به نظر شما کاربرهایی که از آنتی ویروس های کرک شده و تقلبی برای حفاظت از داده های سیستم هاشون استفاده می کنند زرنگ هستن؟

به نظر من و خیلی های دیگه، این کار ظاهرا زرنگی هست ام در واقع تجهیزات و سیستم های خودمون رو تبدیل می کنیم به موش آزمایشگاهی سازنده های آنتی ویوروس و یا آنهایی که این آنتی ویوروس را کرک می کنند.

الان به راحتی می تونید یک آنتی ویروس اصلی رو با قیمت 20000 تومان ب !!! یم اما خیلی از کاربران هنوز عادت به تهیه آنتی ویورس های کرک شده دارند.

ولی برای !!! ید آنتی ویروس های اصلی هم باید مواظب باشیم از کجا و چه مارکی !!! ید می کنیم. الان کمتر آنتی ویروسی رسما پشتیبانی از ویوروس های منطقه ایران رو انجام میده. ضمنا خیلی از آنتی ویروس های ظاهرا اصلی همون مدل های کرک شده اند که سودجویان در پک اصلی ارائه می دهند.

مثلا آنتی ویروس nod32 نسخه اصلی در حین فعال سازی هیچ رابط فارسی نداره و از طریق یک سایت رابط غیر ایرانی (اغلب عربی) پشتیبانی می شه. این مدل به راحتی با هر اینترنتی و هر سیستمی آپدیت میشه. اما اغلب امکان تمدید نداره یا تمدیدش گرون تر از !!! ید جدید هست! این مدل رو کمتر از 60000 تومان تو ایران نمیتونید پیدا کنید. اما دقیقا همین آنتی ویروس نوع ارزون تری هم داره که جالبه با همه نوع اینترنتی آپدیت نمیشه و رابط فعال سازی هم فارسی است. متاسفانه شرکت ارائه دهنده این پک در حال !!! ی هست و مدل کرک شده خود را به !!! یدار می فروشه. در این نوع از آنتی ویورس، آپدیت برنامه از وب سایت اصلی انجام نمیشه و از طریق یک سرور غیر اصلی آپدیت صورت می گیره. همین باعث میشه این آنتی ویورس رو نشه با اینترنت مثلا مخابرات آپدیت کرد. با تماس با پشتیبانی نیز پس از سر دواندن زیاد نهایتا همین امر گفته میشه. دلیل این هم اینه که نمیتونن وب سایت دروغی رو روی سرورهای معروف دنیا بسازنند چون از طریق مارجع نظارتی سریعا بسته میشه بنابراین بر روی هاست های غیر معروف و منطقه ای آپلو می کنن که همه جا در دسترس نیست.

تا دفعه بعد و موضوعی جدید خدا بهمراهتان...