شاید شما هم علاقه به موزه گردی داشته باشید اما در طول هفته مشغله هاتون اجازه این کارو بهتون نمیده. اکثر موزه ها روزای هفته تا نهایت ساعت 5 یا 6 عصر بازن و پنج شنبه ها هم که ممکنه تا ظهر یا تا ساعت 2 باز باشن. اما موزه سینما روزای پنج شنبه تعطیله اما به جاش روزای !!! از ساعت 2 تا 5 بعدظهر بازه . خیلی راحت هم میتونید به اونجا برید کافیه خودتونو به میدان تجریش برسونید و از اونجا پیاده تو خیابون ولیعصر خودتونو به موزه برسونید. یا مثلا بی آرتی راه آهن تجریش را سوار شید و ایستگاه باغ فردوس پیاده شید. حوالی میدون تجریش پر از موزه هایی هست که یکی از یکی زیباتره مثل باغ موزه هنرهای معاصر، موزه موسیقی، موزه !!! حس !!! ، کاخ سعدآباد، موزه زمان و رصدخانه در زعفرانیه. من فقط اولی را درست حس !!! دیدم.

موزه سینما عمارتی است در انتهای باغی زیبا. در سبک معماری ایرانی در هر دو انتهای باغ و روبروی هم یک عمارت موجود است و بین این دو عمارت جوی آبی روان است مثل باغ شازده ماهان. علاوه بر موزه اونجا سالن سینما هم داره که خوب همیشه بازه همینطور کافی شاپ و فروشگاه صنایع دستی هم اونجا موجوده. قبل از ورودی موزه هم مسیری که طی می کنید از سرخیابون ولیعصر تا موزه همه اش زیبایی است با مجسمه های نمادین بسیار چشم نواز. همین طور یک نوتلا بار هم سرخیابون هست. البته نوتلا بار سابق که الان اسماشون تغییر کرده به شکلات زندگی و خانه نوتلا و از این قبیل.

و اما ساختمان موزه، مثل عمارت های سلطنتی در ورودی آن دو ردیف پله از سمت راست و چپ وجود داره مثل شاهزاده ها از پله بالا میری و از اون بالا منظره باغ را چه باشکوه می بینی. داخل که میشوی پر از ع !!! ها و اشیای قدیمی سینماس. سالن های زیادی برای تماشا دارد برخی برمی گردد به زمانهای دورتر و برخی به زمان کودکی نسل ما. یک نوستالژی واقعی. عروسک های همه نمایشهای دوران کودکی ما از چاق و لاغر گرفته تا خونه مادر بزرگه و مخمل و کلاه قرمزی و ... و نمایشگاهی پیچ در پیچ و هیجان انگیز از همه بازیگران محبوبمان. از پله ها به طبقه پایین می روی تا به انتهای موزه برسی. خانه فرهاد آ !!! ین بخش موزه است. آنجا را که دیدی باید با موزه خداحافظی کنی.

راستی امروز میلاد !!! اکرم و !!! جعفر صادقه. عیدتون مبارک باشه. امیدوارم اگر گذرتان به این موزه خورد در کنار عزیزانتان روز خوبی را سپری کنید. شاد باشید و به قول اصفهانیها خوشتون باشه.

پی نوشت: ناهید !!! دوست عزیز جهادگر من که لطف داره و به این وبلاگ سر میزنه فرمودن تو از کنار یه اتوبوس رد میشی میای اینجا می نویسی. پس چرا اون روز که با هم رفتیم !!! زاده صالح را ننوشتی. راستش من هدفم خیلی خاطره نویسی نیست بلکه جاهای جدیدی را که میرم و نحوه رفتنشون را با وسایل حمل و نقل عمومی اینجا بیان میکنم. !!! زاده صالح چون جای جدید برام محسوب نمیشد ننوشتم. اما شاید یه روز تنبلی را کنار گذاشتم و خاطره اون روز هم بنویسم. و همینطور دلم میخواد پستهایی با موضوعات چطور بریم سینما؟ چطور بریم پارک؟ !!! زاده؟ پاساژ؟ و ... بنویسم .