امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان حج و زیارت و بانک ملی؛

تسهیلات یک و نیم میلیون تومانی سفرعتبات به دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج و عمره اعطا می شود

 
سازمان حج و زیارت و بانک ملی ایران برای اعطای وام یک و نیم میلیون تومانی سفرعتبات به ودیعه گذاران حج تمتع وعمره مفرده در بانک ملی، تفاهم نامه همکاری امضا !!! د.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج ، این تفاهم نامه را !!! سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران بعدازظهرامروز(یکشنبه) درجمع مدیران و مسئولان این دو دستگاه به امضا رساندند.

!!! اوحدی در مراسم امضای این تفاهم نامه به برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص توسعه سفرهای عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: یک بخش ازبرنامه ریزی های گسترده سازمان حج و زیارت در حوزه میدانی است که توسعه زیر ساخت های رفاهی و خدماتی و بستر سازی برای ارائه خدمات بهتر به زائران عتبات است.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه بدلیل حضور گروه های تکفیری درسال های اخیر در عراق، زیر ساخت های خدماتی زائران در این کشور رشد لازم را نداشته است، افزود: یکی از برنامه های ما توسعه این زیر ساخت ها در کشورعراق است و در این راستا 8 پروژه در !!! ای مقدس کربلا، نجف و کاظمین درحال اجرا یا بهره برداری و یا در شرف بهره برداری است.

وی از اتمام پروژه هتل بزرگ کربلا تا پایان مهرماه خبرداد و اضافه کرد: آشپزخانه ابوتراب به زائران عتبات خدمات ارئه می دهد وپروژه ساخت هتلی بزرگ در شهر نجف پیشرفت 65 تا 70 درصدی داشته است و پروژه آشپزخانه ابوتراب 2 که ظرفیت پخت 20 هزار پرس غذا در هر وعده را دارا خواهد بود، از لحاظ فیزیکی 60 درصد پیشرفت داشته است که امیدواریم در اربعین امسال به بهره برداری برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: توسعه زیرساختها در عراق با مشارکت چهاربانک ملی و ملت، انصار و گردشگری و سازمان حج و زیارت در مجموعه شرکت عمران و توسعه مهر و ماه صورت گرفته است.

وی در ادامه دومین اقدام برای توسعه سفرهای عتبات را ارائه تسهیلات به متقاضیان این سفر برشمرد و گفت: باتفاهم نامه ای که با بانک ملی امضا می شود، ودیعه گذاران سفر حج و عمره در بانک ملی تسهیلات یک و نیم میلیون تومانی دریافت خواهند کرد و ودیعه آنان در این بانک به عنوان ضمانت وام خواهد بود و زائران می توانند برای دریافت این تسهیلات به شعب بانک ملی مراجعه کنند.

وی بانک ملی را شریک راهبردی سازمان حج و زیارت خواند و عنوان کرد: توسعه زیر ساخت های رفاهی در کشور عراق با همکاری شبکه بانکی کشور محقق شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت دراین مراسم که در آستانه برنامه ریزی برای سفر زائران اربعین برگزار شد، به ثبت نام 210 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح اشاره و ابراز امیدواری کرد که با پشتیبانی بانک های ملی و ملت و ارائه تسهیلات به مشتاقان سفر عتبات افزایش یک و نیم میلیون نفری زائران عتبات در سال 95 تحقق یابد.

محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران نیز در این مراسم از فاجعه منا در حج94 به عنوان یکی از تلخ ترین حوادث سال های اخیردرمراسم حج نام برد و از تلاش های مجموعه حج و زیارت در پیگیری این حادثه و رسیدگی به امور !!! و آسیب دیدگان این فاجعه به نیکی یاد کرد.

مدیر عامل بانک ملی گفت: مجموعه بانک ملی و سازمان حج و زیارت طی سال های گذشته دوشادوش یکدیگر در زمینه خدمت به زائران خانه خدا و عتبات همکاری داشته اند و ما افتخار می کنیم که در راستای خدمت به زائران تلاش می کنیم.

حسین زاده با بیان اینکه !!! ت عربستان با مانع تراشی برسرراه سفرحجاج ایرانی، صد عن سبیل الله کرد، ادامه داد : امیدواریم با امضای این تفاهم نامه بتوانیم زمینه سفر به عتبات عالیات را برای زائران مشتاق فراهم آوریم.

وی افزود: بانک ملی همه تلاش خود را برای توسعه زیر ساخت های خدماتی زائران بکار خواهد بست.