عملیات اجرایی طرح تولید 250 هزار تن شمش فولادی شرکت فولاد دژپل آرین با حضور معاون !!! صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی ویان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، شامگاه !!! 12 تیرماه عملیات اجرایی طرح تولید 250 هزار تن شمش فولادی شرکت فولاد دژپل آرین همدان با حضور معاون !!! صنعت، معدن و تجارت، استاندار همدان، !!! مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.

این کارخانه برای تولید فولاد به 90 درصد آهن اسفنجی و 10 درصد آهن قراضه نیاز دارد که سالانه 250 هزار تن شمش فولادی 100 تا150 میلیمتری با استفاده از ماشین‌آلات مختلف تولید می‌کند.

این واحد تولید فولاد در زمینی به مساحت 114 هزار و 270 مترمربع در شهرک صنعتی ویان  جانمایی شده و زیرساخت‎های لازم برق، آب و گاز برای این واحد تولیدی نیز تامین شده است.

برای اجرای این پروژه 1400 میلیارد سرمایه‎گذاری نیاز بوده که بانک صنعت و معدن تسهیلاتی را از طریق صندوق توسعه ملی در اختیار این واحد قرار می‎دهد.

این واحد در صورت بهره‎برداری بین 280 تا 300 نفر اشتغا !!! ایی داشته و در دوران ساخت کارخانه نیز 50 هزار نفر روز اشتغال ایجاد می‌کند که پیش‌بینی می‌شود این واحد تولیدی ظرف 30 ماه به‎ بهره‌برداری برسد.

منبع:ایسنا