آموزش انتقال از لوکال به هاست

برای انتقال سایت از لوکال به هاست باید فایل های سایت نصب شده در لوکال هاست و پایگاه داده مربوط به  آن را فشرده کرده و آماده ی انتقال به هاست کنید .
wamp server را فعال کنید در مرحله ی اول از انتقال بر روی آیکن wamp server کلیک کنید و وارد پوشه ی www directory شوید .

وارد پوشه ای که فایلهای سایت شما در آن قرار دارد شده و پس از انتخاب تمامی آنها راست کلیک کنید ،سپس گزینه add to arshive را انتخاب کنید .

در قسمت archive format گزینه zip را انتخاب کرده و بر روی ok کلیک نمایید به این ترتیب شما فایل زیپ سایت خود را آماده کرده اید .

مرحله ی بعد نوبت فشرده سازی دیت !!! س مربوط به سایت می باشد بدین منظور دوباره بر روی آیکن wamp server کلیک کرده و این بار وارد php my admin شوید .

همانطور که مشاهده می کنید اسامی دیت !!! س ها در سمت چپ صفحه قرار دارد  بر روی دیت !!! س مورد نظر خود کلیک کنید .

پس از ورود به دیت !!! س جداول موجود در دیت !!! س مشاهده می شود برای اینکه بتوانید از پایگاه داده !!! وجی بگیرید در نوار منوی بالای جداول روی گزینه export  کلیک کنید .

روی گزینه custom کلیک کنید سپس در قسمت(table(s 'گزینه selectall را انتخاب کنید تا تمام جداول موجود در بانک اطلاعاتی انتخاب شود .

در قسمت output در بخش compression گزینه zipped و در قسمت format گزینه sql را انتخاب کنید .

1- روی گزینه go کلیک نمایید .
پس از انتخاب گزینه go  پنجره زیر را مشاهده می کنید ،برای ذخیره !!! فایل فشرده دیت !!! س گزینه save file را انتخاب کنید .
3- کلید ok را کلیک کنید.

اکنون فایل فشرده جوملا و دیت !!! س آماده می باشد .
وارد cpanel شده و طبق آموزش ساخت دیت !!! س در cpanelدیت !!! س خود را بسازید .
حال در صفحه اصلی cpanel در قسمت dtabases روی گزینه php my admin کلیک کنید .

محیط phpmyadmin در سی پنل همانند محیط آن در لوکال می باشد همانطور که ملاحظه می کنید نام دیت !!! سی که ساختید در سمت چپ وجود دارد روی آن کلیک کرده و وارد دیت !!! س شوید .

پس از ورود در نوار منوی بالا روی گزینه import کلیک کنید تا بتوانید فایل فشرده مربوط به دیت !!! س سایت خود را آپلود کنید .

از طریق دکمه browse در قسمت file to import میتوانید فایل را از  مسیری که در کامپیوتر شما ذخیره می باشد انتخاب کنید .
روی گزینه go کلیک نمایید .

اگر کار به درستی پیش رفته باشد کادر سبز رنگ در بالای صفحه مشاهده می شود و جداول به دیت !!! س افزوده می شود .

به صفحه اصلی سی پنل رفته و روی file manager کلیک کنید .

در صفحه جدید وارد پوشه public_ !!! شوید و در نوار منوی بالا روی گزینه آپلود کلیک کنید تا بتوانید فایل فشرده سایت خود را بارگزاری کنید .

پعد از ورود به بخش file upload روی دکمه browse کلیک کنید و آدرس فایل فشرده در کامپیوتر خود را انتخاب کنید بدین ترتیب فایل شروع به آپلود می کند .

بعد از اتمام آپلود فایل شما به محتویات پوشه public_ !!! افزوده می شود فایل مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه extract کلیک کنید تا فایل از ح !!! فشرده خارج شود . مسیر extract  فایلها را پوشه ی public_ !!! انتخاب کنید .

پس از پایان پنجره extraction reasults نمایش داده می شود و تمام فایل های موجود در پوشه سایت شما را نمایش می دهد روی گزینه close کلیک کنید . همانطور که میبینید تمام فایل ها به داخل هاست شما منتقل می شود .

در مرحله ی آ !!! کار شما باید فایل configuration.php را ادیت کنید بدین منظور فایل مورد نظر را انتخاب کرده و در نوار منو روی گزینه edite کلیک کنید .

طبق تصویر زیر باید سه خط  مشخص شده را  ویرایش کنید در قسمت public $ user نام کاربر دیت !!! س و در قسمت public $p !!! word رمز عبور کاربر دیت !!! س و در public $db نام دیت !!! س که در هاست خود ساختید را وارد نمایید و در پایان کار روی گزینه save کلیک نمایید .

همچنین باید مسیر پوشه logs و پوشه tmp را  طبق مسیر پوشه های موجود در هاست خود ویرایش کنید .

بر گرفته از :  http://www.hostnegar.com