کوله‌گردی در کلمبیا

کوله‌گردی در کنار تمام سختی‌ها و دغدغه‌هایی که دارد، سفری جالب و ارزان است. به خصوص اگر کشورها و مقصدهایی را انتخاب کنید که زیاد مورد توجه گردشگران قرار ندارند. در چنین سفری، این فرصت برای شما فراهم می‌شود که زندگی یک ملت با فرهنگ متفاوت را از نزدیک ببینید. در ادامه نکاتی را در مورد کوله‌گردی در کلمبیا عنوان می‌کنیم.

کلمبیا چهارمین کشور بزرگ ی جنوبی است که در شمال غربی این قاره قرار دارد. تنوع جاذبه‌های طبیعی کلمبیا بسیار چشمگیر و جالب توجه است؛ از قله‌های بلند و برفی آند گرفته تا دشت‌های گرم و مرطوب اطراف رود آمازون. همین جذ ت طبیعی و فرهنگ متفاوت باعث می‌شود تا گردشگران با وجود شورش‌های کوچک و ناآرامی‌هایی که در این کشور وجود دارد، باز هم آن را به عنوان یک مقصد گردشگری انتخاب کنند.

هر روز از سال یک جشنواره در کلمبیا برگزار می‌شود. شرکت در این جشنواره‌ها، یکی از جذاب‌ترین و متفاوت‌ترین تجربه‌های شما در سفر به کلمبیا خواهد بود. مسئولان این کشور در تلاش هستند تا گروه‌های شورشی را از ای بزرگ و مشهور که محل رفت‌و‌آمد گردشگران هستند، دور نگه دارند. با این اوصاف، گردشگری در کلمبیا صنعت پررونقی است. در این کشور تفریحات مختلفی منتظر گردشگران است، از رودگردی گرفته تا تماشای اماکن مذهبی شگفت‌انگیز. نکته‌ی مثبت دیگر در مورد کوله‌گردی در کلمبیا این است که نسبت به کشورهای اطرافش مثلا اکوادور، ارزان‌تر است.

در ادامه نکاتی در مورد کوله‌گردی در کلمبیا را عنوان می‌کنیم.

۱. مقصد و فصل سفر را  برای کوله‌گردی در کلمبیا با دقت انتخاب کنید

آب‌وهوا در کلمبیا در بخش‌های مختلف آن کاملا با هم متفاوت است. نواحی ساحلی و کوهستانی، تفاوت آب‌و‌هوایی عمده‌ای دارند. ای نزدیک دریای کارائیب و اقیانوس آرام تابستان‌های بسیار گرمی دارند در حالی که بوگوتا، پایتخت کلمبیا، در نواحی مرتفع و مرطوب واقع شده و شب‌های سردی دارد. پروازها و اتوبوس‌های داخلی در ماه‌های دسامبر و ژانویه و هفته‌ی ایستر، گران می‌شوند و پروازهای بین‌المللی به مقصد کلمبیا در فوریه، در ارزان‌ترین ح خود قرار دارند.

۲. در هاستل‌ها اقامت کنید

کوله‌گردی در کلمبیا

سیستم هاستل‌ها در کلمبیا روز‌به‌روز گسترش پیدا می‌کند بنابراین همیشه مکانی برای اقامت با قیمت‌های پایین پیدا می‌شود. این هاستل‌ها امکاناتی چون وای‌فای رایگان، صبحانه‌ی ساده، امکان استفاده از آشپزخانه، خشک‌شویی، کرایه دوچرخه و کتابخانه دارند. بسیاری از این هاستل‌ها تورهای داخلی و گشت‌و‌گذار برگزار می‌کنند.

۳. اتوبوس‌های ارزان‌تر را پیدا کنید

اتوبوس مهم‌ترین وسیله‌ی حمل‌ونقل عمومی در مسیرهای طولانی در کلمبیا است. این اتوبوس‌ها از نظر امکانات، سرعت و قیمت، تنوع زیادی دارند. برای انتخاب اتوبوسی که مناسب شرایط شما باشد باید به شرکت‌های مختلف سر بزنید. مینی‌بوس‌های kia ارزان‌تر و سریع‌تر و البته شلوغ‌تر هستند. سرویس‌هایی موسوم به puerta-a-puerta بین ای کارتاگنا و سانتا مارتا وجود دارد که شما را جلوی هاستل مورد نظرتان پیاده می‌کند. هاستل‌ها هم می‌توانند به شما در انتخاب وسیله‌ی مورد نظرتان کمک کنند.

۴. مثل اهالی غذا بخورید

کلمبیایی‌ها معمولا ناهار مفصلی نزدیک‌های غروب می‌خورند. شما هم می‌توانید از این طریق در هزینه‌های خورد و خوراک خود صرفه‌جویی کنید. هر شهری یک بازار ارزان دارد که در آن غرفه‌های فروش غذا وجود دارد. در این غرفه‌ها می‌توانید با قیمت‌های خوبی، غذای محلی و ارزان ب ید. غروب‌ها هیچ مشکلی از بابت غذای خیابانی ندارید. هزاران غرفه‌ی فروش غذای خیابانی غذاهای مختلفی چون همبرگر، هات‌داگ، پیتزا، امپانادا (سمبوسه یا پیراشکی) و آره‌پا (arepas) عرضه می‌کنند. آره‌پا غذای محلی کلمبیا و ونزوئلا است که با آرد ذرت تهیه و با پنیر و آووکادو سرو می‌شود. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]