تیم پرتلند تریل بلیزرس (portland trail blazers)

پرتلند تریل بلیزرس - بسکتبال nba
تیم پرتلند تریل بلیزرس (portland trail blazers) که بیشتر با نام بلیزرس شناخته می شود،تیم بسکتبال !!! یی است که در شهر پرتلند ای !!! اورگان واقع شده است.این تیم در تقسیم بندی nba در منطقه شمال غرب و کنفرانس غرب nba قرار دارد.
.تیم بسکتبال portland trail blazers سال ۱۹۷۰ به لیگ nba پیوست.
این تیم دارای رکورد جالبی در زمینه فروش بلیط است؛از سال ۱۹۷۷ تا سال ۱۹۹۵ و در ۸۱۴ مسابقه متوالی،تمام بلیط های مسابقات خانگی این تیم به فروش رفته است که در آن زمان در بین تیم های ورزشی حرفه ای !!! یک رکورد محسوب می شد.تریل بلیزرس همچنین تنها تیم ورزشی حرفه ای در !!! ی شمالی است که در ای !!! اورگان واقع شده است.پس از انتقال تیم ونکور گریزلیز در سال ۲۰۰۱ به شهر ممفیس و همچنین نقل مکان تیم سیاتل !!! سونی !!! در سال ۲۰۰۸ به شهر اکلاهاما،این تیم تنها تیم مستقر در منطقه دو ملیتی شمال غربی اقیانوس ارام است.
بلیزرس تا به حال ۳ بار به فینال nba راه یافته است و ۱ بار در سال ۱۹۷۷ موفق به !!! ب مقام قهرمانی شده است.این تیم در فاصله سالهای ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۳ به طور مداوم به مرحله حذفی مسابقات nba راه یافته است که از نظر راه ی !!! های متوالی به مرحله پلی آف دومین تیم رکورد دار لیگ است.۶ نفر از بازیکنانی که نام آنها در تالار مشاهیر nba ثبت شده است در این تیم بازی کرده اند(لنی ویلکنز،بیل و !!! ن،کلاید در !!! لر،درازن پترویچ،آرویداس سابونیس و اسکاتی پیپن).شاخص ترین بازیکن در این جمع بیل و !!! ن (bill walton) است که در سال ۱۹۷۷ عنوان باارزش ترین بازیکن فصل و همچنین باارزش ترین بازیکن فینال را !!! ب کرده است.
lenny wilkens و jack ramsay که در سمت مربی این تیم فعالیت کرده اند وارد تالار مشاهیر nba شده اند.همچنین mike schuler و mike dunleavy در زمان مربیگری این تیم عنوان مربی سال (coach of the year) را از ان خود کرده اند.
افتخارات: یک قهرمانی ان بی ای، 3 قهرمانی کنفرانس غرب

پرتلند تریل بلیزرس - بسکتبال nba
نویسنده: احمد شریفی

منبع کمکی:بسکتبال نویس
بسکتبال خورشید www.sunkaraj. !!!