تکنیک‌های عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی برای ترمیم کامل بینی

عمل ترمیمی بینی می‌تواند برای یک جراح چالش برانگیز باشد، زیرا جراح باید مشکلات ناشی از جراحی اول را اصلاح و یا رفع کند. در این روش، اکثر جراحان از روش جراحی زیبایی بینی باز استفاده می‌کنند. این روش شامل جدا پوست از چارچوب حمایتی غضروف و استخوان است که دسترسی کامل به ساختارهای درون بینی را به جراحح می‌دهد. جراح، بینی را به شکل دلخواه و بسته به مشکلی که باید اصلاح شود، دوباره طراحی می‌کند. اگر بافت اضافی مورد نیاز باشد، معمولاً از روش اتولوگ (پیوند غضروف وو استخوان از بدن بیمار) استفاده می‌شود.

عمل ترمیمی بینی برای اصلاح جزئی بینی

برخی از بیماران ممکن است بعد از عمل زیبایی بینی، از فرم و ح بینی خود راضی نباشند و بینی آنها نیاز به کمی اصلاح داشته باشد. این ن یتی ممکن است به دلیل یک برآمدگی قابل مشاهده و یا تیزی لبه نوک بینی باشد. بعد از عمل زیبایی بینی، نقائص کار مشخص شده و در طی جلسه‌ی بعد از عمل، مورد بحث قرار می‌گیرد و معمولاً جراح اصلی به این مسئله رسیدگی خواهد کرد. پیچیدگی این عمل زیبایی بینی، کمتر از عمل جراحی اولیه است و ممکن است تنها شامل تراشیدن جزئی استخوان باشد و معمولاً نتایجی بدست خواهد آمد که هم بیمار و هم جراح با آن موافقت دارند.

مراحل کار در طی عمل زیبایی بینی و بعد از آن  

عمل ترمیمی بینی تحت بی‌هوشی عمومی و در یک مرکز جراحی معتبر انجام می‌شود. مدت زمان این عمل جراحی بستگی دارد به اینکه آیا بینی به‌طور کامل بازسازی می‌شود و یا یک تغییر جزئی باید صورت پذیرد. بعد از عمل زیبایی بینی، بیماران از یک آتل بینی استفاده خواهند کرد و مقداری کبودی و تورم خواهند داشت. برای بیمارانی که تحت عمل ترمیمی بینی قرار می‌گیرند، این روند می‌تواند تا حدودی دلسردکننده باشد. به هر حال، هدف این است که بینی به ظاهر طبیعی و غیرجراحی خود برگردد. اگر یک جراح با تجربه عمل زیبایی بینی را انجام دهد، اغلب نتایج بسیار خوبی بدست خواهد آمد.

آیا نتایج بهتری به دست می‌آید؟ 

یک جراح بینی با تجربه که در عمل ترمیمی بینی دارای تجربه و مهارت است، مکانیسم خطایی را که در عملیات اول بینی رخ داده و چگونگی اصلاح آن مشکلات را با عمل ترمیمی بینی، درمی‌یابد. در حالی که این عمل به خودی خود می‌تواند بسیار پیچیده باشد، اغلب نتایج نهایی آن برای بیمار رضایت‌بخش می‌باشد. زمانی که به دنبال یک متخصص عمل ترمیمی بینی هستید، انجام تحقیقات کامل بسیار مهم است.

آیا پیوند غضروف لازم است؟ 

در برخی از موارد به منظور ب نتایج مطلوب، پیوند غضروف مورد نیاز است. این کار با برداشتن غضروف و استخوان از قسمت دیگری از بدن، مانند دنده‌ها و استفاده از آن برای اصلاح ساختار خاص بینی انجام می‌شود. پیوند غضروف و استخوان معمولاً تنها در موارد حاد از جمله برای بازسازی ساختار بینی مورد نیاز است.

آیا عمل ترمیمی بینی یک عمل رایج است؟ 

در واقع عمل ترمیمی بینی تا حدودی رایج است. این عمل جراحی، بسته به نوع روش و جراح آن متفاوت است، اما برخی از کارشناسان نرخ عمل ثانویه جزئی بینی را بین 5-15٪ برآورد کرده‌اند. اکثریت بزرگی از این بیماران تنها خواهان تغییر و اصلاحات جزئی هستند. بازسازی کامل و موارد اصلاح عمده بینی در انتهای طیف قرار دارد.

چه نوع بی‌هوشی برای عمل ترمیمی بینی استفاده می‌شود؟ 

برای عمل ترمیمی بینی ممکن است از بی‌حسی موضعی با آرام‌بخش و یا بی‌هوشی عمومی استفاده ‌شود.

برش‌ها در چه قسمتی از بینی ایجاد می‌شوند؟

عمل ترمیمی بینی ممکن است با روش باز یا بسته انجام شود. با روش باز، یک برش کوچک در قسمت زیرین بینی در پوست ستون بین سوراخهای بینی ایجاد می‌شود. با روش بسته، تمام برش‌ها محدود به داخل بینی می‌شود.

آیا بعد از عمل ترمیمی بینی، اسکار باقی خواهد ماند؟ 

در عمل زیبایی بینی با روش‌ بسته هیچ‌گونه زخم قابل مشاهده وجود ندارد، زیرا برش در داخل بینی ایجاد می‌شود. با روش باز، یک اسکار بسیار کوچک باقی خواهد ماند که به خوبی پنهان می‌شود، زیرا در قسمت زیرین بینی قرار دارد.

دوره‌ی بازی پس از عمل ترمیمی بینی چگونه است؟ 

بهبودی و بازی بعد از جراحی ثانویه بینی کمی ساده‌تر از بازی بعد از جراحی بینی اولیه است. معمولاً میزان کبودی، عفونت و .... بعد از جراحی زیبایی بینی و ورم بعد از عمل بینی، کمتر است و بیماران اغلب در طی حدوداً یک هفته بعد از عمل، قادر به بازگشت به  کار خواهند بود.

هزینه‌ی عمل ترمیمی بینی 

عمل ترمیمی بینی یک عمل خاص و وابسته به مورد است. بنابراین، هزینه‌ی آن تا حد زیادی بسته به مشکلی دارد که باید برطرف گردد. عمل ترمیمی بینی ممکن است تنها شامل تغییرات اندکی باشد. با این حال، اگر برای اصلاح دفورمیتی ساختاری بینی، انجام بازسازی کامل آن مورد نیاز باشد، ممکن است پیوند غضروف یا بازسازی چارچوب و ساختار بینی لازم باشد.

مطالب مرتبط:

بینی نوک پهن

جراحی بینی استخوانی

عمل ترمیمی بینی