ترابر نیوز:
بررسی تغییر قیمت نان،عبور نرخ اوراق تسهیلات مسکن از 100 هزار تومان ،اختصاص 30میلیارد تومان برای آب‌رسانی فوری به تهران از مهمترین اخبار اقتصادی در هفته جاری بود.
کاهش 10 درصدی قیمت میوه 
به گزارش سخن، پس از افزایش سرسام آور قیمت میوه در دو ماه گذشته و جدال بین مسئولین مربوطه برای پیدا !!! پرتقال فروش بالا !!! ه به گفته علی !!! ی معاون اتحادیه بارفروشان قیمت ها در بازار میوه 10 درصد کاهش یافت.
نان گران می شود
در هفته جاری قائم مقام !!! صنعت معدن و تجارت از اصلاح قیمت نان خبرداد و گفت: سالانه 11 هزار میلیارد تومان یارانه گندم از سوی !!! ت پرداخت می‌شود.
به گفته مجتبی خسرو تاج مصرف کننده و نانوا در پی عدم تغییر قیمت نان در دو سال گذشته ناراضی هستند و از این رو کیفیت و اندازه نان دچار تغییر شده است که ن !!! یتی مصرف‌کننده را د !!! ی داشته است.
همچنین معاون اجرایی رئیس جمهور در این باره گفت: !!! ت سعی دارد تصمیماتی در رابطه با قیمت نان و گندم اتخاذ کند تا حداقل فشار به مردم وارد شود و از سوی دیگر نانواها و مردم متضرر نشوند.
فراز و فرود شاخص در هفته جاری
هر چند بازار سرمایه اولین روز کاری خود در این هفته با افت 439 واحد ی آغاز کرد ، اما آ !!! ین روز کار خود را در روز چهارشنبه با افزایش 35 واحدی به پایان رساند و به لطف نمادهای مخابراتی در ارتفاع 71 هزار و 443 واحدی ایستاد.
آب‌رسانی فوری به تهران
پس از هشدار جدی معاون اول رییس جمهور نسبت به بحران کمبود آب در کشور و پیگیری جدی در برنامه ششم توسعه بعنوان یک موضوع محوری ، سخنگوی !!! ت از اختصاص 30میلیارد تومان برای آب‌رسانی فوری به تهران خبر داد.
به گفته نوبخت این اعتبار به صورت ویژه در اختیار وزارت نیرو قرار می گیرد تا وزارت نیرو سریع‌تر نسبت به انتقال آب به تهران اقدام کند.
عبور نرخ اوراق تسهیلات مسکن از 100 هزار تومان
بازار امتیاز تسهیلات مسکن در هفته جاری با رشد 0.3 تا 4.1 درصدی قیمت همراه بود بود و هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن دی 91 با بیشترین رشد در روز دوشنبه به نرخ یک میلیون و 11 هزارو 480 ریال رسید.
عضو هیات مدیره بانک مسکن در گفتو با آریا علت این افزایش قیمت را کاهش عرضه اوراق در ایام پایانی ماه خبر داد.
دریافت کارمزد از پذیرندگان پایانه های فروش از ابتدای آبان
مدیر عامل شاپرک از پرداخت کارمزد دستگاه‌های کارت‌خوان از ابتدای آبان توسط صاحبان این دستگاه‌ها خبر داد و گفت: 98 درصد تراکنش‌های شاپرک با موفقیت انجام می‌شود.
محسن قادری با بیان این که باید برای ارائه هر خدمتی هزینه‌ای پرداخت شود، اظهار داشت: با توجه به این که تاکنون هزینه کارمزد مربوط به کارت‌خوان فروشگاه‌ها از سوی بانک مرکزی پرداخت می‌شد، در نظر داریم با هدفمند !!! این کارمزدها یارانه آن را حذف کرده و بر عهده پذیرنده (صاحب) دستگاه قرار دهیم.گفته می شود سقف این کارمزد بیش از 200 تومان نخواهد بود.