خواص آب لبو در کاهش فشار خون

طی بررسی اخیر در که در ژورنال فشار خون به چاپ رسیده است، نوشیدن روزانه یک فنجان آب لبو می تواند موجب کاهش فشار خون شود. آب لبو محتوی ۰.۲ گرم نیترات رژیمی می باشد. نیترات در بدن ابتدا به نیتریت و سپس نیتریک ا ید خون تبدیل می شود. نیتریک ا ید گازی است که موجب گشاد شدن عروق خونی می شود و به جریان خون کمک می کند.

در این مطالعه ۸ زن و ۷ مرد که فشار خون سیستولیک آن ها بین ۱۴۰ تا ۱۵۹ میلی متر جیوه بود و مشکل پزشکی دیگری نداشتند مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد از داروهای کاهنده فشار خون استفاده نمی د. شرکت کنندگان در این مطالعه روزانه ۲۵۰ میلی لیتر آب لبو یا آب حاوی نیترات می نوشیدند و طی ۲۴ ساعت بعدی فشار خون آن ها اندازه گیری می شد. این مطالعه از نوع شاهد موردی بوده است.

خواص آب لبو فواید نوشیدن آب لبو در کاهش فشار خون

با توجه به نتایج این مطالعه، فشار خون در انی که از آب لبو استفاده می د حتی پس از اتمام زمان گردش نیترات در بدن و برگشت سطح نیترات به میزان قبل از دریافت آب لبو، نسبت به گروه دریافت کننده دارونما پایین تر بود. یافته های بررسی اخیر نشان داد که افراد با فشار خون بالا در صورت مصرف ۲۵۰ میلی لیتر آب لبو (معادل یک لیوان) می توانند فشار خون خود را تا ۱۰ میلی متر جیوه کاهش دهند اما هنوز محققان به نتیجه قطعی در مورد مکمل یاری رژیم غذایی با آب لبو و اثرات آن در سلامتی دست نیافته اند.

بررسی‌ها نشان داده است که کاهش فشار خون بعد از خوردن آب لبو، از یک ساعت بعد از مصرف آن شروع می‌شود و تا ۴-۳ ساعت بعد از آن به اوج می‌رسد و آثاری از آن حتی تا ۲۴ ساعت بعد نیز باقی می‌ماند.

خواص آب لبو - فواید نوشیدن آب لبو در کاهش فشار خون

آب لبو برای بیماران قلبی

قدرت بدنی شاخص مهمی برای نوع عملکرد افراد است. به طور کلی هر چه فرد از لحاظ جسمی قدرتمندتر باشد زندگی طولانی تری خواهد داشت. به گفته محققان، از سن خاصی به بعد، به ازای هر یک سال، یک درصد از قدرت عملکرد ماهیچه و عضلات بدن کاسته می شود.

طبق یک مطالعه جدید، آب لبو حاوی غلظت بالایی از نیترات است و می تواند به افزایش قدرت عضلات بیماران قلبی کمک کند. نیترات ها طی فرآیندی در بدن به ا ید نیتریت تبدیل می شوند که در کمک به شل شدن دیواره رگ های خونی و بهبود سوخت و ساز بدن نقش مهمی دارند. تحقیقات نشان داده است که نیترات موجود در لبو و سبزیجات برگ دار مانند اسفناج، عملکرد عضلانی افراد را افزایش می دهد.

در این مطالعه محققان مزایای نیترات را در رژیم غذایی ۹ نفر از افرادی که نارسایی قلبی داشتند، مورد آزمایش قرار دادند. نارسایی قلبی نوعی بیماری است که در آن قلب به تدریج قدرت پمپاژ خود را از دست می دهد. در این آزمایش به این بیماران آب لبو داده شد و پس از دو ساعت مشخص شد که یک افزایش ۱۳ درصدی در قدرت ماهیچه هایی که سبب منبسط شدن و حرکت زانوی این افراد می شد به وجود آمده است. پژوهشگران همچنین دریافتند که بیشترین مزایای آب لبو هنگام حرکات سریع و قدرتی ماهیچه ها حاصل می شود.

به منظور دست یافتن به مبنایی برای تایید افزایش قدرت عضلات ناشی از مصرف آب لبو، به مدت یک تا دو هفته قبل و بعد از مصرف مکمل نیترات، به همان ۹ بیمار آب لبو فاقد نیترات داده شد. بر اساس نتایج به دست آمده، تغییرات شگرفی در قدرت عضلات و ماهیچه های این بیماران ظرف دو ساعت پس از مصرف آب لبو مشاهده شد که نشان دهنده تأثیر عمده آن بر فعالیت های روزمره آن ها از جمله بلند شدن از صندلی، حمل بار، بالا رفتن از پله ها و نظایر آن بود.

لبو برای کبد نوشیدنی لبو برای تصفیه کبد و کبد چرب

لبو سرشار از بتاکاروتن، کاراتنوئیدها و فلاوونوئیدها است که همگی آنتی ا یدان های قوی محسوب می شوند. به طور کلی سبزیجات و میوه های رنگی بیشترین میزان آنتی ا یدان ها را دار می باشند. هر ماده غذایی حاوی این ترکیبات مغذی برای تصفیه و تمیزی کبد مؤثر بوده و بخصوص برای افرادی که از کبد چرب رنج می برند مفید است. نتایج یک پژوهش بالینی نشان می دهد مصرف آنتی ا یدان ها باعث کاهش چشمگیر میزان چربی کبد و هاب آن می شود. این بهبود ویژه مربوط به وجود نوعی از آنتی ا یدان ها به نام «بتالائین» است که قدرت زیادی داشته و در پیشگیری از پیری نیز بسیار مؤثر است.

لبو برای کبد – نوشیدنی لبو برای تصفیه کبد و کبد چرب

لبو برای کبد نوشیدنی لبو برای تصفیه کبد و کبد چرب

طرز تهیه نوشیدنی لبو برای کبد

مواد لازم برای تهیه نوشیدنی لبو برای کبد چرب عبارتند از: یک لیوان (۲۰۰ میلی لیتر) آب، یک عدد لبو متوسط، یک عدد هویج متوسط و یک عدد سیب متوسط.

حال قبل از هر کاری مواد اشاره شده را به دقت بشویید و سپس به تکه های کوچک تر تقسیم کنید تا در مخلوط کن بهتر می شوند. لبو، هویج و سیب باید خام باشند. مواد را داخل مخلوط کن بریزید تا کاملاً می و یکدست شوند. سپس یک لیوان آب به آن اضافه کرده و میل کنید. می توانید چند قالب یخ نیز به نوشیدنی تان اضافه کنید. این نوشیدنی را نیم ساعت قبل از صبحانه میل کنید. برای تصفیه و پا ازی کبد کافی است به مدت ۵ روز پی در پی روزانه یک لیوان از این نوشیدنی سالم میل کنید. سپس ۱۰ روز فاصله داده و دوباره شروع کنید. با همین کار ساده از یک گنجینه ی طبیعی و درمانگر بهره مند خواهید شد.

تاثیر مصرف لبو در پیشگیری از سرطان

لبو سرشار از ریزمغذی گیاهی به نام بتالین (یکی از انواع رنگدانه‌های گیاهی قرمز و نارنجی) است که دو نوع از بهترین بتالین‌های موجود در لبو «بتانین» و «ولگازانتین» است و هردو خواص آنتی‌ا یدانی، ضد ه و سم‌ز دارند.

تحقیقات نشان داده است عصاره لبو می تواند از تشکیل تومورهای سرطانی در چند ارگان از بدن نقش بسزایی اعمال کند و از تشکیل آن ها جلوگیری کند. بنتانین موجود در لبو با رادیکال‌های آزاد مبارزه نموده و از سلول های بدن محافظت می نماید و بدین شکل از ابتلا به بیماری‌هایی مانند سرطان و پیری زودرس جلوگیری می کند. تحقیقات آزمایشگاهی بر روی سلول‌های سرطانی نشان داده است که ذرات بتانین موجود در لبو می‌تواند با سرکوب آنزیم‌های ملتهب‌کننده، رشد سلول‌های تومور را کاهش دهند.

در این آزمایش سلول تومورهای کولون، شکم، عصب، ریه، ، پروستات و بافت بیضه‌ای مورد بررسی قرار گرفتند و گرچه خواص پیشگیری از سرطان توسط لبو اثبات نشده اما دانشمندان با خوش‌بینی بیشتری بتانین و سایر بتانین‌های موجود در لبو را مورد بررسی قرار می‌دهند تا ارزش لبو در پیشگیری و درمان انواع خاصی از سرطان‌ها مشخص شود.

لبو برای لاغری و کاهش وزن

لبو برای افرادی که دغدغه اضافه وزن دارند و به دنبال راهی مطمئن برای لاغری و کاهش وزن هستند مفید است زیرا یک ماده غذایی انرژی زا، سیرکننده و سرشار از فیبر است. نوشیدن یک لیوان آب لبو قبل از غذا باعث ایجاد سیری شده و شما را از پرخوری و ریزه خواری بین وعده های غذایی خلاص می کند. همچنین اگر می خواهید متابولیسم بدنتان را بیشتر کنید می توانید به این سبزی اعتماد کنید چون همزمان باعث بهبود عملکرد کبد و روده ها می شود. لبو با ممانعت از چربی ها در سلول های کبدی به کنترل عملکرد آن کمک زیادی می کند.

لبو برای بیماران دیابتی

خاصیت دیگر لبو کنترل دیابت است. درحالیکه اکثرا لبو را غذای ممنوعه برای افراد دیابتی می دانند، اما آب این گیاه به بهبود عملکرد انسولین کمک می کند چراکه این عصاره منبع غنی از بتالاین و نئوبتانین است که به کاهش سطح گلوکز، افزایش حساسیت به انسولین و ممانعت از تغییرات ا ایشی ناشی از استرس در بیماران دیابتی کمک می کند.

توجه داشته باشید اگر لبو به صورت خام (به عنوان مثال رنده شده) مصرف شود مشکلی برای سلامتی دیابتی‌ها به وجود نمی‌آورد. اما در مورد لبو پخته باید احتیاط شود. برای اینکه مشکلی پیش نیاید دیابتی‌ها باید لبو پخته را با سبزیجات خام دیگر به عنوان مثال در ترکیب سالاد مصرف کنند. همچنین نباید لبو پخته شده را به طور روزانه مصرف کنید.

لبو برای لاغری و کاهش وزن

خواص لبو در درمان یبوست

لبو به دلیل دارا بودن فیبر فراوان عملکرد روده ها را تحریک کرده و با پیشگیری از یبوست، از احتباس آب و تو ین ها در بدن جلوگیری می کند. لبو سرشار از فیبرهای غیر حلّال است که جذب روده ها نمی‌شوند؛ به همین دلیل مصرف لبو سرعت جذب قندها را کاهش داده و باعث دفع راحت می‌شوند. ازاین رو، متخصصان توصیه می‌کنند اگر دچار سوءهاضمه هستید و به درستی نمی‌توانید غذاها را هضم کنید بهتر است که لبو پخته میل کنید.

خواص آب لبو در افزایش توان ورزشکاران

بر اساس مطالعات جدید مصرف آب لبو کمک می کند تا ورزش برای افراد مثمرثمر گردد. نیترات موجود در آب لبو جریان خون را افزایش و فشار خون را کاهش می‌دهد. نیترات همچنین باعث کاهش میزان ا یژن مورد نیاز عضلات برای انجام فعالیت‌های فیزیکی خود می‌شود. بنابراین نیترات توانمندی و کارایی عضلات و سیستم قلبی عروقی را افزایش می‌دهد.

طبق پژوهش های انجام شده در ، نیترات موجود در آب لبو در بدن به ا ید نیتریت تبدیل می گردد، این ماده قادر است رگ های خونی را گشاد کرده و جریان خون را افزایش دهد. طبق مطالعات به عمل آمده مربیان ورزشی که از آب لبو استفاده می کنند، در هر دو ح استراحت و ورزش این انفعالات را در بدن خود تجربه می کنند. همچنین با این اتفاق فشارخون کاهش یافته و باعث می شود در حین ورزش ا یژن کمتری نیاز باشد. با این حرکت می توانید پیش از آن که خسته شوید میزان فعالیت بالایی داشته باشید.

بر اساس نتایج پژوهشی که توسط محققان «ا تر» صورت گرفت، آن دسته از دوچرخه سوارانی که چند ساعت قبل از شروع مسابقه آب لبو حاوی نیترات مصرف کرده بودند در مدت زمان کوتاه‌تری به خط پایان رسیدند. این ورزشکاران حدود دو ساعت و نیم بعد از نوشیدن نیم لیتر آب لبو در دو مسیر چهار و شانزده کیلومتری به رقابت پرداختند. البته نوشیدنی چند تن از این ورزشکاران حاوی نیترات بوده و چند تن دیگر نوشیدنی بدون نیترات مصرف کرده بودند. نتیجه این بررسی‌ها نشان داد زمان رسیدن به خط پایان نزد دوچرخه سوارانی که نیترات مصرف کرده بودند ۲۸ درصد کمتر از بقیه‌ی دوچرخه سواران بوده است.

فواید لبو در بهبود نقرس و اوره بالا

افرادی که از فشاری خون بالا، اوره بالا و نقرس رنج می برند می توانند با مصرف منظم لبو، علائم بیماری را تا حد زیادی کاهش دهند. این تاثیر به خاطر خاصیت پاک کنندگی، مقدار زیاد فیبرها و مواد معدنی است که می تواند موجب تحریک عملکرد کبد، پا ازی روده ها، تسهیل فعالیت کلیه ها و جلوگیری از احتباس آب بدن شود. لبو با افزایش ادرار به دفع مواد سمی که زمینه ساز ورم و افزایش اسید اوریک خون می شود، کمک می کند.

برای این منظور یک عدد لبو پخته را همراه با آب لیمو و مقداری آب در مخلوط کن بریزید تا مخلوطی یکدست به دست آید. گرچه طعم دلچسبی ندارد اما اگر آن را سه بار در هفته، قبل از وعده غذا میل کنید، می تواند در بهبود نقرس و اوره بالا مفید و موثر باشد.

خواص آب لبو در افزایش توان ورزشکاران

خواص لبو در پیشگیری از آ ایمر و زوال عقل

لبو سرشار از نیترات است که می‌تواند از مغز مراقبت کند. این ترکیب در هنگام هضم به نیتریت تبدیل می‌شود. برای همین هم می‌تواند باعث گشادتر شدن رگ‌های خونی مغز شده و انتقال ا یژن را با سهولت بیشتری انجام دهد. محققان یی روی ۱۴ داوطلب ۷۰ سال و بیشتر مطالعاتی انجام دادند. آن‌ها مشاهده د روند پیری سلول‌های مغز در افرادی که روزانه آب لبو می‌نوشند و نیترات جذب می‌کنند کُندتر صورت می‌گیرد.

آب لبو باعث حفظ جوانی مغز می شود. مطالعات نشان می دهد که فقدان ا ید نیترات مانع از جریان خون مغزی می شود که این به معنای سرعت روند پیری مغز و مرگ نورون هاست. مصرف لبو به احیای دوباره بخش کورت قدامی مغز که مسئول عملکرد شناختی مغز است کمک می کند. در نتیجه مانع از بروز اختلالات مغزی مرتبط با سن نظیر دمانس، آ ایمر و زوال عقل می شود.

طرز تهیه لبو برای حفظ مواد مغذی آن

بعضی از بتالین های موجود در لبو با افزایش زمان طبخ از بین می روند بنابراین بهتر است اگر می خواهید لبوی بخا ز شده تهیه کنید، به مدت ۱۵ دقیقه یا کمتر آن را به صورت حلقه های نازک حرارت دهید، برای تهیه لبوی کب مدت حرارت دهی باید کمتر از یک ساعت باشد. همچنین می‌توانید لبو را به صورت خام و رنده شده همراه با ماست، هنگام صرف غذا میل کنید.

خواص لبو پیش از بارداری

همیشه پزشکان توصیه می‌کنند خوب است مادرانی که قصد بچه دار شدن دارند، حداقل ۲ تا ۳ ماه قبل از باردار شدن از مکمل اسید فولیک استفاده کنند تا ذخایر کافی این ماده مغذی قبل از بارداری تامین شود زیرا کمبود اسید فولیک در این دوران آسیب‌های جبران ناپذیری به جنین وارد می‌کند که از آن جمله می‌توان به عقب‌ماندگی ذهنی و نقص در تشکیل لوله عصبی اشاره کرد. مطالعات جدید در زمینه تاثیر مصرف مواد غذایی در دوران بارداری نشان داده که مصرف مواد غذایی سرشار از اسید فولیک ازجمله لبو، باعث حفظ سلامت جنین می‌شود.

خواص لبو در بارداری

خواص لبو در بارداری

آهن، یکی از ضروری ترین ریز مغذی ها در تمامی دوران های زندگی یک زن است که نقش مهم و اساسی آن در دوران بارداری، پر رنگ تر است. آهن به افزایش محتوای هموگلوبین بدن کمک می کند. بنابراین به ن باردار توصیه می شود تا با مصرف آب لبو، محتوای آهن بدن را افزایش دهند. نوشیدن آب لبو در دوران بارداری، به حفاظت از ن باردار در برابر کم خونی کمک می کند.

لبو و سنگ کلیه

میزان زیاد اسید اگزالیک باعث تشکیل کریستال‌هایی در بدن می‌شود که آن‌ها به تشکیل سنگ کلیه منجر خواهد شد. توجه داشته باشید که لبو نیز سرشار از اگزالات است. زمانی که سنگ کلیه تشکیل شده باشد باید از مصرف مواد غذایی حاوی اگزالات کلسیم مانند لبو، کاکائو و میوه های ریز قرمز رنگ بپرهیزید.

لبو برای چین و چروک صورت

هر‌قدر ترکیبات آنتی ا یدان بیشتری در بدن خود داشته باشید، پوست تان شفاف تر خواهد بود. لبو سرشار از ترکیبات آنتی‌ا یدان و آنتوسیانین است که از چین و چروک پوست جلوگیری می‌کنند. برای این منظور می توانید لبو را به صورت پخته شده، یا خام مصرف کنید، البته هضم لبوی خام دشوار است. به‌علاوه برای داشتن طعم بهتر می‌توانید کمی آبلیمو به آن اضافه کنید. علاوه بر خواصی که گفته شد، لبو رنگ زیبایی نیز به لب‌های شما می بخشد.

ماسک لبو برای روشنی پوست

برای روشنی پوست می توانید قبل از خواب یک قاشق غذاخوری آب لبو را با یک قاشق غذاخوری آب لیمو مخلوط کرده و ۵ دقیقه منتظر بمانید، سپس ماسک را با آب بشویید تا تمیز شود و سپس به رختخواب بروید. مصرف لبو به دلیل وجود آهن باعث جلوگیری از بروز حلقه سیاه رنگ زیر چشم می شود و وجود ویتامین a در آن برای سلامتی پوست بسیار مفید است.

لبو برای رفع جوش و آکنه

لبو، غنی از مواد مغذی مناسب برای سلامت پوست خصوصاً پوست های چرب که مستعد جوش است، می باشد. از آنجایی که لبو حاوی ترکیبات ضد ه است، مصرف منظم آن، از آکنه و جوش جلوگیری می کند. اگر شما طعم آن را دوست ندارید، می توانید با خیار، هویج و یا پرتقال آن را مخلوط کنید. همچنین اگر از جای جوش پس از از بین رفتن جوش رنج می برید، می توانید به نسبت ۲:۱، کشک و آب لبو را مخلوط نمایید و روی جای جوش ها بزنید و به این روش به سرعت این گونه اسکارها بهبود می یابد.

ماسک لبو و گوجه فرنگی برای لکه های تیره پوست

برای از بین بردن لکه های تیره ی روی پوست، می توانید از ماسک آب لبو و آب گوجه فرنگی استفاده کنید، برای این منظور مقداری آب لبو را با آب گوجه فرنگی مخلوط کرده و روی لکه های پوست خود بمالید و چند دققیه صبر کنید، سپس آن را با آب بشویید، استفاده منظم از این ماسک می تواند در کاهش و رفع لکه های تیره پوستی مفید و موثر باشد.

خواص لبو برای پوست - لبو برای رفع جوش و آکنه

خواص لبو برای پوست شاد و شفافیت پوست با لبو

به دلیل وجود ویتامین ها و مواد مغذی فراوان در این گیاه، لبو برای شفافیت پوست بسیار مناسب است. نوشیدن منظم آب لبو، سبب سم ز کبد می شود و زمانی که درون بدن سالم است، نمود این سلامتی را در بیرون از بدن و روی پوست داریم. همچنین لبو با از بین رفتن سلول های مرده سطح پوست و جایگزین شدن سلول های جدید، کمک به شفافیت پوست می کند.

لبو باعث تحریک غدد لنفاوی شده و در نتیجه سلول های مرده را از بین می برد. لبو همچنین جریان خون را افزایش می دهد که باعث روشن شدن پوست و شاد دوباره پوست می شود. لبو باعث کاهش کشش پوست شده و لایه پوست را سفت می کند. اگر علاقه ای به خوردن آب لبو ندارید سالاد لبو میل کنید و یا در سالاد اسفناج لبو هم اضافه کنید.

ماسک صورت لبو برای شاد و طراوت پوست صورت

لایه برداری با مواد طبیعی و سبک یک بار در هفته حتما انجام دهید تا سلول‌های مرده پوست رنگ صورتتان را تیره نکند. طراوت و شاد چهره تاثیر زیادی در روحیه و شادی زندگی تان دارد. با دیدن چهره شاداب و شفاف خود در آینه انرژی بیشتر و اعتماد به نفس بهتری خواهید داشت. از این ماسک می توانید هفته ای دو یا سه بار استفاده کنید و پس از یک ماه متوجه تاثیرات آن بر زیبایی خود خواهید شد.

ماسک صورت لبو برای شاد و طراوت پوست صورت

طرز تهیه ماسک صورت لبو: یک حلقه لبو تازه و شسته شده را رنده کنید، سپس یک قاشق ماست تازه و یا خامه ترش به آن اضافه کنید ( البته ماست گزینه بهتری است اما اگر پوست خشک دارید خامه بزنید )، این مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید تا ماسک صورت لبو به دست آید. ماسک را به مدت نیم ساعت روی پوست خود بگذارید و بعد از گذشت این مدت پنبه و یا ابر آرایشی مرطوب مواد را از روی صورت خود پاک کنید و یا با آب، با دمای معمولی صورت را بشویید.

اگر به دنبال یک نتیجه خوب هستید حوصله به ج بدهید و مدام از مواد طبیعی برای صورتتان استفاده کنید. این ماسک برای فصل زمستان گزینه مناسبی است که همیشه لبو در دسترس است اما این روزها در هر فصلی هر میوه‌ای یافت می‌شود. هر چند گوجه فرنگی هم جایگزین مناسبی است اما ممکن است به پوسستان به آن حساسیت داشته باشید و باعث خارش پوست شود و البته تاثیر رنگ لبو بیشتر است.

ماسک صورت لبو برای شاد و طراوت پوست صورت

طرز تهیه اسموتی لبو، پرتقال و طالبی

این اسموتی طبیعی به خاطر مقدار بالای ویتامین های a و e برای بهبود سلامت پوست بسیار عالی است و می تواند به دفع سلول های مرده و سمی جمع شده روی پوست که باعث پیری زودرس می شوند کمک کند. این نوشیدنی خوشمزه سرشار از ترکیبات آنتی ا یدان، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است.

برای تهیه اسموتی لبو، طالبی و پرتقال به یک عدد لبو کوچک، یک عدد خیار، نصف طالبی و آب سه عدد پرتقال را نیاز داریم. پوست همه میوه ها را بگیرید و همراه با آب پرتقال در مخلوط کن بریزید. پس از چند دقیقه که کاملا یکدست شد آن را کاملا تازه میل نمایید. توصیه می شود این آبمیوه را دو بار در روز، در حال ناشتا و سه ساعت قبل از خواب بنوشید.

خواص لبو (چغندر) در احادیث

باقر (ع): «إنَّ بَنی إسرائیلَ شَکَوا إلى موسى علیه‏السلام ما یَلقَونَ مِنَ البَیاضِ، فَشَکا ذلِکَ إلَى اللّهِ عز و جل فَأَوحَى اللّهُ عز و جل إلَیهِ : مُرهُم یَأکُلوا لَحمَ البَقَرِ بِالسِّلقِ بنى از لکّه‏هاى سفیدى که [بر پوست] مى‏دیدند، نزد موسى (ع) اظهار ناراحتى د. پس خداوند به موسى (ع) چنین وحى فرستاد: ((به آنان بگو که گوشت ، همراه با چغندر بخورند)»

صادق (ع): «إنَّ اللّه‏ عز و جل رَفَعَ عَنِ الیَهودِ الجُذامَ بِأَکلِهِمُ السِّلقَ وقَلعِهِمُ العُروقَ خداوند، جذام را از میان یهودیان برداشت، بدان سبب که چغندر مى‏خوردند و رگ‏ها را بیرون مى‏کشیدند.»

صادق (ع): « مَرَقُ السِّلقِ بِلَحمِ البَقَرِ یَذهَبُ بِالبَیاضِ آب‏گوشت چغندر با گوشت ، سفیدى را از میان مى‏برد»

رضا (ع): «السِّلق یَشُدُّ العَقلَ، ویُصَفِّی الدَّمَ چغندر عقل را استحکام مى‏بخشد و خون را تصفیه مى‏کند»

رضا (ع): «إِذا کانَ کَذلِکَ فَعَلیَکَ بِالسِّلقِ؛ فَإِنَّهُ یَنبُتُ عَلى شاطِئِ الفِردَوسِ، وفیهِ شِفاءٌ مِنَ الأَدواءِ، وهُوَ یُغَلِّظُ العَظمَ ویُنبِتُ اللَّحمَ بر تو باد چغندر؛ چرا که بر ساحل فردوس مى‏روید. در آن، شفاى هر دردى است، استخوان را درشت مى‏کند و گوشت مى‏رویانَد»

خواص برگ لبو (برگ چغندر) در احادیث

خواص برگ لبو (برگ چغندر) در احادیث

کاظم (ع): «إنَّ السِّلقَ یَقمَعُ عِرقَ الجُذامِ ، وما دَخَلَ جَوفَ المُبَرسَمِ مِثلُ وَرَقِ السِّلقِ چغندر، رگ جذام را به کلّى از میان مى‏بَرد. هیچ چیز به درونِ گرفتار به بِرسا درنیامده است که همانند برگ چغندر باشد»

رضا (ع): «أطعِموا مَرضاکُمُ السِّلقَ یَعنی وَرَقَهُ فَإِنَّ فیهِ شِفاءً ولا داءَ مَعَهُ ولا غائِلَهَ لَهُ، ویُهَدِّئُ نَومَ المَریضِ، وَاجتَنِبوا أصلَهُ؛ فَإِنَّهُ یُهَیِّجُ السَّوداءَ به بیمارانتان، چغندر (یعنى برگ آن را) بدهید؛ چرا که در آن، درمان است و هیچ بیمارى‏اى به همراه ندارد و هیچ عارضه‏اى در آن نیست و خواب بیمار را آرام مى‏سازد. امّا از خودِ چغندر بپرهیزید؛ چرا که سودا را تحریک مى‏کند»