پیست اسکی چلگرد
ای غربی ایران نسبت به شرق به دلیل وجود بارش بیشتر برف دارای زمستان‌های پربرفی هستند و ورزش‌های زمستانه درا ین مناطق رونق بیشتری دارد. در این مقاله قصد داریم تا با پیست اسکی چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری آشنا شویم. با ما همراه باششید.
گشت دلپذیر زمستانه در پیست اسکی چلگرد را نباید از دست داد+تصاویر
 
استان چهارمحال و بختیاری در قلمرو مرکزی رشته‌کوه‌های زاگرس قراردارد. در منطقه کوهرنگ بختیاری این استان گردشگران می‌توانند از مناظر طبیعی مانند تونل کوهرنگ، دشت لاله‌های واژگون و ارتفاعات زردکوه بختیاری و… دیدن کنند. زیبایی کوهرنگ در زمستان وجود برف قابل توجه و مناظر یخی است.
پیست اسکی چلگرد کجاست؟
چلگرد شهری در استان چهارمحال و بختیاری و مرکز شهرستان کوهرنگ است و بزرگترین جامعه ایلی کشور یعنی ایل هفت لنگ بختیاری را در خود جای داده است. طبیعت بکر و دست‌نخورده منطقه به همراه جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر کشور و حتی دنیا به سوی این شهرستان هدایت می‌کنند. به طوری که در هر فصل جذ ت و گردشگر خاص خود را دارد. مثلا در فصل بهار علاقه‌مندان به طبیعت از دشت لاله‌های واژگون، فصل تابستان علاقه‌مندان به داروهای گیاهی، سیاحت و اسکی تابستانه در قلل مرتفع و پوشیده از برف زردکوه بختیاری، فصل پاییز علاقه‌مندان به کوچ و شیوه زیست‌بوم عشایر بختیاری است.
۱۰ درصد از کل آب‌های کشور از جمله سرچشمه سه رودخانه بزرگ و حیاتی یعنی زاینده‌رود، کارون و دز در این شهرستان و از قلل سر به فلک کشیده زردکوه بختیاری سرچشمه می‌گیرند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]


برچسب ها : گشت دلپذیر زمستانه در پیست اسکی چلگرد را نباید از دست داد+تصاویر - بختیاری ,اسکی ,پیست ,چلگرد ,شهرستان ,علاقه‌مندان ,پیست اسکی ,اسکی چلگرد ,زردکوه بختیاری ,استان چهارمحال ,دلپذیر زمستانه