وبلاگ 24.اطلاعات

باعرض تسلیت تاسوعا وعاشورای !!! حسین بن علی علیهما السلام

درخواست حذف وبلاگ

:: باعرض تسلیت تاسوعا وعاشورای !!! حسین بن علی علیهما السلام

آثار خاک متبرک کربلا


محرم که می‌آید بوی سوگواری و زنده شدن دل‌ها و جلا یافتن قلب‌ها در صیقل یک مصیبت بزرگ است . مصیبت مردی از خاندان رسول الله (صلی الله علیه وآله) که همو فرمود: بدانید که اجابت دعا زیر گنبد او ، و شفاء در تربت او و !!! ان از نسل اویند. (1)


کربلا

همه چیز درباره‌ی تربت !!! حسین (علیه السلام) و تسبیح خاکی!

تربت !!! حسین (علیه السلام)

حضرت !!! کاظم (علیه السلام) در ضمن حدیثی فرمودند: ولا تأخذوامن تربتی شیئاً لتبرّکوا به فانّ کلّ تربةٍ لنا مُحّرمةٌ إلا تربة جّدی الحسین بن علی (علیه السلام) فان الله عزّ و جلّ جعل‌ها شفاءً لشیعتنا و اولیا ئنا؛ چیزی از خاک قبر من برندارید تا به آن تبرک جویید چرا که هر خاکی بر ما حرام است جز تربت جدّم حسین (علیه السلام) که خداوند آن را برای شیعیان و دوستان ما شفا قرار داده است. (2)

با توجه به این روایت شریف بدست می‌آید که تربت سیدال !!! ء (علیه السلام) دارای خاصیت شفا و تبرک جویی است که البته تنها برای شیعیان و دوستان آن حضرت این خاصیت خود را نشان می‌دهد!

 

آثار خاک قبر سید ال !!! ء (علیه السلام)

خاک متبرک کربلا آثار و خواصی دارد که از آن جمله‌اند:

1- در !!! ، سجده بر تربت !!! حسین (علیه السلام) مستحب است و ثواب !!! را افزایش می‌دهد.

2- خوردن هر نوع خاک حرام است به جز تربت سیدال !!! که به نیت شفا مقدار اندکی از آن جایز است.

3- برداشتن کام نوزادان با تربت حسینی (علیه السلام) مستحب است.

4- کالایی که به جایی فرستاده می‌شود مستحب است مقداری تربت هم همراه آن بگذارند همانند جهیزیه عروس.

5- بوییدن و بوسیدن و بر چشم !!! تربت !!! حسین (علیه السلام) مستحب است و حتی دست کشیدن و !!! آن بر سایر اعضای بدن ثواب دارد.

در روایتی از !!! صادق (علیه السلام) آمده است: اگر تا یک میل (1800متر) اطراف قبر آن حضرت خاک بردارند، احکام تربت !!! حسین (علیه السلام) را دارد. بر این اساس تبرک جستن به خاک تربت !!! حسین (علیه السلام) که فوائد و آثار بسیاری برای فرد در دنیا و آ !!! ت دارد، خاک قبر مطهر آن حضرت تا فاصله 1800متری اطراف آن است

6- مستحب است هنگام دفن میت مقداری تربت همراه او گذاشته شود و با حنوط او نیز مخلوط کنند – (حنوط مقداری کافور است که بر جاهای سجده میت می‌گذارند نظیر پیشانی و کف دست‌ها و سر زانوها و نوک انگشتان بزرگ پا)

با توجه به این موارد و موارد بسیار دیگری که در احادیث و روایات شیعه در تبرک جستن به تربت  !!! حسین (علیه السلام)  ذکر شده است می‌توان دریافت که در تمام دوران‌های زندگی از آغاز تا پایان حیات آدمی همراهی او با تربت پاک حسینی (علیه السلام) رمز و نشانه ای است از آن که انسان همواره باید دل در گرو محبت او بسپارد و بس!

تسبیح

تسبیح با تربت !!! حسین (علیه السلام)

ذکر گفتن با تسبیحی که از تربت !!! حسین (علیه السلام) ساخته شده و حتی همراه داشتن آن مستحب است. !!! صادق (علیه السلام) فرمودند: من کان معه سبحة من طین قبر الحسین (علیه السلام) کتب مسبّحاً و إن لم یسبّح بها؛ هر !!! تسبیحی از تربت قبر !!! حسین (علیه السلام) همراه داشته باشد تسبیح گو نوشته می‌شود هر چند با آن تسبیح نگوید. (3)

 

تاریخچه‌ی تسبیح تربت

پس از آن که !!! اکرم (صلی الله علیه وآله) اذکار معروف الله اکبر و الحمدلله و سبحان الله را به دخترشان حضرت زهرا (س) آموختند، ایشان برای شمارش آن اذکار تسبیحی از نخ پشمین ساختند که به آن گره های متعدد زده بودند. پس از شهادت حضرت حمزه سیدال !!! در غزوه‌ی احد، حضرت زهرا (سلام الله علیها) از تربت ایشان تسبیحی ساخته و به نخ کرده بودند و با آن تسبیحات را می‌گفتند. مردم نیز همین گونه عمل !!! د. چون !!! حسین (علیه السلام) در کربلا به شهادت رسید به خاطر فضیلت فراوان تربت حسینی (علیه السلام) این کار درباره تربت قبر آن !!! شهید انجام گرفت.

ذکر گفتن با تسبیحی که از تربت !!! حسین (علیه السلام) ساخته شده و حتی همراه داشتن آن مستحب است

شیعه یادش نرود!

!!! کاظم (علیه السلام) فرمودند: شیعه ما از 5 چیز بی نیاز نیست: مسواک، شانه، سجاده، تسبیح تربت و انگشتر عقیق.

!!! رضا (علیه السلام) نیز فرمودند: هر !!! با تسبیح تربت !!! حسین (علیه السلام) این ذکر را بگوید: سبحان الله و الحمدلله و لاإله إلاالله و الله اکبر، با هر دانه خداوند برای او 6000  هزار حسنه می‌نویسد و شش هزار گناه از او محو می‌کند و شش هزار درجه او را بالا می‌برد و شش هزار شفاعت برای او می‌نویسد. (4)

 

خاک تربت !!! حسین (علیه السلام) دقیقاً کجاست؟

در روایتی از !!! صادق (علیه السلام) آمده است: اگر تا یک میل (1800متر) اطراف قبر آن حضرت خاک بردارند، احکام تربت !!! حسین (علیه السلام) را دارد.

بر این اساس تبرک جستن به خاک تربت !!! حسین (علیه السلام) که فوائد و آثار بسیاری برای فرد در دنیا و آ !!! ت دارد، خاک قبر مطهر آن حضرت تا فاصله 1800متری اطراف آن است.

 

شبی در یک عبادتگاه مٌهری                 ز یاری با صفا آمد به دستم

چو گل بوییدم و بوسیدم آن را               هنوز از عطر روح افزاش مستم

به او گفتم کدامین خاک پاکی                که دل ای مُهر بر مهر تو بستم

به گفتا تربت پاک حسینم                      که بر دامان احسانش نشستم

کمال هم نشین در من اثر کرد               وگرنه من همان خاکم که هستم (5)

 

پی نوشت ها :

1- مستدرک الوسائل – ج1 – ص335

2- جامع احادیث الشیعه – ج12 – ص533

3- بحار الانوار – ج83 – ص332

4- بحار الانوار – ج83 – ص334

5-  !!! قاسم رسا – مجموعه‌ی اشعار

ن. رادفر

گروه دین تبیانبرچسب ها : باعرض تسلیت تاسوعا وعاشورای !!! حسین بن علی علیهما السلام - علیه ,السلام ,تربت , !!! ,حسین ,الله ,علیه السلام ,حسین علیه , !!! حسین ,تربت !!! ,حسینی علیه ,علیه السلام مستحب ,علیه السلام فرمودند ,فاصله 1800م
باعرض تسلیت تاسوعا وعاشورای !!! حسین بن علی علیهما السلام علیه ,السلام ,تربت , !!! ,حسین ,الله ,علیه السلام ,حسین علیه , !!! حسین ,تربت !!! ,حسینی علیه ,علیه السلام مستحب ,علیه السلام فرمودند ,فاصله 1800م
حرمت مومن

درخواست حذف وبلاگ

:: حرمت مومن

حرمت مومن خداوند مؤمن حقیقی را بسیار دوست می‌دارد. در دستورات !!! به رعایت حرمت و عزّت مؤمن سفارش بسیاری شده است که به برخی از آنها اشاره می‌شود: خداوند عزّوجل می‌فرماید:«هر !!! دوست مرا سبک بشمارد، با من در جنگ است. من در کمک به دوستانم بسیار سریع عمل می‌کنم.» رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: خداوند در روز قیامت یکی از بندگانش را سرزنش می کند و می‌فرماید: ای بنده من! چرا من که مریض شدم به عیادتم نیامدی؟! بنده می گوید: سبحانک! خداوندا تو منزّهی از اینکه بیمار شوی. خداوند می فرماید: برادر مؤمن تو مریض شد اما تو او را عیادت نکردی. به عزت و جلالم قسم اگر به عیادتش رفته بودی، مرا آنجا می‌یافتی، آن‌گاه من هم حوائج تو را برطرف می نمودم. چرا که من با !!! انی که بندگان مؤمن مرا عزیز می‌دارند مهربان هستم. !!! صادق علیه السلام فرمود:حرمت مؤمن از حرمت کعبه بیشتر است. و نیز فرمود: خداوند هر کاری از مومن را به خودش واگذار کرده جز اینکه اجازه نداده که خود را ذلیل کند. آیا نشنیده اید که خداوند سوره منافقین، آیه 8 می‌فرماید:خدا و !!! ش و مؤمنین عزیز هستند. پس مؤمن همیشه عزیز است و هرگز زیر بار ذلت نمی‌رود، بلکه از کوه هم پا برجاتر و مستحکم تر است. حتی کوه هم با کلنگ از جا کنده می‌شود ولی مؤمن هرگز از دینش کاسته نمی‌گردد. رسول خدا فرمود: خداوند عزّوجل مؤمن را از عظمت جلال و قدرت خودش آفرید. و نیز فرمود: هر !!! مؤمنی را خوار بشمارد، خداوند او را خوار می کند. و نیز فرمود:هر !!! مؤمنی را به علت تنگدستی‌اش کوچک بشمرد، خداوند در روز قیامت رسوایش می‌گرداند. بحار الانوار، ج 67، باب اول/ از ص 60 تا 73. بحار الانوار، ج 75، باب 56/ ص 142 تا 147.

برگرفته ازبرچسب ها : حرمت مومن - خداوند ,مؤمن ,فرمود ,حرمت ,عزیز ,می‌فرماید ,فرمود خداوند ,بحار الانوار، ,خداوند عزّوجل ,حرمت مومن
حرمت مومن خداوند ,مؤمن ,فرمود ,حرمت ,عزیز ,می‌فرماید ,فرمود خداوند ,بحار الانوار، ,خداوند عزّوجل ,حرمت مومن
مسلمانان یاری کنید

درخواست حذف وبلاگ

:: مسلمانان یاری کنید

کودکِ غزّه نگرچشمانِ خود را بسته است

در بغل بگرفته مادر, کودکِ دردانه اش

مادری بر جسمِ فرزندش کُند نوحه گری

خانه ای آوار گشته,  کودکی آواره شد

غاصبانِ قدس سرگرمِ  جنایت دم به دم

ماجرای غزّه  پایانی  ندارد بی گمان

امّتِ !!! در غفلت ز دشمن تا به کی؟

خاکِ ذلّت بر سر آل سعود پاشیده شد

سازمانِ دیده بان ,حقّ بشر وا می نهد

سازمانی هست  با نام  ملل لیکن فشل

 

   

غرقِ درخون,خونِ سرچشمان خود رابسته است

طفلِ اوآسیمه سر چشمان خود را بسته است

می خورد خونِ جگرچشمان خود را بسته است

بر سر نعشِ پدر چشمان خود را بسته است

بردگانِ سیم وزر چشمان خود را بسته است

تا که وجدانِ بشر چشمان خود را بسته است

تا نبیند این خطر چشمان خود را بسته است

حاکم نحس قطر چشمان خود را بسته است

این زمان بارِ دگر چشمان خود رابسته است

سازمانی معتبر!چشمان خود را بسته است

شعر ارسالی مخاطبین معبر، اثری از : قاسم باباپور قاضیانی

منتظربرچسب ها : مسلمانان یاری کنید - بسته ,چشمان
مسلمانان یاری کنید بسته ,چشمان
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به وبلاگ 24.اطلاعات میباشد. همچنین تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24.اطلاعات هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد .
جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید.
All rights reserved. © WEBLOG24.INFO 2016