زیباترین دیدنی‌های استان ایلام

استان ایلام با وجود مناطق کوهستانی بکر، دشت‌ها، رودخانه‌ها و آبشارهای زیبا، مقصد بسیار خوبی برای طبیعت‌ دوستان و گردشگران است. برای آشنایی با بعضی از دیدنی‌های استان ایلام ، همراه ما باشید.

استان ایلام از استان‌های غربی کشور است که در تقسیمات کشوری گذشته، جزو بخشی از استان پنجم (کرمانشاهان) بوده است. این استان کم ش جنگلی است و مقاصد بکری برای دوست‌داران طبیعت‌گردی دارد.

وجود کوه‌ها، رودخانه‌ها، آبشارها، مناطق کوهستانی حفاظت‌شده و دشت‌های وسیع و حاصلخیز، این استان را به مقصدی برای گردشگران طبیعت‌گرد تبدیل کرده است.

این استان همچنین میزبان آثار تاریخی زیادی است که نشانی بر وجود کانون جوامع بشری در این منطقه بوده است. در این مقاله بخشی از دیدنی‌های استان ایلام را معرفی خواهیم کرد.

برترین دیدنی‌های استان ایلام:

قلعه اسماعیل خان ایلام

زیباترین و پرطرفدارترین دیدنی‌های استان ایلام ,مقاصدبکر برای سفر+تصاویر

در ارتفاعات انبار آب و مشرف به شهر ایلام، قلعه و استحکاماتی ساخته شده که به اسماعیل خان معروف است. محدوده‌ی قلعه کوهستانی و دارای ص ه‌هایی است که مسیر عبور را دشوار کرده است. در بخش جنوب شرقی اما، که مسیر ارتباطی قلعه هم بوده، مسیر گذر مناسب‌تر است.

این قلعه با سنگ‌های کوهستانی و ملات گچ ساخته شده است. با اندکی تراش به سنگ‌ها، آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار داده و ردیف‌های نسبتا منظمی ایجاد کرده‌اند.

کوه چمن گیر

زیباترین و پرطرفدارترین دیدنی‌های استان ایلام ,مقاصدبکر برای سفر+تصاویر

کوه چمن‌گیر یکی از مقاصد مناسب و بکر برای کوه‌نوردی و طبیعت‌گردی در ایلام است. این کوه در شیروان و فاصله ۲۲ کیلومتری جنوب شرقی ایلام قرار دارد. ارتفاع کوه ۲۵۷۸ متر است.

رودخانه‌های گراب و چرداول از این کوه سرچشمه می‌گیرند.

رودخانه‌های گراب و چرداول از این کوه سرچشمه می‌گیرند. کوه چمن‌گیر جزو رشته «کبیرکوه» از کوهستان زاگرس است.

این کوه از جنوب شرقی به کوه سیروان و از شمال غربی به کوه قلارنگ متصل می‌شود.

کوه اهوران

زیباترین و پرطرفدارترین دیدنی‌های استان ایلام ,مقاصدبکر برای سفر+تصاویر

کوه اهوران از دیگر دیدنی‌های استان ایلام است که برای طبیعت دوستان و افرادی که عاشق ماجراجویی هستند، مکان بی‌نظیری به شمار می‌آید.

این کوه در ۸۳ کیلومتری شمال شرقی ایلام است. ارتفاع آن ۲۱۲۰ متر است و ۲۴ کیلومتر به سمت جنوب شرقی کشیده شده است. این کوه از دره جزمان رود در غرب شروع می‌شود و به کوه‌های کولیته و کازه تر می‌رسد.

غار کناتاریکه

زیباترین و پرطرفدارترین دیدنی‌های استان ایلام ,مقاصدبکر برای سفر+تصاویر

غار کناتاریکه، غاری عظیم در ارتفاعات «سیوان کوه» ایلام است. ارتفاعات سیوان کوه در ۳۵ کیلومتری مسیر ایلام-دره‌شهر و نزدیک به روستای پاکل قرار دارد.

هیچ موجود زنده‌ای در غار زندگی نمی‌کند.

داخل این غار ‌های سنگی به همراه ستون و مجسمه‌های استالاکتیتی و استالاگمیتی بسیار زیبا قرار دارد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]