تنگ بستانک بهشت گمشده ایران

تنگ بستانک یکی از خوش آب و هواترین و زیباترین نقاط ایران است که به بهشت گمشده شهرت دارد. اگر دوست دارید بدانید بهشت گمشده کجاست در ادامه با ما همراه باشید.

تنگه‌‌ها ‌همواره‌ به دلیل قرار گرفتن در میان دو یا چند کوه یا ص ه‌ی مرتفع شرایط ویژه و بسیار مطلوب آب و هوایی را دارا هستند. حال به این آب و هوای مطبوع جریان خنک رود یا چشمه‌ای را هم اضافه کنید تا به موقعیت عالی این نقاط دوست داشتنی بیشتر پی ببرید.

ایران تعداد زیادی از این دست نقاط دارد که هرکدام به مقصدی پر طرفدار به خصوص در ماه‌ها گرم سال تبدیل می‌شوند. تنگ بستانک، مشهور به «بهشت گمشده» یکی از این تنگه‌های خوش آب و هوا است که در مرودشت استان فارس قرار دارد.

سفر به تنگ بستانک بهشت گمشده ای در فارس با طبیعت بکر+تصاویر

معرفی

تنگ بستانک منطقه‌ای حفاظت شده است که حدود ۱۵۳۲۴ تار مساحت دارد. ارتفاع این تنگه بین ۱۷۰۰ تا ۲۷۰۰ متر است که همین مورد خنکی بسیار دلچسبی را در گرمترین فصل‌های سال به همراه می‌آورد.

این منطقه دارای محیطی عمدتا کوهستانی به همراه پوشش جنگلی بوده که تابستان‌های خشک و زمستان‌هایی سرد را ارایه می‌دهد. بستر سنگی دره محل مناسبی را برای رویش درختانی چون چنار و گردو و گیاهان سایه پسند فراهم آورده است. این گیاهان باعث شده‌اند تا به سختی بتوان ردی از نور مستقیم خورشید در کف دره پیدا کرد که البته در فصول گرما نکته‌ای مثبت به شمار می‌رود.

به این موارد آبشارهای کم ارتفاع طبیعی را هم اضافه کنید تا به زیبایی حیرت انگیز این ناحیه اطمینان پیدا کنید. دریاچه‌ی پشت سد «درودزن» در این تنگه قرار دارد که زیستگاه جانبی قابل توجهی را به وجود آورده است.

سفر به تنگ بستانک بهشت گمشده ای در فارس با طبیعت بکر+تصاویر

آب شیرین این دریاچه محل مناسبی برای زندگی ماهیان پرورشی مانند کپور است.

خود تنگه نیز حیات وحش با ارزشی دارد که شامل حیواناتی مانند س قهوه‌ای،

کفتار، راسو، پازن، خا شت ایرانی، 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]