شگفتی هایی درباره ما ی

ما ی یکی از گوهرهای پنهان آسیاست.این کشور اغلب اوقات نادیده گرفته می شود و به اندازه کشور همسایه خود یعنی سنگاپور، اعتبار اقتصادی ندارد. ما ی مانند دو همسایه دیگرش یعنی تایلند و اندونزی، مقصد مشهوری برای گردشگران نیست. اما اگر دقیقتر نگاه کنیم، ما ی کشوری را می بینیم که دارای تاریخ غنی، مردمی جذاب و غذاهایی خوشمزه است.

در ادامه برخی از نکات شگفت انگیزی که اکثر مردم در مورد ما ی نمی دانند را ذکر کرده ایم:

این کشور یکی از متنوع ترین کشورهای آسیاست

طبق آ ین آمار سازمان سیا حدود نیمی از جمعیت 31 میلیونی ما ی، از نژاد مالایی هستند. 23 درصد از جمعیت ما ی را چینی ها و 7 درصد آن را هندی ها تشکیل می دهند.

12 درصد باقی مانده را افرادی از صدها گروه بومی، از جمله گروههای بومی مستقر در دو ای ی که در جزیره برونئو قرار دارند، تشکیل می دهند. ، دین رسمی ما ی است و طبق قانون، همه مالایی ها مسلمان هستند. طبق آمار سازمان سیا، حدود 61 درصد از جمعیت این کشور مسلمان هستند و پیروان ادیان دیگر یعنی بودیسم، یت و آیین هندو در رده های بعدی جمعیتی قرار می گیرند.

تنوع موجود در ما ی، ترکیب بی نظیری از ادیان، غذاها، زبانها و فرهنگها را شکل داده است.

شگفتی هایی شنیدنی و دیدنی درباره ما ی که شاید نمیدانستید+تصاویر

ما ی سیاست هایی برای جبران بی عد ی های نژادی گذشته وضع کرده است … که به نفع نژاد غالب این کشور می باشد

تاریخ ما ی مملو از تنش های قومی است که سیاست های این کشور را تحت تاثیر قرار داده اند.

شورش مرگباری در سال 1969 رخ داد، منجر به شکل گیری سیاست اقتصادی جدیدی در این کشور شد. اقداماتی از سوی ت ما ی و با هدف کاهش نابرابری میان مالایی ها و طبقه ثروتمندتر چینی ها صورت گرفت. این یک نمونه نادر از برنامه های سیاستگذاری برای جبران بی عد ی های نژادی گذشته است که به نفع نژاد اکثریت این کشور می باشد.

هیچ نمی داند انتخابات بعدی چه زمانی برگزار می شود

برخلاف ایالات متحده، انتخابات ما ی برای یک روز خاص برنامه ریزی نشده است، و هیچ نمی تواند بگوید انتخابات بعدی دقیقا چه زمانی برگزار خواهد شد.

قانون اساسی ما ی ایجاب می کند حداقل هر پنج سال یکبار ، یک انتخابات فدرال در این کشور برگزار شود. اما، نخست این کشور می تواند با انحلال پارلمان، انتخابات زودهنگام برگزار کرده و روز برگزاری انتخابات را تحت کنترل خود درآورد.

پنانگ، پایتخت غذاهای خیابانی آسیاست

یکی از ای های ما ی به نام پنانگ، و خصوصا مرکز آن شهر جورج تاون، به عنوان یکی از بهترین مکانهای صرف غذاهای خیابانی در آسیا شناخته می شود.

اگر در خیابان های شهر جورج تاون قدم بزنید، از کنار صدها فروشنده دوره گردی رد می شوید که همه چیز عرضه می کنند؛ از سمبوسه گرفته تا ماکارونی های تند و تا کندُل، دسری که از ژله علف شیرین و شیره نارگیل تهیه می شود.

غذاهای سرو شده در پنانگ، به شدت تحت تاثیر بابا نیونیا قرار دارد؛ بابا نیونیا یکی از گروههای منحصر به فرد است که غذاهایش ترکیبی از غذاهای چینی، مالایی، تایلندی و سایر گروههای جنوب شرقی آسیا می باشد.

شگفتی هایی شنیدنی و دیدنی درباره ما ی که شاید نمیدانستید+تصاویر

بزرگترین گل جهان در ما ی رشد می کند

مشهورترین گیاه ما ی، گل راف یا است. این گل با شکوفه هایی که می توانند تا قطر بیش از یک یارد (هر یارد معادل 90 سانتی متر است) باز شوند. عنوان بزرگترین گل جهان را به خود اختصاص داده است.

وقتی این گیاه گل می دهد، گل آن بوی متعفنی از خود منتشر می کند که باعث شده نام مستعار “گل جسد” را بر آن بگذارند. این بو مگس ها را به سمت گل جذب کرده و این مگس ها گرده های گل را به اطراف منتقل می کنند.

گلهای راف یا عموما در جنگلهای انبوه جزیره برونئو رشد می کنند. ما ی یکی از 17 کشور جهان است که دارای حیات وحشی “با تنوع زیستی فوق العاده زیاد” می باشد.

شگفتی هایی شنیدنی و دیدنی درباره ما ی که شاید نمیدانستید+تصاویر

 

“پادشاه میوه ها” در ما ی رشد می کند – اما بسیاری از مردم نمی توانند آن را بخورند

دورین، احتمالا یکی از دو قطبی ترین میوه های جهان است. در ما ی و سایر کشورهای جنوب شرقی آسیا آن را به نام “پادشاه میوه ها” می شناسند . اما بوی آن به شدت تند از و در بسیاری از هتل های ما ی استفاده از آن ممنوع می باشد.

ریچارد استرلینگ، کارشناس غذا است و بوی این میوه را “ترکیبی از بوی خوک، پیاز و سقز با چاشنی بوی یک جوراب ورزشی” توصیف میک ند.

این گیاه پوست سفتی دارد و باید به طرز ماهرانه ای با استفاده از یک چاقوی تیز قطعه قطعه شود تا گوشته داخل آن را ببینیم. طعم شیرین آن ، ترکیبی شگفت انگیز از طعم آناناس، پیاز، کارامل، بادام ، کره و پنیر است.

شگفتی هایی شنیدنی و دیدنی درباره ما ی که شاید نمیدانستید+تصاویر

بهترین بدمینتون باز جهان اهل ما ی است

لی چونگ وی، بهترین بدمینتون باز جهان در ده سال گذشته است.

در ج رده بندی فدراسیون جهانی بدمینتون، او رتبه 1 را دارد و برای 199 هفته متوالی، از سال 2008 تا 2012 صدر این ج را حفظ کرده است. لی در سه دوره اخیر المپیک مدال نقره ب کرده و دو بار به حریف چینی خود، یعنی لین دان، باخته است. رقابت میان لی و لین، بهترین رقابت تاریخ بدمینتون نام گرفت.

هر چند که فوتبال محبوب ترین ورزش ما ی است، اما از زمانهای دور تا به امروز بدمینتون غالب ترین ورزش مردم این سرزمین بوده است. بازیکنان بدمینتون هشت مدال از یازده مدال تاریخ المپیک این کشور را ب کرده اند.

 

در این کشور ممکن است به خاطر داشتن ماری جوانا محکوم به مرگ شوید

ما ی یکی از سختگیرانه ترین و دقیق ترین قوانین جهان در زمینه حمل مواد مخدر را دارد. از جمله این قوانین می توان به حکم برای داشتن مقدار زیادی از برخی مواد خاص اشاره کرد.

طبق “قانون مواد مخدر خطرناک“، مردم ما ی به دلیل داشتن 15 گرم هروئین و مورفین، 1 کیلوگرم تریاک، 40 گرم کوکائین یا 200 گرم ماری جوانا، به محکوم می شوند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]