الهام حمیدی ، بیوگرافی الهام حمیدی

بیوگرافی و ع های الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی

و خانواده اش

نام : الهام

نام خانوادگی : حمیدی

تاریخ تولد : ۸ آذر ۱۳۵۶ (۳۹ سال)

محل تولد : تهران

پیشه : بازیگری

الهام حمیدی (زاده ۸ آذر ۱۳۵۶ در تهران) بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است. او دو برادر کوچکتر از خود نیز دارد. وی فارغ حصیل رشته حسابداری در مقطع کارشناسی از آزاد رودهن است، او علاوه بر بازیگری مزون طراحی لباس داشت، زندگی پر فراز و نشیبی داشته ولی می گوید شرمنده خودم نیستم !

الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی

کودکی الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی

الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی

الهام حمیدی

زندگی شخصی الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی

پدر او در جوانی تئاتر کار میکرده، عموی پدرش گوینده رادیو بوده و در واقع این استعداد در خانواده آنها وجود داشته است. علاقه به حرفه بازیگری او را به کلاس های آموزش کشاند

یک ترم به کلاس های بازیگر رفت، استعدادش در نمایش خیلی زود باعث انتخابش برای سریال آوایی در گلستان به کارگردانی رامین لباسچی در سال ۸۹ شد،

الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی

الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی و پدرش

الهام حمیدی :نمی‌دانم چرا بعضی‌ها دوست ندارند بازیگرها در آرامش باشند. در همه جای دنیا ستاره‌ها زندگی مرفه و راحتی دارند. از بالیوود و هالیوود که بگذریم در همین ترکیه نیز همه ستاره‌ها زندگی مجلل و لو ی دارند. اصلا قشر بازیگر قشر خاصی است که باید این‌گونه باشد چون مدام زیر ذره‌بین هستند. وقتی یک مراسم هست، بازیگرها بیشتر مورد توجه هستند و به همین خاطر باید ظاهر آراسته و مرتبی داشته باشند. در ایران درصد قابل توجهی از بازیگران حتی خانه شخصی ندارند و مستاجر هستند؛ مگر آنکه از خانواده‌ای مرفه آمده باشند یا در کنار بازیگری حرفه‌ای پولساز داشته باشند وگرنه از پول بازیگری، این هزینه‌ها تامین نمی‌شوند.

الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی

الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی در کنار خانواده اش

محبوبیت الهام حمیدی بازیگر زن ایرانی

سریال مسافری از هند سکوی پرتاب وی در حرفه شغلی اش در سال ۸۲ بود و به گزارش سایت سماتک در این سریال شناخته شد، دو سال بعد بازی در سینمایی خیلی دور خیلی نزدیک تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از خانه سینما را برای وی به ارمغان آورد، سریال زیر تیغ و بخصوص بازی در سریال یوسف در نقش همسر یوزراسیف از وی چهره ای به یاد ماندنی به جا گذاشت. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]