتری که امروز این کشور را در نوردید، موجب شد تا کمپ اصلی اورست، بلندترین قله جهان بر اثر بروز یک بهمن عظیم فرو ریخته و 10کوهنورد بین المللی را به کام مرگ ببرد.

وی با اعلام اینکه این بهمن حتی 30 کوهنورد را زخمی کرده است افزود: گروه های جستجو همچنان در حال بررسی آمار تلفات از میان گردشگران بومی و بین المللی هستند که احتمال می رود هنوز تعداد زیادی از آنها در بهمن های متعدد ناشی از ز !!! له و پس لرزه های آن در کوه های هیمالیا گرفتار آمده و حتی جان باخته باشند.برچسب ها : ز !!! له در نپال - بهمن ,ز !!! له ,نپال
ز !!! له در نپال بهمن ,ز !!! له ,نپال
تصاویر کمپ اصلی اورست پس از ریزش بهمن

درخواست حذف وبلاگ

:: تصاویر کمپ اصلی اورست پس از ریزش بهمن

تصاویر کمپ اصلی اورست پس از ریزش بهمن

صبح شنبه بر اثر رخ دادن ز !!! له 7.8 ریشتری در نپال بهمن عظیمی در کوه های هیمالیا ریزش می‌کند و طی آن حداقل 17 کوهنورد جان خود را از دست داده و بیش از 60 تن نیز مجروح شدند. امروز صبح با مساعد شدن هوا بالگردی به کمپ اصلی فرستاده شد و تعدادی از مجروحان را به مراکز درمانی انتقال دادند، اما هنوز تعداد زیادی از کوه نوردان در کم اصلی مجروح هستند و تعدادی از کوه نوردان نیز در کمپ های 1 و 2 سالم هستند و به دلیل ریزش یخ ها قادر به بازگشت نیستند.

در ادامه مطلب تصاویری را که توسط  roberto schmidt از کمپ اصلی اورست تهیه شده را مشاهده کنید.برچسب ها : تصاویر کمپ اصلی اورست پس از ریزش بهمن - اصلی ,ریزش ,بهمن ,اورست ,اصلی اورست ,ریزش بهمن
تصاویر کمپ اصلی اورست پس از ریزش بهمن اصلی ,ریزش ,بهمن ,اورست ,اصلی اورست ,ریزش بهمن
گزارش برنامه پیمایش دشت مور به شش پیر

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش دشت مور به شش پیر

به نام خدا

گزارش برنامه پیمایش دشت مور به شش پیر

21 فروردین ماه 94

به اتفاق گروهی 16 نفره از دوستان کوه نورد گروه بانوان بامداد، ساعت 6:30 صبح روز !!! از باشگاه حجاب حرکت کردیم. بعد از ورود به شهر زیبای اردکان (ارتفاع حدودا 2200 متر از سطح دریا) وارد کمربندی شده و پای کوه بنیون (بنیان) از ماشین پیاده شدیم و راه کوه زیبای مور را در پیش گرفتیم. حدودا بعد از نیم ساعت به تپه ای رسیدیم. 

گزارش کامل برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلب...برچسب ها : گزارش برنامه پیمایش دشت مور به شش پیر - برنامه ,گزارش ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش دشت مور به شش پیر برنامه ,گزارش ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه پیمایش
گشایش مسیر ایرانیان بر روی تسارانورو

درخواست حذف وبلاگ

:: گشایش مسیر ایرانیان بر روی تسارانورو

گشایش مسیر ارزنده ایرانیان بر روی «تسارانورو» بلندترین دیواره «آفریقا»

مسیر ایرانیان توسط تیم اعزامی کشورمان متشکل از «حمیدرضا شفقی»، «حسن گرامی» و «فرشاد میجوجی»؛ 420 متر مسیر با درجه سختی 13b بر روی «تسارانورو» بلندترین دیواره قاره «آفریقا» در «ماداگاسکار» طی مدت 6 روز با نام «تجربه تغییر»the change experience گشایش یافت. این تیم هم‌چنین در صعود مجدد مسیر، به مدت 3 روز از روند گشایش مسیر تصویربرداری نمود.

این صعود درخشان و ارزشمند را به اعضای این تیم شایسته کشورمان

و جامعه کوهنوردی صمیمانه تبریک می‌گوییمبرچسب ها : گشایش مسیر ایرانیان بر روی تسارانورو - مسیر ,گشایش ,ایرانیان ,گشایش مسیر ,مسیر ایرانیان ,بلندترین دیواره
گشایش مسیر ایرانیان بر روی تسارانورو مسیر ,گشایش ,ایرانیان ,گشایش مسیر ,مسیر ایرانیان ,بلندترین دیواره
!!! پر حادثه

درخواست حذف وبلاگ

:: !!! پر حادثه

!!! پرحادثه برای امداد و نجات کوهستان 

متاسفانه دیروز یکی از !!! های پر حادثه برای امداد و نجات بوده است. خلاصه ای از حوادث را در ادامه می خوانید، منبع اخبار سایت پزشکی کوهستان و خبرگزاری ایرنا می باشد، شما می توانید با کلیک !!! بر روی تیتر هر خبر در مورد جزییات این حوادث بیشتر بخوانید.

حوادث در تهران :

طبق گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران دیروز 4 حادثه در ارتفاعات شمالی تهران رخ داده که متاسفانه یکی از حوادث منجر به فوت یک کوه نورد 30 ساله شده است. این دره نورد هنگام تمرین در آبشار سوتک دربند هنگام فرود از آبشار بدلیل گیر !!! طناب در ابزار فرود در مسیر انتهایی آبشار با فشار شدید آب زیر آبشار مواجه شده و دچار خفگی گردیده. حوادث دیگر شامل پیچ خوردگی پا و ضربه به مچ پا و حمله قلبی بوده که با کمک نیروهای امداد این مجروحان به مراکز درمانی منتقل شده اند.

حوادث در استان چهار محال و بختیاری:

کوه نورد دیگری نیز در آبشار لردگان مفقود شده بود که پس از 7 ساعت امداد و نجات، نجات یافت.

در حادثه دیگری در کوهستانهای 'دال وران' در منطقه فلارد لردگان دو کوه نورد از کوه سقوط !!! د که یکی از کوه نوردان با سقوط از کوه فوت کرد و کوه نورد دیگر که مصدوم شده بود پس از اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان منتقل شد.

حوادث در استان مرکزی:

دو کوهنورد در ارتفاعات قله شهباز شهرستان شازند مسیر خود را گم کرده بودند که تیم عملیاتی پس از پنج ساعت عملیات جست و جو موفق به شناسایی مسیرهای دسترسی به آن ها شد.برچسب ها : !!! پر حادثه - حوادث ,آبشار ,حادثه ,امداد ,نورد ,نجات ,پزشکی کوهستان ,برای امداد
!!! پر حادثه حوادث ,آبشار ,حادثه ,امداد ,نورد ,نجات ,پزشکی کوهستان ,برای امداد
گاهنامه ورزشی نیمه اول سال 94

درخواست حذف وبلاگ

:: گاهنامه ورزشی نیمه اول سال 94

 

برای دریافت گاهنامه ورزشی نیمه اول سال 94 بر روی تصویر زیر کلیک کنید

 

*  برنامه های جایگزین ازطریق سایت اعلام می شوند *

* داشتن کارت بیمه ورزشی سال جاری جهت شرکت در برنامه ا !!! امی می باشد.

* اعضای شرکت کننده موظفند لوازم انفرادی مورد نیاز برنامه را تهیه و به همراه داشته باشند.

* ثبت نام برنامه های خارج از استان دو هفته قبل از اجرای برنامه و ثبت نام برنامه های داخل استان

72ساعت قبل از اجرای برنامه صورت می گیرد.

* شرکت در برنامه های آموزشی کوه پیمایی و سنگ نوردی برای اعضا به خصوص اعضای جدید

ا !!! امی می باشد.

 برنامه های تمرینی کوه پیمایی عصر دوشنبه هر هفته، به س !!! رستی خانم ارجمندی

برگزار میگردد و اعضا می توانند جهت شرکت در این برنامه ها با ایشان هماهنگی کنند.

نشست هفتگی گروه:  یک شنبه ها ساعت 18 الی 19 باشگاه حجاب (واقع در خیابان ملاصدرا)

شماره حساب گروه  6037997128292720برچسب ها : گاهنامه ورزشی نیمه اول سال 94 - برنامه ,شرکت ,ورزشی ,اجرای برنامه ,ورزشی نیمه ,گاهنامه ورزشی
گاهنامه ورزشی نیمه اول سال 94 برنامه ,شرکت ,ورزشی ,اجرای برنامه ,ورزشی نیمه ,گاهنامه ورزشی
عظیم قیچی ساز برای صعود به قله لوتسه عازم نپال شد

درخواست حذف وبلاگ

:: عظیم قیچی ساز برای صعود به قله لوتسه عازم نپال شد

عظیم قیچی ساز برای صعود به قله لوتسه عازم نپال شد

به گزارش روز !!! روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، این کوهنورد عصر دیروز تبریز را به مقصد تهران ترک کرد تا روز چهارشنبه این هفته از طریق تهران عازم کاتماندو پایتخت نپال شود.

قیچی ساز که تاکنون 13 قله بالای هشت هزار متر را فتح کرده است، در صورت فتح قله لوتسه، علاوه بر ورود به باشگاه 14 تایی های دنیا، به عنوان اولین کوهنوردی که ظرف مدت کمتر از هفت سال این قله های را فتح می کند، شناخته خواهد شد.برچسب ها : عظیم قیچی ساز برای صعود به قله لوتسه عازم نپال شد - نپال ,عازم ,قیچی ,عازم نپال ,لوتسه عازم ,برای صعود ,عظیم قیچی
عظیم قیچی ساز برای صعود به قله لوتسه عازم نپال شد نپال ,عازم ,قیچی ,عازم نپال ,لوتسه عازم ,برای صعود ,عظیم قیچی
آغاز فصل صعود به اورست

درخواست حذف وبلاگ

:: آغاز فصل صعود به اورست

با آغاز فصل صعود به اورست، صدها کوه نورد وارد نپال و تبت شده اند

به گزارش آسوشیتدپرس، کوهنوردان بدنبال فاجعه مرگبار سال گذشته در مرتفع تری قله جهان امسال نیز به اورست بازگشته اند.

جیانندرا شرستا یک مقام سازمان کوهنوردی نپال گفت: کوهنوردان چهار تیم مجوز صعود به قله را یافته اند. قرار است طی این روزها درخواست های بیشتری برای صعود ارایه شود.

فصل صعود در بهار از ماه گذشته میلادی آغاز شده و تا پایان ماه مه ادامه دارد.برچسب ها : آغاز فصل صعود به اورست - صعود ,آغاز
آغاز فصل صعود به اورست صعود ,آغاز
ارزی !!! توانایی های کوه پیمایی

درخواست حذف وبلاگ

:: ارزی !!! توانایی های کوه پیمایی

توانایی های کوه پیمایی خود را ارزی !!! کنید

هنگام آغاز اولین کوه پیمایی و یا حتی بعدا ، همیشه باید توانایی های خود را قبل از هر سفر ارزی !!! کنید. آنها را با برنامه های خود مقایسه کنید و در صورت نیاز برنامه های خود را تغییر دهید. هر چند کوه پیمایی ذاتاً ورزشی خطرناک نیست ، بسیاری از افراد وقتی در توانایی های خود مبالغه می کنند و یا به طور کافی آمادگی ندارند صدمه می بینند . قبل از هر نوع کوه پیمایی ، همیشه موارد زیر را مدنظر قرار دهید و ارزی !!! کنید.برچسب ها : ارزی !!! توانایی های کوه پیمایی - پیمایی ,ارزی !!! ,توانایی ,ارزی !!! کنید
ارزی !!! توانایی های کوه پیمایی پیمایی ,ارزی !!! ,توانایی ,ارزی !!! کنید
روز جهانی ساعت زمین

درخواست حذف وبلاگ

:: روز جهانی ساعت زمین

به حرکت جهانی روز ساعت زمین بپیوندیم

 

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است و در آ !!! ین شنبه ماه مارس هر سال برگزار می شود. مردم با خاموش !!! چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیر ضروری خود در محیط کار و زندگی، به مدت یک ساعت آن را یادآوری می کنند و آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.این رویداد برای اولین بار در سیدنی استرالیا توسط leo burnett و صندوق جهانی طبیعت (wwf) در حالی برگزار شد که نزدیک به 2.2 میلیون نفر در آن شرکت !!! د و چراغ های غیر ضروری خود را خاموش !!! د.بدنبال این حرکت، !!! ای دیگر دنیا نیز به این رویداد پیوستند.

در ایران نیز روز ساعت زمین که در 8 امین روز از ماه فروردین هر سال برگزار می شود در بسیاری از !!! ا نماد های مهم شهری از جمله برج ها، ساختمان های اداری و تاریخی و میادین اصلی به احترام زمین یک ساعت خاموش خواهند شد. بسیاری از علاقمندان به زمین و محیط زیست نیز به این حرکت می پیوندند و آن را گرامی میدارند و در هر نقطه ای که باشند یک ساعت با خاموش !!! چراغ خانه و محل کار به این حرکت جهانی می پیوندند.

در همین راستا بنا به اعلام روابط عمومی شهرداری شیراز، دروازه قرآن و نو !!! ردازی برخی دیگر از نمادهای شهری شیراز همانند سال‌های پیش، همزمان با ساعت زمین، فردا در زمان مذکور خاموش می‌شود.

سال گذشته نیز شهرداری شیراز برای مشارکت در برنامه جهانی ساعت زمین با هماهنگی اداره‌کل حفاظت محیط‌‌زیست فارس، چراغ‎های اضافی و غیرضروری پارک خواجو، دروازه قرآن، پارک‎های سطح شهر و بیشتر ساختمان‎های شهرداری را به مدت یک ساعت خاموش کرد.برچسب ها : روز جهانی ساعت زمین - ساعت ,جهانی ,زمین ,خاموش ,شهرداری ,چراغ ,ساعت زمین ,ساعت خاموش ,جهانی ساعت ,خاموش چراغ ,جهانی طبیعت ,صندوق جهانی طبیعت
روز جهانی ساعت زمین ساعت ,جهانی ,زمین ,خاموش ,شهرداری ,چراغ ,ساعت زمین ,ساعت خاموش ,جهانی ساعت ,خاموش چراغ ,جهانی طبیعت ,صندوق جهانی طبیعت
تبریک سال نو

درخواست حذف وبلاگ

:: تبریک سال نو

سال نو می شود. زمین نفسی دوباره می کشد.

برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زنند

و پرنده های خسته بر می گردند و دراین رویش سبز دوباره...من...تو...ما...

کجا ایستاده اییم، سهم ما چیست؟..

نقش ما چیست؟...پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟...

زمین سلامت می کنیم و ابرها درودتان باد 

چون همیشه امیدواریم

سال نو مبارک

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران و یگانه یادگار جمشید جم

برهمه همنوردان عزیز و دوستان همراه خجسته باد،

سالی توام با عشق، سربلندی و آرامش را برای همه

دوستان آرزو می‌کنیم.برچسب ها : تبریک سال نو
تبریک سال نو
نیاز به همکاری جامعه کوه نوردی

درخواست حذف وبلاگ

:: نیاز به همکاری جامعه کوه نوردی

نیاز به همکاری جامعه کوه نوردی

شرکت در نظر سنجی میلت

 

تابستان امسال، اگر شرایط فراهم شود قرار است تیمی پنج نفره از کشورمان عازم برج بزرگ ترانگو برای ایجاد مسیری جدید شود، این تیم در سایت میلت ، بخش پروژه های منتخب مردمی ثبت نام کرده  و در صورتی که بیشترین رأی را !!! ب کند بخشی از هزینه های برنامه آنها را این کمپانی تقبل خواهد کرد (نظیر تیم نانگاپاربات) از تمامی جامعه کوه نوردی کشور تقاضا داریم در نظر سنجی سایت مذکور در این آدرس شرکت کرده و به تیم کشورمان رإی دهند.

لطفا در نظر سنجی شرکت کنید و این پست را به اشتراک بگذارید.

فرصت رای گیری تا 25 فروردین است .

منبع: گل کوه، وبلاگ آیازبرچسب ها : نیاز به همکاری جامعه کوه نوردی - سنجی ,نوردی ,جامعه ,همکاری جامعه
نیاز به همکاری جامعه کوه نوردی سنجی ,نوردی ,جامعه ,همکاری جامعه
حمایت از تیم تسارانورو

درخواست حذف وبلاگ

:: حمایت از تیم تسارانورو

اولین تلاش دیواره نوردان ایرانی جهت گشایش مسیر بر روی بلند ترین دیواره آفریقا

تسارانورو، ماداگاسکار

7 فروردین امسال (1394) سه دیواره نورد شایسته کشورمان آقایان : حسن گرامی، حمید شفقی و فرشاد میجوجی عازم قاره آفریقا خواهند شد تا تلاشی برای گشایش مسیر بر روی بلندترین دیواره این قاره به نام تسارانورو در کشور ماداگاسکار داشته باشند.

شعار این برنامه " تغییر" است . تغییری بزرگ در تاریخ دیواره نوردی ایران. گشایش مسیر بجای تکرار آن، تعداد معدود شرکت کنندگان برخلاف آنچیزی که تاکنون مرسوم بوده است (ترانگو، یخار، ..) قاره، کشور و دیواره ای متفاوت و در نهایت سرآغازی خواهد بود برای تحول و پیشرفت دیواره نوردی کشور. اخبار اجرای این برنامه در وبلاگ اختصاصی جناب آقای شفقی، کوه نوردی نشان زندگی  و سایت کوه نامه بروز رسانی خواهد شد و در صورتی که اخبار ویژه و یا انعکاسی در سایت های خارج از کشور وجود داشته باشد وبلاگ ما نیز همکاری لازم خواهد داشت .

برای اطلاعات بیشتر در مورد تیم و چگونگی کمک مالی به تیم کلیک کنیدبرچسب ها : حمایت از تیم تسارانورو - دیواره ,کشور ,نوردی ,مسیر ,گشایش ,گشایش مسیر ,دیواره نوردی
حمایت از تیم تسارانورو دیواره ,کشور ,نوردی ,مسیر ,گشایش ,گشایش مسیر ,دیواره نوردی
هفت سین نوروزی بر فراز هیمالیا

درخواست حذف وبلاگ

:: هفت سین نوروزی بر فراز هیمالیا

هفت سین نوروزی کوه نوردان هرمزگانی بر فراز هیمالیا

بندرعباس-ایرنا-یک گروه از کوه نوردان هرمزگان و فعالان محیط زیست،عازم کشور نپال شدند تا همزمان با لحظه تحویل سال نو شمسی سفره هفت سین ایرانی را بر کوه های هیمالیا پهن کنند.

یکی از اعضای این گروه چهارنفره شنبه شب پیش از ترک بندرعباس هدف اصلی از این سفر را معرفی جاذبه های طبیعی ایران و تاکید بر ضرورت حفاظت از گونه های جانوری در حال انقراض ایران و آسیا اعلام کرد که پوشیدن لباس هایی منقوش به ع !!! گونه های در خطر انقراض به تحقق این هدف کمک می کند. برچسب ها : هفت سین نوروزی بر فراز هیمالیا - هیمالیا ,فراز هیمالیا
هفت سین نوروزی بر فراز هیمالیا هیمالیا ,فراز هیمالیا
مستندهای دیدنی نوروز با موضوع «کوه‌نوردی» و «دیواره‌نوردی»

درخواست حذف وبلاگ

:: مستندهای دیدنی نوروز با موضوع «کوه‌نوردی» و «دیواره‌نوردی»

مستندهای دیدنی نوروز با موضوع «کوه‌نوردی» و «دیواره‌نوردی»

از «شبکه ورزش سیما»

گروه تأمین برنامه «شبکه ورزش سیما» هم‌چون نوروز سال 93، در سال جدید و در ایام نوروز 1394 نیز به پخش مستندهای مختلف و متنوع ورزشی از اول تا چهاردهم فروردین می‌پردازند ... تعدادی از این مستندها که عمدتاً برای اولین بار از سیما پخش می‌شود، به موضوعات «کوه‌نوردی»،«دیواره‌نوردی»،«اسکی»،«دوچرخه‌سواری کوهستان» و ورزش‌های مختلف و «ماجراجویانه» اختصاص دارد ... اسامی برخی از این مستند‌ها، زمان پخش، مدت و خلاصه‌ای از محتوای آنها را در ادامه مطلب ببینید.برچسب ها : مستندهای دیدنی نوروز با موضوع «کوه‌نوردی» و «دیواره‌نوردی» - نوروز ,مستندهای ,ورزش سیما» ,«شبکه ورزش ,موضوع «کوه‌نوردی» ,دیدنی نوروز ,مستندهای دیدنی ,مستندهای دیدنی نوروز
مستندهای دیدنی نوروز با موضوع «کوه‌نوردی» و «دیواره‌نوردی» نوروز ,مستندهای ,ورزش سیما» ,«شبکه ورزش ,موضوع «کوه‌نوردی» ,دیدنی نوروز ,مستندهای دیدنی ,مستندهای دیدنی نوروز
معرفی کتاب

درخواست حذف وبلاگ

:: معرفی کتاب

تندیس خیال

این کتاب که برای اولین بار در سال 91 به چاپ رسید، حاصل متفاوت دیدن آقای اسماعیل کشتکار است. این کتاب شامل بیش از 50 ع !!! متفاوت از کوه های سرزمینمان است، ایشان برای هر ع !!! نیز شعری سروده اند.

خودشان می گویند ع !!! و شعرهایشان بهانه ای است تا حرف های مقدمه شنیده شود. دل نگرانیشان محیط زیست و سرنوشت زمین است، دل نگرانی ایشان نگرانی ماست، نگرانی همه ی ما...

به شما پیشنهاد می کنیم حتما این کتاب را تهیه فرمایید، به تماشای شعرهایش بایستید، ع !!! هایش را بخوانید و هم سفر و هم سفره ی خیالش شوید و لذت ببرید...

دوستانی که مایل به !!! ید کتاب می باشند می توانند در قسمت نظرات خصوصی و

یا از طریق ایمیل به آدرس گروه اعلام نمایند تا پیگیری های لازم انجام شود.

و یا با دبیر محترم گروه، خانم خسروانی، تماس بگیرید.برچسب ها : معرفی کتاب - کتاب ,نگرانی
معرفی کتاب کتاب ,نگرانی
اولین سالنامه دیواری تخصصی کوهنوردی سال 1394

درخواست حذف وبلاگ

:: اولین سالنامه دیواری تخصصی کوهنوردی سال 1394

" اولین سالنامه دیواری تخصصی کوهنوردی سال 1394 "  با همکاری هیأت  

کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس و شرکت پیام آوران بامداد 

به بازار عرضه شده است .

همنوردان و علاقه مندان سراسر کشور جهت

تهیه می توانند با شماره 09011426226 تماس حاصل نمایند.

 برچسب ها : اولین سالنامه دیواری تخصصی کوهنوردی سال 1394 - کوهنوردی ,تخصصی کوهنوردی ,دیواری تخصصی ,سالنامه دیواری ,اولین سالنامه ,دیواری تخصصی کوهنوردی ,سالنامه دیواری تخصصی ,اولین سالنامه دیواری
اولین سالنامه دیواری تخصصی کوهنوردی سال 1394 کوهنوردی ,تخصصی کوهنوردی ,دیواری تخصصی ,سالنامه دیواری ,اولین سالنامه ,دیواری تخصصی کوهنوردی ,سالنامه دیواری تخصصی ,اولین سالنامه دیواری
لطفا ماهی قرمز ن !!! ید

درخواست حذف وبلاگ

:: لطفا ماهی قرمز ن !!! ید

ماهی قرمز در سفره هفت سین ایرانی جایی ندارد

لطفاً ماهی قرمز ن !!! ید

 

هر سال بهار با تولد دوباره طبیعت میلیون ها ماهی قرمز به سمت مرگ سوق داده می شوند

هر سال عید 5 میلیون قطعه ماهی قرمز می میرند

بیایید از این پس سال نو مرگ را به آنها هدیه نکنیم

هدیه ما به آنها !!! باشد

تُنگ هر چه بزرگ باشد باز هم تَنگ است

بیایید امسال ماهی قرمز ن !!! یمبرچسب ها : لطفا ماهی قرمز ن !!! ید - قرمز ,ماهی ,ماهی قرمز ,قرمز ن !!! ید
لطفا ماهی قرمز ن !!! ید قرمز ,ماهی ,ماهی قرمز ,قرمز ن !!! ید
۴ساعت سنگ‌پرانی برای باج‌گیری از کوه نوردان !

درخواست حذف وبلاگ

:: ۴ساعت سنگ‌پرانی برای باج‌گیری از کوه نوردان !

گزارشی تکان دهنده از تهاجم اخیر اشرار کوهستانی

۴ساعت سنگ‌پرانی برای باج‌گیری از کوه‌نوردان

فریاد می‌زدند: «ما از !!! ی‌ها بدتریم» !

۴۳کوه‌نورد وقتی در ارتفاعات «زاگرس» چادر زدند تا شب را در آنجا سپری کنند، در محاصره اشراری قرار گرفتند که در دل کوه مخفی شده بودند ... اشرار با سنگ‌پرانی و رها !!! سنگ‌های غول‌پیکر به پایین کوه قصد باج‌گیری از کوه‌نوردان را داشتند !برچسب ها : ۴ساعت سنگ‌پرانی برای باج‌گیری از کوه نوردان ! - برای باج‌گیری ,سنگ‌پرانی برای ,۴ساعت سنگ‌پرانی
۴ساعت سنگ‌پرانی برای باج‌گیری از کوه نوردان ! برای باج‌گیری ,سنگ‌پرانی برای ,۴ساعت سنگ‌پرانی
مفقود شدن ۱۵ کوه‌نورد آلمانی در ارتفاعات دماوند

درخواست حذف وبلاگ

:: مفقود شدن ۱۵ کوه‌نورد آلمانی در ارتفاعات دماوند

15گردشگر مفقود شده آلمانی در ارتفاعات دماوند نجات یافتند

س !!! رست جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، گفت: هر 15 گردشگر آلمانی و سه راهنما و راننده ایرانی که روز دوشنبه در راه صعود به ارتفاعات قله دماوند گرفتار برف وکولاک شدید شده بودند، با تلاش سه گروه امدادی جمعیت هلال احمر آمل نجات یافتند. 

جمشید نیکزاد دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد گردشگر آلمانی به همراه دو راهنما و راننده ایرانی روز دوشنبه در قالب تور آسمان گشت از تهران به قصد صعود زمستانه قله دماوند در عصر دوشنبه وارد روستای ییلاقی آبگرم و شهر رینه لاریجان آمل شده بودند.

وی افزود: غروب دوشنبه براساس اطلاع به مرکز پیام هلال احمرآمل، مفقود شدن اعضای این گروه توسط لیدرهای ایرانی گزارش ودرخواست کمک !!! د که پس از دریافت پیام دو اکیپ امدادی جمعیت هلال احمر آمل با تجهیزات کامل امدادرسانی از پایگاه های جاده ای گزنک و پلور به ارتفاعات قله دماوند اعزام شدند.

نیکزاد اضافه کرد: به علت سردی هوا همراه با بارش برف و تاریکی شب، کار امداد و شناسایی کمی مشکل بود اما تلاش های زیاد تیم های امدادی جمعیت هلال احمر آمل پس از حدود 8 ساعت ، اعضای این تورگردشگری با سلامت کامل پیدا شدند. 

وی ادامه داد: در زمانی که اعضای این گروه وارد شهر رینه لاریجان آمل شده بودند، متاسفانه هیچ اطلاعی به مسئولان بخش ویا دفتر کوهنوری منطقه داده نشد و به صورت اختیاری اقدام به صعود !!! د که این مشکل برای آن ها پیش آمد.

این گروه شامل 9 زن و 6 مرد در قالب گردشگر از کشور آلمان به همراه دو نفر از راهنما و راننده و یک فرد بومی منطقه روز دوشنبه از شهر رینه لاریجان آمل قصد صعود به قله دماوند را داشتند که به علت شرایط بد هوایی مسیراصلی صعود به قله را گم !!! د.

منبع خبر: ایرنبرچسب ها : مفقود شدن ۱۵ کوه‌نورد آلمانی در ارتفاعات دماوند - دماوند ,دوشنبه ,هلال ,صعود ,گروه ,احمر ,جمعیت هلال ,هلال احمر ,امدادی جمعیت ,رینه لاریجان ,راننده ایرانی
مفقود شدن ۱۵ کوه‌نورد آلمانی در ارتفاعات دماوند دماوند ,دوشنبه ,هلال ,صعود ,گروه ,احمر ,جمعیت هلال ,هلال احمر ,امدادی جمعیت ,رینه لاریجان ,راننده ایرانی
بازگشت تیم ایرانی نانگاپاربات

درخواست حذف وبلاگ

:: بازگشت تیم ایرانی نانگاپاربات

«تیم ایرانی نانگاپاربات» به میهن بازگشت

به گزارش فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی !!! ایران، شب گذشته سه نفر از کوه‌نوردان کشورمان «رضا بهادرانی»، «محمود هاشمی» و «ایرج معانی» که تلاش ارزشمندی را جهت صعود زمستانی به قله «نانگاپاربات» انجام داده بودند، از طریق فرودگاه !!! به میهن بازگشتند. بازگشت اعضای این تیم با استقبال مسئولین فدراسیون (از جمله رئیس، مدیرتیم‌های ملی، مسئول کارگروه هیمالیانوردی و بخش آموزش بانوان)، مسئولین هیئت تهران، جمعی از دوستان، هم‌نوردان و خانواده‌ها همراه بود.

 از سلامتیشان !!! سندیم و بازگشتشان را به میهن تبریک عرض می کنیم 

 بی شک این اقدام ایرانی ها برروی نانگاپاربات و

مدیریت صعودشان تاثیری شگرف در سطح کوهنوردی کشورمان خواهد داشت.برچسب ها : بازگشت تیم ایرانی نانگاپاربات - میهن ,ایرانی
بازگشت تیم ایرانی نانگاپاربات میهن ,ایرانی
تقویت زانو در ورزش کوه نوردی

درخواست حذف وبلاگ

:: تقویت زانو در ورزش کوه نوردی

نکاتی درخصوص مراقبت و تقویت زانو در ورزش کوه نوردی

در هنگام فرود: 

۱- فرود با کمک گرفتن از تمام عضلات بدن (بالاتنه و پاها)
۲- حرکت به طرف پایین به شکل زیگزاک
۳- خم بودن نسبی زانو در هنگام فرود (نسبت به موقعیت شیب)
۴- پرهیز از پ !!! در هنگام فرود
۵- استفاده از چوب‌دست ـ باطوم (جفت یا تک)
۶- استفاده از کفش مناسب
۷- قرار دادن پاها به شکل صحیح و مناسب با بستر کوه
۸- سرعت کم در هنگام فرود
۹- مراقبت و پرهیز از ضربه خوردن مستقیم به زانو و پیچش آن در هنگام کوه نوردی
۱۰- حمل کوله استاندارد با وزن مناسب
۱۱- انجام دادن مداوم ورزش کوه نوردی و تمرینات میان هفته (غیرمنقطع)
۱۲- استفاده ن !!! از زانوبند (به جز در موارد خاص پزشکی)
۱۳- تقویت عضلات چهارسر ران و دوقلوی ساق پا با تمرینات ویژه
۱۴- داشتن وزن مناسب در ورزش کوه نوردی

در هنگام صعود:

۱- انجام ندادن حرکت زانو بلند در هنگام صعود، به ویژه در مناطق سنگی
۲- استفاده از چوب‌دست ـ باطوم (جفت)
۳- گام‌برداری صحیح با کمک گرفتن از عضلات بالاتنه

!!! مسعود حمیدی 

(مدرس کمیته پزشکی فدراسیون کوهنوردی، مربی و مدرس غارنوردی)برچسب ها : تقویت زانو در ورزش کوه نوردی - هنگام ,زانو ,استفاده ,نوردی ,ورزش ,عضلات ,هنگام فرود ,تقویت زانو
تقویت زانو در ورزش کوه نوردی هنگام ,زانو ,استفاده ,نوردی ,ورزش ,عضلات ,هنگام فرود ,تقویت زانو
مرگ جوان 18 ساله اصفهانی به علت سقوط از کوه

درخواست حذف وبلاگ

:: مرگ جوان 18 ساله اصفهانی به علت سقوط از کوه

مرگ جوان 18 ساله اصفهانی به علت سقوط از کوه

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری این شهر، جوان کوهنورد 18 ساله پس از سقوط از ارتفاعات کوه صفه جان خود را از دست داد.

رئیس ایستگاه تخصصی امداد و نجات در کوهستان شهرداری اصفهان با اشاره به این حادثه اظهار کرد: در ساعت 4 و 12 دقیقه روز گذشته پس از اعلام به سامانه 125 ستاد فرماندهی، زنگ حریق در ایستگاه 12 به صدا درآمده و نیروهای عملیاتی به کوه صفه اعزام شدند.

پیام ستایش افزود: این حادثه از طریق یکی از بانوان کوهنورد که از آن حوالی عبور می‌کرده و با جسد روبه‌رو شده بود، اعلام‌ شده و بلافاصله نیروهای عملیاتی به سمت منطقه تخته سیاوش حرکت !!! د.

وی گفت: به سر و بدن این پسر جوان جراحات زیادی وارد شده بود و پس از انتقال جسد به پایین کوه، پس از 24 ساعت مشخص شد که وی با نام حسام و 18 ساله بوده است که جهت کوهنوردی به کوه صفه رفته و دچار حادثه شده است.برچسب ها : مرگ جوان 18 ساله اصفهانی به علت سقوط از کوه - ساله ,حادثه ,نیروهای عملیاتی ,ساله اصفهانی
مرگ جوان 18 ساله اصفهانی به علت سقوط از کوه ساله ,حادثه ,نیروهای عملیاتی ,ساله اصفهانی
فراخوان ع !!! "یخچالهای کوهستانی؛ سدهای بی دیوار"

درخواست حذف وبلاگ

:: فراخوان ع !!! "یخچالهای کوهستانی؛ سدهای بی دیوار"

فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی قصد دارد در راستای "حفاظت از یخچالهای کوهستانی ایران" و آگاهی بخشی در باب اهمیت یخچالهای کوهستانی در منابع آبی کشور و وضعیت گذشته و حال آنها، و همچنین بررسی تاثیرات پدیده ی گرمایش جهانی بر منابع یخچالی ایران نمایشگاه ع !!! ی را برگزار نماید. فراخوان این نمایشگاه را می توانید در ادامه مطلب ملاحظه نمائید.برچسب ها : فراخوان ع !!! "یخچالهای کوهستانی؛ سدهای بی دیوار" - یخچالهای ,یخچالهای کوهستانی
فراخوان ع !!! "یخچالهای کوهستانی؛ سدهای بی دیوار" یخچالهای ,یخچالهای کوهستانی
پایان تلاش ایرانی ها بر روی «نانگاپاربات»

درخواست حذف وبلاگ

:: پایان تلاش ایرانی ها بر روی «نانگاپاربات»

پایان تلاش ایرانی ها بر روی «نانگاپاربات»

«رضا بهادرانی» با ارسال پیامی به «کوه‌نوشت»، از پایان برنامه‌ی «تلاش زمستانی ایرانیان در صعود به نانگاپاربات» خبر داد

وی اعلام کرد؛ نظر به جمع‌بندی که امروز داشتیم و با توجه به بررسی جمیع شرایط به لحاظ هوا و خطرات مسیر، ادامه‌ی تلاش را در این وضعیت خطرناک تشخیص دادیم. 

«بهادرانی» افزود: بنابراین امروز شنبه 9 اسفند 93 خاتمه‌ی این تلاش را اعلام می‌کنیم و به احتمال فراوان فردا کمپ اصلی را نیز ترک خواهیم کرد.

وی در پایان اظهار داشت؛ لازم می‌دانیم از تمامی !!! انی که در این راه و در این مدت به هر نحوی ما را صبورانه حمایت و پشتیبانی !!! د، صمیمانه سپاسگزاری نمائیم.

گروه کوهنوردی بانوان بامداد این تلاش ستودنی را به جامعه کوه نوردان ایران

تبریک می گوید، بی شک این اقدام ایرانی ها برروی نانگاپاربات و

مدیریت صعودشان تاثیری شگرف در سطح کوهنوردی کشورمان خواهد داشت.

* از سلامتیشان !!! سندیم و برایشان بازگشتی خوش را آرزومندیم *برچسب ها : پایان تلاش ایرانی ها بر روی «نانگاپاربات» - ایرانی ,تلاش ایرانی ,پایان تلاش
پایان تلاش ایرانی ها بر روی «نانگاپاربات» ایرانی ,تلاش ایرانی ,پایان تلاش
فرار 4 نفر از متهمان کشتار کوه‌نوردان در کمپ اصلی نانگاپاربات 2013

درخواست حذف وبلاگ

:: فرار 4 نفر از متهمان کشتار کوه‌نوردان در کمپ اصلی نانگاپاربات 2013

فرار 4 نفر از متهمان کشتار کوه‌نوردان در کمپ اصلی نانگاپاربات 2013

2 نفر کشته شدند، 2 نفر گریختند!

یک مقام !!! تی پا !!! تان گفت دو ستیزه جو که به اتهام کشتار ده گردشگر خارجی در این کشور در سال 2013 دادگاهی شده بودند روز !!! از زندان گریختند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از !!! آباد، کشتار ده کوهنورد خارجی و راهنمای محلی آنها در محل کمپ آنها در پای قله «نانگا پاربات» ضربه شدیدی به صنعت گردشگری و کوهنوردی پا !!! تان وارد کرد. 

سلطان فیصل معاون زندان منطقه گیلگیت در شمال پا !!! تان گفت در فرار از زندان، دو زندانی دیگر کشته شدند. 
یکی دیگر از مقامات زندان که خواست نامش فاش نشود گفت این چهار نفر از محل سلول خود، تونلی را تا دیوار زندان حفر کرده بودند. 

این دو نفری که موفق به فرار شدند در میان حدود 12 ستیزه جوی گروه تروریستی لشکر جهنگوی قرار دارند که به سبب کشتار کوهنوردان خارجی در این کشور زندانی شده بودند. دو نفر از مسئولان این زندان از مقام خود تعلیق شده اند تا درباره آنها تحقیقات صورت گیرد. 

در میان قربانیان حمله این تروریست ها، شهروندانی از چین، لیتوانی، نپال، اسلواکی، اوکراین و یک فرد با شهروندی مشترک چینی و !!! یی قرار داشتند. 

منبع: واحدمرکزی‌خبربرچسب ها : فرار 4 نفر از متهمان کشتار کوه‌نوردان در کمپ اصلی نانگاپاربات 2013 - کشتار ,زندان ,بودند ,خارجی ,پاتان ,نانگاپاربات 2013 ,اصلی نانگاپاربات ,کشتار کوه‌نوردان ,متهمان کشتار ,متهمان کشتار کوه‌نوردان
فرار 4 نفر از متهمان کشتار کوه‌نوردان در کمپ اصلی نانگاپاربات 2013 کشتار ,زندان ,بودند ,خارجی ,پاتان ,نانگاپاربات 2013 ,اصلی نانگاپاربات ,کشتار کوه‌نوردان ,متهمان کشتار ,متهمان کشتار کوه‌نوردان
حادثه سنگ نوردی در بند یخچال

درخواست حذف وبلاگ

:: حادثه سنگ نوردی در بند یخچال

حادثه سنگ نوردی در بند یخچال

(ع !!! تزئینی است)

کوه نامه: بر حسب اطلاعات دریافتی؛ روز پنجشنبه گذشته یک سنگ نورد در رخ غربی «سنگ مریم» دچار حادثه شده و به وسیله هلی کوپتر امداد و نجات به مراکز درمانی انتقال داده می شود. به گفته شاهدان این سنگ نورد در حال صعود به صورت قرقره بوده که پان !!! ی داده و روی هارنس خود معلق می شود و از آنجایی که کلاه کاسکت بر سر نداشته، با  پشت سر و از ناحیه یکی از  عروق  اصلی سر به تیزی سنگ برخورد کرده و دچار خون ریزی شدیدی می شود  که بوسیله  سنگ نوردان حاضر در محل درخواست امداد  و نجات شده و به پایین منتقل می شود.

حادثه فوق ضرورت استفاده و توجه جدی به داشن کلاه ایمنی

در هنگام سنگ نوردی را یاد آوری می کند.

 امیدواریم برای این سنگ نورد مشکل جدی پیش نیامده باشد.برچسب ها : حادثه سنگ نوردی در بند یخچال - حادثه ,نورد ,نوردی
حادثه سنگ نوردی در بند یخچال حادثه ,نورد ,نوردی
ابزار شناسی در سنگ نوردی

درخواست حذف وبلاگ

:: ابزار شناسی در سنگ نوردی

آشنایی با تجهیزات و لوازم سنگ نوردی:

 

در این نوشته سعی شده ابزار کاربردی در سنگ نوردی معرفی شود. البته تنوع وسایل سنگ نوردی بسیار زیاد است و در این جا به طور کلی به معرفی وسایل پرداخته ایم تا علاقه مندان به رشته سنگ نوردی پیش زمینه ای در مورد نام و شکل ابزار این رشته داشته باشند. در آینده در زمینه ابزار شناسی و سنگ نوردی مطالب بیشتری را بر روی سایت قرار می دهیم. برای آشنایی با تجهیزات سنگ نوردی به ادامه مطلب بروید.برچسب ها : ابزار شناسی در سنگ نوردی - نوردی ,ابزار ,ابزار شناسی
ابزار شناسی در سنگ نوردی نوردی ,ابزار ,ابزار شناسی
جلوگیری از ت !!! یب محیط زیست کوهستان دراک

درخواست حذف وبلاگ

:: جلوگیری از ت !!! یب محیط زیست کوهستان دراک

از ت !!! یب محیط زیست کوهستان دراک جلوگیری می شود

در راستای حفظ هرچه بیشتر محیط زیست کوهستان دراک هفته پیش جلسه ای بین هیات کوهنوردی استان فارس و شهرداری منطقه 6 برگزار شد؛ همچنین در این هفته دبیر هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس به همراه !!! شهردار منطقه 6 از کوهستان دراک بازدید !!! د که مشروح اخبار را در ادامه مطلب می توانید مطالعه فرمایید.برچسب ها : جلوگیری از ت !!! یب محیط زیست کوهستان دراک - دراک ,کوهستان ,زیست ,محیط ,کوهستان دراک ,زیست کوهستان ,محیط زیست ,هیات کوهنوردی ,ت !!! یب محیط
جلوگیری از ت !!! یب محیط زیست کوهستان دراک دراک ,کوهستان ,زیست ,محیط ,کوهستان دراک ,زیست کوهستان ,محیط زیست ,هیات کوهنوردی ,ت !!! یب محیط
تلاش ایرانیان در نانگاپاربات

درخواست حذف وبلاگ

:: تلاش ایرانیان در نانگاپاربات

کمپانی «millet» و گزارشی از «تلاش ایرانیان در نانگاپاربات»

«رضا بهادرانی» از درج گزارشی در سایت کمپانی «millet» فرانسه در خصوص «تلاش ایرانیان در نانگاپاربات» خبر داد.

مشروح این گزارش به نقل از اعضای تیم را در ادامه مطلب مشاهده کنید

(برگرفته از کوه نوشت)

 با سپاس از سرکار خانم «زهرا حمیدی» به جهت ترجمه‌برچسب ها : تلاش ایرانیان در نانگاپاربات - ایرانیان ,«تلاش ایرانیان ,کمپانی «millet»
تلاش ایرانیان در نانگاپاربات ایرانیان ,«تلاش ایرانیان ,کمپانی «millet»
حادثه کوهنوردی در مسیر شی !!! لا

درخواست حذف وبلاگ

:: حادثه کوهنوردی در مسیر شی !!! لا

حادثه کوهنوردی در مسیر شی !!! لا:

یک قربانی و یک گمشده در ارتفاعات توچال

انجمن پزشکی کوهستان ایران: بنا به گزارش های رسیده به انجمن پزشکی کوهستان ایران دو تن از کوهنوردان آزاد تهران صبح روز گذشته 4/12/1393 جهت صعود به ارتفاعات توچال عزیمت نمودند در طی مسیر صعود از مسیر اصلی منحرف شده و بعد از گذر از شی !!! لا به سمت ایستگاه 5 می روند که احتمالا بعلت اشتباه در یافتن مسیر به دره تله سیژ زیر ایستگاه 5 بعد از گردنه شی !!! لا هدایت شده و بعلت سختی مسیر و سرمای هوا یکی از آنان بنام"کاووسی" بعلت هیپو ترمی جان خود را ازدست می دهد.برچسب ها : حادثه کوهنوردی در مسیر شی !!! لا - مسیر ,شی !!! لا ,بعلت ,پزشکی کوهستان ,کوهستان ایران ,انجمن پزشکی ,ارتفاعات توچال ,مسیر شی !!! لا ,پزشکی کوهستان ایران ,انجمن پزشکی کوهستان
حادثه کوهنوردی در مسیر شی !!! لا مسیر ,شی !!! لا ,بعلت ,پزشکی کوهستان ,کوهستان ایران ,انجمن پزشکی ,ارتفاعات توچال ,مسیر شی !!! لا ,پزشکی کوهستان ایران ,انجمن پزشکی کوهستان
نتیجه اولین دروه مسابقات دوی کوهستان جام فجر

درخواست حذف وبلاگ

:: نتیجه اولین دروه مسابقات دوی کوهستان جام فجر

نتیجه اولین دروه مسابقات دوی کوهستان جام فجر، سمنان

دوره مسابقات دوی کوهستان (اسکای رانینگ) جام فجر، گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب !!! ی و همچنین انتخ !!! صعود سریع دماوند در سال ۹۴، که در دو بخش مردان و !!! ن 24 بهمن ماه در سمنان برگزار و نتایج نهائی به شرح ذیل اعلام شد:

بخش بانوان:

مقام اول : ماهزاده نجار از تهران
مقام دوم : فاطمه نصری نصر آبادی از اصفهان
مقام سوم : آزاده معزی از تهران

چهارم : مریم عبدلی / مرکزی - پنجم : یگانه بولاقی / سمنان - ششم : نسترن کیان بخت البرز
 
بخش آقایان :

مقام اول : حسین حبیب زاده ویرانی از !!! اسان رضوی
مقام دوم : یاسر خورشیدی میانایی از سمنان
مقام سوم : مهدی هژبر خواه از آذربایجان شرقی

چهارم : سعید اسکندری / !!! اسان رضوی - پنجم : ولی الله صاحبی / فارس - ششم : محمد صادق تجلی اردکانی / فارس - هفتم : وحید مهربانی / مرکزی - هشتم : مجتبی محیط دلال / !!! اسان رضوی - نهم : زاهد طاهری / فارس - دهم : میثم حسین پور / فارس

برای دیدن ع !!! ها کلیک کنیدبرچسب ها : نتیجه اولین دروه مسابقات دوی کوهستان جام فجر - فارس , !!! اسان ,سمنان ,کوهستان ,مسابقات , !!! اسان رضوی ,دروه مسابقات ,اولین دروه ,نتیجه اولین
نتیجه اولین دروه مسابقات دوی کوهستان جام فجر فارس , !!! اسان ,سمنان ,کوهستان ,مسابقات , !!! اسان رضوی ,دروه مسابقات ,اولین دروه ,نتیجه اولین
گزارش صعود تیم ملی امید کوهنوردی به قله آرارات

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش صعود تیم ملی امید کوهنوردی به قله آرارات

گزارش صعود تیم ملی «امید» کوه‌نوردی به قله «آرارات»

تیم امید کشورمان که از تابستان سال جاری اردوهای تدارکاتی را جهت آمادگی و تجربه برون مرزی سپری کرد دوشنبه هفته جاری عازم شهر دوبایزید ترکیه جهت صعود به قله آرارات گردید. این تیم متشکل از 14 پسر و 4 دختر به همراه کادر 6 نفره در این برنامه شرکت کردو در نهایت تیم اعزامی پس از یک روز فعالیت صبح روز !!! 24 بهمن موفق به صعود قله آرارات به ارتفاع 5137 متر در ترکیه گردید.

دراین تیم، جواد اله یار نژاد، !!! فارس از گروه کوهنوردی کوهیاران پارس حضور داشت که این موفقیت را به جامعه کوهنوردی فارس و خانواده کوهیاران پارس تبریک عرض می نماییم.

گزارشی از برنامه‌ی صعود اخیر تیم ملی امید کوه‌نوردی کشورمان به قله «آرارات» ترکیه را می توانید در ادامه مطلب ملاحظه نمائید.برچسب ها : گزارش صعود تیم ملی امید کوهنوردی به قله آرارات - صعود ,کوهنوردی ,آرارات ,ترکیه ,امید ,کوهیاران پارس ,گزارش صعود
گزارش صعود تیم ملی امید کوهنوردی به قله آرارات صعود ,کوهنوردی ,آرارات ,ترکیه ,امید ,کوهیاران پارس ,گزارش صعود
فراخوان پانزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی جام‌ فجر

درخواست حذف وبلاگ

:: فراخوان پانزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی جام‌ فجر

فراخوان پانزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی جام‌ فجر ( !!! ن و مردان)

به آگاهی می‌رساند؛ پانزدهمین دوره مسابقات سنگنوردی جام فجر گرامیداشت سی و ‌ششمین سالگرد پیروزی انقلاب !!! ی در دو بخش !!! ن و مردان در ماده سرعت در رده سنی آزاد با اه !!! توسعه و گسترش ورزش قهرمانی و همچنین جهت انتخ !!! تیم ملی و اعزام‌های آزاد سال 94 به شرح زیر برگزار می‌شود:

محل برگزاری: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، ورودی 11 ، موسسه ‌فرهنگی ‌ورزشی ‌و رفاهی پیام

تاریخ برگزاری:  !!! 15 اسفند 93

هزینه ثبت‌نام‌: واریز مبلغ سیصد هزار ریال به حساب بانک ملی شعبه پیام انقلاب‌ !!! ی به شماره

0106008114002 به نام فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی 

برای !!! ب اطلاعات بیشتر کلیک کنیدبرچسب ها : فراخوان پانزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی جام‌ فجر - مسابقات ,دوره ,پانزدهمین ,پانزدهمین دوره ,دوره مسابقات ,سنگ‌نوردی جام‌ ,مسابقات سنگ‌نوردی ,فراخوان پانزدهمین ,دوره مسابقات سنگ‌نوردی
فراخوان پانزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی جام‌ فجر مسابقات ,دوره ,پانزدهمین ,پانزدهمین دوره ,دوره مسابقات ,سنگ‌نوردی جام‌ ,مسابقات سنگ‌نوردی ,فراخوان پانزدهمین ,دوره مسابقات سنگ‌نوردی
اطلاعیه

درخواست حذف وبلاگ

:: اطلاعیه

!!! آینده (8 اسفند ماه) گروه بانوان بامداد در نظر دارد دو برنامه را اجرا کند: 

1. صعود قله ریزبلند/ برم فیروز

2. بازدید از مجموعه پیست اسکی پولاد کف

از دوستانی که مایل اند در برنامه های فوق شرکت نمایند تقاضا می شود تا روز دوشنبه (4 اسفندماه) به خانم خسروانی اطلاع دهند. هزینه برنامه بابت کرایه 16 هزارتومان می باشد.

شماره تماس خانم خسروانی: 09177194417برچسب ها : اطلاعیه - برنامه ,خانم خسروانی
اطلاعیه برنامه ,خانم خسروانی
مفقود شدن کوهنورد لهستانی در دماوند

درخواست حذف وبلاگ

:: مفقود شدن کوهنورد لهستانی در دماوند

پیدا شدن کوهنورد لهستانی مفقود شده  در مسیر جنوبی دماوند 

انجمن پزشکی کوهستان ایران: بدنبال بارش شدید برف و طوفانی بودن منطقه دماوند دو کوهنورد لهستانی روز گذشته به تنهایی و بدون راهنما اقدام به صعود مسیر جنوبی تا بارگاه سوم را کرده بودند که پس از رسیدن یکی از کوهنوردان به بارگاه سوم از مفقود شدن دوست خود در یک ساعتی پناهگاه بارگاه سوم خبر می دهد.

بلافاصله اعضاء تیم ستاد اطلاع رسانی فدراسیون مستقر در !!! سرا متشکل از کوهنوردان استان تهران و مازندران در جریان واقعه قرار می گیرند و با توجه به شرایط بسیار نامناسب جوی توانایی انجام اقدام خاصی وجود نداشته ولی شرایط را برای جستجو و نجات به همراه تیم جستجو و نجات هلال احمر آماده می کنند. یک تیم نیز جهت استقرار در بارگاه سوم حرکت می کند ولی بدلیل شرایط خطرناک بارش(در حدود 80 سانتیمتر بارش برف در منطقه) از دره اول مسیر جنوبی بازمیگردند.

کوهنورد لهستانی که به بارگاه سوم رسیده بود احتمال حضور همنورد خود در پناهگاه قدیمی بارگاه سوم را می دهد ولی امکان برقراری تماس وجود نداشته است. تیم هایی نیز برای جستجو برای صبح امروز چهارشنبه آماده می شوند ولی در نهایت مشخص می شود کوهنورد مفقود شده حدود یک ساعت پایین تر از پناهگاه بارگاه قدیمی دماوند و با داشتن وسایل خوب زمستانی تا صبح و روشن شدن هوا بیواک نموده است. این دو کوهنورد بدون هیچ اطلاع قبلی به قرارگاه پلور و حتی رینه اقدام به صعود نموده بودند و با کمک gps مسیر را یافته بودند.

کوهنورد مفقود شده در حال حاضر 8.30 صبح چهارشنبه 22 بهمن ماه 93 در حال فرود به !!! سرا بوده و دوست وی در بارگاه سوم می باشد و منتظر هوای مساعدتر برای فرود می باشد.

اعضاء ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان مستقر در !!! سرا اقدام به تخلیه 4 کوهنورد کردستانی و 9 کوهنورد از شهرستان کاشمر که قصد صعود زمستانی دماوند را داشته اند نموده اند. همچنین تعدادی از اعضاء ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان قرار است امروز به پلور منتقل شوند.

شرایط هوایی در منطقه بسیار متغیر و با باد شدید همراه است و ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان برای ایمنی بیشتر اجازه صعود به کوهنوردان و صعود به ارتفاعات بالاتر را نمی دهند.برچسب ها : مفقود شدن کوهنورد لهستانی در دماوند - کوهنورد ,بارگاه ,اطلاع ,صعود ,مفقود ,لهستانی ,کوهنورد لهستانی ,ستاد اطلاع ,اطلاع رسانی ,حوادث کوهستان ,مسیر جنوبی ,ستاد اطلاع رسانی
مفقود شدن کوهنورد لهستانی در دماوند کوهنورد ,بارگاه ,اطلاع ,صعود ,مفقود ,لهستانی ,کوهنورد لهستانی ,ستاد اطلاع ,اطلاع رسانی ,حوادث کوهستان ,مسیر جنوبی ,ستاد اطلاع رسانی
تولدت مبارک بانوی کوهستان

درخواست حذف وبلاگ

:: تولدت مبارک بانوی کوهستان

 * فاتح قله های امید، زاد روزت مبارک *

27بهمن،سالروز تولد لیلا اسفندیاری بانوی کوهنورد ایرانی گرامی باد

(تولد: ۲۷ بهمن ۱۳۴۹، تهران - فوت : ۳۱ تیر ۱۳۹۰، گاشربروم ۲)

آری امشب آبستن است و فردا که خورشید از پس کوهها بالا بیاید ، 
تو زاده می شوی ؛
در فراسوی هر مرزی و حصاری در سپیدی محض ،
تو زاده می شوی ؛
ستاره ها آسمان گاشربروم را امشب آذین بسته اند تا صبحگاهان با اولین طلیع های خورشید ، نسیم صبا با شعر " تولدت مبارک " تو را بیدار کنند.
برای زاد روزت جشن می گیرند چرا که در زندگی ات به عشق معنایی تازه دادی 
بسیاری تو را به کوههای بلند می شناسند و من تو را به عشق می شناسم .
تولدت مبارک بانوی کوهستان 
تولدت مبارک عاشق
*تو را هر زمان با هزاران زبان می سرایند،
ولی باز تو آن ناسروده ،
سرودی که پایان ندارد 

*شعر: کریم رجب زادهبرچسب ها : تولدت مبارک بانوی کوهستان - مبارک ,تولدت ,بانوی ,زاده ,تولدت مبارک ,مبارک بانوی ,تولدت مبارک بانوی
تولدت مبارک بانوی کوهستان مبارک ,تولدت ,بانوی ,زاده ,تولدت مبارک ,مبارک بانوی ,تولدت مبارک بانوی
زندگی نامه لیلا اسفندیاری

درخواست حذف وبلاگ

:: زندگی نامه لیلا اسفندیاری

(( زندگی نامه لیلا اسفندیاری ))

لیلا اسفندیاری کجوری راد (۲۷ بهمن ۱۳۴۹، تهران - ۳۱ تیر ۱۳۹۰، گاشربروم ۲) کوهنورد زن ایرانی بود که در گاشربروم ۲ سقوط کرد و کشته شد. در یکی از شاخص‌ترین صعودهای خود موفق شد به قله دشوار نانگاپاربات صعود کند، صعودی که از سوی فدراسیون کوهنوردی ایران هرگز پذیرفته نشد. اما پس از مرگش بارها از این صعود یاد شد. وی همچنین در تلاش برای ثبت رکوردی جدید، قصد صعود به قله کی۲، دشوارترین قله جهان را داشت که به دلیل شرایط نامساعد جوی موفق به این کار نشد. در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا تهران تندیسی به یاد وی ساخته شد.برچسب ها : زندگی نامه لیلا اسفندیاری - اسفندیاری ,لیلا ,لیلا اسفندیاری ,نامه لیلا ,زندگی نامه
زندگی نامه لیلا اسفندیاری اسفندیاری ,لیلا ,لیلا اسفندیاری ,نامه لیلا ,زندگی نامه
اخبار نانگاپاربات

درخواست حذف وبلاگ

:: اخبار نانگاپاربات

(( اخبار لحظه به لحظه ی نانگاپاربات در وبلاگ گل کوه ))

دوستانی که علاقمند به پیگیری اخبار نانگاپاربات هستند می توانند با مراجعه به وبلاگ گل‌کوه،

از آ !!! ین اخبار و تلاش ها در نانگاپاربات با خبر شوند.

برای خواندن اخبار برروی تصویر زیر کلیک نمایید

 * گروه کوهنوردی بانوان بامداد شیراز بر خود لازم می‌داند مراتب تشکر و سپاس فراوان خود را

از زحمات ارزشمند نویسندگان وبلاگ گل‌کوه،

در ترجمه و انتشار لحظه به لحظه‌ی اخبار نانگاپاربات اعلام نماید * برچسب ها : اخبار نانگاپاربات - نانگاپاربات ,اخبار ,وبلاگ ,لحظه ,اخبار نانگاپاربات ,وبلاگ گل‌کوه،
اخبار نانگاپاربات نانگاپاربات ,اخبار ,وبلاگ ,لحظه ,اخبار نانگاپاربات ,وبلاگ گل‌کوه،
بهمن؛ خطر جدی

درخواست حذف وبلاگ

:: بهمن؛ خطر جدی

بهمن؛ خطر جدی در برنامه های زمستانی کوهنوردی

 

فصل زمستان است و خطرات برنامه های کوهنوردی در این فصل کوهنوردان و به خصوص کوهنوردانی که تجربه کمی دارند را بیشتر گرفتار می کند. این خطرات بیشتر ناشی از سرما و بهمن می باشد و همان طور که اطلاع دارید در هفته های اخیر بهمن جان تعدادی از کوهنوردان را گرفت (بهمن الیگودرز و دشت هویج لواسانات). در ادامه مطلبی را که از سایت موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان گرفته شده را مشاهده می نمایید که خواندنش به همه دوستان توصیه می شود.برچسب ها : بهمن؛ خطر جدی - بهمن
بهمن؛ خطر جدی بهمن
گزارش برنامه صعود قله قوچ خوس

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه صعود قله قوچ خوس

به نام خالق زیبایی ها

(( گزارش برنامه بازدید از منطقه پولاد کف و صعود قله قوچ خوس ))

آدینه 10 بهمن ماه 93

صبح آدینه ساعت 7:30 تعداد 42 نفر شامل اعضا و مهمان ها با یک دستگاه اتوبوس شیراز را به مقصد سپیدان ترک کردیم. (حرکت از باشگاه حجاب ساعت 6:50 صورت گرفت و در میان راه هم توقفاتی برای سوار شدن دیگر دوستان داشتیم.)

متاسفانه تا خود پیست اسکی کوه ها برف کمی داشتند و اکثر کوه ها نیز خالی از برف بودند. ساعت 9 به پیست اسکی پولاد کف رسیدیم، ارتفاع منطقه 2700 متر از سطح دریا می باشد.برچسب ها : گزارش برنامه صعود قله قوچ خوس - پیست اسکی ,گزارش برنامه
گزارش برنامه صعود قله قوچ خوس پیست اسکی ,گزارش برنامه
هشتمین جشنواره یخ نوردی و ورزشهای زمستانی

درخواست حذف وبلاگ

:: هشتمین جشنواره یخ نوردی و ورزشهای زمستانی

انجمن کوهنوردان ایران برگزار می کند :
(( هشتمین جشنواره یخ نوردی و ورزشهای زمستانی ))
21 تا 24 بهمن ماه 1393


اه !!! جشنواره :
• تمرین و صعود دیواره ها ، دهلیزهای برفی یخی ، آبشارهای یخی و صعود قله های منطقه و فرود با اسکی کوهستان.
کارگاه‌های آموزشی کوهنوردی در تمام رشته های اعلام شده در سطوح مختلف ( تئوری– عملی ) با حضور مربیان با تجربه این رشته ها برگزار می گردد
نمایش !!! و اسلاید و برنامه‌های جنبی دیگر

لوازم و تجهیزات مورد نیاز:
1- وسایل فنی فردی و گروهی
2- تغذیه و خوراک
3- لوازم کمپینگ، شب مانی و پوشاک مناسب
4- کارت شناسایی معتبر و کارت بیمه ورزشی
شرکت در این جشنواره برای همگان آزاد است ، به شرط داشتن لوازم فنی

جهت ثبت نام می توانید همه روزه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 با شماره تلفن 66712243 دفتر انجمن کوهنوردان ایران یا شماره 09371903471 مهدی کاسبیان تماس بگیرید.
همچنین امکان ثبت نام برای آن عده که موفق نشده اند تا روز جشنواره ثبت نام کنند در محل افتتاحیه و پذیرش امکان پذیر است.
مراسم افتتاحیه 21بهمن 1393 ساعت 14 در محل اسکان برگزار می شود.
مکان : جاده چالوس – آبشارهای یخی روستای خور

محل اسکان : سالن ورزشگاه آدران
هزینه شرکت در جشنواره : بدون افزایش قیمت نسبت به سال گذشته برای اعضا 70000 تومان و برای نفرات غیر عضو 90000 تومان
لازم به توضیح است انجمن در راستای حفاظت از محیط زیست برای آن عده از شرکت کنندگان که تمایل دارند به صورت گروهی در منطقه حضور یابند وسیله نقلیه عمومی تدارک دیده است.برچسب ها : هشتمین جشنواره یخ نوردی و ورزشهای زمستانی - جشنواره ,برگزار ,انجمن ,ورزشهای زمستانی ,هشتمین جشنواره ,کوهنوردان ایران ,انجمن کوهنوردان ,انجمن کوهنوردان ایران
هشتمین جشنواره یخ نوردی و ورزشهای زمستانی جشنواره ,برگزار ,انجمن ,ورزشهای زمستانی ,هشتمین جشنواره ,کوهنوردان ایران ,انجمن کوهنوردان ,انجمن کوهنوردان ایران
برف کوری ( snow blindness )

درخواست حذف وبلاگ

:: برف کوری ( snow blindness )

برف کوری یا نورزدگی مشکلی برای کوهنوردان

برف کوری چیست؟

برف حدود 85 درصد از اشعه ماورا بنفش را منع !!! می‌کند و این اشعه در صعود‌های برفی باعث آسیب و سوختگی قرینه چشم می‌شود. برف کوری پس از حدود 20 دقیقه حضور در منطقه برفی ایجاد می شود و علایم  آن شش تا 12 ساعت بعد در چشم بروز پیدا می کند.

نشانه های برف کوری :

ریزش شدید اشک

درد

قرمزی

تورم پلکها

تشدید درد هنگامی که به نور خیره میشوند  

سردرد

احساس بودن جسم خارجی در چشمها

کاهش یا تاری دید برچسب ها : برف کوری ( snow blindness ) - کوری
برف کوری ( snow blindness ) کوری
اطلاعیه

درخواست حذف وبلاگ

:: اطلاعیه

!!! این هفته (10 بهمن ماه) را در پیست اسکی پولاد کف سپری می کنیم و قله قوچ خوس را صعود خواهیم کرد. لذا از سایر همنوردانی که مایل به شرکت در این برنامه می باشند تقاضا می شود تا !!! عصر به خانم خسروانی اطلاع بدهند. شماره تماس: 09177194417برچسب ها : اطلاعیه
اطلاعیه
تعطیلی سالن سنگ باشگاه حجاب شیراز

درخواست حذف وبلاگ

:: تعطیلی سالن سنگ باشگاه حجاب شیراز

(( اعتراض بانوان !!! به تعطیلی سالن سنگنوردی حجاب شیراز ))

https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2pketunhnildj_fypvgidwnxwkk-qciuqxyhx7nbcpsmxqp-mnoxdu0zcnvmgflubk5iq0-62syz-ldxsehhy53guhzjmxqjhfpnhbjis0dzs2lyt5fz2d6myvbrnfya2gc25e54n0uoys6v5yqg0jlq/10940409_634158380045497_9136569525535692112_n.jpg?psid=1


«« سالن سنگنوردی حجاب باید بازگشایی شود »»
«« از تربیت بدنی خواستاریم به بهانه های مختلف حقوق بانوان را سلب نکند »»

در طی حادثه ای که در ماه های گذشته برای بانوان سنگنورد در سالن حجاب افتاد و در نتیجه شکایت یکی از بانوان، کارشناسی از تربیت بدنی از مجموعه سنگنوردی حجاب بازدید نمودند و سالن سنگنوردی حجاب شیراز به دلیل «« نداشتن ایمنی»» و نبودن تعداد تشک به اندازه کافی از اول بهمن ماه تعطیل شد. البته اگر تعداد تشک ها هم کم باشد تربیت بدنی به دلیل اینکه این باشگاه زیر نظر اداره کل است موظف می باشد که ایمنی سالن را برقرار کنند نه این که اقدام به تعطیلی سالن نمایند... در ضمن آیا همه جوانب بررسی شده؟ و آیا مربی و حمایت چی در بروز این حادثه نقشی نداشته اند؟ و آیا فردی که دچار حادثه شده خود نیز در بروز حادثه نقشی نداشته و تمام قوانین گفته شده توسط مربی را رعایت کرده ؟؟؟

سالن سنگ حجاب یکی از سالن های قدیمی و بسیار خوب شیراز است که به دلیل واقع شدن در مرکز شهر دسترسی به آن برای بانوان سنگنورد بسیار راحت است. از ویژگی های این سالن در اختیار گذاشتن کفش سنگ و هارنس و سایر وسایل به صورت رایگان در اختیار استفاده کنندگان از مجموعه است و شهریه نیز نسبت به سالن های دیگر بسیار کمتر می باشد. لذا بانوان سنگنوردی که به این رشته علاقمند هستند و توانایی !!! ید تجهیزات را ندارند به راحتی میتوانند با صرف هزینه اندکی به ورزش مورد علاقه خود بپردازند.

از مسئولین تربیت بدنی و هیات کوهنوردی استان فارس تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی کنند. امیدواریم به زودی مشکلات این مجموعه برطرف شود و این سالن  بازگشایی شود.برچسب ها : تعطیلی سالن سنگ باشگاه حجاب شیراز - سالن ,حجاب ,بانوان ,سنگنوردی ,حادثه ,تربیت ,سنگنوردی حجاب ,تعطیلی سالن ,حجاب شیراز ,تربیت بدنی ,سالن سنگنوردی ,برای بانوان سنگنورد
تعطیلی سالن سنگ باشگاه حجاب شیراز سالن ,حجاب ,بانوان ,سنگنوردی ,حادثه ,تربیت ,سنگنوردی حجاب ,تعطیلی سالن ,حجاب شیراز ,تربیت بدنی ,سالن سنگنوردی ,برای بانوان سنگنورد
حادثه در کوهستان

درخواست حذف وبلاگ

:: حادثه در کوهستان

لحظه های دردناک در دره پیازچال

رو !!! مه شهروند: یک کوهنورد که در هوای مه‌آلود کوهستان پربرف به ارتفاعات دربند رفت هیچ‌وقت تصورش را هم نمی‌کرد دچار حادثه‌ای شوم شود. امدادگران به دنبال این مرد کوهنورد هستند اما هنوز ردپایی از او پیدا نکرده‌اند. به گفته دو کوهنورد همراهش، مرد ٤١ساله ای به نام افشین روحنده داخل دره پیازچال سقوط کرده و تا به امروز هیچ اثری از او در دست نیست.

گزارش یک حادثه

ساعت ٧ بعدازظهر روز !!! ٣ بهمن‌ماه بود که دو مرد کوهنورد که هر دو دچار سرمازدگی شده بودند خود را به پناهگاه شی !!! لا رساندند و خبر از حادثه‌ای شوم دادند. دو مرد کوهنورد در اظهارات خود به امدادگران هلال‌احمر گفتند که درحال بازگشت از ارتفاعات کلک‌چال و شی !!! لا با مرد کوهنورد دیگری هم مسیر شدند اما او در !!! پیازچال داخل دره سقوط کرد.

فتحی معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر دراین‌باره به «شهروند» گفت: «یکی از دو کوهنوردی که خود را به پناهگاه امداد و نجات رسانده بود، دچار سرمازدگی شدید شده بود که امدادگران توانستند او را به زندگی بازگردانند. خوشبختانه کوهنورد دیگر که از وضع بهتری برخوردار بود همراه با ٣ نفر از امدادگران کوهستان راهی محل حادثه شدند تا شاید ردی از مرد جوان را پیدا کنند اما جست وجوها با بارش برف به بن‌بست رسید و ادامه عملیات به روز بعد موکول شد.»

عملیاتی در دل عملیات
متاسفانه شرایط بد جوی، حادثه دیگری را نیز در این میان رقم زد. ساعت ٨ صبح روز شنبه امدادگران هلال‌احمر باخبر شدند یک تیم ٨ نفره از کوهنوردان که درحال برگشت از منطقه توچال بودند در مسیر راه خود را گم کرده‌اند. بلافاصله پس از دریافت خبر و با توجه به حساسیت موضوع امدادگران دست به کار شده و توانستند پس از چندین ساعت تلاش ٥ نفر از این کوهنوردان را در دره «فراخ لا» پیدا کنند.

 این درحالی بود که جست‌وجوها برای پیدا !!! ردی از ٣ کوهنورد دیگر همچنان ادامه داشت که خوشبختانه تلاش امدادگران به نتیجه رسید و ٣ کوهنورد دیگر در منطقه «چشمه نرگس» پیدا شدند. با انتقال ٨ کوهنورد حادثه دیده و همچنین ٢ همراه کوهنورد ناپدید شده به پایین کوه امدادگران دست به کار شدند تا جست‌وجوهای خود را برای پیدا !!! ردی از کوهنورد حادثه‌دیده در دره پیازچال آغاز کنند اما بارش برف؛ احتمال ریزش بهمن و همچنین سرمای بیش از حد منطقه، ادامه کار را برای امدادگران هلال‌احمر غیرممکن کرده بود.

ادامه جست‌وجوها از صبح روز یکشنبه
فتحی ادامه داد: «متاسفانه پس از گذشت ٢ روز از ماجرای ناپدید شدن گروه، تلاش امدادگران هلال‌احمر به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است اما از ساعت ٧ صبح روز گذشته ٥ امدادگر با استفاده از تله‌ک !!! ن خود را به ایستگاه شماره ٥ رساندند و پای پیاده به سمت دره پیازچال حرکت کرده‌اند. یک گروه نیز با بالگرد راهی محل حادثه شده و به این ترتیب جست‌وجوها برای پیدا !!! ردی از افشین ادامه دارد.»

لحظه‌های دلهره‌آور برای خانواده مرد کوهنورد
ساعت‌ها از حادثه‌ای که برای افشین ٤١ساله تهرانی رخ داده است می‌گذرد اما امدادگران هلال‌احمر در بدترین شرایط آب و هوایی دست به دست هم داده‌اند تا خانواده این مرد را از چشم انتظاری درآورند. بهروز برادر افشین مرد کوهنورد گمشده در ارتفاعات تهران به «شهروند» گفت: «برادرم با موتور کار می‌کرد. هر هفته برنامه کوهنوردی داشت. روز حادثه منتظر افشین بودیم اما او به خانه بازنگشت.

با پلیس و پزشکی قانونی و هر کجایی که به ذهنمان می‌رسید تماس گرفتیم اما هیچ خبری از او نبود. تنها جایی که به ذهنم می‌رسید بتوانم ردی از او پیدا کنم کوه بود. وقتی به میدان دربند رفتم موتورش را آن‌جا دیدم. دیگر مطمئن شدم که او باید در کوه باشد. وقتی از پلیس سراغ برادرم را گرفتم، من را به امداد کوهستان معرفی !!! د و تازه آن‌جا بود که در جریان ماجرای شومی که برای برادرم رخ داده بود، قرار گرفتم. افشین کوهنورد ماهری نبود اما هر هفته به کوه می‌رفت و این‌بار این حادثه تلخ برایش رخ داد.»برچسب ها : حادثه در کوهستان - کوهنورد ,امدادگران ,پیدا ,حادثه ,هلال‌احمر ,پیازچال ,امدادگران هلال‌احمر ,برای پیدا ,کوهنورد دیگر ,تلاش امدادگران ,پیدا کنند
حادثه در کوهستان کوهنورد ,امدادگران ,پیدا ,حادثه ,هلال‌احمر ,پیازچال ,امدادگران هلال‌احمر ,برای پیدا ,کوهنورد دیگر ,تلاش امدادگران ,پیدا کنند
تلاش تیم ایرانی جهت صعود زمستانی به قله نانگاپاربات

درخواست حذف وبلاگ

:: تلاش تیم ایرانی جهت صعود زمستانی به قله نانگاپاربات

«محمود هاشمی»، «رضا بهادرانی» و «ایرج معانی» سه کوه‌نورد ایرانی

برای صعود زمستانی «نانگاپاربات» تلاش می کنند

 کمی در مورد نانگاپاربات :

نانگا پاربات (به هندی: नंगा परबत، به معنی کوهستان !!! ) کوهی در رشته هیمالیا است که در پا !!! تان قرار دارد. ارتفاع آن ۸۱۲۶ متر از سطح دریا و نهمین قله بلند روی زمین است. صعود به آن از مشکل‌ترین صعودهای کوهستانی است و به خاطر کوهنوردهای زیادی که در جریان صعودهای آن کشته شده‌اند به کوهستان قاتل معروف است. هم اکنون «نانگاپاربات» با بیش از ۶۰ کشته پس از آنا !!! ا دارای بیشترین کشته‌ها (به نسبت صعودها) در میان کوههای ۸۰۰۰ متر است.

لیلا اسفندیاری، اولین زن ایرانی به همراه کاظم فریدیان، سهند عق !!! ، محمد نوروزی، حسین ابوالحسنی و احسان پرتوی نیا درسال ۱۳۸۷ این قله را صعود کرد. درحین صعود به این قله سامان نعمتی جان خود را از دست داد. عظیم قیچی ساز کوهنورد ایرانی نیز درسال ۱۳۸۹ این قله را صعود کرد.

تیم سه نفره کوه‌نوردان کشورمان متشکل از «رضا بهادرانی»، «محمود هاشمی» و «ایرج معانی» چهارشنبه شب اول بهمن 93 «تهران» را از طریق فرودگاه !!! به مقصد « !!! آباد» ترک !!! د.

اعضای تیم روز !!! سوم بهمن ماه ساعت 3 بامداد به وقت محلی وارد فرودگاه « !!! آباد» شدند و بلافاصله به سمت «چیلاس» عزیمت !!! د. تیم پس از 13 ساعت به «چیلاس» رسید سپس راهی روستای «دی !!! » خواهند شد. طبق برنامه‌ دوشنبه ششم بهمن در کمپ اصلی «نانگاپاربات» مستقر شدند.

اعضای این تیم، وبلاگ «کوه‌نوشت» را به عنوان درگاه رسمی فارسی زبان جهت ارسال و انتشار اخبار «تلاش تیم ایرانی جهت صعود زمستانی به قله نانگاپاربات» انتخاب کرده‌اند، لذا شما می توانید با مراجعه به این وبلاگ از جدیدترین اخبار در مورد این صعود با خبر شوید.

* برای این 3 کوهنورد عزیز کشورمان صمیمانه آرزوی موفقیت داریم *برچسب ها : تلاش تیم ایرانی جهت صعود زمستانی به قله نانگاپاربات - صعود ,ایرانی ,بهمن ,زمستانی ,«نانگاپاربات» ,صعود زمستانی ,« !!! آباد» ,«ایرج معانی»
تلاش تیم ایرانی جهت صعود زمستانی به قله نانگاپاربات صعود ,ایرانی ,بهمن ,زمستانی ,«نانگاپاربات» ,صعود زمستانی ,« !!! آباد» ,«ایرج معانی»
حادثه در کوه های آلپ فرانسه

درخواست حذف وبلاگ

:: حادثه در کوه های آلپ فرانسه

شش کوهنورد بر اثر ریزش بهمن در کوه‌های آلپ فرانسه جان باختند

https://vdjzba.bay.livefilestore.com/y2pu8sghoj0kllxfm5ijgtyzvg1r7kcknul3mfd2axgcp8dym-gvzzlp7ihddyocbvlect2su2c25knrsplxzzb5vmknuibbk1gnilqkjy5be2hezo6nkmjlqyabb0hiydj5ct6fiq8dxpktrnyhihz7q/nepal.jpg?psid=1

به گزارش سرویس حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اجساد این کوهنوردان که روز شنبه صعود را آغاز کرده بودند، بامداد یکشنبه یافت شد. اعضای این گروه کوهنوردی شامل چهار مرد و دو زن در سنین 58 تا 73 سال بودند. بنابراین گزارش، این حادثه یکی از مرگبارترین موارد سقوط بهمن طی سال‌های اخیر در کوه‌های آلپ فرانسه بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رو !!! مه گاردین، از آغاز زمستان تاکنون، دست‌کم 17 تن بر اثر ریزش بهمن در این منطقه جان باخته‌اند. همچنین آمار انجمن ملی مطالعات برف و بهمن در فرانسه (anena) حاکی از مرگ سالانه حدود 30 کوهنورد بر اثر سقوط بهمن یا حوادث مرتبط با اسکی در کوه‌های آلپ این کشور است.برچسب ها : حادثه در کوه های آلپ فرانسه - بهمن ,فرانسه ,کوه‌های ,سقوط بهمن ,ریزش بهمن
حادثه در کوه های آلپ فرانسه بهمن ,فرانسه ,کوه‌های ,سقوط بهمن ,ریزش بهمن
گزارش برنامه دشت نرگس زار/ شهر بیشاپور

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه دشت نرگس زار/ شهر بیشاپور

(( گزارش برنامه بازدید از نرگس زار کازرون و

شهر تاریخی بیشاپور ))

آدینه 3 بهمن 93

صبح  روز آدینه 42نفر شامل اعضاء گروه بامداد و مهمان ها، با یک دستگاه اتوبوس ساعت 6/45 ازشیراز حرکت کردیم. در طول مسیر صبحانه راصرف نموده و بعد از توقف کوتاهی درمنطقه دشت ارژن راه خود را ادامه دادیم.

طبق برنامه قرار بود این ماه از نرگس زار های کازرون بازدید کنیم، کازرون مملو است از گل های نرگس و نرگس زارهای متعدد. گل های نرگس کازرون از طراوت و مرغوبیت خاصی برخوردار است که گونه های متعددی همچون نرگس شش پر، شهلا و معمولی را شامل می شود که از میان آنها نرگس شهلا به جهت داشتن زیبایی و بوی ویژه مشهور است.برچسب ها : گزارش برنامه دشت نرگس زار/ شهر بیشاپور - نرگس ,کازرون ,برنامه ,گزارش برنامه
گزارش برنامه دشت نرگس زار/ شهر بیشاپور نرگس ,کازرون ,برنامه ,گزارش برنامه
گرفتارشدن کوهنوردان زیر بهمن

درخواست حذف وبلاگ

:: گرفتارشدن کوهنوردان زیر بهمن

ریزش بهمن در دامنه قله !!! ا و درگذشت یک کوهنورد

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جزئیات ریزش بهمن و گرفتار شدن کوهنوردان را تشریح کرد.

حسین درخشان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در ساعت 13:30 روز گذشته وقوع ریزش بهمن در ناحیه ارتفاعات دشت هویج لواسانات به سامانه امدادی 112 اعلام شد، گفت: امدادگران پس از اعزام به محل دقیق حادثه که دقیقا زیر قله !!! ا نام دارد اعزام شدند و دریافتند که متاسفانه هفت کوهنورد در زیر بهمن گرفتار شدند.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داد که در ساعت 11 روز !!! دو تیم کوهنوردی به نام‌های شقایق و یاران به صورت مشترک اقدام به صعود به قله !!! ا می‌کنند که در ارتفاع 3300 متری با بهمن مواجه شده و 12 نفر گرفتار بهمن می‌شوند، گفت: خوشبختانه تیمی از گروه کوهنوردی همت شمیرانات که در !!! حادثه بود بلافاصله به امدادرسانی به کوهنوردان حادثه دیده می‌کند و تعدادی از افراد گرفتار در بهمن با کمک کوهنوردان حاضر در منطقه از حادثه نجات پیدا می‌کنند ولی متاسفانه یکی از کوهنوردان که پزشکی حدودا 60 ساله بود جان خود را از دست می‌دهد.
سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه سایر کوهنوردان دچار صدمات جزئی در ناحیه کتف و اندامها شده‌اند گفت: بررسی‌ها نشان داد که در حدود ارتفاع 3300 متری کوهنوردان دچار بهمن پودری می‌شوند و این در حالیست که بهمن پودری در اثر بارش زیاد و باد حرکت کرده و به دلیل ایجاد آمبولی در ریه بسیار خطرناک تر از بهمن‌های دیگر است.
وی افزود: عملیات امداد و نجات برای یافتن مصدومان احتمالی مانده در برف ادامه دارد و محل جسد این پزشک نیز با علامتی مشخص تا پس از نجات مابقی کوهنوردان این فرد نیز به کوهپایه منتقل شود.
 
 خواندن توضیحات گروه شقایق در مورد حادثه 
 
گزارش امداد رسانی به حادثه دیدگان 


برچسب ها : گرفتارشدن کوهنوردان زیر بهمن - بهمن ,کوهنوردان ,حادثه ,نجات ,گرفتار ,امداد ,ریزش بهمن ,بیان اینکه ,ارتفاع 3300 ,3300 متری ,بهمن پودری ,سخنگوی سازمان امداد
گرفتارشدن کوهنوردان زیر بهمن بهمن ,کوهنوردان ,حادثه ,نجات ,گرفتار ,امداد ,ریزش بهمن ,بیان اینکه ,ارتفاع 3300 ,3300 متری ,بهمن پودری ,سخنگوی سازمان امداد
ت !!! یب غار نمکی قشم

درخواست حذف وبلاگ

:: ت !!! یب غار نمکی قشم

ت !!! یب غار نمکی قشم جهت گردشگری !!! غار

 

تصویر کاملا گویا است، آنقدر که دیگر لازم نیست گفته شود چه بلایی بر سر این اثر طبیعی آمده است.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، این همان غار نمکدان، طولانی‌ترین غار نمکی جهان است که دست بر قضا میان ژئوپارک قشم قرار گرفته و این روزها مسوولان ژئوپارک به جای محافظت از آن برای ثبت جهانی، فقط رویای گردشگری شدن‌اش را در سر می‌پرورانند، برای همین لودر به جان‌اش انداخته‌اند تا دریچه‌اش را عریض‌تر و راه‌اش را سهل‌تر کنند و حوضچه نمک در آن بسازند که با این دست‌درازی حتما هویت و اص !!! نمکدان از بین خواهد رفت.برچسب ها : ت !!! یب غار نمکی قشم - گردشگری ,نمکی
ت !!! یب غار نمکی قشم گردشگری ,نمکی
گزارش برنامه به روایت تصویر

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه به روایت تصویر

(( گزارش برنامه بازدید از کاخ اردشیر بابکان و منطقه کیلاق به روایت تصویر ))

19 دی ماه 93

توضیحی مختصر در مورد منطقه: کاخ اردشیر بابکان در دوران اردوان پنجم آ !!! ین پادشاه اشکانی به دست اردشیر بابکان بنیان‌گذار سلسلهٔ ساسانی در سده ۳ میلادی ساخته شد. کاخ اردشیر بابکان از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری فیروزآباد است.

این کاخ دارای تالارهای تو در تو است و با گذشت ۱۸۰۰ سال گچ‌بری قسمت بالای دیوارهای داخلی آن همچنان سالم مانده‌است. در ضلع شرقی کاخ، چهار ساختمان گنبدی شکل عظیم وجود دارد، این گنبدها به وسیلهٔ فیل‌پوش بالا رفته که مشابه آن در قلعه دختر (قلعه اردشیر) دیده می‌شود. قسمتی از نوک سقف گنبدها در دایره‌ای به قطر یک متر باز است. در ضلع شمالی خارج از دیوار کاخ نیز چشمه‌ای زلال از دل خاک می‌جوشد و است !!! ی طبیعی جلوی این چشمه به وجود آمده‌است. نهری از کنار دیوار شرقی کاخ عبور می‌کند که موجب آبادانی شهر گور و کاخ ساسانی بوده‌است. کمی بالاتر از کاخ آتشدانی برای مراسم مذهبی وجود دارد. وجود چهار عنصر طبیعی آب، باد، خاک و آتش امتیار ویژه‌ای به این منطقه داده‌است. به علت قرار گرفتن این کاخ در کنار چشمه «قمپ آتشکده» آن را آتشکده فیروزآباد نیز می‌نامند.

خدمات بین راهی کیلاق نیز در 60 کیلومتری بعد از فیروز آباد به سمت جم قرار دارد.
برچسب ها : گزارش برنامه به روایت تصویر - اردشیر ,وجود ,منطقه ,روایت تصویر ,اردشیر بابکان ,گزارش برنامه
گزارش برنامه به روایت تصویر اردشیر ,وجود ,منطقه ,روایت تصویر ,اردشیر بابکان ,گزارش برنامه
اطلاعیه

درخواست حذف وبلاگ

:: اطلاعیه

!!! این هفته (19 دی ماه)، را در میان عشایر و در چادرشان سپری می کنیم؛ به صرف صبحانه، ناهار محلی(آش دوغ و گوشت لای پلو) و دم نوش.همراه با مشاهده !!! زیبای عشایر

مکان: 60 کیلومتر بعد از فیروز آباد به سمت جم، خدمات بین راهی کیلاق.

هزینه برنامه برای هر نفر: 35 هزار تومان بابت صبحانه، ناهار و کرایه

جهت شرکت در برنامه با خانم !!! م تماس بگیرید.

شماره تماس: 09173388515برچسب ها : اطلاعیه - صبحانه، ناهار
اطلاعیه صبحانه، ناهار
پیام تبریک

درخواست حذف وبلاگ

:: پیام تبریک

(( پیمایش زمستانه خط الراس دنا ))

در تاریخ 5 دی ماه سال جاری آقایان احسان کلانتری (مسئول بخش برف و یخ کارگروه آموزش) و حسین قائدی (مسئول بخش سنگنوردی کارگروه آموزش)، پیمایش زمستانه خط الراس کامل دنا را آغاز !!! د و این پیمایش پس از 9 روز با موفقیت در تاریخ 13 دی ماه به پایان رسید.

گروه کوهنوردی بانوان بامداد شیراز، صعود و پیمایش زمستانه خط الراس کامل دنا را که برای اولین بار در تاریخ کوهنوردی اجرا گردید، به جامعه کوهنوردی کشور و استان فارس و همچنین گروه کوهنوردی کوهیاران پارس تبریک عرض می نماید. 

برای خواندن گزارش برنامه کلیک کنیدبرچسب ها : پیام تبریک - پیمایش ,کوهنوردی ,تاریخ ,الراس ,زمستانه ,پیمایش زمستانه ,گروه کوهنوردی ,کارگروه آموزش ,الراس کامل
پیام تبریک پیمایش ,کوهنوردی ,تاریخ ,الراس ,زمستانه ,پیمایش زمستانه ,گروه کوهنوردی ,کارگروه آموزش ,الراس کامل
ریزش بهمن در الیگودرز

درخواست حذف وبلاگ

:: ریزش بهمن در الیگودرز

دو کوه‌نورد «الیگودرز» دچار حادثه ریزش بهمن شدند
و یک نفرشان جان باخت

بر اساس خبر دریافتی به نقل از « !!! حمید مساعدیان»؛ روز گذشته دو نفر از کوه‌نوردان «الیگودرز» در ارتفاعات «اشترانکوه» دچار حادثه‌ی ریزش بهمن شده‌اند.

این خبر حاکی‌ست؛ شب گذشته پیکر هر دو نفر را از زیر برف‌ها خارج کرده‌اند؛ اما متأسفانه یکی از این دو کوه‌نورد فوت کرده و دیگری نیز دچار سرمازده‌گی شده است.

خبر تکمیلی:

فرماندار الیگودرز گفت: 2 کوه‌نورد الیگودرزی روز گذشته در ارتفاعات سن بران اشترانکوه دچار سقوط بهمن شده که یکی از آنها فوت و یکی دیگر در حالی که یخ زده بود، به بیمارستان الیگودرز برای مداوا انتقال یافت.

ولی‌الله میرزایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در الیگودرز اظهار داشت: با اعلام گرفتار شدن دو کوه‌نورد الیگودرزی در سقوط بهمن رئیس جمعیت هلال احمر الیگودرز به همراه 11 امدادگر و کوهنورد از سمت الیگودرز و رئیس هلال احمر ا !!! به همراه 10 نفر کوهنورد و امدادگر از سمت ا !!! کار جستجو را آغاز !!! د.

وی افزود: کار جستجو و نجات کوهنوردان الیگودرزی به جد شب گذشته آغاز و ساعت یک بامداد امروز در ارتفاعات سن بران اشترانکوه پیدا شدند.

فرماندار الیگودرز اظهار کرد: دو کوه‌نورد الیگودرزی به نام‌های حمیدماهرویی و سیدمرتضی !!! روز گذشته در ارتفاعات سن‌بران اشترانکوه دچار سقوط بهمن شده که در این حادثه حمید ماهرویی فوت و سیدمرتضی !!! در حالی که یخ زده بود، به بیمارستان الیگودرز برای مداوا انتقال یافت.

وی از تمام امدادگران و کوه‌نوردان الیگودرزی و ا !!! یی برای پیدا !!! این دو کوهنورد گرفتار شده در بهمن تشکر کرد.

اسامی نفرات تیم امداد: مجید نعمت اللهی-امان جوکار-محسن رضایی-رسول مرادی-حسن زارعی-مازیار گودرزی-یحیی میرشاکی.برچسب ها : ریزش بهمن در الیگودرز - الیگودرز ,بهمن ,الیگودرزی ,کوه‌نورد ,گذشته ,دچار ,ریزش بهمن ,کوه‌نورد الیگودرزی ,سقوط بهمن ,مداوا انتقال ,انتقال یافت ,برای مداوا انتقال
ریزش بهمن در الیگودرز الیگودرز ,بهمن ,الیگودرزی ,کوه‌نورد ,گذشته ,دچار ,ریزش بهمن ,کوه‌نورد الیگودرزی ,سقوط بهمن ,مداوا انتقال ,انتقال یافت ,برای مداوا انتقال
سرود ای ایران و تاریخچه

درخواست حذف وبلاگ

:: سرود ای ایران و تاریخچه

ای ایران ای مرز پر گهر

 https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2prt6cr7aypznhk3pvacaeunctvijnxmk9io97e_hqhmr-opbas8dg9zo8wy1efhg5ndcqgefziaagc9d2btg3wgaf9cp3xqjaucyqaymn6ihgmecvdavvt_phmcnnoi8zh1jknflrcydsih_phb13aa/iran.jpg?psid=1

ای ایران سرود ملی غیر رسمی ایران و نام یکی از مشهورترین سرودهای میهنی و ملی گرایانه ایران است. این سرود نه پیش از انقلاب !!! ی در ایران و نه پس از آن، سرود ملی رسمی نبوده است ولی به نظر می‌رسد که خود مردم ایران آن را به عنوان سرود ملی به رسمیت شناخته‌اند و در گردهمایی‌های خود آن را به عنوان سرود ملی می‌خوانند.

این سرود در میان کوهنوردان نیز جایگاه خاصی دارد و همیشه در برنامه های خود به خصوص هنگامی که پا بر روی قله ها نهاده اند به صورت دسته جمعی خوانده می شود. بی شک شما هم بار ها با شنیدن سرود ای ایران،‌ ای مرز پرگوهر، احساس غرور و  بزرگی کرده‌اید و نیرویی حماسی، سراپای وجودتان را در بر گرفته باشد.
شاید مشتاق شده باشید تا بدانید این سرود از سروده‌های کیست و چگونه و در چه چهارچوب !!! و اجتماعی شکل گرفته است.برچسب ها : سرود ای ایران و تاریخچه - سرود ,عنوان سرود
سرود ای ایران و تاریخچه سرود ,عنوان سرود
گرم خو !!! دن هنگام کمپ

درخواست حذف وبلاگ

:: گرم خو !!! دن هنگام کمپ

پیشنهاداتی برای گرم خو !!! دن هنگام کمپ

1- با بدنی گرم به داخل کیسه خواب بروید

برای اینکه قبل از خواب کمی بدنتان گرم شود، می توانید کمی بالا پایین بپرید یا جنب و جوش داشته باشید اما دقت کنید که به هیچ وجه عرق نکنید زیرا عرق !!! باعث سرمای شدید می شود.

2- قبل از خواب تغذیه مناسب داشته باشید

قبل از خواب ته بندی کنید ! مثلا snickers یا غذاهای چرب یا هر آنچه در بدن شما کم کم سوزانده می شود و در نتیجه به گرم نگه داشتن شما کمک می کند.

3- به اندازه کافی آب بنوشید

کمبود آب در بدن منجر به سرد شدن شما می شود پس حتما به اندازه کافی قبل از خواب آب بنوشید. در ضمن اگر نیاز دارید که صبح زود از خواب برخیزید، با خوردن آب زیاد بدنتان نقش آلارم (زنگ ساعت) را بازی می کند و فشار ادرار شما را صبح زود بیدار می کند. اما در جریان باشید که اگر می خواهید به خوابتان ادامه بدهید ادرار خود را نگه ندارید که باعث سرد شدن شما خواهد شد.برچسب ها : گرم خو !!! دن هنگام کمپ - خواب ,اندازه کافی ,داشته باشید
گرم خو !!! دن هنگام کمپ خواب ,اندازه کافی ,داشته باشید
اطلاعیه

درخواست حذف وبلاگ

:: اطلاعیه

!!! این هفته (19 دی ماه)، را در میان عشایر و در چادرشان سپری می کنیم؛ به صرف صبحانه، ناهار محلی (آش دوغ و گوشت لای پلو) و دم نوش، همراه با مشاهده !!! زیبای عشایر.

مکان: 60 کیلومتر بعد از فیروز آباد به سمت جم، خدمات بین راهی کیلاق.

هزینه برنامه برای هر نفر: 35 هزار تومان بابت صبحانه، ناهار و کرایه

جهت شرکت در برنامه با خانم !!! م تماس بگیرید.

شماره تماس: 09173388515برچسب ها : اطلاعیه - صبحانه، ناهار
اطلاعیه صبحانه، ناهار
گزارش برنامه خلیج نایبند، ساحل بنود، کوه نمکی

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه خلیج نایبند، ساحل بنود، کوه نمکی

به نام خدا

گزارش برنامه بازدید از خلیج نای بند، ساحل بنود

و کوه نمکی جاشک

(20 الی 22 آذر ماه 93)

سواحل آفت !!! و چشم اندازهای کم نظیر، هوای معتدل پاییز و زمستان، دریای زیبای خلیج فارس، از دارایی‌های استانی به شمار می‌رود که درست ۵ ماه از سال، زمانی که بیشتر نقاط ایران در سرما و یخبندان به سر می‌برند، از آب و هوای مطلوب و سواحل گرم و آرام برخوردار است. طبق تقویم نیم ساله ی گروه تصمیم داشتیم از این سواحل دیدن کنیم و این هم گزارش برنامه: 

روز اول، پنج شنبه 20 آذر :

حدود ساعت 15 از باشگاه حجاب با یک دستگاه مینی بوس از شیراز حرکت به سمت استان بوشهر را آغاز کردیم و پس از عبور از !!! ای فیروز آباد و جم حدود ساعت 22 به عسلویه رسیدیم. در حسنیه صاحب ا !!! مان شام را صرف نموده و استراحت کردیم.برچسب ها : گزارش برنامه خلیج نایبند، ساحل بنود، کوه نمکی - سواحل ,خلیج ,برنامه ,گزارش ,گزارش برنامه ,حدود ساعت
گزارش برنامه خلیج نایبند، ساحل بنود، کوه نمکی سواحل ,خلیج ,برنامه ,گزارش ,گزارش برنامه ,حدود ساعت
گزارش برنامه پا !!! ازی و نهال کاری دراک

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پا !!! ازی و نهال کاری دراک

(( به نام خالق هستی ))

. گزارش برنامه  پا !!! ازی منطقه کوهستانی دراک و نهال کاری .

. به مناسبت روز جهانی کوهستان .

 (آدینه 21 آذر ماه 93)

 https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2povmlykoihrxjyx5hbsowf-z8hmwugxtt_wkmderysor4wnwcjkb9vhgeai_msbbuvsznhqcu_gnsogjvnqqeurvy0ngvhz0gppgy6dd_fs4ht04i4fqse5mrvgvldtzqzvmvrwennxm4haqwjwsg_w/rooze%20koohestan%20%285%29.jpg?psid=1

طبق اعلام کارگروه دیده بان کوهستان هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس، قرار بود که به مناسبت روز جهانی کوهستان (11 دسامبر) مصادف با 20 آذرماه سال جاری، در مورخه !!!  93/9/21 در منطقه کوهستانی دراک پا !!! ازی و کاشت نهال صورت بگیرد.

از آنجایی که تعدادی از اعضای گروه در برنامه ی 3 روزه شرکت !!! د، لذا فقط چند نفر از دوستان برای شرکت در این برنامه اعلام آمادگی !!! د که شب قبل از اجرای برنامه تعدادی از دوستان از شرکت در برنامه به دلیل مشکلات انصراف دادند و تنها دو نفر باقی م !!! م.

امروز صبح ساعت 6 در فلکه احسان به جمعی پیوستیم که شامل همنوردانی از گروه های طاوسیه، یاران مهر، گروه آقای شاهینی، کوهیاران پارس، باشگاه شیراز جوان و... بود با حضور آقای نوری و دیگر اعضای کارگروه دیده بان کوهستان. پس از رسیدن به پناهگاه غدیریه و صرف صبحانه، نهال ها را کاشتیم (دراین برنامه 150 درخت سرو و 30 درخت توت، کاشته شد.) و بعد از گرفتن ع !!! یادگاری ساعت 10:30 مسیر بازگشت را پیش گرفتیم و زباله های مسیر نیز پا !!! ازی شد.

https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2p9nzbk5_2jzu6eptfhbzkphvxyd0cltxv38iawybxedn3utfjliikaetb2cggucjayu0a_5a175xn5k1jhoshqxkrtbvejtdy7wleurumv2lvqed5jpkgzbpo8tv-4wghxohqkn7upwq-gf4hr3qkgw/rooze%20koohestan%20%284%29.jpg?psid=1

https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2pw4dgsiivvcepm-pskvlmlzmohw8bwhcz-ty4ucrezfn9jidzdpsd6bocpfdog3xrgoaiaqq2qlvymzf7abogbcuyjthzibh8rhmzwll9odcnp6w50zg-cbjtnq6dg2rxtntj50asaec5cnzkjwis6g/rooze%20koohestan%20%282%29.jpg?psid=1

شرکت کنندگان از گروه بامداد در این برنامه:

https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2pfidn5r27s6qkdc9h_b2ebo0jmu6eymrlwti9z5uwp6lh0vz-iz1mjsseqs94tgv7xpcak_uilwpftwxwg4u_z-odgoezdvjzwtlkszzeifbvsbjubaxtsgq2s-h1zk8p2fm-htzuyzc8haxvxdyrgg/rooze%20koohestan%20%281%29.jpg?psid=1

معصومه ذهبی

https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2pbcbbxi7wnxdyjw2hpiu-q_-ik-uw88ideuse3dljuep0askfwxgffp6hmxxhorgagy4edpsscj0ormya9nomfpixlpx0mnihad4as0cudklxvjubfvot2-enk7gppsfyrcvtaubrmt-1vuk6cik3lw/rooze%20koohestan%20%283%29.jpg?psid=1

مهسا کشکولی

با تشکر از کارگروه دیده بان کوهستان هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس

که برای اجرای این برنامه بسیار زحمت کشیدند.برچسب ها : گزارش برنامه پا !!! ازی و نهال کاری دراک - برنامه ,کوهستان ,پاازی ,نهال ,شرکت ,گروه ,کارگروه دیده ,هیات کوهنوردی ,صعودهای ورزشی ,ورزشی استان ,کوهستان هیات ,صعودهای ورزشی استان
گزارش برنامه پا !!! ازی و نهال کاری دراک برنامه ,کوهستان ,پاازی ,نهال ,شرکت ,گروه ,کارگروه دیده ,هیات کوهنوردی ,صعودهای ورزشی ,ورزشی استان ,کوهستان هیات ,صعودهای ورزشی استان
یلدا چگونه برگزار می‌شود

درخواست حذف وبلاگ

:: یلدا چگونه برگزار می‌شود

یلدا یعنی شب، از چشم خورشید می‌افتد !

در شب یلدا خورشید متولد می‌شود، شب و تاریکی به پایان می‌رسد و با تولد خورشید روشنایی آغاز خواهد شد. از این شب به بعد بر ساعات روز افزوده می‌شود و رفته‌رفته روزها طولانی‌تر می‌شوند. چنین شبی، شب وداع با تیرگی است.  بی‌شک یلدا را می‌توان تنها آیین باستانی ایرانی دانست که گذر زمان چندان بر آن تاثیری نداشته است.

نه مانند جشن‌های مهرگان و تیرگان که جشن‌های رسمی ایرانیان بودند، کم‌رنگ یا بی‌رنگ شده و نه مانند جشن چهارشنبه‌سوری شکل و ظاهرش تغییر کرده است. تا به‌آن‌جا که دیگر نمی‌توان آن را یک جشن باستانی به حساب آورد. یلدا همچنان، به مانند ایران باستان برگزار می‌شود.  شاید برای آن که یلدا فراتر از یک جشن ملی است.

 


برچسب ها : یلدا چگونه برگزار می‌شود - یلدا ,خورشید
یلدا چگونه برگزار می‌شود یلدا ,خورشید
توصیه‌هایی برای کوهنوردی در زمستان

درخواست حذف وبلاگ

:: توصیه‌هایی برای کوهنوردی در زمستان

 توصیه‌های فدراسیون به علاقه‌مندان کوه‌نوردی

در آغاز فصل زمستان

https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2p-pcnq1pkzbjjd_geayiqrmtmmrd38j05chcpd-d-ip_mombkatg_errbx5njprk6cnqab7kehf_g-silabhfe9qo-avojufxmka5prfgollmwwuq6rwipsvv5pt2_9bvyjmhhaeunl7qe5x9wqv6vw/azad%20kook%20%281%29.jpg?psid=1

زمستان زیبا و فریبنده  کم کم در گوشه کنار کشورمان خود نمایی میکند و به قول کوه‌نوردان: بهار کوه‌نوردی فرا رسیده است!

کوهستان و طبیعت برفی بسیار زیبا و جذاب است و هر گونه فعالیت ورزشی در این گونه محیط ها بسیار لذت بخش و مفرح است. اما متاسفانه در کنار این جذ !!! ت، خطرات و تهدیدهای زیادی نیز نهفته است که جز با آگاهی و پیش بینی های لازم نمی توان از آنها دوری کرد و استفاده لازم و مفید را برد .

بسیاری از این آگاهی ها جز با کمک آموزشهای مداوم و تجربه طولانی بدست نمی آید. با این حال کار گروه پزشکی کوهستان فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی توصیه های زیر را جهت بهره وری بیشتر و سالم تر کوه‌نوردان و طبیعت گردان عزیز از این فصل زیبا به اطلاع میرساند:

۱- پوشاک مناسب مهم ترین ابزار حضور در محیطهای پر برف و سرد است. پیش بینی لازم را می بایست از نظر همه نوع هوا و شرایط  محیطی داشت. اگر چه ممکن است در میانه روز و شرایط بدون باد هوا چنان گرم شود که بتوان با یک لایه لباس نازک  فعالیت کرد ولی در ارتفاعات این شرایط ممکن است هر لحظه تغییر کند. می بایست البسه لازم را در کوله خود به همراه داشت. با تنها  یک کفش تابستانی و پیراهن استین کوتاه و شلوارک در زمستان به کوه رفتن همانقدر عجیب است که با کت پر در تابستان فعالیت !!! .برچسب ها : توصیه‌هایی برای کوهنوردی در زمستان - لازم ,زمستان ,فعالیت ,زیبا ,کوه‌نوردی
توصیه‌هایی برای کوهنوردی در زمستان لازم ,زمستان ,فعالیت ,زیبا ,کوه‌نوردی
اولین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان

درخواست حذف وبلاگ

:: اولین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان

(( اولین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان ))

https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2pw9_yw6bucjujedeq2uxpyonp9-hkh58kzgborvbje1u0ouxsez7sp2izi2v7mhuo_battf0w40kc3jxhaszr5vmd67oh67eqhesc3p_zsvfiiswjvgvw9sajxcqdztkp6bc6r_pgs3k6chw8dicjja/ae8q4099.jpg?psid=1

اولین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان جهت اعزام به مسابقات کشوری جام فجر  با حضور بانوان و آقایان ورزشکار فارس 26 دی ماه در  منطقه دراک شیراز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس، علاقمندان به شرکت این مسابقات تا تاریخ17 دی می توانندمدارک مورد نظر شامل: معرفی نامه از هیئت شهرستان، کپی کارت ملی، کپی کارآموزی کوهپیمایی، اصل فیش واریزی به مبلغ سیصد هزار ریال به حساب شماره  0109833248000  بنام هیئت کوهنوردی فارس، دو قطعه ع !!! ، اصل و کپی کارت بیمه ورزشی را به دفتر هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس واقع در ورزشگاه حافظیه تحویل دهند.

دارابودن حداقل 18 سال تمام و به همراه داشتن گواهی صحت و سلامت ، به همراه داشتن پوشاک مناسب فصل، کفش مناسب ساق دار، باتون کوهنوردی، کوله پشتی، کیف کمک های اولیه، آب، کلاه، دستکش ، بادگیر و تغذیه درروز برگزاری مسابقه ضروری است.

لازم به ذکر است رعایت کامل قوانین این دوره از مسابقات توسط شرکت کنندگان ا !!! امی است (جهت اطلاع از قوانین مراجعه به سایت فدراسیون امکان پذیرمی باشد)

متقاضیان می توانند جهت !!! ب اطلاعات بیشتر با آقای مهدی غفوریان

تماس حاصل نمایند. (شماره تماس: 093735657035)

یاداور می شود نخستین دوره مسابقات دوی کوهستان (اسکای رانینگ) جام فجر، گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب !!! ی و همچنین انتخ !!! صعود سریع دماوند در سال ۹۴ زیر نظر کارگروه مسابقات و لیگ، در دو بخش مردان و !!! ن  ۲۳ و  ۲۴ بهمن در سمنان برگزار می شود.برچسب ها : اولین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان - مسابقات ,دوره ,کوهستان ,کوهنوردی ,ورزشی ,استانی ,دوره مسابقات ,اولین دوره ,مسابقات استانی ,همراه داشتن ,صعودهای ورزشی ,دوره مسابقات استانی
اولین دوره مسابقات استانی دوی کوهستان مسابقات ,دوره ,کوهستان ,کوهنوردی ,ورزشی ,استانی ,دوره مسابقات ,اولین دوره ,مسابقات استانی ,همراه داشتن ,صعودهای ورزشی ,دوره مسابقات استانی
ویژه‌ برنامه‌ گرامی داشت روز جهانی کوهستان در شبکه ورزش سیما

درخواست حذف وبلاگ

:: ویژه‌ برنامه‌ گرامی داشت روز جهانی کوهستان در شبکه ورزش سیما

ویژه برنامه گرامیداشت ((روز جهانی کوهستان))

در ((شبکه ورزش سیما))

 https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2p_pdp5hlpty7odxgaofefhohkmavr-y3xbeflgysmjmrp1grzcpfcnainnam9scmm6sv-2mmkyvecoc-fhwsoxc2_gcuac0iyzeazvxtntlxj5qykhs8ptu8-wm6lsqb2vswfxq4m0obsdy7rlf-mtg/varzesh%20tv.jpg?psid=1

به نقل از کوه نوشت:

پنج‌شنبه 20 آذر مصادف با «روز جهانی کوهستان» است ... به همین مناسبت تلاش داریم در «شبکه ورزش سیما» به صورت ویژه به این روز و به همین بهانه به ورزش «کوه‌نوردی» بپردازیم ... بدین منظور میهمانان مختلفی در استودیو خواهیم داشت همراه با پخش تصاویر مرتبط با این روز جهانی، کوه‌ و کوه‌نوردی و یادی هم از جانباختگان کوهستان.  

میهمانانی که از آنان دعوت کرده‌ام؛ «عباس ثابتیان» رئیس انجمن کوه‌نوردان، «پرستو ابریشمی» از کوه‌نوردان نام‌آشنا و مربیان فعال فدراسیون در حوزه بانوان است ... همچنین قصد داریم با «رضا زارعی» رئیس فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نیز - که به دلیل حضور در همایش نکوداشت جاودانه‌های کوه‌نوردی در مشهد حضور دارد -  به صورت تلفنی ارتباط داشته باشیم.

این ویژه‌ برنامه‌ی تلویزیونی-کوهستانی را در قالب برنامه‌ی «حرکت از نو» پنج شنبه 20 آذر 93 به صورت زنده بین ساعت 8:30 تا 10 صبح از شبکه ورزش سیما ملاحظه نمائید.برچسب ها : ویژه‌ برنامه‌ گرامی داشت روز جهانی کوهستان در شبکه ورزش سیما - ورزش ,صورت ,کوه‌نوردی ,سیما ,جهانی ,شبکه ,ورزش سیما ,شبکه ورزش ,جهانی کوهستان
ویژه‌ برنامه‌ گرامی داشت روز جهانی کوهستان در شبکه ورزش سیما ورزش ,صورت ,کوه‌نوردی ,سیما ,جهانی ,شبکه ,ورزش سیما ,شبکه ورزش ,جهانی کوهستان
روز جهانی کوهستان

درخواست حذف وبلاگ

:: روز جهانی کوهستان

روز جهانی کوهستان گرامی باد

(11 دسامبر، 20 آذز ماه)

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سال ۲۰۰۲ را (سال جهانی کوه‌ها) اعلام کرد. و در پنجاه و هفتمین جلسه خود در ژانویه ۲۰۰۳، روز ۱۱ دسامبر را به عنوان «روز جهانی کوهستان» تعیین نمود و از سازمان خواروبار و کشاورزی (فائو) خواست تا مسئولیت هماهنگی و اجرای این روز در سطح جهان را بر عهده بگیرد. سازمان فائو با تشکیل نهاد جدیدی به نام "مشارکت بین المللی برای کوه ها" (mountain partnership) تمامی فعالیت های اجرایی این روز را به این نهاد واگذار نمود. نهاد "مشارکت بین المللی برای کوه ها" هر ساله با انتخاب یک موضوع (تِم)، از اعضای خود در سراسر جهان دعوت می‌کند تا با اجرای آیین های ویژه نظیر برگزاری نشست و همایش، انتشار ویژه‌‌نامه، برگزاری جشن، اعلام از طریق رسانه‌ها و ... برای بزرگداشت این روز تلاش کرده و بر اهمیت نواحی کوهستانی تأکید نمایند.

هدف از اختصاص این روز، نقش و اهمیت بالای کوهستان بعنوان یکی از زیستگاه‌های مهم انسان و مهم‌ترین پناهگاه‌های تنوع زیستی گیاهی و جانوری می‌باشد. علاوه بر آن کوه‌ها از مهم‌ترین منابع تامین کننده آب شیرین در جهان به شمار می‌آیند.

موضوع روز جهانی کوهستان در سال جاری میلادی (2014)، " کوه و کشاورزی " تعیین شده است.

https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2pprrog7ry2xbvkzsrljarj3mwtmlo6lxwpnhilxxledi5j-d3nbzrceoyadze1b_oobjoorefv3uwnz2hvhxayfexbo3hrrmyegmpokxjn5vyi7jh_hbxajx58v7bxjdhdv_ieq4t48ddlrjhgmtrhq/%d8%b1%d9%88%d8%b2%20%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c%20%da%a9%d9%88%d9%87%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%20(2).jpg?psid=1

حالا ما فرصتی در اختیار داریم تا آگاهیمان را بالا ببریم درباره اینکه چگونه کشاورزی کوهستان، که عمدتا از نوع کشاورزی فامیلی است، مدلی برای توسعه پایدار در طی قرن ها داشته است.
روز جهانی کوهستان سال 2014 می تواند موقعیت هایی را پدید آورد تا این موضوع که چگونه کشاورزی فامیلی در مناطق کوهستانی بوسیله پدیده هایی چون رشد جمعیت، جهانی سازی اقتصادی، شهرنشینی و مهاجرت مردان و جوانان به منطق شهری، تحت تغییرشکل بسیارسریع قرار گرفته است، روشن شود.
همزمان، این تغییرات می توانند موقعیت هایی برای توسعه محلی فراهم آورند. مردمی که در مناطق کوهستانی اقامت دارند می توانند از راه های متنوع تری !!! ب درآمد کنند. راه هایی چون مشارکت در فعالیت هایی مانند توریسم، محصولات باارزش کوهستانی و صنایع دستی.
یک سیاست گذاری محیطی مناسب که شامل درآمدهای طراحی شده باشد می تواند دسترسی کشاورزان به منابع را بهبود دهد و ظرفیت تولید درآمد آنها را افزایش دهد.

این روز را به همه کوهنوردان، کوه دوستان و طبیعت گردان عزیز تبریک عرض می‌کنیم

و امیدواریم در حفظ و نگهداری از این سرمایه خدادادی کوشا باشیم.برچسب ها : روز جهانی کوهستان - جهانی ,کشاورزی ,هایی ,کوهستان ,کوهستانی ,موضوع ,جهانی کوهستان ,موقعیت هایی ,مناطق کوهستانی ,برای توسعه ,کشاورزی فامیلی
روز جهانی کوهستان جهانی ,کشاورزی ,هایی ,کوهستان ,کوهستانی ,موضوع ,جهانی کوهستان ,موقعیت هایی ,مناطق کوهستانی ,برای توسعه ,کشاورزی فامیلی
گزارش برنامه پا !!! ازی و نهال کاری دراک

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پا !!! ازی و نهال کاری دراک

(( به نام خالق هستی ))

. گزارش برنامه  پا !!! ازی منطقه کوهستانی دراک و نهال کاری .

. به مناسبت روز جهانی کوهستان .

 (آدینه 21 آذر ماه 93)

 https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2povmlykoihrxjyx5hbsowf-z8hmwugxtt_wkmderysor4wnwcjkb9vhgeai_msbbuvsznhqcu_gnsogjvnqqeurvy0ngvhz0gppgy6dd_fs4ht04i4fqse5mrvgvldtzqzvmvrwennxm4haqwjwsg_w/rooze%20koohestan%20%285%29.jpg?psid=1

طبق اعلام کارگروه دیده بان کوهستان هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس، قرار بود که به مناسبت روز جهانی کوهستان (11 دسامبر) مصادف با 20 آذرماه سال جاری، در مورخه !!!  93/9/21 در منطقه کوهستانی دراک پا !!! ازی و کاشت نهال صورت بگیرد.

از آنجایی که تعدادی از اعضای گروه در برنامه ی 3 روزه شرکت !!! د، لذا فقط چند نفر از دوستان برای شرکت در این برنامه اعلام آمادگی !!! د که شب قبل از اجرای برنامه تعدادی از دوستان از شرکت در برنامه به دلیل مشکلات انصراف دادند و تنها دو نفر باقی م !!! م.

امروز صبح ساعت 6 در فلکه احسان به جمعی پیوستیم که شامل همنوردانی از گروه های یاران مهر، آرش و... بود با حضور آقایان: نوری، شاهینی، ثابت و دیگر اعضای کارگروه دیده بان کوهستان. پس از رسیدن به پناهگاه غدیریه و صرف صبحانه، نهال ها را کاشتیم و بعد از گرفتن ع !!! یادگاری ساعت 10:30 مسیر بازگشت را پیش گرفتیم و زباله های مسیر نیز پا !!! ازی شد.

https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2p9nzbk5_2jzu6eptfhbzkphvxyd0cltxv38iawybxedn3utfjliikaetb2cggucjayu0a_5a175xn5k1jhoshqxkrtbvejtdy7wleurumv2lvqed5jpkgzbpo8tv-4wghxohqkn7upwq-gf4hr3qkgw/rooze%20koohestan%20%284%29.jpg?psid=1

https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2pw4dgsiivvcepm-pskvlmlzmohw8bwhcz-ty4ucrezfn9jidzdpsd6bocpfdog3xrgoaiaqq2qlvymzf7abogbcuyjthzibh8rhmzwll9odcnp6w50zg-cbjtnq6dg2rxtntj50asaec5cnzkjwis6g/rooze%20koohestan%20%282%29.jpg?psid=1

شرکت کنندگان از گروه بامداد در این برنامه:

https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2pfidn5r27s6qkdc9h_b2ebo0jmu6eymrlwti9z5uwp6lh0vz-iz1mjsseqs94tgv7xpcak_uilwpftwxwg4u_z-odgoezdvjzwtlkszzeifbvsbjubaxtsgq2s-h1zk8p2fm-htzuyzc8haxvxdyrgg/rooze%20koohestan%20%281%29.jpg?psid=1

معصومه ذهبی

https://ul1r1g-sn3301.files.1drv.com/y2pbcbbxi7wnxdyjw2hpiu-q_-ik-uw88ideuse3dljuep0askfwxgffp6hmxxhorgagy4edpsscj0ormya9nomfpixlpx0mnihad4as0cudklxvjubfvot2-enk7gppsfyrcvtaubrmt-1vuk6cik3lw/rooze%20koohestan%20%283%29.jpg?psid=1

مهسا کشکولی

با تشکر از کارگروه دیده بان کوهستان هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس

که برای اجرای این برنامه بسیار زحمت کشیدند.برچسب ها : گزارش برنامه پا !!! ازی و نهال کاری دراک - برنامه ,کوهستان ,پاازی ,نهال ,شرکت ,گروه ,کارگروه دیده ,هیات کوهنوردی ,صعودهای ورزشی ,ورزشی استان ,کوهستان هیات ,صعودهای ورزشی استان
گزارش برنامه پا !!! ازی و نهال کاری دراک برنامه ,کوهستان ,پاازی ,نهال ,شرکت ,گروه ,کارگروه دیده ,هیات کوهنوردی ,صعودهای ورزشی ,ورزشی استان ,کوهستان هیات ,صعودهای ورزشی استان
گزارش برنامه کوهپیمایی قصر قباد

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه کوهپیمایی قصر قباد

((به نام خالق زیبایی ها))

گزارش برنامه کوهپیمایی قصر قباد

آدینه 14 آذر ماه 93

https://vdlm1g-sn3301.files.1drv.com/y2phyphic3osmlpf8vqe4ng0279rxonzj0ciccbhay_ntge8sl1zpnl6oqdfslyxp3rbtywpo1kcequngv2gzavpdsmk60zkudtpia-2rfseaulyecplbnoeu9evpxi_uv3/ghasre%20ghobad%20%286%29.jpg?psid=1

ساعت 6:45 صبح آدینه از باشگاه حجاب با یک دستگاه مینی بوس شیراز را جهت پیمایش قصر قباد ترک کردیم. قصر قباد در بخش کوار، کیلومتر 40 جاده شیراز به جهرم نرسیده به اکبر آباد قرار دارد. افراد محلی به این قصر، قلعه قلات هم می گویند. ساعت 7:30 به ابتدای مسیر رسیدیم و برای صرف صبحانه توقف کردیم.

برای خواندن گزارش کامل برنامه و دیدن ع !!! ها به ادامه مطلب برویدبرچسب ها : گزارش برنامه کوهپیمایی قصر قباد - قباد ,برنامه ,گزارش ,برنامه کوهپیمایی ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه کوهپیمایی
گزارش برنامه کوهپیمایی قصر قباد قباد ,برنامه ,گزارش ,برنامه کوهپیمایی ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه کوهپیمایی
گزارش برنامه پیمایش کویر مصر

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش کویر مصر

(( گزارش برنامه پیمایش کویر مصر ))

27 الی 30 آبان ماه 93

https://hpmjaw-sn3301.files.1drv.com/y2pulcnd3hviyelb5dzttjkrzxf4szexxqu6gciqwzp3b-oaxjguq4_2j6rfvbf57it7gnzqzwsxqqv3vfetsaavxppih3ktom5woukz__ngeq/kavire%20mesr%20sale%2093%20%2818%29.jpg?psid=1

روز اول، !!! 27 آبان ماه:

طبق اعلام های قبلی برای روزهای آ !!! آبان برنامه کویر مصر را در نظرگرفته بودیم، لذا روز چهارشنبه طبق برنامه از پیش تعیین شده تعداد 28 نفر شامل اعضای گروه و مهمانان، با یک دستگاه اتوبوس در ساعت 17/30 شیراز را به مقصد نائین ترک کردیم.

روز دوم، چهارشنبه:

ساعت 4/15 به نائین رسیدیم. برنامه دیدن از شهر باستانی جندق را داشتیم که به علت مشکلی که برای اتوبوس پیش آمد برنامه جندق را کنسل کردیم.

در شهر تاریخی انارک صبحانه خوردیم پس از برطرف شدن مشکل وسیله نقلیه حرکت کردیم و ساعت 12/30 به روستای مصر رسیدیم.

برای خواندن گزارش و دیدن ع !!! ها به ادامه مطلب بروید.برچسب ها : گزارش برنامه پیمایش کویر مصر - برنامه ,کردیم ,ساعت ,کویر ,گزارش ,آبان ,پیمایش کویر ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش کویر مصر برنامه ,کردیم ,ساعت ,کویر ,گزارش ,آبان ,پیمایش کویر ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه پیمایش
اطلاعیه پا !!! ازی

درخواست حذف وبلاگ

:: اطلاعیه پا !!! ازی

** اطلاعیه پا !!! ازی منطقه کوهستانی دراک **

** به مناسبت روز جهانی کوهستان **

https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2pno7povzy8kqhmbc9_9spkytgfx6cdvov_sabbet_yj19ehobobok9i8rkhjbn7n_p4pv27vdjdlmoyzghvzk5tcdnttvbdwcazfjc_-b_jdccu0qcek0um1sokwp6nd7/%da%a9%d9%88%d9%87%20%d8%af%d8%b1%d8%a7%da%a9.jpg?psid=1

کارگروه دیده بان کوهستان هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس قصد دارد که به مناسبت روز جهانی کوهستان (11 دسامبر) مصادف با 20 آذرماه سال جاری، در مورخه !!!  93/9/21 در منطقه کوهستانی دراک نسبت به پا !!! ازی و آماده سازی محیط به منظور کاشت نهال اقدام نماید. لذا از گروه های کوهنوردی و خانواده های این عزیزان دعوت به عمل می آید به اتفاق اعضای دیده بان کوهستان خود با شرکت گسترده در این مراسم این هیات را مساعدت نمایند.

محل !!! : 6 صبح مورخ 93/9/21  مجتمع فرهنگی ورزشی احسان

شماره هماهنگی: 09179138501 آقای داوود نوری سعدیبرچسب ها : اطلاعیه پا !!! ازی - کوهستان ,پاازی ,جهانی کوهستان ,کوهستانی دراک ,منطقه کوهستانی ,اطلاعیه پاازی
اطلاعیه پا !!! ازی کوهستان ,پاازی ,جهانی کوهستان ,کوهستانی دراک ,منطقه کوهستانی ,اطلاعیه پاازی
معرفی کتاب

درخواست حذف وبلاگ

:: معرفی کتاب

جایی برای !!! ن بر روی قله آنا !!! ا

https://23f6wq-sn3301.files.1drv.com/y2pcehbwre9mzvzzhgqhjjsaxjylfqrodgld55yhugsr2hckkwwjsfwmlcdh2yhyyjvvnmlaxjycqzhr9ewwvfsscqmwr1g3_e4b8uhbobpqls/%d8%a2%d9%86%d8%a7%d9%be%d9%88%d8%b1%d9%86%d8%a7.jpg?psid=1

این کتاب فقط شرح حال صعود به کوهی بلند و خطرناک نیست، بلکه داستان تلاش جمعی از شجاع ترین و مقاوم ترین !!! نی است که با اتکا به اراده و سرسختی خود برای رسیدن به هدف تلاش می کنند. این سرگذشت آنان و مسایلی که در کار خود با آن ها مواجه می شوند است. شرح حالی از کاری سازمان یافته و با برنامه است که گام به گام غیر ممکن را به امری واقعی تبدیل می کند.

آنا !!! ا قله ای بزرگ، زیبا، مهیب و دست نیافتنی در جایی بر روی سیاره ماست. خیلی از خوانندگان قبلی و بعدی این کتاب شاید هیچ گاه امکان رفتن به پای این کوه را هم نداشته باشند. ولی این نکته مهمی نیست، مهم این است که در زندگی همه ما آنا !!! اهای مجازی زیادی وجود دارند و زمانی که دست یافتن به آنا !!! ای حقیقی پس از تلاش به ممکن تبدیل می شود بنابراین فتح آنا !!! اهای مجازی نیز امکان پذیر می باشد.

اگر شما نیز در زندگی خود آنا !!! اهایی برای صعود داشته باشید،

این کتاب می تواند بهترین راهنمای اه !!! شما باشد.برچسب ها : معرفی کتاب - کتاب ,آنا !!! اهای مجازی
معرفی کتاب کتاب ,آنا !!! اهای مجازی
گزارش برنامه پیمایش کویر مصر

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش کویر مصر

(( گزارش برنامه پیمایش کویر مصر ))

27 الی 30 آذر ماه 93

https://hpmjaw-sn3301.files.1drv.com/y2pulcnd3hviyelb5dzttjkrzxf4szexxqu6gciqwzp3b-oaxjguq4_2j6rfvbf57it7gnzqzwsxqqv3vfetsaavxppih3ktom5woukz__ngeq/kavire%20mesr%20sale%2093%20%2818%29.jpg?psid=1

روز اول، !!! 27 آبان ماه:

طبق اعلام های قبلی برای روزهای آ !!! آبان برنامه کویر مصر را در نظرگرفته بودیم، لذا روز چهارشنبه طبق برنامه از پیش تعیین شده تعداد 28 نفر شامل اعضای گروه و مهمانان، با یک دستگاه اتوبوس در ساعت 17/30 شیراز را به مقصد نائین ترک کردیم.

روز دوم، چهارشنبه:

ساعت 4/15 به نائین رسیدیم. برنامه دیدن از شهر باستانی جندق را داشتیم که به علت مشکلی که برای اتوبوس پیش آمد برنامه جندق را کنسل کردیم.

در شهر تاریخی انارک صبحانه خوردیم پس از برطرف شدن مشکل وسیله نقلیه حرکت کردیم و ساعت 12/30 به روستای مصر رسیدیم.

برای خواندن گزارش و دیدن ع !!! ها به ادامه مطلب بروید.برچسب ها : گزارش برنامه پیمایش کویر مصر - برنامه ,کردیم ,ساعت ,کویر ,گزارش ,پیمایش کویر ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش کویر مصر برنامه ,کردیم ,ساعت ,کویر ,گزارش ,پیمایش کویر ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه ,گزارش برنامه پیمایش
لوازم کوهنوردی

درخواست حذف وبلاگ

:: لوازم کوهنوردی

راهنمای !!! ید لوازم کوهنوردی

https://hpkqvw-sn3301.files.1drv.com/y2pr9q0i6rfiav1hol969_we-r2pdi2msxauv01sysn3yolrejcj-kq9i8qjbmxip6ys7lr46fhejny11v_ehy3-bfk1wzizm0cgsbqo6s1k7o/m.jpg?psid=1

لیست کامل وسایل کوهنوردی لیستی طولانی است که شاید پایانی نداشته باشد! مخصوصا اگر بجز کوهنوردی، علاقه مند باشید که در زمینه های سنگ نوردی، دره نوردی، یخ نوردی، غارنوردی و... هم فعالیت داشته باشید؛ چون برای هر یک از این فعالیت ها وسایل ویژه ای مورد نیاز است که با در نظر گرفتن قیمت آن ها، تهیه ی همه ی این وسایل ها عملا امکان پذیر نخواهد بود. پس اول باید ببینید که به کدام رشته علاقه بیشتری دارید و می خواهید در کدام زمینه بیشتر فعالیت کنید.

قبل از این که به انتخاب و !!! ید وسایل کوه بپردازید لازم است که یک نکته روشن شود، آن هم این که وسایلی که میخواهید ب !!! ید، موقتی هستند (یعنی در حد رفع نیاز برنامه های فعلیتان می باشند و قرار است بعد که از وضعیت بهتری بهره مند شدید وسایل بهتری ب !!! ید) و یا اینکه از همین الان تصمیم به !!! ید و سرمایه گذاری در زمینه ی وسایل کوه خود دارید.

نکته ی دیگر این است که ببینید بیش تر در چه فصلی کوه میروید، با توجه به فصل انتخ !!! نوع وسایلتان را انتخاب کنید. مثلا برای شخصی که سالی یک بار برنامه ی زمستانی میرود !!! ید یک کت پر گران قیمت نیازی نیست!

در هر صورت بهتر است اجناسی با کیفیت خوب انتخاب کنید، البته سعی کنید !!! ید وسایل سر فرصت و با دانش و اطلاعات مناسبی در مورد آن ها و کمک افراد با تجربه صورت گیرد.

در بخش بعدی به معرفی لوازم مورد نیاز و اولیه کوهنوردی می پردازم به امید آن که مورد استفاده دوستان عزیزی که تازه کوهنوردی را آغاز کرده اند، قرار بگیرد.برچسب ها : لوازم کوهنوردی - وسایل ,کوهنوردی ,مورد ,فعالیت ,زمینه ,لوازم , !!! ید وسایل ,مورد نیاز ,لوازم کوهنوردی
لوازم کوهنوردی وسایل ,کوهنوردی ,مورد ,فعالیت ,زمینه ,لوازم , !!! ید وسایل ,مورد نیاز ,لوازم کوهنوردی
فراخوان صعود سراسری قله برف کرمو

درخواست حذف وبلاگ

:: فراخوان صعود سراسری قله برف کرمو

فراخوان صعود سراسری قله برف کرمو دنا ( آقایان – بانوان )

یادواره مرحوم سروش حق نگهدار    

https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2pwxcq1mshnx9mv0mbdi4qh2_dk4gnhp_d88ykhnaes-aaig2pzoi2wzyhbhxnff4qmttg6a8r3d9hj8lod1wqj5dyj5rze3vh0bimfqif4dg/952.jpg?psid=1

بخش برف و یخ کارگروه آموزش هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی استان فارس در نظر دارد بر اساس تقویم اجرایی خود و همچنین ارتقاء سطح کوهنوردی زمستانی در استان اقدام به برگزاری صعود مشترک کوهنوردان استان به قله برف کرمو دنا  نماید.

تاریخ برنامه : 28 الی 30 آذر ماه. آ !!! ین مهلت ثبت نام و اعلام اسامی: 19 آذر ماه

مدارک و شرایط مورد نیاز : ارائه اصل کارت بیمه ورزشی سال جاری، گواهی صحت و سلامت، رونوشت کارآموزی مقدماتی برف، معرفی نامه از هیئت/باشگاه/گروه، داشتن آمادگی جسمی و فنی مناسب و تجهیزات کامل زمستانی. هزینه اجرای برنامه بر عهده شرکت کنندگان خواهد بود.برچسب ها : فراخوان صعود سراسری قله برف کرمو - صعود ,استان ,کرمو ,صعود سراسری ,فراخوان صعود
فراخوان صعود سراسری قله برف کرمو صعود ,استان ,کرمو ,صعود سراسری ,فراخوان صعود
گزارش برنامه پیمایش دشت مور

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه پیمایش دشت مور

((به نام خالق هستی))

گزارش برنامه پیمایش دشت مُور

آدینه 23 آبان ماه 93 

https://8ebrvq-sn3301.files.1drv.com/y2pxzoz6kbftoolrcrxw2-zsfhvzs5vsl3-fye3dwunurc4z0zref2ooqjdex7nsegn2rvrds-mcnkuwpzsdynjklqxbzvrxdt4y08ml11kiyg/%d9%85%d9%88%d8%b1%20(20).jpg?psid=1

صبح آدینه ساعت 7، تعداد 22 نفر از اعضای گروه کوهنوردی بانوان بامداد، شیراز را به مقصد اردکان جهت پیمایش دشت مُور ترک کردیم. تعدادی از دوستان صبحانه را در مینی بوس میل !!! د و بقیه ترجیح دادند در استراحتگاه اول به صرف صبحانه بپردازند. ساعت 8:15 به محل رسیدیم و پس از آماده شدن کوهپیمایی خود را به سرقدمی خانم سحر دشتیانی آغاز کردیم.

https://8ebrvq-sn3301.files.1drv.com/y2pk51gfzn65gn13tk8igsbydfkmpi8lnbb5hw5paxtueiq00wwg_u7e4zydhgkxnoecncjzp1_n3r3xsgu8fniaknbvwsd8j6jlg9iz-koq-k/%d9%85%d9%88%d8%b1%20(1).jpg?psid=1

در ابتدای مسیر و بر فراز شهر اردکان زیبا توقفی کوتاه داشتیم و خانم خسروانی توضیحاتی در مورد شهرستان برایمان دادند که بسیار جالب بود و مشتاق شدیم که در برنامه ای دیگر از این شهرستان تاریخی نیز بازدیدی داشته باشیم. گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلب....برچسب ها : گزارش برنامه پیمایش دشت مور - برنامه ,پیمایش ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
گزارش برنامه پیمایش دشت مور برنامه ,پیمایش ,گزارش ,گزارش برنامه ,برنامه پیمایش ,گزارش برنامه پیمایش
رفتار با کوه نشینان

درخواست حذف وبلاگ

:: رفتار با کوه نشینان

با کوه نشینان چگونه رفتار کنیم؟


https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2p5pbovniii-b2p9pljmlvgtlfuymy2shzp-zscmru9pd7uopjuwzb0l_suewvu3m277clk2yo4lqqn2k2e4uhnrj69zw9hnvkxqf46lqlm0e/img_1452%20%282%29.jpg?psid=1
 
1 - در برخورد با روستانشینان ، عشایر و چوپان ها رعایت احترام و ادب را مد نظر داشته باشید . به ویژه در سلام دادن به ریش سفیدان همیشه پیش دستی نمایید . از آنجایی که این گونه افراد به کوه نوردان به چشم شهرنشینان و افراد با سواد نگاه می کنند ، انتظار رعایت آداب و معا !!! بیشتری را از طرف آنها دارند .

2 - هنگام عبور از داخل روستا ، از شوخی !!! با هم نوردان جداً پرهیز کنید و باید در نظر داشته باشید که ورود شما به روستا به ویژه در لباس و تجهیزات کوه نوردی که معمولاً رنگهای شادی نیز دارند ، کنجکاوی جمعیت روستایی را برانگیخته می کند و حرکات و رفتار شما را در زیر ذره بین قرار می دهد .

3- در برخورد با بچه ها مهربان باشید و از اینکه ممکن است دنبال شما راه بیفتند و وسایل شما را از روی کنجکاوی لمس کنند صبور باشید

4 - از ع !!! گرفتن و !!! برداری داخل روستا ، بدون اطلاع از فرهنگ و آداب و رسوم منطقه ، خودداری نمایید .برچسب ها : رفتار با کوه نشینان - روستا ,رفتار ,داخل روستا ,داشته باشید
رفتار با کوه نشینان روستا ,رفتار ,داخل روستا ,داشته باشید
درگذشت نخستین بانوی مربی کوه نوردی ایران

درخواست حذف وبلاگ

:: درگذشت نخستین بانوی مربی کوه نوردی ایران

درگذشت نخستین بانوی مربی کوه نوردی ایران، بانو نرگس حکیمی
https://vdjzba-sn3301.files.1drv.com/y2peq-53vz3vw6pkv1g8edj8zfalutoi4qqqs1fhvo_e60ky9eawajxxuhqeneglcmxkjvl5b8fyzibyxw3rxv7bebz6c0ryeizif3iurc_csg/nargess%20hakimi.jpg?psid=1

بنا به اعلام سایت فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی بانو نرگس حکیمی (1393- 1304 ) سحرگاه  !!! 13 آبان دارفانی را وداع گفت .

بانو حکیمی !!! ن کلن آلمان و علت مرگ ایشان کهولت سن بوده است، برای آرامش روحشان دعامی کنیم ، اطلاعات مختصری به شرح زیر با ذکر منابع را تقدیم حضور علاقمندان می کنیم :

در سومین دوره اردوی کمک مربی فدراسیون کوه نوردی در سال 1336 در دره زایگون ، به عنوان اولین بانوی ایرانی کوه نورد به مقام مربیگری دست یافت . در سال 36 و 37 در بین تمامی کوه نوردان ، اعم از زن و مرد امتیاز نفر دوم را از آن خود ساخت و در کنگره کوه نوردی !!! ن در اتریش در سال 1352 نیز شرکت کرد( صفحه 147 روزشمار تاریخ کوه نوردی و غارنوردی ایران از داود محمدی فر)

همکاری با فدراسیون کوه نوردی در زمان تصدی حسین رفعتی افشار

مربی کلاس های آموزشی فنی بولتن کوه نوردان سال 1338 

مربی و س !!! رست بانوان کوه نورد هیئت کوه نوردی استان فارس 1349

عضو هیئت کوه نوردان اعزامی به هیمالیا

س !!! رست تیم بانوان در صعود به قله مهرچال و کلون بستک و س !!! رست تیم مشترک بانوان ایرانی و انگلیسی در صعود به قله دماوند و شبمانی روی قله در سال 1342 (فرهنگ کوه نوردی و غارنوردی ایران صفحه 213 نوشته داود محمدی فر)

گل کوهبرچسب ها : درگذشت نخستین بانوی مربی کوه نوردی ایران - نوردی ,نوردان ,بانوان ,فدراسیون ,بانو ,مربی ,غارنوردی ایران ,داود محمدی ,بانو نرگس ,بانوی مربی ,نخستین بانوی ,درگذشت نخستین بانوی
درگذشت نخستین بانوی مربی کوه نوردی ایران نوردی ,نوردان ,بانوان ,فدراسیون ,بانو ,مربی ,غارنوردی ایران ,داود محمدی ,بانو نرگس ,بانوی مربی ,نخستین بانوی ,درگذشت نخستین بانوی
قوانین 4در 4 برای سلامتی کوهنوردان

درخواست حذف وبلاگ

:: قوانین 4در 4 برای سلامتی کوهنوردان

قوانین 4 در 4 برای سلامتی کوهنوردان

 

کوهنوردی در کنار لذت های بسیار٬ همواره همراه با خطرهای زیادی است. در طول سالیان دراز با تحقیقات فراوان و استفاده از تجربیات بسیار استانداردهای زیادی جهت ایمن شدن از خطرات تعریف شده است. هرکدام از این موارد در حیطه های مربوطه در دوه ها٬ کتب و جزوات آموزشی به تفصیل شرح داده شده اند. در ادامه این مطالب ۱۶ نکته که تحت عنوان قوانین ۴ در ۴ برای سلامتی کوهنوردان توسط اتحادیه جهانی کوهنوردی uiaa تدوین و منتشر شده است. به نظر می رسد که حتی عمل !!! به همین موارد مختصر هم دشوار به نظر می آید ولی مسلما بسیار مفید است و ما را در جهت انجام سالم تر کوهنوردی یاری می نماید.برچسب ها : قوانین 4در 4 برای سلامتی کوهنوردان - کوهنوردی ,کوهنوردان ,سلامتی ,قوانین ,سلامتی کوهنوردان ,برای سلامتی ,برای سلامتی کوهنوردان
قوانین 4در 4 برای سلامتی کوهنوردان کوهنوردی ,کوهنوردان ,سلامتی ,قوانین ,سلامتی کوهنوردان ,برای سلامتی ,برای سلامتی کوهنوردان
اطلاعیه

درخواست حذف وبلاگ

:: اطلاعیه

اطلاعیه در مورد پیمایش برنامه کویر مصر

طبق گاهنامه ورزشی، برنامه کویر مصر در تاریخ 27 آبان ماه به مدت 3 روز اجرا می شود. لذا از دوستانی که مایل به پیمایش کویر مصر می باشند درخواست می شود تا هفته آینده جهت  !!! ب اطلاعات در مورد برنامه، با خانم !!! م(س !!! رست برنامه)، هماهنگی های لازم را انجام دهند.

شماره تماس خانم !!! م :09173388515

لازم به توضیح است که حضور دوستان و همنوردان عضو گروه و دیگر همنوردانی که از گروه های دیگر مایل به شرکت در این برنامه هستند، به همراه خانواده و فرزندان بلامانع می باشد و محدودیت خاصی برای شرکت  در این برنامه وجود ندارد.

 مشاهده ع !!! های پیمایش کویر مصر سال های گذشتهبرچسب ها : اطلاعیه - برنامه ,کویر ,پیمایش ,پیمایش کویر ,برنامه کویر
اطلاعیه برنامه ,کویر ,پیمایش ,پیمایش کویر ,برنامه کویر
تبریک به مناسبت روز جهانی کوروش کبیر

درخواست حذف وبلاگ

:: تبریک به مناسبت روز جهانی کوروش کبیر

 روز جهانی کوروش کبیر گرامی باد

https://vdjzba.bl3302.livefilestore.com/y2p3sehgzqvvaet2uefxrovwyqp84frtlcsfixy_u7w7hjh4mnwbw_ghyjchsxeknouvcfwykvpqyjw1mxk7mw50q4ljlj7l9la1db9nhhcv7c/pasargad1.jpg?psid=1

۷ آبان ماه مطابق با بیست و نهم اکتبر، روز جهانی کوروش بزرگ (سایرس دی) نام گذاری شده است. این روز به مناسبت تکمیل تصرف امپراتوری بابل به دست !!! ایران (اکتبر سال ۵۳۹ پیش از میلاد) و پایان دوران ستمگری در دنیای باستان برقرار شده است.
در چنین روزی، کورش بزرگ پس از گشودن دروازه‌ی شهر بابل، وارد آن شهر بزرگ و با شکوه و بسیار کهن شد. مردم بابل گمان می !!! د که اکنون با چپاول و کشتار و دست درازی به جان و دارایی و !!! نشان روبرو خواهند شد و سپس فرمانروایی زورگو و ستمگر بر آنان شهریاری خواهد کرد ولی کورش بزرگ و سربازانش نه تنها چنین ن !!! د بلکه کورش بزرگ فرمان !!! و برابری داد.
فرمانی که در سال ١٩٧١ میلادی از سوی (سازمان ملل متحد) نخستین (منشور) !!! مردم در جهان شناخته شد.

https://vdjzba.by3302.livefilestore.com/y2pplb0lcohbyibcuujebkswf9cutrbidruiwlaeoxtf5tfgjdguq10ri4hvrdxcj01pj_jtlzusij1zibpluqk6jrkvus-7qwfehljlgkb5ns/%d9%85%d9%86%d8%b4%d9%88%d8%b1%20%da%a9%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b4%20%da%a9%d8%a8%db%8c%d8%b1.jpg?psid=1کورش بزرگ ، کشورهای ش !!! ت خورده را وادار به فرمانبرداری نمیکرد و آنان میتوانستند فرمانروای خود را خود برگزینند،که نام آن ساتراپ (ای !!! ) بود.
هوشمندی کورش بزرگ برآیند آمیختگی دو تیره‌‌ی بزرگ آریایی ، پارس و ماد (ماد برابر با آذریان و کُردان) بود.
آمیختگی این دو تیره ایران بزرگ را ساخت ، کورش بزرگ را پدید آورد و در کارنامه‌ی جهان شگفتی آفرید.
و چنین گفت کورش بزرگ ، آن ابر مرد کارنامه ی (تاریخ) جهان:

«فرمان دادم تا کالبدم را بدون تاپوت (تابوت) و مومیایی به خاک به سپارند ، تا !!! های تنم ، خاک ایران را درست کند.»برچسب ها : تبریک به مناسبت روز جهانی کوروش کبیر - کورش ,جهان ,کورش ,چنین ,کورش بزرگ ,کورش بزرگ ,کوروش کبیر ,جهانی کوروش
تبریک به مناسبت روز جهانی کوروش کبیر کورش ,جهان ,کورش ,چنین ,کورش بزرگ ,کورش بزرگ ,کوروش کبیر ,جهانی کوروش
تبریک به مناسبت روز جهانی کوروش کبیر

درخواست حذف وبلاگ

:: تبریک به مناسبت روز جهانی کوروش کبیر

 روز جهانی کوروش کبیر گرامی باد

https://vdjzba.bl3302.livefilestore.com/y2p3sehgzqvvaet2uefxrovwyqp84frtlcsfixy_u7w7hjh4mnwbw_ghyjchsxeknouvcfwykvpqyjw1mxk7mw50q4ljlj7l9la1db9nhhcv7c/pasargad1.jpg?psid=1

۷ آبان ماه مطابق با بیست و نهم اکتبر، روز جهانی کوروش بزرگ (سایرس دی) نام گذاری شده است. این روز به مناسبت تکمیل تصرف امپراتوری بابل به دست !!! ایران (اکتبر سال ۵۳۹ پیش از میلاد) و پایان دوران ستمگری در دنیای باستان برقرار شده است.
در چنین روزی، کورش بزرگ پس از گشودن دروازه‌ی شهر بابل، وارد آن شهر بزرگ و با شکوه و بسیار کهن شد. مردم بابل گمان می !!! د که اکنون با چپاول و کشتار و دست درازی به جان و دارایی و !!! نشان روبرو خواهند شد و سپس فرمانروایی زورگو و ستمگر بر آنان شهریاری خواهد کرد ولی کورش بزرگ و سربازانش نه تنها چنین ن !!! د بلکه کورش بزرگ فرمان !!! و برابری داد.
فرمانی که در سال ١٩٧١ میلادی از سوی (سازمان ملل متحد) نخستین (منشور) !!! مردم در جهان شناخته شد.

https://vdjzba.by3302.livefilestore.com/y2pplb0lcohbyibcuujebkswf9cutrbidruiwlaeoxtf5tfgjdguq10ri4hvrdxcj01pj_jtlzusij1zibpluqk6jrkvus-7qwfehljlgkb5ns/%d9%85%d9%86%d8%b4%d9%88%d8%b1%20%da%a9%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b4%20%da%a9%d8%a8%db%8c%d8%b1.jpg?psid=1کورش بزرگ ، کشورهای ش !!! ت خورده را وادار به فرمانبرداری نمیکرد و آنان میتوانستند فرمانروای خود را خود برگزینند،که نام آن ساتراپ (ای !!! ) بود.
هوشمندی کورش بزرگ برآیند آمیختگی دو تیره‌‌ی بزرگ آریایی ، پارس و ماد (ماد برابر با آذریان و کُردان) بود.
آمیختگی این دو تیره ایران بزرگ را ساخت ، کورش بزرگ را پدید آورد و در کارنامه‌ی جهان شگفتی آفرید.
و چنین گفت کورش بزرگ ، آن ابر مرد کارنامه ی (تاریخ) جهان:

«فرمان دادم تا کالبدم را بدون تاپوت (تابوت) و مومیایی به خاک به سپارند ، تا !!! های تنم ، خاک ایران را درست کند.»برچسب ها : تبریک به مناسبت روز جهانی کوروش کبیر - کورش ,جهان ,کورش ,چنین ,کورش بزرگ ,کورش بزرگ ,کوروش کبیر ,جهانی کوروش
تبریک به مناسبت روز جهانی کوروش کبیر کورش ,جهان ,کورش ,چنین ,کورش بزرگ ,کورش بزرگ ,کوروش کبیر ,جهانی کوروش
گره های رایج در کوهنوردی و سنگنوردی

درخواست حذف وبلاگ

:: گره های رایج در کوهنوردی و سنگنوردی

گره های رایج در کوهنوردی و سنگنوردی

https://6f9hta.bl3302.livefilestore.com/y2pitshrgagodvm9jobc7d7sbph_kxfcqji9l0wcykxzsc3lter_rrlhb98o1jv5ot4bj229lzxeihmwlfn9aswhqgv6_qun3pe3qisypl7wq8/knots.jpg?psid=1

گاهی اوقات زندگی کوهنوردان به گره ها ارتباط دارد پس لازم است انواع گره ها را با سرعت زیاد زد و تمرین کرد.

تعریف گره : هر پیچیدگی در طناب که ایجاد آن تصادفی نباشد را گویند.

هر گره باعث کم شدن میزان مقاومت طناب می شود٬ بنایراین برای کمتر !!! این افت باید گره را مرتب و واضح زد.

خواص گره های کوهنوردی :

۱. در مقابل کشش و ضربه محکم و مقاوم است.

۲. به سادگی زده می شود و با دست به آسانی باز می شود.

۳. در اثر فشار به آن٬ محکم تر می شود.

برای مشاهده انواع گره ها و نحوه گره زدن هر کدام به ادامه مطلب برویدبرچسب ها : گره های رایج در کوهنوردی و سنگنوردی - کوهنوردی
گره های رایج در کوهنوردی و سنگنوردی کوهنوردی
حوادثی تلخ در !!! ای که گذشت

درخواست حذف وبلاگ

:: حوادثی تلخ در !!! ای که گذشت

!!! 2 آبان 1393 دو تن از کوهمردان ایران زمین را از دست دادیم

https://vdjzba.by3302.livefilestore.com/y2puomgkvqe3usdxynp9ytc8gpbhiv_tiwu2zn-_iojchhnlt471ohkzcgui6zwc5drh3a3fvumcxqpgwvh_tz5va5mkaci0c69afewizy3vbk/10410278_865925410092794_3666433533453267181_n.jpg?psid=1

تصویر سمت چپ: مرحوم سعید کرمی(سقوط از دیواره لجور اراک)

تصویر سمت راست: مرحوم سهیل سلیمانی(سقوط در جبهه جنوبی دماوند)

شرح حادثه لجور : (کوه لجور در 40 کیلومتری شهر اراک واقع شده و 2860 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.)
"محمد محمدی" روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یک گروه 12 نفره برای صعود به قله کوه لجور اعزام شدند که درمسیر حرکت این تیم کوهنوردی به دو گروه شش نفره تقسیم شدند.
وی اظهار کرد: (سعید کرمی) کوهنورد 35 ساله که در در یکی از این دو تیم برای صعود قله عازم شد از ارتفاع 2740 متری سقوط کرد و با اعلام کمک، تیم امداد ونجات کوهستان جمعیت هلال احمر به منطقه اعزام و جسد وی را پس از شش ساعت عملیات جستجو پیدا !!! د. ایشان علت سقوط کوهنورد را سرخوردن عنوان کرد واکنون جسد کوهنورد در اختیار مقامات قضایی قراردارد.

شرح حادثه سقوط در جبهه غربی دماوند :
بنا بر گزارش های رسیده به انجمن پزشکی کوهستان ایران در پی حادثه روز !!! در مسیر جنوبی دماوند متاسفانه پس از تلاشهای بسیار امدادگران هلال احمر و کوهنوردان داوطلب مقارن ساعت 10 صبح دیروز شنبه 93/8/3 پیکر بی جان کوهنورد حادثه دیده را یافتند.
بدنبال پیدا نشدن آثاری از کوهنورد حادثه دیده در شب گذشته، پرواز بالگرد امداد و نجات هلال احمر در دستور کار قرار گرفت و همچنین جستجو امدادگران کوهنورد از راه زمین ادامه یافت که در نهایت پیکر کوهنورد مصدوم در مسیر کافر دره و در ارتفاع 4800 متری کشف گردید.
وی احتمالا در ابتدا دچار ش !!! تگی و صدمه به پا شده و با همان وضعیت بوسیله تلفن همراه تقاضای کمک نموده که سه نفر از کوهنوردان حاضر در منطقه بدنبال یافتن اثری از وی می روند و پس از 2 تا 3 ساعت جستجو، صدای وی را شنیده و نوری از طرف هد لامپ کوهنورد صدمه دیده مشاهده می کنند که پس از این صدا دیگر آثاری از وی در منطقه مشاهده نمی شود و بعلت تاریکی هوا جستجو متوقف می شود. پس از صدای شنیده شده احتمالا مصدوم سقوط کرده و دچار ضایعات جدی سر و گردن می شود.
صبح دیروز شنبه 93/8/3 هلی کوپتر جستجو و نجات هلال احمر پس از یافتن کوهنورد صدمه دیده چندین بار تلاش میکند تا پیکر وی را با وینچ به بالا کشیده و به پایین منتقل کند که بعلت سختی دسترسی محل حادثه موفق نمی شود و مجبور به پیاده !!! نیروهای امداد گروه واکنش سریع هلال "ایثار" به س !!! رستی آقای !!! مقدسی می کند و تیم مزبور پس از رسیدن به کوهنورد صدمه دیده پیکر وی را بسکت کرده و در عصر روز شنبه به پناهگاه بارگاه سوم منتقل می کنند.
با توجه به طول کشیدن عملیات امداد و تاریکی شب انتقال پیکر کوهنود فقید بوسیله هلی کوپتر به امروز یکشنبه موکول شده است.
کوهنورد حادثه دیده بنام "سهیل سلیمانی" اهل کاشمر، متاهل و صاحب فرزند بوده اند.

گروه کوهنوردی بانوان بامداد شیراز این حادثه غم انگیز را به خانواده، دوستان و نزدیکان آن مرحوم تسلیت عرض مینماید و برای خانواده های گرامی آنها بردباری و آرامش آرزومند است


پ.ن: مهسا: دوستان و همنوردان عزیز، من خودم از اینکه بخوام خبرای بد رو درج کنم ناراحت میشم اما هدف از انتشار این اخبار درس گرفتن از حوادث و !!! ب تجربه هست. برای همه ی کوهنوردان صعودهای بی خطر رو آرزومندم و امیدوارم روح رفتگان درآرامش باشه، متن زیر که مربوط به اتفاق اخیر هست از صفحه شخصی !!! مسعود حمیدی، (مدرس کمیته پزشکی فدراسیون کوهنوردی، مربی و مدرس غارنوردی) گرفته شده که خوندنش خالی از لطف نیست:
کوهنوردی در ذات خودخطرآفرین بوده و حوادث گوناگون همچون سایه ما را در بلندای کوهها و اعماق غارها همراهی میکنند. مرگ نتیجه عدم تعادل میان نیروهای درون طبیعت و توانمندیهای ماست . برقراری این تعادل کاری دشوار و هنرمندانه است . در باور من فقدان هر یک از کوهنوردان ؛ ابعادی فراتر از خانواده ؛ دوستان و حیات شخصی آنها خواهد داشت. ابعادی به وسعت خانواده کوهنوردی ایران زمین . حوادث کوهنوردی از پس یکدیگر می آیند و چه دردناک خواهد بود که ما درس ناآموخته و سرخوش از فتح قله ؛ غار یا دیواره ای به سمت فردا قدم برداریم ! سعید کرمی ؛ سهیل سلیمانی ؛ لیلا اسفندیاری ؛ محمد اوراز ؛ محمد خادم ؛ مقبل هن !!! ژوه ؛ عیسی میرشکاری ؛ ویکتوریا کیانی راد ؛ مهدی اعتمادی فر ؛ سعید امینی و ... به مرگ نمی !!! شیدند ! آنها عاشق زندگی بودند . کوهنوردی عشق به زندگی است نه مرگ ! عشق به بودن و ماندن است . دور باد آنروز که مرگ برای کوهنوردان سرزمین من امری ساده و طبیعی جلوه کند . با چشمانی گشوده و قلبی سرشار از امید به زندگی و دوستی به کوهستان برویم . آنجا زندگی جریان دارد . آنجا نقطه آغاز است . آغازی بی پایان. مسعود حمیدی/ 4 آبان 1393برچسب ها : حوادثی تلخ در !!! ای که گذشت - کوهنورد ,حادثه ,دیده ,کوهنوردی ,هلال ,کوهنوردان ,هلال احمر ,کوهنورد صدمه ,حادثه دیده ,کوهنورد حادثه ,صدمه دیده
حوادثی تلخ در !!! ای که گذشت کوهنورد ,حادثه ,دیده ,کوهنوردی ,هلال ,کوهنوردان ,هلال احمر ,کوهنورد صدمه ,حادثه دیده ,کوهنورد حادثه ,صدمه دیده
گزارش برنامه روز کوهنورد

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه روز کوهنورد

(( به نام خالق هستی ))

گزارش برنامه کوهپیمایی چشمه چنار مهارلو به مناسبت روز کوهنورد

آدینه 2 آبان ماه 93

https://sxyoqq.bl3302.livefilestore.com/y2pvlzmq8_ebf4ipzdliz8jpxxceamgl_4w2aoxbtdjwwwd8xmhwnepq0bwwlmf4lxo7mpr04a7gilwwj7xj1qpwkplfnua2yaekd3e3rr1rfe/%d8%b1%d9%88%d8%b2%20%da%a9%d9%88%d9%87%d9%86%d9%88%d8%b1%d8%af%2093%20(12).jpg?psid=1

برای اولین !!! آبان ماه به رسم هرسال تصمیم گرفتیم ما نیز روز کوهنورد را سایر همنوردان و گروه های دیگر در چشمه چنار مهارلو بگذرانیم. 14 نفر از اعضای گروه و 3 نفر مهمان برای حضور در این برنامه اعلام آمادگی !!! د. لازم به ذکر است که چشمه چنار مهارلو در ارتفاعات کوه چنار مشرف به روستای مهارلو (از توابع بخش مرکزی سروستان)، در 35 کیلومتری جنوب شرقی شیراز و در سمت راست جاده شیراز به سروستان قرار دارد.

صبح آدینه ساعت 6:30 در محل باشگاه حجاب حاضر شدیم و با تاخیری که چند نفر از دوستان داشتند تقریبن ساعت 6:50 حرکت کردیم. در مینی بوس پس از معرفی همنوردان جدید، تاریخچه تشکیل روز کوهنورد برای دوستان بازگو شد. نهایتن ساعت 7:40 به دشت چنار رسیدیم و ساعت 7:45 کوهپیمایی خود را در صفی منظم به سرقدمی خانم ارجمندی آغاز کردیم.

گزارش کامل برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه روز کوهنورد - چنار ,مهارلو ,برنامه ,ساعت ,کوهنورد ,گزارش ,چنار مهارلو ,چشمه چنار ,گزارش برنامه
گزارش برنامه روز کوهنورد چنار ,مهارلو ,برنامه ,ساعت ,کوهنورد ,گزارش ,چنار مهارلو ,چشمه چنار ,گزارش برنامه
تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس

درخواست حذف وبلاگ

:: تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس

تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس

https://vdjzba.bl3302.livefilestore.com/y2p67b-kiakk5s2f5xrglehdzj1ppb6nrwd3qgod5y1c4qsjp1oaplposajjdwrqxfwdjywzmpodch5nv-8c1cofd4gs9d6z8njlpsrhdzd_qc/tk.jpg?psid=1

 استان فارس یکی از پیشگامان ورزش کوهنوردی در کشور بوده ،‌ بطوریکه در سال 1318 هیئت کوهنوردی فارس به همت تنی چند از علاقه مندان به ورزش کوهنوردی از جمله آقایان حاج حسین معرفت، بهرام چهره نگار  و نادر آرا بطور رسمی تشکیلات کوهنوردی را در شهر شیراز تاسیس !!! د. به علت عدم وجود گروههای کوهنوردی،  فعالیت کوهنوردان فارس بیشتر در قالب برنامه های هیئت کوهنوردی فارس خلاصه می شد ، بطوریکه هیئت مذکور به تنهایی نسبت به اجرای برنامه های ورزشی و کوهنوردی اقدام می نمود.

تاریخچه روز کوهنورد در ادامه مطلببرچسب ها : تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس - کوهنوردی ,فارس ,هیئت ,کوهنورد ,تاریخچه ,کوهنوردی فارس ,هیئت کوهنوردی ,ورزش کوهنوردی ,استان فارس ,تاریخچه تشکیل
تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس کوهنوردی ,فارس ,هیئت ,کوهنورد ,تاریخچه ,کوهنوردی فارس ,هیئت کوهنوردی ,ورزش کوهنوردی ,استان فارس ,تاریخچه تشکیل
گزارش صعود بانوان کوهنورد بامداد فارس بر فراز قله بل

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش صعود بانوان کوهنورد بامداد فارس بر فراز قله بل

 گزارش صعود بانوان کوهنورد بامداد فارس برفراز قله بل

5و6 !!! داد ماه93

https://6f9cta.by3302.livefilestore.com/y2pgt2gxjrn0zu12repwcn6ma0ugcelf8bh_elkqg2r0uv70dzufl8htc2z5q2tw2ucuzlho0vf17uxxnfparzc0z2zgetshyw2dv8edwsfe_a/%d8%a8%d9%84%20(3).jpg?psid=1

«بل» به معنای بلند می‌باشد و مرتفع‌ترین قله استان فارس است. این قله رفیع و منفرد در حاشیه جنوب‌شرقی زا !!! واقع و همچنین در جنوب‌شرقی شهر اقلید در استان فارس قرار گرفته است.

قله بل با کوهستان‌های کم‌ارتفاع و شرقی و غربی خود، دست در دست هم داده و دورتادور این شهر زیبا و کوهستانی را فرا گرفته است و مانند دژی طبیعی از آن محافظت می‌نماید که وظیفه اصلی آن رساندن آب فراوان، هوای فرحبخش و ایجاد فضای سبز طبیعی، با درختان و مراتع بیکران، به مردم خود است.

گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش صعود بانوان کوهنورد بامداد فارس بر فراز قله بل - فارس ,استان فارس ,بامداد فارس ,کوهنورد بامداد ,بانوان کوهنورد ,صعود بانوان ,بانوان کوهنورد بامداد ,صعود بانوان کوهنورد
گزارش صعود بانوان کوهنورد بامداد فارس بر فراز قله بل فارس ,استان فارس ,بامداد فارس ,کوهنورد بامداد ,بانوان کوهنورد ,صعود بانوان ,بانوان کوهنورد بامداد ,صعود بانوان کوهنورد
حادثه در نپال

درخواست حذف وبلاگ

:: حادثه در نپال

حادثه تلخ سقوط بهمن در نپال

https://vdjzba.by3302.livefilestore.com/y2pe3dwjya4xg1vo-bs5lkwglkmguogubc9vhsix2akt_y2a5ssvdhdhbrm9e1q54cbu3gaara7wvyz4b_ek0q0ewk_ydnqjjrydklzvd_jfdm/nepal.jpg?psid=1

در تاریخ 14 آوریل سال جاری(22 مهرماه)، بوران و وقوع چند بهمن در هیمالایا در بخش مرکزی نپال باعث مرگ تعداد زیادی از کوه نوردان و مردم منطقه شد. مقامات در نپال از کشته شدن دست کم ۳۹ نفر به دلیل بوران و ریزش بهمن در یکی از مسیرهای اصلی کوه‌پیمایی این کشور در اوایل هفته جاری خبر داده‌اند. در میان کشته شدگان این حادثه، افرادی با ملیت های !!! ی، کانا !!! ، هندی، اسلواک، و لهستانی دیده می شوند.در یک مورد هشت نپالی، دو !!! ی و دو لهستانی در اثر برف و باد شدید در نقطه موسوم به "مدار آنا !!! ا" کشته شدند. ریزش بهمن در شرق و غرب کشور هم باعث ناپدید شدن بیش از ۱۰ نفر - از جمله تعدادی کانا !!! ، اسلواک و یک هندی به علاوه مردم محلی - شده که مرگ آنها تقریبا حتمی فرض می‌شود.

https://vdjzba.bl3302.livefilestore.com/y2pspd5a2psuy51bdneuvdmwt_2uspvckp5j0xkidircd57k6ruqmcwitmhivl_d8lzr28kibimkjzrve6l5tydsyjsoehfcbrlyymcf5r1rkq/nepal%20%284%29.jpg?psid=1 !!! نپال با استفاده از هلیکوپتر در حالی عملیات امداد را برعهده داشت که تماس با تعدادی از کوه‌پیمایان که درحال بازگشت از آنجا بوده‌اند، قطع شده بود.
بیم آن می رود که اجساد بیشتری در زیر برف مدفون شده باشند. تاکنون گروه‌های امداد توانسته اند ۲۸۲ نفر را در نقاط مختلف کوهستانی که بوران و بهمن در آنها شدید بوده، نجات دهند.

https://vdjzba.bl3302.livefilestore.com/y2pukiyhvgxhlaef0naat-zl74ijj3vjsdcnnaydusbq2rnkkxfxbnjovat1brkh8cjcluuweug6ebqgabpyg4f2uel4mlzr21s-vtaepdsbmm/nepal%20%285%29.jpg?psid=1

برخی از کوه‌پیمایان، راهنماهایشان را متهم کرده اند که پس از وقوع بوران آنها را در ارتفاعات به حال خود رها کرده اند.
گفته شده که این حادثه یکی از بدترین حوادثی است که تاکنون در تاریخ کوهنوردی نپال اتفاق افتاده است.
به گفته مقامات نپالی بارش غیر منتظره برف شدید احتمالا بر اثر گذر طوفان "هد‌هد"از منطقه جنوب آسیا بوده است. این طوفان شدید باعث خسارات و !!! !!! ‌هایی در شبه قاره هند شد. طوفان هدهد که در حال حرکت به سوی نپال بود تغییر مسیر داد و به طرف چین حرکت کرد.
به گفته خبرنگاران حادثه کشته‌ و مفقود شدن تعدادی دیگر از کوه‌پیمایان در نپال، لطمات شدیدی به صنعت کوه‌نوردی و کوه‌‌پیمایی نپال می‌زند؛ صنعتی که بخش مهمی از درآمد اقتصادی این کشور کوهستانی را تامین می‌کند. چند ماه پیش نیز تعدادی از "ش !!! اهای" (راهنماهای) نپالی در مسیر کوه اورست کشته شدند.برچسب ها : حادثه در نپال - نپال ,بهمن ,شدید ,حادثه ,تعدادی ,کشته ,کشته شدند ,ریزش بهمن
حادثه در نپال نپال ,بهمن ,شدید ,حادثه ,تعدادی ,کشته ,کشته شدند ,ریزش بهمن
تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس

درخواست حذف وبلاگ

:: تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس

تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس

https://vdjzba.bl3302.livefilestore.com/y2p67b-kiakk5s2f5xrglehdzj1ppb6nrwd3qgod5y1c4qsjp1oaplposajjdwrqxfwdjywzmpodch5nv-8c1cofd4gs9d6z8njlpsrhdzd_qc/tk.jpg?psid=1

 استان فارس یکی از پیشگامان ورزش کوهنوردی در کشور بوده ،‌ بطوریکه در سال 1318 هیئت کوهنوردی فارس به همت تنی چند از علاقه مندان به ورزش کوهنوردی از جمله آقایان حاج حسین معرفت، بهرام چهره نگار  و نادر آرا بطور رسمی تشکیلات کوهنوردی را در شهر شیراز تاسیس !!! د.

به علت عدم وجود گروههای کوهنوردی،  فعالیت کوهنوردان فارس بیشتر در قالب برنامه های هیئت کوهنوردی فارس خلاصه می شد ، بطوریکه هیئت مذکور به تنهایی نسبت به اجرای برنامه های ورزشی و کوهنوردی اقدام می نمود.

تاریخچه روز کوهنورد در ادامه مطلببرچسب ها : تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس - کوهنوردی ,فارس ,هیئت ,کوهنورد ,تاریخچه ,کوهنوردی فارس ,هیئت کوهنوردی ,ورزش کوهنوردی ,استان فارس ,تاریخچه تشکیل
تاریخچه تشکیل روز کوهنورد در استان فارس کوهنوردی ,فارس ,هیئت ,کوهنورد ,تاریخچه ,کوهنوردی فارس ,هیئت کوهنوردی ,ورزش کوهنوردی ,استان فارس ,تاریخچه تشکیل
اکتشافی جدید در غار انگره مینو سپیدان انجام شد

درخواست حذف وبلاگ

:: اکتشافی جدید در غار انگره مینو سپیدان انجام شد

اکتشافی جدید در غار انگره مینو سپیدان

به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس،غار انگره مینو درفاصله 1کیلومتری غرب روستای انگره در 97 کیلومتری شهر شیراز در استان فارس و در یک منطقه باستانی با قدمت 2500 سال قرار گرفته است. دمای متوسط غار 5-10 درجه سانتی گراد بوده و مجاری تنگ و باریک و آب سرد از ویژگیهای این غار می باشد.

این غار از نوع غارهای آ !!! ی بوده و یک غار انحلالی است. متوسط بارش منطقه 715 میلیمتر و نوع بارش بیشتر به شکل برف است .متوسط دمای سالیانه منطقه 17 درجه سانتی گراد بوده و کمترین دمای مطلق آن در یک دوره آماری 35 ساله 25- درجه سانتی گراد است.

این غار یکی از چاه غارهای منطقه سپیدان بوده که معمولا به عنوان یک غار تمرینی و آموزشی مورد استفاده غارنوردان قرار می گیرد.

در همایش مشترک غارنوردی هیات کوهنوردی استان فارس و انجمن غار و غارشناسان ایرانیان که در مهرماه سال 1389 به مدت چهار روز در این منطقه برگزار گردید، قسمت عمده ای از غار رول کوبی و نقشه برداری شد.

با توجه به اشکالات مشاهده شده در نقشه های ترسیمی و عدم رول کوبی قسمتی از غار، بخش غارنوردی هیات کوه نوردی استان فارس و انجمن غار و غارشناسی ایرانیان واحد شیراز طی برنامه ریزی انجام شده در دو مرحله در تاریخ های11  و21  مهرماه سال جاری اقدام به تصحیح نقشه و رول کوبی مسیر های باقی مانده نمود .

در این برنامه ها یک تالار جدید با 22 متر تنوره رو به بالا و 8 متر چاه که باریزش زیاد آب به صورت آبشار همراه است اکتشاف گردیده که به نظر می رسد که در برنامه های قبلی مشاهده نگردیده است.

با درنظر گرفتن این اکتشاف جدید در مجموع 30 متر به طول کلی غار اضافه گردید.

 نقشه تصحیح شده در آینده نزدیک در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

محمد کیانی ، قاسم قادری ، امین صلاحی شرکت کنندگان در برنامه اول و محمد کریمی، یوسف واقف، قاسم قادری، محمد کیانی  نفرات حاضر در برنامه دوم بودند.

منبع خبر: هیات کوهنوردی استان فارسبرچسب ها : اکتشافی جدید در غار انگره مینو سپیدان انجام شد - برنامه ,منطقه ,جدید ,بوده ,فارس ,استان ,استان فارس ,سانتی گراد ,هیات کوهنوردی ,درجه سانتی ,انگره مینو ,هیات کوهنوردی استان
اکتشافی جدید در غار انگره مینو سپیدان انجام شد برنامه ,منطقه ,جدید ,بوده ,فارس ,استان ,استان فارس ,سانتی گراد ,هیات کوهنوردی ,درجه سانتی ,انگره مینو ,هیات کوهنوردی استان
آب و غذای کوهنوردی

درخواست حذف وبلاگ

:: آب و غذای کوهنوردی
در کوهنوردی، چگونه آب و غذا بخوریم ؟ 
 
 https://vdjzba.by3302.livefilestore.com/y2p8vgay3lbmdzw0lt5cxyfqep8mrt6obckofbz1jdpvtbpkqdeyadcujxwtgkaju16co4liordtvur9bf3erkipehyim2r7mnvzqwdzvn26t0/fred-beckey_-_patagonia_poster.jpg?psid=1

1. آب

در ارتفاعات بالا آب غلظت خون را کم کرده و باعث دیرتر خسته شدن بدن می شود. توصیه می‌شود که سه ساعت قبل از شروع فعالیت حدود ۵۰۰ میلی لیتر را به صورت تدریجی مصرف کنید. معمولا ما وقتی تشنه می شویم که بدن میزان آب زیادی را از دست داده است بنابراین در کوهنوردی منتظر حس تشنگی نشوید و در فاصله‌های زمانی کم چند جرعه آب بنوشید. مصرف برف در کوهستان توصیه نشده است ؛چرا که این برف بدون املاح معدنی است و سریع دفع شدن آن باعث پرکاری کلیه‌ها و املاح نداشتن آن باعث بروز اسهال می‌شود. در مواقع ضروری پس از جوشاندن به آب برف نیز حتما قند و نمک و یا عصاره میوه اضافه شود. شب‌ها با خوردن سوپ می‌توان نمک از دست رفته را جبران کرد. به همه چشمه‌های آب که در مسیر‌های کوه‌نوردی با آن مواجه می‌شویم هم نمی‌شود اطمینان کرد بعضی از آنها بدون این که نشانه خاصی داشته باشند آلوده هستند و درصورت جوشانده شدن یا افزودن قرص‌های ضد عفونی کننده می‌توان استفاده کرد.

منبع: فرخشادبرچسب ها : آب و غذای کوهنوردی - باعث
آب و غذای کوهنوردی باعث
گزارش برنامه صعود به قله حوض دال دنا مرداد 93

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه صعود به قله حوض دال دنا مرداد 93

گزارش برنامه صعود به قله حوض دال دنا، مردادماه 93

https://23flhw.bl3302.livefilestore.com/y2p1wvqufe-0nd-dr7cop74z-iam6py0y96fwoacbor7jiwpn0xyv_iisptby8un_y9tlwjeugjvuiyoapill1owgnynglriqgwd4jdyfggrxg/%d8%af%d9%86%d8%a7%20(4).jpg?psid=1

وقتی ستارگان به من چشمک می زنند و گلها تبسم می کنند،

اگر !!! ی دیگر با من نبیند لذتی از دیدن آنهانمیبرم (نظام وفا)                                                                                                                        

 قله حوض دال (دنا) ۴۳۳۰ مترشهر سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد                                

 ارتفاع مبدأ: ۲۸۸۰ متر،ارتفاع قله: ۴۳۳۰ متر، طول مسیر: ۶ کیلومتر

  روز پنج شنبه 2مردادماه 93ساعت 15بایک دستگاه ون ازقصردشت به طرف یاسوج حرکت و بدون توقف در شهر یاسوج به شهر سی سخت که 30 کیلومتر بعد از یاسوج است رفتیم. حدود ساعت 19 به سی سخت رسیدیم.وبعد ازمراجعه به سرای کوهنوردان در منتهی الیه غربی شهر و نزدیک ساختمان تربیت بدنی است این ساختمان فاقد تابلو و مشخصه کافی است و یافتن آن خالی از دردسر نیست . وهماهنگی بامسئول قرارگاه(اقای اصفی)بطرف چشمه میشی حرکت (تصمیم گرفته شد که شب رادرکنار چشمه استراحت وبرنامه یک روزه اجراءشود)کردیم.برچسب ها : گزارش برنامه صعود به قله حوض دال دنا مرداد 93 - یاسوج ,برنامه صعود ,گزارش برنامه
گزارش برنامه صعود به قله حوض دال دنا مرداد 93 یاسوج ,برنامه صعود ,گزارش برنامه
معرفی کتاب غارهای فارس

درخواست حذف وبلاگ

:: معرفی کتاب غارهای فارس

 

غارهای فارس

مجموعه اول 
تالیف: شاهین عارف نیا


به کوشش:
کارگروه پژوهش هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس
چاپ اول: پاییز 1392

توضیحات:
!!! شاهین عارف نیا از مربیان ممتاز و از غارنوردان فعال استان فارس بوده که اغلب غارهای معرفی شده در این مجموعه را پیمایش یا به همراه سایر همنوردانشان اکتشاف نموده اند و این کتاب حاصل تلاش و پشتکار ایشان (در عین مشکلات فراوان جسمی) می باشد که ستودنی و در خور تحسین می باشد.
این کتاب به معرفی مکانی غارهای فارس می پردازد. اطلاعات جمع آوری شده در این مجموعه به صورت کروکی های ساده، ع !!! های هوایی، گزارش ها و نکات فنی و ع !!! های دهانه و درون غار طبقه بندی شده است و تدوین آن به صورتی است که آمادگی ذهنی مناسبی را برای بازدید از غار مورد نظر در افراد به وجود می آورد.
تعدادی از غارهایی که در این کتاب معرفی شده اند: غار آب !!! ک، غار انگره مینو، غار تادوان، غار چک او، غار دلخون، غار کان گوهر، غار زکریا، غار دهلیز و....

لازم به ذکر است که امور مربوط به گردآوری و تالیف مجموعه دوم نیز توسط ایشان پیگیری می شودبرچسب ها : معرفی کتاب غارهای فارس - فارس ,کتاب ,معرفی ,غارهای ,غارهای فارس ,استان فارس ,شاهین عارف
معرفی کتاب غارهای فارس فارس ,کتاب ,معرفی ,غارهای ,غارهای فارس ,استان فارس ,شاهین عارف
پا !!! ازی غار پرو با موفقیت به پایان رسید

درخواست حذف وبلاگ

:: پا !!! ازی غار پرو با موفقیت به پایان رسید

خطرناکترین غار ایران پاک شد/ انتقال زباله‌های تاریخی به موزه

40 غارنورد حرفه‌ای هشت روز پیش به ارتفاع 3100 متری قله «پرآو» رفتند تا عمیق‌ترین و خطرناک‌ترین غار ایرانرا از زباله‌هایی که 50 سال در آن مانده‌ بود، پاک کنند. گروه با آنکه سه روز منتظر رسیدن آب آشامیدنی و مواد غذایی از راه هوا بود،‌ سرانجام با رسیدن این اقلام از راه زمین، عملیات پا !!! ازی را آغاز کرد و طبق برنامه در روز هشتم، «پرآو» پاک پاک شد.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، «پرآو» با 751 متر عمق و 26 حلقه چاه در 12 کیلومتری شمال شرق کرمانشاه، یکی از عمیق‌ترین و خطرناک‌ترین غارهای جهان به شمار می‌آید، به طوری که از زمان کشف آن تاکنون پنج غارنورد در پیمایش‌هایی که داشته‌اند، جان باخته‌اند و سخت‌گذری این غار باعث شده اجساد تعدادی از آن غارنوردان همچنان از پرآو خارج نشود.

عملیات پا !!! ازی این غار که از سال گذشته آغاز شده و بخشی از زباله‌های آن خارج شده بود،‌ امسال نیز ادامه یافت و بدون هیچ تلفاتی انجام شد. هرچند تاخیر در دیر رسیدن هلی‌کوپتری که باید آب آشامیدنی و مواد غذایی را تا آن ارتفاع منتقل می‌کرد باعث شد تعدادی از اعضای گروه که آب آلوده‌ی داخل غار را نوشیده بودند، مسموم شوند.

یونس شریعتمداری، مدیرعامل انجمن غار و غارشناسان ایرانیان به خبرنگار گردشگری ایسنا گفت: 500 کیلو زباله از 26 حلقه چاه پرآو خارج شد‌، چاه‌هایی که !!! چنگ‌رو و دهلیزهای باریک دارند و حالا زباله‌هایی که از حدود 41 سال پیش در این غار جامانده بود‌، خارج شده‌اند و پرآو پاک شده است.

او درباره‌ی سرانجام زباله‌های خارج شده‌ اظهار کرد: زباله‌ها تفکیک شده‌اند و با توجه به نوع آلودگی که دارند باید سریع‌تر آن‌ها را به پایین منتقل کرد‌. ما منتظر بودیم زباله‌ها با هلی‌کوپتر منتقل شود، ولی تصمیم‌گیری در این‌باره به امکانات و شرایط بستگی دارد شاید بخشی از زباله‌ها را که آلودگی بیشتری دارند تکه تکه به پایین منتقل کردیم.

شریعتمداری درباره‌ی زباله‌های تاریخی است !!! اج شده از این غار نیز گفت: معمولا ما هنگام پا !!! ازی غارها‌، اشیایی که قدیمی‌ترند و به گروه‌ها پیمایش‌کننده نخستین و یا کاشفان غارها تعلق دارند، در موزه انجمن غار و غارشناسان نگهداری می‌کنیم. ما از پرآو طناب‌های ابریشمی و کنفی که گروه لهستانی‌ها برای فرود استفاده کرده بودند و در قسمت انتهایی غار بوده، جایی که کمتر !!! ی به آن رفته و یا قوطی کنسرو گروه انگلیسی‌ (کاشفان این غار در سال 1352) و یا فلش‌های پارالاید قدیمی را خارج کرده‌ایم که آن‌ها را به موزه‌ی انجمن می‌بریم.

وی سپس درباره‌ی طرح حفاظت از این غار که اکنون کاملا پاک شده است، گفت: طرح اولیه‌ای برای گروه‌های پیمایش‌کننده در غار پرآو که معمولا در ماه‌های شهریور و مهر انجام می‌شود در حال تهیه است تا حفاظت از این غار سامان‌دهی شود، این طرح مانند نمونه‌ی هیمالیانوردی است، یعنی برای غارنوردان شرط گذاشته می‌شود که بخشی از زباله‌های خود را بازگردانند. طرح پس از آماده شدن در اختیار سازمان‌های اجرایی قرار داده می‌شود.

شریعتمداری همچنین درباره‌ی سوء تفاهم‌هایی که نسبت به عملکرد هلال‌احمر در انجام پرواز با تاخیر سه روزه‌ ایجاد شده است، توضیح داد: اصل ماجرا این بود که نامه‌ای از سازمان حفاظت محیط زیست و از طرف خانم !!! ابتکار با پاراف آقای کیخا (معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی این سازمان) به استانداری کرمانشاه داده شد تا هماهنگی‌های لازم را با هلال احمر برای برقراری این پرواز انجام دهد و آب آشامیدنی و مواد غذایی این گروه تا ارتفاع 3100 متری منتقل شود‌، اما حالا همه‌ی کاسه و کوزه‌ها به سر هلال‌احمر ش !!! ته است که پرواز را با تاخیر فرستاده، درحالی‌که هلال‌احمر در امداد و نجات کوهستان و سوانح کوه بدون توقع همیشه پیشرو بود‌ و در این ماجرا استانداری کرمانشاه که از طرف سازمان حفاظت محیط زیست کشور !!! هماهنگی این کار شده بود،‌ کوتاهی کرده است.

وی افزود: پا !!! ازی پرآو به صورت خودجوش از طرف این انجمن انجام شد و قرار بود حفاظت محیط زیست از آن حمایت کند و این برنامه هیچ ارتباطی به هلال احمر نداشت‌، متاسفانه ناهماهنگی بین محیط زیست و استانداری این مساله را پیش آورد.

منبع: ایسنابرچسب ها : پا !!! ازی غار پرو با موفقیت به پایان رسید - پرآو ,انجام ,زباله‌های ,منتقل ,حفاظت ,پاازی ,محیط زیست ,حفاظت محیط ,مواد غذایی ,سازمان حفاظت ,هلال احمر
پا !!! ازی غار پرو با موفقیت به پایان رسید پرآو ,انجام ,زباله‌های ,منتقل ,حفاظت ,پاازی ,محیط زیست ,حفاظت محیط ,مواد غذایی ,سازمان حفاظت ,هلال احمر
برنامه روز غار پاک، تنگ آلوندی (چله گاه)

درخواست حذف وبلاگ

:: برنامه روز غار پاک، تنگ آلوندی (چله گاه)

به نام خالق زیبایی ها

گزارش برنامه روز غار پاک آدینه 4 مهرماه 1393 گروه کوهنوردی بانوان بامداد شیراز

به مناسبت روز غار پاک، آدینه 4مهر ماه طبق برنامه ی از پیش تعیین شده تعداد 14 نفر از اعضای گروه کوهنوردی بانوان بامداد، شیراز را به مقصد سپیدان جهت پا !!! ازی غار آریا ترک نمودیم.

ساعت 8 به سپیدان رسیدیم و متاسفانه آنجا بود که باخبر شدیم راهنمای برنامه به دلیل مشکلی که برایشان پیش آمده بود نمی توانستند گروه را همراهی کنند و دسترسی به راهنمای دیگری هم در آن زمان امکان پذیر نبود... از آنجا که هدفمان پا !!! ازی طبیعت بود تصمیم به پا !!! ازی منطقه ی دیگری گرفتیم و سرانجام س !!! رست برنامه منطقه زیبای تنگ آلوندی را برای پا !!! ازی در نظر گرفتند...

گزارش کامل برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : برنامه روز غار پاک، تنگ آلوندی (چله گاه) - برنامه ,پاازی ,گروه ,کوهنوردی بانوان ,گروه کوهنوردی ,گروه کوهنوردی بانوان
برنامه روز غار پاک، تنگ آلوندی (چله گاه) برنامه ,پاازی ,گروه ,کوهنوردی بانوان ,گروه کوهنوردی ,گروه کوهنوردی بانوان
کتاب غارهای فارس

درخواست حذف وبلاگ

:: کتاب غارهای فارس

 غارهای فارس
مجموعه اول

 
تالیف: شاهین عارف نیا


به کوشش:
کارگروه پژوهش هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس
چاپ اول: پاییز 1392

توضیحات:
!!! شاهین عارف نیا از مربیان ممتاز و از غارنوردان فعال استان فارس بوده که اغلب غارهای معرفی شده در این مجموعه را پیمایش یا به همراه سایر همنوردانشان اکتشاف نموده اند و این کتاب حاصل تلاش و پشتکار ایشان (در عین مشکلات فراوان جسمی) می باشد که ستودنی و در خور تحسین می باشد.
این کتاب به معرفی مکانی غارهای فارس می پردازد. اطلاعات جمع آوری شده در این مجموعه به صورت کروکی های ساده، ع !!! های هوایی، گزارش ها و نکات فنی و ع !!! های دهانه و درون غار طبقه بندی شده است و تدوین آن به صورتی است که آمادگی ذهنی مناسبی را برای بازدید از غار مورد نظر در افراد به وجود می آورد.
تعدادی از غارهایی که در این کتاب معرفی شده اند: غار آب !!! ک، غار انگره مینو، غار تادوان، غار چک او، غار دلخون، غار کان گوهر، غار زکریا، غار دهلیز و....

لازم به ذکر است که امور مربوط به گردآوری و تالیف مجموعه دوم نیز توسط ایشان پیگیری می شودبرچسب ها : کتاب غارهای فارس - فارس ,کتاب ,غارهای ,معرفی ,غارهای فارس ,استان فارس ,شاهین عارف
کتاب غارهای فارس فارس ,کتاب ,غارهای ,معرفی ,غارهای فارس ,استان فارس ,شاهین عارف
زندگی پر درد و رنج لورا، پلنگ !!! م آباد، پایان یافت....

درخواست حذف وبلاگ

:: زندگی پر درد و رنج لورا، پلنگ !!! م آباد، پایان یافت....

زندگی پر درد و رنج پلنگ !!! م آباد پایان یافت

دیماه سال گذشته ماده پلنگ جوانی در حالیکه هدف گلوله چهار !!! افراد ناشناس قرار گرفته بود و خود را بر روی زمین می کشید در اطراف !!! م آباد مشاهده و پس از بیهوشی جهت درمان به تهران منتقل شد.

پس از تهیه ع !!! رادیوگراف و انجام سی تی اسکن در دانشکده دامپزشکی !!! تهران مشخص شد ۴ ساچمه گلوله چهار !!! به بدن ماده پلنگ جوان برخورد نموده که ۳ ساچمه پس از برخورد از سمت دیگر بدن حیوان خارج شده و یکی از ساچمه ها با برخورد به ستون مهره ها در زیر یکی از مهره ها ثابت و منجر به ایجاد ضایعه نخاعی در پلنگ شده است.

پلنگ جوان به دلیل برخورد گلوله با ستون فقرات، دچار فلج کامل شده و توانایی حرکت دادن دم، پاها و اندام تحتانی خود را نداشت و به همین دلیل دچار زخم بستر عمیق شده و اندام تحتانی حیوان کاملا از بین رفته بود.

این پلنگ که از دی ماه سال ۱۳۹۲ در کلینیک حیات وحش پارک پردیسان نگهداری می شود بدون احساس درد، اندام تحتانی خود را بر روی زمین می کشید، از همین رو دچار زخمهای عمیقی نیز در ناحیه !!! ، شکم و زیر پاها شده و برخی از اندام تحتانی خود را نیز با دندان قطع کرده بود، نهایتا بر اثر شدت جراحات وارده تلف شد.

با توجه به بی نتیجه بودن اقدامات درمانی صورت گرفته و به دلیل برگشت ناپذیر بودن ضایعات نخاعی و ایجاد زخم های عمیق، با تشخیص دامپزشکان و به منظور جلوگیری از درد و رنج بیشتر حیوان، زندگی این ماده پلنگ جوان می بایست هرچه سریعتر به روش مرگ آرام با تزریق دارو خاتمه داده میشد.

با وجود تاکید دامپزشکان بر ضرورت انجام یوتانایز (مرگ آرام)، مسئولان با در نظر گرفتن ملاحظاتی موافقت خود را با مرگ آرام پلنگ !!! م آباد اعلام نکرده بودند که این موضوع تنها به درد و رنج بیشتر حیوان منجر گردید.

متاسفانه با خبر شدیم (شنبه ۱۳۹۳/۷/۵) زندگی لورا ماده پلنگ جوان !!! م آباد پس از مدت ها تحمل درد و رنج ناشی از برخورد گلوله و ضایعه نخاعی پایان یافت....

سرنوشت تلخ لورا سرگذشت بسیاری از حیات وحش مظلوم سرزمین ماست که همواره قربانی خودخواهی برخی از هموطنان ما می شوند

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایرانبرچسب ها : زندگی پر درد و رنج لورا، پلنگ !!! م آباد، پایان یافت.... - پلنگ ,برخورد ,آباد ,تحتانی ,زندگی ,گلوله ,اندام تحتانی ,پلنگ جوان ,ماده پلنگ ,پایان یافت ,برخورد گلوله
زندگی پر درد و رنج لورا، پلنگ !!! م آباد، پایان یافت.... پلنگ ,برخورد ,آباد ,تحتانی ,زندگی ,گلوله ,اندام تحتانی ,پلنگ جوان ,ماده پلنگ ,پایان یافت ,برخورد گلوله
گزارش برنامه غار انگره مینو

درخواست حذف وبلاگ

:: گزارش برنامه غار انگره مینو

گزارش برنامه غار انگره مینو

24مردادماه93

این غار در روستای انگره از توابع شهرستان سپیدان می‌باشد. دهانه این غار در ارتفاع 2430 متری از سطح دریا واقع شده است و طول آن 20 متر می‌باشد. این غار از جنس سنگ‌های آ !!! ی می‌باشد که در اثر عوامل طبیعی ایجاد شده است. درون این غار تعدادی خفاش زندگی می‌کنند. جهت رسیدن به روستای انگره از شیراز به سمت سپیدان حرکت کرده و پنج کیلومتر قبل از سپیدان، بعد از ورود به فرعی شش پیر، به سمت روستای دلخون می رویم و بعد از رسیدن به دو راهی دلخون راه را به سمت چپ به طرف بهشت مکان ادامه می دهیم و ده کیلومتر بعد به روستای انگره میرسیم.
برای رسیدن به غار از روستا در جهت خلاف حرکت جویبار به سمت غرب رفته پس از حدود یک کیلومتر در جاده خاکی بسیار ناهموار به دروازه سنگی می رسیم که پنجاه متر بالاتر دروازه سنگی در سمت راست پشت یک درخت دهانه غار قرار دارد.

گزارش برنامه و ع !!! ها در ادامه مطلببرچسب ها : گزارش برنامه غار انگره مینو - انگره ,روستای ,کیلومتر ,می‌باشد ,برنامه ,گزارش ,روستای انگره ,گزارش برنامه ,دروازه سنگی ,انگره مینو
گزارش برنامه غار انگره مینو انگره ,روستای ,کیلومتر ,می‌باشد ,برنامه ,گزارش ,روستای انگره ,گزارش برنامه ,دروازه سنگی ,انگره مینو
فراخوان صعود سراسری قله برف کرمو - دنا (ویژه بانوان)

درخواست حذف وبلاگ

:: فراخوان صعود سراسری قله برف کرمو - دنا (ویژه بانوان)

هیئت کوهنوردی استان فارس به مناسبت هفته تربیت بدنی و بزرگداشت کوه بانو پروین نوری بد ، کوه بانو نصرت ابریشمی و کوه بانو صدیقه نیک سرشت به میزبانی گروه کوهیاران پارس برگزار می نماید: 

 تعداد ظرفیت هر گروه جهت شرکت در برنامه 3 نفر می باشد که خواهشمند است حداکثر تا مورخ 05/07/93 اسامی شرکت کنندگان با ذکر نام س !!! رست به هیئت کوهنوردی استان فارس توسط دورنگار ارسال گردد.

1- زمان برنامه

10 و 11 مهرماه

2- مدارک و شرایط مورد نیاز:

- ارائه اصل بیمه ورزشی

- ارائه گواهی صحت و سلامت

سایر شرایط پس از مشخص شدن نفرات در مهلت مقرر، از طریق سایت هیئت کوهنوردی استان فارس اعلام می گردد.

3-اه !!! :

-ارزش گذاری فعالیتهای کوهنوردی بانوان

ارزی !!! نحوه برنامه ریزی جهت صعودهای بلند ، صعودهای زمستانه....مشترک بانوان

 4-تجهیزات برنامه برف کرمو:  

کوله پشتی بزرگ

کوله قله

کفش مناسب

آب 2 تا 3 لیتر ( روز صعود)

کیسه خواب مناسب فصل

چادر به صورت گروهی

زیر انداز کیسه خواب

چراغ خوراک پزی و ظرف به صورت گروهی

کمک های اولیه

بادگیر

لباس مناسب فصل ( لایه اول و پلار یا ... )

دستکش و کلاه

کلاه آفت !!! + کرم ضد آفتاب + عینک آفت !!!

باتون

چراغ پیشانی + باتری اضافی

وسایل شخصی ( قاشق و چاقو و لیوان و ... )برچسب ها : فراخوان صعود سراسری قله برف کرمو - دنا (ویژه بانوان) - برنامه ,کوهنوردی ,بانو ,بانوان ,فارس ,استان ,هیئت کوهنوردی ,استان فارس ,کوهنوردی استان ,صورت گروهی ,کیسه خواب ,هیئت کوهنوردی استان
فراخوان صعود سراسری قله برف کرمو - دنا (ویژه بانوان) برنامه ,کوهنوردی ,بانو ,بانوان ,فارس ,استان ,هیئت کوهنوردی ,استان فارس ,کوهنوردی استان ,صورت گروهی ,کیسه خواب ,هیئت کوهنوردی استان
اثرات کوهنوردی بر سلامتی جسمی وروانی بانوان

درخواست حذف وبلاگ

:: اثرات کوهنوردی بر سلامتی جسمی وروانی بانوان

اثرات کوهنوردی بر سلامتی جسمی و روانی بانوان

 کوهنوردی یکی از بهترین ورزشهای است که می تواند سیستم عصبی ،اسکلتی بدن بانوان را تقویت و مقاوم نمایدزیرا در جریان کوهنوردی میزان برون دهی قلبی افزایشیافته و مقدار خون در عضلات را به مقدار 20 برابر افزایش می دهد و همین موضوع سبب می گردد که در آغاز ،چربی های زیر جلدی و سطح روده ها انها ذوب شده واز طریق تولید حرارت و تعریق از بدن خارج گردندسپس ذرات چربی که درون عرق رسوب می کنند حرکت نموده و احتمال بروز بیماری هایی چون: ازدیاد چربی خون،فشار خون و یا بیماری نقرس به حداقل ممکن گرایش پیدا کند. در این صورت به وضوح در می !!! م که در اثر استمرار ورزش کوهنوردی ،علاوه بر این که کلییه چربی های اضافی رسوب شده، در بدن تجزیه و از بین می روند بلکه تعدادی عروق جدید در عضلات ایجاد شده که خون رسانی وانتقال ا !!! یژن به کلیه نقاط بدن را تسهیل و آنان را شاداب پر تحرک و تندرست می نماید. برای اینکه به ثمرات مفید کوهنوردی دست ی !!! د می بایست این ورزش را به صورت مستمر انجام دهید و اگر در برخی از هفته ها قادر به کوهنوردی نیستید از طریق پیاده روی در پارک ها و مسیر های خیابان ویا انجام نرمش های روزانهدر صبح و در عصر،به تقویت عضلات خویش بپردازید .

بهترین برنامه کوهنوردی آن است که فرد کوه نورد ماهی یک با به ارتفاعات بالای 3000 متر صعود نمایدو در حد فاصل هر ماه نیز به تپه ها و کوه های کوچکتر صعود کند.

در آمار های پزشکی که از تحقیقات بدست آمده کاملا ثابت شده است که بانوانی که در طول زندگی علاقمند به ورزش هایی بوده اند و تمرینات ورزشی مداوم را به صورت های مختلف انجام داده اند طول عمر آن ها به اندازه 30 درصد بیشتر از !!! نی بوده است که دارای تحرک کمتری بوده اند و در نتیچه دارای اندامی چاق و کم تحرک گشته اند ، همچنین بر اساس همین تحقیق بروز بیماری های روحی و روانی،دیابت،فشار خون و بیماری های گوارشی در !!! ن ورزشکار نادر و یا اصلا مشاهده نمی شود در عوض در !!! نی که از تحرکات ورزشی فاصله دارند و تمایل به زندگی کم تحرک و ماشینی امروزی را دارند و یا اینکه آلوده به سیگار یا مواد افیونی هستند میزان شیوع بیماری های ذکر شده در آنان بسیار فراوان تر از !!! ن ورزشکار و پر تحرک می باشد،زیرا در این گروه از بانوان مکانیسم تعادلی بین هیدرات های کربن و کلسترول و پروتئین ها  و ویتامین ها مختل شده و حرکات روده ها نیز به کندی صورت گرفته و آنان را به بیماری های قلبی عروقی و گوارشی سوق می دهد .

به عنوان یک نتیجه گیری صحیح از مطالب ذکر شده باید تایید نمود که در هر سنی هستید می توانید با یک برنامه ریزی منظم و به عنوان پیشگیری از انواع بیماری های زندگی ماشینی امروزی به ورزش روی آورده و با انجام نرمش های ملایم روزانه و پیاده روی و کوهنوردی هفتگی ، دارای جسمی سالم وروح و روانی شاد و !!! م گردید.برچسب ها : اثرات کوهنوردی بر سلامتی جسمی وروانی بانوان - کوهنوردی ,بیماری ,تحرک ,انجام ,ورزش ,صورت , !!! ن ورزشکار ,ماشینی امروزی ,انجام نرمش ,بروز بیماری ,سلامتی جسمی
اثرات کوهنوردی بر سلامتی جسمی وروانی بانوان کوهنوردی ,بیماری ,تحرک ,انجام ,ورزش ,صورت , !!! ن ورزشکار ,ماشینی امروزی ,انجام نرمش ,بروز بیماری ,سلامتی جسمی
تاریخچه گروه

درخواست حذف وبلاگ

:: تاریخچه گروه

تاریخچه گروه کوهنوردی بانوان بامداد شیراز

گروه بامداد اجتماع دوستانه گروهی است که در میان تلاطم زندگی و فشار پرهیاهوی دود و ماشین، کوه را به عنوان جایگاهی جهت آرامش و درک طبیعت انتخاب کرده است.

هیات کوهنوردی بانوان فارس از تاریخ 77/7/7فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۷۹ موفق به تشکیل ۴ گروه کوهنوردی شد که پس از گذشت سال ها تنها گروه بامداد همچنان به طور مستقل از آقایان به فعالیت های خود ادامه داده و پابرجاست. همچنین در تاری   92/06/29گروه موفق به اخذ مجوز ۵ ساله شده است.

فعالیت های رسمی گروه بامداد توسط خانم ها اختیاری، خلیلی زاده، !!! م، شرفیان، مهری و شکوفه خسروانی آغاز شد که این افراد قبل از تشکیل گروه نیز با هیئت همکاری داشته اند.

این گروه در ابتدا برنامه ریزی های خود را با هدف اشاعه ورزش های اسکی و کوهنوردی پایه ریزی نمود و پس از مدتی تمرکز خود رابر روی رشته ی کوهنوردی و ترغیب جوانان به حرکت در زمینه ورزش معطوف نمود.

اکثر اعضای گروه کارآموزی صعودهای ورزشی و کوهپیمایی را گذرانده اند، تعدادی از بانوان نیز دارای مدرک داوری صعودهای ورزشی هستند؛ همچنین دو نفر از بانوان گروه نیز موفق به اخذ مدرک مربیگری درجه ۲ کوهپیمایی شده اند.

آنچه میتوان به عنوان امتیاز این گروه از آن نام برد تدوین برنامه سالانه و اجرای اکثر آن ها در زمان های تعیین شده و همچنین اجرای برنامه های مشترک با اکثر گروه های کوهنوردی استان است.

در صورت تمایل به عضویت در گروه، به دفتر گروه در روزهای یکشنبه ساعت 18 مراجعه فرمایید

آدرس :شیراز - بلوار بعثت -خیابان بعثت-باشگاه حجاب-دفتر گروه کوهنوردی بامداد کد پستی 34314-71336

ساعت و روز برگزاری جلسات: یک شنبه ها ساعت۱۷:۳۰  الی ۱۹

س !!! رست محترم: پریچهر !!! م 09173388515

دبیرگروه: مهری خسروانی 09177194417

مدیریت سایت: مهسا کشکولی

پست الکترونیکی: [email protected]برچسب ها : تاریخچه گروه - گروه ,کوهنوردی ,بامداد ,بانوان ,برنامه ,موفق ,گروه بامداد ,دفتر گروه ,صعودهای ورزشی ,گروه کوهنوردی ,تاریخچه گروه
تاریخچه گروه گروه ,کوهنوردی ,بامداد ,بانوان ,برنامه ,موفق ,گروه بامداد ,دفتر گروه ,صعودهای ورزشی ,گروه کوهنوردی ,تاریخچه گروه
همایش روز غار پاک

درخواست حذف وبلاگ

:: همایش روز غار پاک
 
 ((همایش روز غار پاک))
 
به خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری - چند سالی است که غارنوردان و علاقه مندان به کوهستان و غارها در اولین !!! مهر ماه گرد هم می آیند و با پا !!! ازی محیط غارها و کوهستان حرکتی نمادین به منظور توجه بیشتر به این بخش از گردشگری انجام می‌دهند.
روز غار پاک و فعالیتی که به منظور پا !!! ازی غارها انجام می‌شود از سال 89 با استقبال خوبی از سوی غارنوردان و غارشناسان در !!! ا و استان‌های مختلف روبه‌رو شد. چنانکه هر سال هزاران کیلو زباله از دل غارهای کشور خارج می‌شود.
 
 
امسال نیز، قرار است روز !!! چهارم مهرماه برنامه‌ روز غار پاک در غار نخجیر استان مرکزی انجام  ‌شود.
البته «جواد نظام دوست» رییس انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان در گفت و گو با chn از پا !!! ازی 100 غار دیگر در روز غار پاک خبر داد و گفت: «امسال نیز همچون سال گذشته یک غار را به عنوان نماد این روز قرار داده‌ایم و همانگونه که سال گذشته غار رو !!! شان این مهم را بر عهده داشت، امسال غار نخجیر میزبان میهمانان خواهد بود.»
در این میان قرار است یک تیم حدود 30 نفره متشکل از غارنوردان استان تهران، غارنوردان دماوند، جمعی از زمین شناسان و اعضای انجمن غارنوردی ایران، اوا !!! هفته جاری برای بررسی امکان سنجی برگزاری همه جانبه روز غار پاک با حضور مسئولان سازمان‌های میراث فرهنگی و محیط زیست و کارگروه غارشناسی کشور در غار نخجیر به استان مرکزی اعزام شوند.
به گفته نظام دوست ، این غار زیبای آ !!! ی که با توجه به خلوص آ !!! منطقه از نهشته‌ها و کریستال‌های آ !!! ی زیبایی برخوردار است تاکنون با بی مهری مسئولان مواجه بوده‌است. امید است رویکرد مسئولان جدید و اعلام آمادگی آنها از تجربیات تنها انجمن تخصصی غار و غارشناسی و نقطه نظرهای کارشناسان !!! ی ضمن برطرف !!! برخی از موانع، گام‌های بعدی را جهت رونمایی از این الماس پنهان و گرانبها علمی‌تر و با احتیاط‌تر و بدون آسیب بردارند.
به گزارش chn، تجزیه‌ زباله در درون غار بسیار دیر انجام می‌شود، این درحالی است که زباله‌هایی از سال 1352 مثل قوطی کنسرو یا طناب‌های پوسیده و... در غارهای ایران وجود دارد و این نیاز احساس می‌شود که مسئولان باید توجه بیشتری به این بخش داشته باشند.
 
گروه کوهنوردی بانوان بامداد نیز به مناسبت روز غار پاک، آدینه 4 مهرماه، اقدام به پا !!! ازی غار آریا واقع در منطقه اردکان سپیدان می کند. علاقمندان جهت مشارکت در برنامه لازم است تا بعد از ظهر یک شنبه با س !!! رست محترم گروه هماهنگی های لازم را انجام دهند.


برچسب ها : همایش روز غار پاک - غارنوردان ,انجام ,پاازی ,مسئولان ,استان ,انجمن ,استان مرکزی ,میراث فرهنگی
همایش روز غار پاک غارنوردان ,انجام ,پاازی ,مسئولان ,استان ,انجمن ,استان مرکزی ,میراث فرهنگی
همایش آسیب های مفاصل و را !!! ارهای پیشگیری در شیراز برگزار می شود

درخواست حذف وبلاگ

:: همایش آسیب های مفاصل و را !!! ارهای پیشگیری در شیراز برگزار می شود

به همت کارگروه پیش !!! وتان، همایش آسیب های مفاصل و را !!! ارهای پیشگیری و درمان آن،در شیراز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی وصعودهای ورزشی فارس،این همایش با سخنرانی !!! علی !!! یان،پنجشنبه 27 شهریور ساعت 17 تا 20 در سالن همایش های سازمان نظام !!! ی فارس واقع در خیابان ستارخان، کوچه !!! ی برگزار می شود.

عموم کوهنوردان و پیش !!! وتان علاقمند در صورت تمایل می توانند در این همایش حضور داشته باشندبرچسب ها : همایش آسیب های مفاصل و را !!! ارهای پیشگیری در شیراز برگزار می شود - همایش ,برگزار ,شیراز برگزار ,را !!! ارهای پیشگیری ,همایش آسیب
همایش آسیب های مفاصل و را !!! ارهای پیشگیری در شیراز برگزار می شود همایش ,برگزار ,شیراز برگزار ,را !!! ارهای پیشگیری ,همایش آسیب
دسته گل

درخواست حذف وبلاگ

:: دسته گل

دسته گل

روزی، اتوبوس خ !!! در حال حرکت بود. پیرمردی با دسته گلی زیبا روی یکی از صندلی‏ ها نشسته بود. مقابل او دخترکی جوان قرار داشت که بی‏نهایت شیفته زیبایی و شکوه دسته گل شده بود و لحظه ‏ای از آن چشم برنمیداشت. زمان پیاده شدن پیرمرد فرا رسید. قبل از توقف اتوبوس در ایستگاه، پیرمرد از جا برخواست، به سوی دخترک رفت و دسته گل را به او داد و گفت: متوجه شدم که تو عاشق این گل ها شده‏ای. آنها را برای همسرم !!! یده بودم و اکنون مطمئنم که او از اینکه آنها را به تو بدهم خوشحال ‏تر خواهد شد. دخترک با خوشحالی دسته گل را پذیرفت و با چشمانش پیرمرد را که از اتوبوس پایین می‏ رفت بدرقه کرد و با تعجب دید که پیرمرد به سوی دروازه آرامگاه خصوصی آن ‏سوی خیابان رفت و کنار نزدیک در ورودی نشست.

 برچسب ها : دسته گل - دسته ,پیرمرد ,اتوبوس
دسته گل دسته ,پیرمرد ,اتوبوس
بازگشت تیم فاتح قله «موستاق آتا» با شعار حمایت از «محیط زیست و یوز پلنگ آسیایی»

درخواست حذف وبلاگ

:: بازگشت تیم فاتح قله «موستاق آتا» با شعار حمایت از «محیط زیست و یوز پلنگ آسیایی»

 تیم ۹نفره کوهنوردان کشورمان که اخیرا موفق به صعود قله ی ۷۵۴۶ متری (( موستاق آتا)) با شعار ((حمایت از محیط زیست و یوزپلنگ آسیایی)) شدند؛ با استقبال مسئولین، همنوردان و خانواده ها به کشور بازگشتند.

آقای آرمان شهپری از گروه کوهنوردی آرش شیراز و آقای میلاد کشاورزی از گروه طبیعت دوست شیراز نیز عضو این تیم ۹ نفره صعود کننده بودند که صبح پنج شنبه ۲۳/۵/۹۳ با پیشواز جمع کثیری از کوهنوردان !!! و مسئولین ورزشی و محیط زیست استان به شیراز بازگشتند و مراسمی توسط سازمان محیط زیست در سالن همایش های سازمان هواشناسی در فرودگاه شیراز برگزار گردید.

گروه کوهنوردی بانوان بامداد شیراز ضمن تبریک برای این قهرمانان آرزوی موفقیت و سربلندی داردبرچسب ها : بازگشت تیم فاتح قله «موستاق آتا» با شعار حمایت از «محیط زیست و یوز پلنگ آسیایی» - شیراز ,گروه ,محیط زیست ,گروه کوهنوردی ,شعار حمایت
بازگشت تیم فاتح قله «موستاق آتا» با شعار حمایت از «محیط زیست و یوز پلنگ آسیایی» شیراز ,گروه ,محیط زیست ,گروه کوهنوردی ,شعار حمایت
تاریخچه گروه

درخواست حذف وبلاگ

:: تاریخچه گروه

تاریخچه گروه کوهنوردی بانوان بامداد شیراز

گروه بامداد اجتماع دوستانه گروهی است که در میان تلاطم زندگی و فشار پرهیاهوی دود و ماشین، کوه را به عنوان جایگاهی جهت آرامش و درک طبیعت انتخاب کرده است.

هیات کوهنوردی بانوان فارس از تاریخ 77/7/7فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۷۹ موفق به تشکیل ۴ گروه کوهنوردی شد که پس از گذشت سال ها تنها گروه بامداد همچنان به طور مستقل از آقایان به فعالیت های خود ادامه داده و پابرجاست. همچنین در تاری   92/06/29گروه موفق به اخذ مجوز ۵ ساله شده است.

فعالیت های رسمی گروه بامداد توسط خانم ها اختیاری، خلیلی زاده، !!! م، شرفیان، مهری و شکوفه خسروانی آغاز شد که این افراد قبل از تشکیل گروه نیز با هیئت همکاری داشته اند.

این گروه در ابتدا برنامه ریزی های خود را با هدف اشاعه ورزش های اسکی و کوهنوردی پایه ریزی نمود و پس از مدتی تمرکز خود رابر روی رشته ی کوهنوردی و ترغیب جوانان به حرکت در زمینه ورزش معطوف نمود.

اکثر اعضای گروه کارآموزی صعودهای ورزشی و کوهپیمایی را گذرانده اند، تعدادی از بانوان نیز دارای مدرک داوری صعودهای ورزشی هستند؛ همچنین دو نفر از بانوان گروه نیز موفق به اخذ مدرک مربیگری درجه ۲ کوهپیمایی شده اند.

آنچه میتوان به عنوان امتیاز این گروه از آن نام برد تدوین برنامه سالانه و اجرای اکثر آن ها در زمان های تعیین شده و همچنین اجرای برنامه های مشترک با اکثر گروه های کوهنوردی استان است.

در صورت تمایل به عضویت در گروه، به دفتر گروه در روزهای یکشنبه ساعت 18 مراجعه فرمایید

آدرس :شیراز - بلوار بعثت -خیابان بعثت-باشگاه حجاب-دفتر گروه کوهنوردی بامداد کد پستی 34314-71336

ساعت و روز برگزاری جلسات: یک شنبه ها ساعت۱۷:۳۰  الی ۱۹

س !!! رست محترم: پریچهر !!! م 09173388515

دبیرگروه: مهری خسروانی 09177194417

مدیریت سایت: مهسا کشکولی

پست الکترونیکی: [email protected]برچسب ها : تاریخچه گروه - گروه ,کوهنوردی ,بامداد ,بانوان ,برنامه ,موفق ,گروه بامداد ,دفتر گروه ,صعودهای ورزشی ,گروه کوهنوردی ,تاریخچه گروه
تاریخچه گروه گروه ,کوهنوردی ,بامداد ,بانوان ,برنامه ,موفق ,گروه بامداد ,دفتر گروه ,صعودهای ورزشی ,گروه کوهنوردی ,تاریخچه گروه
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به وبلاگ 24.اطلاعات میباشد. همچنین تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24.اطلاعات هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد .
جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید.
All rights reserved. © WEBLOG24.INFO 2016