اگر در این جزیره هستید و دیگر از آفتاب و ساحل خسته شده اید، بهتر است از جاذبه های فرهنگی این جزیره دیدن کنید.

به جای شهر بازی ها و جاذبه های وابسته به تکنولوژی، پیشنهاد می کنیم به دیدن نمایش میمون ها بروید یا به مزرعه مارها سری بزنید. یا اصلا یک ماشین کرایه کرده و به دیدن مناظر مختلف بروید. به حدی جاذبه های اطراف این جزیره  در تور تایلند زیاد است که می توان لیست بلند بالایی از آنها تهیه کرد.

 در زیر هوای آفت و دلپذیر سامویی، دیدن نمایش میمون ها، باغات پروانه ها، فیل سواری و بازدید از باغ وحش سامویی بهترین تفریح برای دوست داران حیات وحش است. شوخ طبعی عجیب طبیعت خودش را در ص ه های پدربزرگ و مادربزرگ در مجاورت ساحل لامایی نشان می دهد و آبشارهای سامویی فرصت مناسبی برای تفریح و خنک شدن در این هوای گرم می باشد. در اینجا شنا یکی از معمول ترین فعالیت هاست.

 

البته دور شدن از سواحل زیبای این جزیره کار دشواری است اما سایر جاذبه های جزیره را نباید نادیده گرفت. ورزش هایی چون دوچرخه سواری در کوهستان، فوتبال، گلف یا مسابقات قایق رانی بسیار محبوب هستند. این جزیره نه تنها مناظر زیبایی برای سیاحت روزانه برای شما فراهم می کند، بلکه شبها نیز شب نشینی های پرهیجانی دارد که با غذاهای خوشمزه همراه است.

 

گشت و گذار در چشم اندازهای سامویی

 

سامویی از لحاظ تاریخ و تنوع جاذبه ها نسبت به سایر مقاصد توریستی تایلند برتری دارد. از چشم اندازهای فوق العاده کوهستان های ناهموار گرفته تا عینک های آفت عجیب راهبان بو را در اینجا خواهید دید. از مبارزه میان تمساح ها و مزرعه مارها گرفته تا اشکال عجیب کوه های اطراف، همگی محبوبیت فراگیری دارند. در کل، جاذبه های عجیب این منطقه آنقدر فراوان است که شما را مجبور می کند زیباترین و راحت ترین است ها را رها کنید و به سراغ آن ها بپردازید.

 

این جزیره از لحاظ جغرافیایی، ساختار ساده ای دارد. حاشیه جزیره با خط ساحلی باریک مملو از درختان نخل پوشیده و در وسط جزیره نیز کوهستان ها و برآمدگی های عظیمی وجود دارد. گفته می شود که راس این کوه ها حدود ۳۵۵ تا ۶۳۵ متر بالاتر از سطح دریا می باشند. به هر حال در هر گوشه از این جزیره، چشم انداز فوق العاده ای به چشم می خورد.

 

به خاطر داشته باشید که زیاد از تا ی استفاده نکنید چرا که از دیدن مناظر زیبای دریا و آسمان بی بهره خواهید ماند. در اینجا حتی سواحلی هستند که نمایی ۳۶۰ درجه از اطراف دارند و آسمان و دریا را به هم پیوند می دهد و با هیچ ع و جمله ای قابل وصف نیست. اگر از بالای کوهستان به اطراف بنگرید، می بینید که تمام خلیج در بین درختان نارگیل غرق شده و قایق های شناور در ساحل شرقی چون نقطه هایی سفید و کوچک درون آب و جزایر اطراف به نظر می رسند. بهترین مناظر در امتداد جاده میان ساحل لامایی و چی وانگ واقع شده است. این جاده در دل کوهستانی منتهی به ساحل ساخته شده که رستوران ها و استراحت گاه های بسیاری در آن قرار دارند. بالای کوه که می روید، تمام جزیره زیر پای تان است. در اینجا چندین رستوران و اقامتگاه خانگی وجود دارند که یک سری خانواده آن ها را می گردانند و البته همه شان امکانات خوابگاهی مناسبی هم دارند. هنگام غروب می توانید تصویر فوق العاده خورشید را روی آب ببینید که بهترین زمان و مکان برای عکاسی است.

 

پارک ملی آنگ تونگ

 

این پارک زمانی محل زندگی مهاجرانی بود که از جامعه رانده شده بودند و بعدها به پنانگ منتقل شدند. اما آثار زندگی آنها هنوز در اینجا به جای مانده است. این پارک از ۴۲ جزیره کوچک تشکیل شده که همگی از جنگل های انبوهی پوشیده شده اند و محل زندگی گونه های مختلف جانداران مانند میمون های دم دارز و بوزینه های کوتاه قد می باشند. همچنین چندین ص ه ها و پرتگاه های عظیم، غارها و تالاب های مخفی هم در آن دیده می شوند. در تمام طول روز تورهایی از angthong با قایق موتوری عازم اینجا می شوند.

 

باغات پروانه

 

پروانه های زیبایی در این جزیره  در تور تایلند خواهید دید که در طبیعت گرمسیری و زیبا مشغول پرواز هستند. همچنین می توانید چرخه تکثیر پروانه ها را ببینید که به مرور رو به افزایش هستند. ات دیگری هم در اینجا زندگی می کنند. مثلا کندویی تهیه شده که در آن می توانید زنبورها را در حال کار ببینید و موزه ای شامل ات تایلند و سایر نقاط جهان در آن تدارک دیده شده است. این مزرعه در ارتفاعات جنوب شرقی تا جزیره ای به نام ناتین واقع شده و از ۸:۳۰ صبح تا ۵:۳۰ عصر فعال است.

 

مزرعه تمساح ها

 

در این جزیره ۲ مکان برای نگهداری تمساح وجود دارد. یکی از آنها پشت فرودگاه با وسعت حدود ۷ هزار مترمربع قرار گرفته و ۱۰۰ جاندار مانند siam، تمساح های آبی، بزمجه، سوسمار یی، مار و میمون در آن زندگی می کنند و هر روز ۲ نمایش در ساعات ۲ و ۴:۳۰ بعدازظهر در آن اجرا می شود. دومین مکان در جنوب جزیره در آبشار namuang واقع شده و نمایش های جالبی مانند نمایش خانمی که سرش را به دهان یک تمساح قرار می دهد، در آن اجرا می شود. در این مکان می توانید از حیات وحش نهفته در اعماق جنگل ها نیز دیدن کنید.

 

آکواریوم و باغ وحش ببر

 

اگر به غواصی و شنا علاقه ندارید می توانید در جنوب جزیره بعد از د ده huathanon به آکواریوم و باغ وحش ببر بروید و از زندگی زیردریایی دیدن کنید. در بین ص ه های مرجانی این ناحیه جانوران بسیاری چون لاک پشت، ه، گربه ماهی و سایر جانوران آبهای آزاد اقیانوس زندگی می کنند. می توانید از فروشگاه های مخصوص اینجا غذا ب ید و به لاک پشت هایش غذا بدهید. در در وجی، ببرهای عظیمی در قفس قرار گرفته اند و می توانید با آنها ع بگیرید. حدود ساعت ۱ بعدازظهر میز نمایشی با هنرنمایی طوطی ها، عقاب های دریایی و شاهین ها اجرا می شود.

 

خانه باستانی

 

این خانه حدود ۱۵۰ سال قدمت دارد و تمام قسمت های آن بدون استفاده از هرگونه میخ به هم وصل شده است! این بنا در سمت راست جاده ۴۱۷۰ و چند کیلومتر بعد از د ده huathanon واقع شده است.

 

مزرعه مارها

 

این مزرعه در جنوب غربی جزیره در ناحیه ban talling ngam واقع شده است. تنوع مارهای این جزیره زیاد نیست و شانس دیدن آنها در طبیعت بسیار اندک است. ولی اینجا محل زندگی شاه کبری های بزرگ می باشد. هرچند که اصلا خطرناک نیستند و با اولین مواجهه با شما فرار می کنند. مارهای دیگری نظیر سایر کبری ها و پیتون در سامویی دیده می شوند. البته این مارها غیربومی هستند. همچنین عقرب، میمون و تمساح را به همراه نمایش هایی از ماربازان شاهد خواهید بود. این نمایش ها ساعت ۱۱ صبح و ۲ بعدازظهر اجرا می شوند.